Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

berunka
21. črc 2008

ne ne nebude spat samo,budeme ho mit v loznici. ptala jsem se spis z toho duvodu,ze my mame radsi v loznici chladnejsi vzduch. takze myslis,ze takovych 23 - 24 stupnu je ok?

tetadolly
22. črc 2008

Ahoj holky, je dobře, že existuje tohle téma, trochu jsem to pročetla, a v dnešní době je to úplně jiné, babička muže mi vyprávěla jak dceru(maminu mého muže) koupala v neckách 😀 a muže mamina mi zase tvrdí, že vaničku nepotřebujeme, že máme dost prostornou vanu a dokonce i našla na půdě spousty pomůcek pro mimi(lehátko do vany,jídelní židličku, postýlku, kolíbku,kočárek, nějaké dřevěné hračky a jiné) takže docela dost za ty praktické věci ušetříme 😀 spíš mě trápí ta doporučená výbavička pro mimi, jestli vůbec je to rozumná investice? Co myslíte?

anaconda
22. črc 2008

Ahoj dolly.
Co tím přímo myslíš, tou doporučenou výbavičkou pro mimi? Kolik jako mít bodýček, bryndáků, plen, ušních čistítek, mastiček, a tak?? 🙂

berunka
22. črc 2008

myslimze co se tyka obleceni urcite rozumna je.nesmis tedy blaznit a mit od kazde velikosti 15 kusu.ale vem si,ze miminko se ti treba 4x za den poblika,pokaka nebo tak neco a musis mit oblecek na vymenu.i kdyz budes prat kazdy den podle me i 2,3 kusy obleceni nestaci.ja jsem rozhodne takova ze si nereknu,no "jen se poblinkaloů a tak ho prevlekat nebudu protoze se za chvili poblinka znovu.ale rozhodne mzes volit mezi cenovymi variantami.da se poridit bodycko za 30,- nebo za 200,- a to uz je na mamince.

tetadolly
22. črc 2008

to jsem myslela, já už končím 3.m a nemůžu se dočkat až budu moct koupit něco pro mimi 😀 příští týden to začne. a musím toho nakoupit hodně, protože jsem taková,že jak mile se poblinká okamžitě ho převlíknu a taky u nás se pere hromadně jednou za týden, takže taky proto 😀 už vidim muže jak bude nadšenej 😝

aponchie
22. črc 2008

ja mela jeden kabatek 56vel a zbytek 62 a mala mela 3,5kila ,co jsem mohla sem ohrnula ..a rostla mega rychle takze ja si dovolim rict,ze radsi minimum veci a dokupovat po porodu jak je treba ..to mimi lezi v kocarku nebo postylce takze neni nutne honem letet a stresovat,ze nema co na sebe 😀
berunko mala spala s nama hodne dlouho a vecne pri otevrenem okne at zima nebo leto bo mam astma a za druhy nesnasim vedro takze ma studenej odchov jen teplejsi perinu nebo double body a byla spokojena.. 🙂

berunka
22. črc 2008

no tetadolly myslim,ze prani jednou za tyden rychle prehodnotis 😀 kdyz budes denne treba 4x prevlekat tak by se ti ta vybava celkem prodrazila. to abys mela od kazde vecicky a velikosti tak 20kusu 😲
myslim,ze manzela z toho klepne 😀

anaconda
22. črc 2008

aponchie,
s tím bych souhlasila. Koupit něco a podle velikosti prcka případně dokoupit. Dětského oblečení, hlavně body, mají všude dost, takže to není problém 😉

berunka
22. črc 2008

ja si koupim tak 4 kousky od kazdeho,preci jen po porodu se mi nebude chtit nikam hned na nakupy a aby manzel sam vyrazel kupovat mimi veci,no radsi ne 😀

