Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

terra
18. říj 2006

Ahoj holčiny tady na netu dnes asi chcíp pes,nikdo nepíše. Kde jste všechny? tak tady po koníkovi brousím a našla jsem už vcelku hluboko zapadlé téma. A myslím,že je velice zajímavé.Tak jsem ho vytáhla na světlo. Jen s tím přebalovacím pultem jsem zásadně proti, při mé výšce 180cm se hrbit někde nad postelí? Nejsem sebevrah. Navíc mimčo by se nemělo nechávat bez dozoru,všude to píšou,tak jaképak spadnutí z pultu. Když máte všechno pěkně po ruce? Ja osobně půjdu do přebalováku z Ikei,tan se dá potom pěkně předělat na komodu s nástavcem a využiji ho i když bude mimčo odrostlé. Stojí sice 5000,- ale po dvou letech mi nezbyde doma další nevyužitý krám.

baruna
18. říj 2006

Taky jdu do přebalováku. Manžel mi udělá přebalovák na míru a tak aby se potom využil jako komoda.
Jo a na přebalování máme ještě takový "pultík" na postýlce, kterou máme půjčenou, ale to asi vůbec nevyužiju, protože k postýlce se dostanu jen z jedné strany -máme děsně malý byt.

terra
18. říj 2006

tak to máš fajn,ta má dráhá polovička není schopná ani zajít ke stolařovi s nákresem poličky. Ale na jeho objahobu,zase má jiné přednosti. K tomu stolařovi dojdu raději sama.

vilca
18. říj 2006

Manžel mi taky vyrobil přebalovák - máme velkou koupelnu, tak ho mám tam. Je to perfektní věc jak na přebalování, tak na převlékání i na takové to ošetřování miminka po koupání. Nejdřív jsme si říkali, že to bude možná zbytečnost, ale teď si ho nemůžu vynachválit. Máme ho trochu vyšší než jsou v obchodech a moc mi to vyhovuje.

rova
18. říj 2006

PLENKY jsem používala od začátku Euroshopper a nikdy nebyli těžký, přechcaný a nevím jestli lepítka lepili jen poprvé, ale to snad nevadí - vždyť když jednou odlepíte, tak tu plenku vyměníte, ne?? Měla jsem ty nejmenší i v porodnici - malá měla 3 600 gramů a seděli celkem v pohodě. Pampersky jsem zkoušela a žádný rozdíl jsem v tom neviděla!

PŘEBALOVACÍ PULT jsme neměli - přebalovalo se v posteli na podložce a vyhovovalo nám to!

VANIČKU jsme taky nekupovali, koupali jsme na lehátku ve velké vaně hned po příchodu z porodnice.

Monitor dechu, chůvičky - tak to jsem nejdříve chtěla, až po poradě známých si to rozmyslela (několikrát za týden se v noci rozpištěl monitor, oni vyjukaní letěli k postýlce.. planej poplach - vždy to byli vybité baterky. A vyděšení byli vždycky hrozně. Na druhou stranu, pokud to zachrání život dítěte, tak i ty plané poplachy za to stojí..)

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo => tak tímto jsem se dostala k tomu, že od rána do večera chtěla být malá jen u mě, pořád jsem jí tahala až do té doby, co začala lézt (zhruba 10-11 měsíců), já všechno dělala v jedné ruce s ní, takže hlavně nepřehánět!! Ono se to zezačátku dá, ale pak tahat celý den deset kilo vás časem odrovná!

Tak omlouvám se za trochu sarkastické připomínky, ale holt každý má jiné zkušenosti..nezlobte se a hezký den! 😉

terra
18. říj 2006

Rovo to je zcela v pořádku,nemusíš se omlouvat za,jak říkáš sarkastické připomínky. Od toho jsem to téma obnovila,aby tady maminy psaly své zkušenosti. Já teda teprve čekám mimi,ale jsem totožného názoru,že by si každé mrně mělo trochu poplakat. A né při každém zamrčení hned brát na ruce. To se v celku nevyplácí. Mám kamarádku,které malý odrostl doslova na rukou. A teď,když má rok je to vcelku rozmazlený vztekloun. Nechci aby to vyznělo,že ze mne bude nějaká krkavčí matka,která nechá prcka řvát na celé kolo,ale všeho moc škodí. Navíc nemáme babičku,děda daleko,takže pokud budu chtít i něco zvládnout udělat,tak mi ani nic jiného nezbývá.

kristi
18. říj 2006

rovo, mne se tvuj pristup libi...chuvicky odmitam ( na co, kdyz mimi bude mit postylku hned vedle). Ohledne toho chovani an rukou, doufam, ze nepodlehnu a ze malej/mala nebudou tak nejak zneuzivat toho, ze si zabeknou a my hnedka priletime

baruna
18. říj 2006

Chůvičku chci. Už jen proto, abych mohla dát mimčo s kočárkem na zahradu a sama mohla pracovat. Jinak jí teda taky asi nevyužiju.
Ale přehnaně chovat rozhodně nebudu. Chci být mimískovi mámou a ne otrokem. 😉 Kamarádka pořád malého chovala (je mu 9 měsíců) a teď si nemůže ani dojít na záchod, aby malý neřval jako tur.

