Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

ygreen
22. črc 2008

chodítko ne-e - každej pediatr potvrdí, že se dětem kurví páteř, tak bacha na to. Chodítko totiž staví děti dřív, než k tomu oni sami dospějí a to se nesmí.

ambret
22. črc 2008

Berun, přesně tak 😉

vrana
22. črc 2008

Hmmm, jak poznám, jestli se tyhle lehátka dají polohovat a používat už od narození? ☹ http://www.chipolino.cz/lehatka.htmL

aponchie
22. črc 2008

ne lehatko nemam ano sem nemela dokonce tu nafukovaci poslozku na mimi myslim,ze ani sem nemela choditko ani tu aktivni hraci deku nic jen velkou king size deku a na ni hrazdicku a byla spokojen a myslim,ze netrpela ma nadprumerne IQnyni az na palici je to 😲 😀

berunka
22. črc 2008

ygreen: jaka kosmetka ti treba nevyhovovala? hodne maminek pise ,ze neni moc dobry Johnson,mate s nim nektera zkusenosti? vim ze Ap. psala,ze je to docela humus,musim rict ze i ja jsem to slysela 😉

pirlenka
22. črc 2008

Lehátka se taky nedoporučují...ať jsou polohovatelná (stejně nejdou do 100% lehu) nebo ne. A když, tak na opravdu krátkou dobu, i když dětem se v nich většinou moc líbí.

ambret
22. črc 2008

Vrana, je tam u nich napsáno, že mají polohování zad i nožiček, takže si myslím, že je klíďo už od narození 😉

ygreen
22. črc 2008

vrána: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
tady jsou alexovi tak 2 měsíce a je to to lehátko se slonem 😉

aponchie
22. črc 2008

jeee kosmetika to je mazec me sestra po porodu rikala,ze maji johnson proste kvuli reklame v porodnici tak ho pouzivaji ,ale me osobne rekla at to nekupu(ja uz mela nakoupino 😀 )at dam jen bepanten na prsa a na malou ribylku a olejicek z lekarny max pozdeji tu indusku..jinak nic a nechali malou neoloupanou prej se sloupne casem sama zatim to ma prej jako ochrannej film na sobe ani sampon nic..sem nakupila levandulovej johnson,ze jako lip usne a nekecam!nedavno sem tem olej ve spreji vyhodila ..vsecko smrdi tak moc az je to nechutne..a mala to nesnasela.. 😝

berunka
22. črc 2008

pirlen: vcem jsi mela pres den prcka? my budeme mit ke kocarku i kolebku,takze ta bude asi trunit v obyvaku. ale jak jsi to resila treba kdyz jsi varila?mela jsi male na gauci nebo v nejake postylce?

vrana
22. črc 2008

apo, mám ho a v albu: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

a nějaká mamina ho tu docela levně prodává: https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

pirle, hmmm, když já bych ho asi chtěla, když budu potřebovat něco udělat, že bych ji tam vrzla...

a co nivea? Máte zkušenost?

aponchie
22. črc 2008

btw sebamed sem slysela je dobrej a je fakt,ze dnes ho ma mala na vlasy sampon a nesvedi ji hlava!

berunka
22. črc 2008

Ap. to je ono,to jsem taky slysela,ze spousta maminek rika,ze to je hodne parfemovany a zeto dost vysusuje. asi nejlepsi je ze zacatku obyc voda co?

ygreen
22. črc 2008

na Bulovce Johnsona používali, ale já mám kliku, malej se po ničem neosype, ani neměl nikdy suchou kúži nebo opruzeniny. Mám pěnivou koupel s heřmánkem SebaMed, Linola olej po koupání, ale nepotřebuje ho, jen je to takovej malej rittuál a mezlení po koupání, Rybilku a Bepanthen na opruzeniny. To stačí. Myslím, že i dál budu používat Seba Med, ale taky využiju všechny vzorky od Hippu a Bubchenu, které jsem dostala v porodnici.