ygreen
22. črc 2008

anaconda:
bryndák jsme zatím neužili ani jeden - stačí mít po ruce plínku na utření bradičky
mastičku: nám doktorka na 1. kontrole po propuštění z porodnice napsala 1 mast ne prdelku a jednu na tělíčko - obě ve velkym kelímku. Jinak doporučuje 1 bepanthen, 1 olejíček po koupání, 1 pěnovou koupel (Sebamed). V drogerce kup 1 čistítka do uší pro děti (bezpečnostní). Jediné co se vyplatí mít v zásobě jsou čistící ubrousky na prdíznu (Ale raději více druhů ať víte jak je snáší - my zatím se všemi naprostá spokojenost (pempers senzitive, nivea a sebamed) a přebalovací podložky. Potom je fajn rektální trubička, i když stejnou službu udělá i teploměr, ale s ním musí člověk opatrněji.
Plínky v porodce dostanete a pak si je kupte až dorazíte domů. Malej měl třeba 4500g a newborn mu byly malé, tak jsme je věnovali.
S oblečením opatrně. Z vlastní zkušenosti doporučuju se vyvarovat fantastickejm a prďáckejm oblečkům typu trička s krátkým i dlouhým rukávem (i když se to zasune do kalhot, pořád se to vyhrnuje a koukaj ledviny), pořád to prckovi zastrkujete zpátky a tím ho se.rete 😀
Čapky byť neestetické kupte s uvazováním pod krkem, nebo pevné, aby držely i přes uši.
Nejideálnější oblečky jsou bodýčka s dlouhym rukávem (těch si pořiďte nejvíc - 10), dupačky s dlouhejma nohavicema (3) a jen na široký ramínka. Na noc celkový overálky s propínáním (3) (dlouhý rukávy i nohavice). Nám se vyplatily dvoje kalhoty - jeansy a pláťáky. Na botičky se vyprdněte a kupte slabý i silný ponožky bez pevné gumy. Pak je dobrej kabátek teplej a lehčí, nebo mikinky.
Když je vedro je super jen plína a plátěná košilka.
Na spaní máme spací pytel - ujde, ale co CHVÁLÍM NEJVÍC jsou rychlozavinovačky. Můj syn nemá zatím peřinku, protože po postýlce cestuje a mohl by se dostat pod ní. Je tedy oblečen a leží na zavinovačce a má přes sebe spojené jen její cípy. Když byl malinkej, tak jsem ho mohla rychle zabalit do vánočky a dátk na bok ke stěně postýlky (kvůli ublinkávání - dávají se tak všechny miminka). Aby se nepřekulil, zabalili jsme osušku a ve válečku jí zasekli o protější stranu postýlky.
Plínek mám 25 ks a bohatě to stačí.
Hračky nekupujte vůbec - miminka baj vočko do 8 týdnů vůbec nezajímají. Spirály na postýlku malýho vůbec nezajmaj. Kolotoč není moc vhodný pro nejmenší miminka (v postýlce by měli mít klid).
Super je hrací deka s hrazdičkou a polohovací lehátko. To bohatě stačí.
Další SUPER a DŮLEŽITÁ věc je odsávačka nudlí na vysavač a odsávačka mateřského mléka (mám Avent isis). Stejně tak nemá moc cenu kupovat ty startovací sady od Aventu - tedy pro ty kteří nechtějí i sterilizátor (já sterilizovala jen 1 měsíc (teď propláchnu horkou vodou) - v těch startovacích sadách jsou hlavně lahvičky malé 125ml - ty vydrží tak na prví měsíc, pak už dětičky pijou i 160ml. Takže je fajn mít tak 4x 125ml a 4x 260ml. Savičky tak 4x 1 a 4x 2. Täky jsou fajn kelímky do mrazničky a ledničky.
Kojící polštář je fan, ale já ho moc neužívala ani v těhu ani teď. Při kojení stačí zpočátku i normální polštář.
Docela dobré jsou polohovací válečky do postýlky. Pomáhají držet správně hlavičku.
A asi NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC JE MONITOR DECHU. S monitorem se nebudete bát usnout, je SUPER (máme AngelCare).