kristi
18. říj 2006

ted to takhle budeme rikat skoro vsechny, ale pockejme, az se nam mimca narodi, pak mozna budeme mluvit jinak... 😲

rova
18. říj 2006

Tak ten rozmazlený vztekloun bohužel trošičku platí i na toho mého andílka, takže proto, když všude teď čtu jak se má dítě často chovat, tak mě to rozezlí 😀
Postýlka nám funguje jen jako dekorace od pěti měsíců. Teď tam spí akorát tak medvěd! Ona je taky jedna z těch "odrostlých na ruce", takže nejen kvůli škole a práci bych teď druhé dítko ještě nechtěla. (Plánuju tak 5-6 let, protože pak budu na mateřské a malá začne školu, takže budu mít zas čas věnovat se oběma - miminku i Ness ve škole..)
Těch čtrnáct měsíců s ní bylo sice krásných, ale i poměrně náročných, takže jsem si dala předsevzetí - druhé dítko tolik nerozmazlovat. (Jenže jak se znám.. 😒 )

lakme
18. říj 2006

PLENKY - ze začátku jsme používali hoggies,baby love, teď máme fialové tesco a spokojenost. Po červených helen harper, rossman plenkách a pampers se nám malý hnedle oprudil. Jinak na zadeček jsme používali rybí mastičku z lékárny a na tělíčko slunečnicový olej koupený tamtéž.

PŘEBALOVACÍ PULT- do teď přebalujeme na stole na podložce z ikea. 1/2 tolu mám počítač a 1/2 stolu je přebalovací koutek. Na posteli tak akorát na návštěvě a pěkně mě z toho bolely záda.

VANIČKA - koupili jsme v ikea,ale po pár měsícíh šel malý stejně do velké vany. Příště bych ji asi nekoupila.

MONITOR DECHU A CHUVIČKY- neměli jsme ani jedno. Chuvička je dobrá věc, když bydlíte v baráku a nebo fakt velým bytě - že slyšíte. Jinak do malýho bytu, domku bez zahrady je to podle mě zbytečnost.

Tak a náruč, malý je od miminka naprosto nechovatelný miminko. Strašně nerad se choval, poslední dobou je to lepší, to se i sám dojde pomazlit, ale jinak mu stačilo, že věděl že jsme u něho. On jakékoli omězení pohybu - stačí sevření v náručí fakt nesnáší, nevím proč, ale nedělám mu to.

cermonca
19. říj 2006

Jake kdo mate nazory na odsavacky m.mleka?Porad nad tim premyslim jestli ano ci ne.S miminkem budu co nejdele doma ale obcas ho pohlida i manzel nebo babicka.Z odstrikavani mam docela strach pry je to i casove narocne tak nevim jestli tu odsavacku.Jak vy tehulky budete to kupovat,a maminky meli jste je a vyuzivali?A co treba kojici polstare,nestaci normalni polstar na podlozeni miminka,a nebo je to dobry pomocnik?

rova
19. říj 2006

Kojící polštář jsem neměla, ale myslím že to není špatná věc. (Co vím od známých..)Pokud můžu poradit, nejdřív počkej, jestli budeš opravdu kojit, abys to nekupovala zbytečně a do toho bych i zainvestovala! Já jsem často neměla čas si lehnout, využívala jsem toho při kojení vleže a to mi vyhovuje doteď, takže jsem ho nakonec nekoupila.
Odsávačku jsem taky neměla, doktorka mi nedoporučovala dávat flašku, aby si dítko nezvyklo a pak neodmítalo prs a je fakt, že pak neustále jen odstřikovat by se mi nechtělo. (ale když jsem jí zhruba v půl roce zkusila párkrát flašku, tak se vztekala a chtěla prso, tak nevím.)

raculka
19. říj 2006

Ahoj holky.
Kojící poštář jsem zkusila v porodnici a je celkem fajn,ale já se bez něj doma obejdu jako bez spousty jiných věcí.
Odsavačky-dopředu bych jí asi nekupovala,protože nevíš,jestli jí opravdu využiješ..Ale já jí mám půjčenou a dost se mi hodila jak na začátku,kdy jsem neměla moc mléka,tak jsem často odsávala a mléko se vytvořilo.Teď ji zase používám když mám mléka po noční pauze nalitá moc.A taky můžu jednou za čas na pár hodin odejít a nechat hlídat.S tou flaškou se to určitě nemá přehánět,ale jednou za čas se myslím nic nestane.Anebo je možné krmit lžičkou,injekční stříkačkou atd.
Cermonca- z odstříkávání strach mít nemusíš.Na začátku mi to teda bylo nepříjemné,ale teď mám fajn odsavačku od Aventu a za pár minut mám jednu dávku.Rukou mi to teda moc nešlo,neměla jsem na to nervy.Ale třeba jsem na to šla špatnou taktikou 😅

rova
19. říj 2006

Jo, já to taky párkrát kvůli bolavým prsům zkoušela rukou 😀 Než jsem vymačkala na pár loků, měla jsem dost!! 😀

kocurek
19. únor 2007

JAk vybrat spravnou autosedacku:::: 😉

http://www.silnicnizakon.cz/jak-vybrat-spravnou...

honzina
22. bře 2007

Krásný den!