pirlenka
22. črc 2008

No i když tady píšu opak, tak lehátko jsem měla a používala jsem ho...ale dokud neleze (neválí sudy), tak může ležet na dece pod hrazdičkou. Plus jsem měla košík na kolečkách, ten jsem využila hodně.

berunka
22. črc 2008

a jak je na to m sebamed cenove? JOhnsonje i pomerne draha kosmetika na to ze to teda eni zadny zazrak.

lucky.lady
22. črc 2008

My jsme niveu používali a byly jsme spokojené 😉. Kamarádka ji používala a nevyhovala jí... Takže asi záleží, co komu jak sedne 😉

lucky.lady
22. črc 2008

berunka: sebamed je dvakrát dražší, než johnson 😔

berunka
22. črc 2008

pirlen: ten kosik je super,znama ho mela taky a bezva v tom malou uspavala kdyz s ni jezdila pres prah 😀
u nas asi bude funkci kosiku zastavat ta kolebka, i kdyz nema kolecka.ale to lehatko asi stejne poridime prave na nejake ty chvile typu vareni atd.

aponchie
22. črc 2008

ono se asi stejne neubranis vyzkouset te kosmetiky vic ,ale treba Bubchen se da koupit za 18kc miniverze na prdelku na zkousku a tak v porodce dostanes urco nejake vzorky a na netu by melo jit taky neco objednat..proste treba zrovna vam bude johnson vyhovovat,ale zatim slysim jen same spatne veci na nej 😝

vrana tak ten je krasnej to se neda vubec srovnavat s tim co mam ja..a je super,ze jde dat na stul,ale jak se znam ja bych za nej ty penize nedala 😀 btw pekne zarizeni pokojicku taky mame to slunko z ikea 😀

ambret
22. črc 2008

Sebamed jsem začala kupovat na Elinku a chválila jsem si ho. Cenově není zrovna nejdražší, ikdyž co je pro koho drahé, pro druhého není, ale cenu už fakt nevím, to bych kecala 🙂

vrana
22. črc 2008

Tak prostě něco vyzkouším a uvidíme... Jsem úchyl na obaly a bere mě růžovo modrá, takže vyhraje buď nivea nebo sebamed 😀 a běda jak to kájuše nebude dělat dobře 😀

aponchie
22. črc 2008

vrana 😀 😀

ygreen
22. črc 2008

moje PA říkala že děti nejsou knedlík aby se po koupeli olejovali 🙂 Stačí něco do vody (na olejové bázi) a bepanthen nebo rybilka na prdel. Jo a já mám i Oriflame dětskou řadu a super.
A čím méňe parfémované, tím lepší, to je jasný.

berunka
22. črc 2008

luci tak to je sila. ja jsem taky zvedava co nam vlastne bude vyhovovat. kazde mimi je original a musi se to vyzkouset.asi ta osvedcena klasika co tu pisou holky snad neublizi.mozna vseh moc skodi a ze zacatku radsi opatrne co?

pipisek
22. črc 2008

mě hodně vyhovuje kospetika Hipp, hlavně olejíček a pěna do koupele...obsahuje mandlový olej a náádherně voní a nevysušuje

aponchie
22. črc 2008

nj olej ucpava pory to je fakt a spise vysusuje ,ale v te dobe mi nekdo rict o Linole tak nevaham!!!fakt je super ,ale prej zezacatku neni nic potreba staci prej voda krom dupky teda

vrana
22. črc 2008

ap, se mi taky kroutily ručičiky, ale neodolala jsem, no 😉 od toho sluníčka se mi líbí světlo, že je takový tlumený, ne ostrý. Dík za pochvalu, je to vždycky porod upravit na fotku, jinak je tam pracovní bordel, prádlo na žehloení a tak 😀

ambret
22. črc 2008

Půjdu do hajan, nějak se mi zavírají oči. Tak všem páááááááááá a dobrou

vrana
22. črc 2008

Jdeme se psem, za chvíli jsem tu, tak ne že zdrhnete