Mám dotaz na zkušené maminky. 😀
Potřebovala bych poradit (a slyšet vaše zkušenosti) ve výběru matrace do dětské postýlky - stačí obyč. molitan, nebo raději kokosovou? Nebo kombinace kokos-molitan? Nebo kokos-molitan-pohanka?
Možná jsou i další druhy, o kterých ani nevím.

Myslím si, že by matrace měla být kvalitní, aby "neničila" zakřivení páteře (které se po narození teprve formuje)...

Maminky, jaké máte zkušenosti či informace?
Děkuji 🙂

len
22. bře 2007

Honzi, hele 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak sice nejsem ani zkušená, dokonce ani nastávající maminka, ale zato jsem ty matrace prodávala, takže bych řekla - samotný molitan nee 😉

berunka
11. črc 2008

ahojky maminky i tehulky, rada bych zase ozivila tuto diskusi. jsou tu zkusene maminky ktere nam poradi,co do zakladni vybavicky urcite poridit a bez ceho se obejdeme?ja uz jsem si rozmyslela prebalovaci pult 😀

flufla
11. črc 2008

Ahoj jásem taky zprvu přebalovák nechtěla, že budumít jen podložku někde na posteli, ale pak sem viděla u kamarádek maminek, že to je šikovná věcička....a mám šikovného manžílka a vyrobil mi ho dle mých představ 😉

petamarketka
11. črc 2008

Ani já jsem přebalovací pult nechtěla - říkala jsem si, že mi stačí jen podložka na postel. 3 dny po příjezdu domů z porodnice jsme ho jeli koupit. Bolely mě záda z věčného předklonu k nízké posteli. Přeci jen zpočátku se přebaluje mimčo každé dvě hod a já ho velmi ocenila. Používám ho stále. Mám tento: http://www.ano-nabytek.cz/inshop/prebalovaci-pu...
a jsem s ním max. spokojená. Markét ho má zároven jako komodu na oblečení... Až bude větší, jednoduše se odšroubuje vrchni deska a komoda zůstává. Žádn zbytečný křáp...

Jen má zkušenost 😀

talls
11. črc 2008

My budeme mít zvýšený postele, 70 cm od země, takže takovej obří přebalovák 😀 .

berunka
11. črc 2008

ja si spis rikam,ze za tu cenu prebalovaku sezeneme 2x tak velkou komodu a prebalovaci desku nahoru my manza udela 😉 , preci jen do te komody prebalovaku se toho moc nevejde.je to par supliku a veci na prcka bude spousta,zvlast kdyz se narodi v lednu

flufla
12. črc 2008

berunka, já to mám přesně jak plánuješ, velká komoda (4 šuplata + 2 poličky ) a nahoře krásný přebalovák od šikovného manžílka.Aspon si připadal užitečný 🙂

berunka
12. črc 2008

flu nemas nahodou nejake fotky sveho prebalovaciho pultu,ktere bys mohla dat do alba?pro inspiraci 😉

anaconda
12. črc 2008

Ahoj holky.
Rady tady v této diskuzi jsou opravdu k nezaplacení! My máme velký nový rodinný domek, kde je dětský pokoj hned vedle ložnice. Mám tam už plno dřevěných komod, ale pořád váhám z tím přebalovákem. Určitě je pravda mít ho výš, než je postel, kvůli té bolesti zad, ale viděla jsem i verze, kdy je součástí postýlky. Je to takové prkno přes postýlku a protože ta je dost dlouhá, je to i velice praktické.

berunka
12. črc 2008

toho prkna ja bych se bala.preci jen na te komode je to poradne pridelane.navic tam mas po ruce vsechny veci.sem si to budes porad prendavat nebo k tomu odbihat.a mimi na tom nemuzes nechat samotne.

anaconda
12. črc 2008

to je pravda, Berunko, nebude to asi nic bezpečného. 😒

flufla
12. črc 2008

Ahoj, tak sem tam dala pár foteček. Není to jak z Ikei, ale svůj účel to plní

berunka
12. črc 2008

flu ten je super 😎 to budu muset hned manzelovi ukazat aby se nechal inspirovat. myslim,ze kam se hrabe na kupovane prebalovaky.mas tam dost mista a hlavne usetris,protoze za cenu prebalovaku mas vetsi skrinku s vic uloznym prostorem 😉