Pokud budete mít nějaké otázky, sem s nima.

anaconda
22. črc 2008

ygreen,
sakra, to je vyčerpávající!!! Co jsem tak přelítla očima, Tvůj seznam se hodí.

Co se týče moho monitoru dechu. Kamarádka, co ho používala tvrdí, že jí dost často falešně signalizoval problém. Mimčo si třeba víc oddychlo, pak se o chvilku dýl nadechlo a už to přístroj hlásil. Byla pak tuplem na nervy, až ho přestala používat úplně.

Co Ty na to?

berunka
22. črc 2008

ygreen super vycerpavajici popis 😉 na monitor jsem taky hned koukala,pro klid duse ho urcite koupime. kolik mas teplotu v pokoji,kde mimisek spinka?

berunka
22. črc 2008

anaconda: dle meho nazoru radsi byt 10x vystrasena zbytecne nez si pak vycitat,ze jsem monitor nemela kdyby se miminku fakt dech zastavil. holt proste se musi pocitat s tim,ze budeme kvuli prckovi tak jako tak vzhuru 😉

anaconda
22. črc 2008

S tím, že budu tak, jako tak vzhůru, počítám. S tím snad počítá každá. Proto se ptám ygreen, jaké má s monitorem dechu ona zkušenosti. Ona už ho používala, na rozdík ode mě, nebo do Tebe.... 😉

ygreen
22. črc 2008

berunka: od naší PA vím, že ideální je 18 - 24 stupňů. Miminkům se rychle vysušuje sluznice, tak by se jim ve velkém teple mohlo špatně dýchat. My máme tak 21, 22 a stále mám otevřené alespoň jedno okno (větračku).

anaconda: nám taky párkrát zařval na poplach zbytečně a je to stres, ale bylo to kvůli tomu, že se malej odpíďalil daleko. Ale i kdyby mi řval několikrát , tak ho nechám zapnutej, protože 100x nic a 1 se něco stane. Zákon schválnosti. Ale fakt: když ti to párkrát zařve, tak pak už tě to tolik nestresuje. Prostě rychle vstaneš, rozsvítíš a zkontroluješ prcka. Posuneš ho doprostřed postýlky a jdeš zase spát. Nevím jestli se to falešné pípání dá odvozovat od jednotlivých značek monitorů.

Jo a nesmí se kupovat po někom - maximálně po 1 dítěti. Nejsou pak tak spolehlivé.

Jo a ty lehátka jsu fakt super - teď mi v něm chrní a já houpu nohou 😉

anaconda
22. črc 2008

ygreen,
to jsem si myslela, že záleží i na kvalitě toho přístroje. Tvé rady jsou k nezaplacení. Rozhodně lepší, než dokola spekulovat o ničem. Díky 😵

ygreen
22. črc 2008

neboj, udeš spát jak špalek 😀 vsaď se, protože budeš ÚPLNĚ grogy po celim dni s novorozencem. A hlavně v porodnici mají monitory jen děti které křísily po porodu, nebo která jsou riziková. Takže už tak zjistíš, že můžeš spát a nesledovat malýho. Když na novorozeneckym sedí sestřičky v kukani, pijou kafe a děti ve tmě za zdí spinkaj i bez monitorů. Takže kdyby některé přestalo dýchat nevěděli by to.

Ale za chvilku až se s malym sladíte - kolem 6 týdnů, už to bude vše v pohodě. Děti si najdou svůj rytmus a ty nebudeš muset spát každou volnou chvilku s miminkem jako zpočátku.

ygreen
22. črc 2008

pokud vím, tak tady jsou na trhu 3 přístroje Nanny (ČR) cca 2500,-, Baby Sence (to sou snad britové) 3500,- a Angel Care (Canada) 4500,- ale ten je 2 v 1 s chůvičkama, ale ty jsme zatím nevyužili. V Podolí mají myslím BabySence, v Bulovce Nanny.

anaconda
22. črc 2008

Jasný!
Zvládly to jiné, zvládneme to i my.

Nejhorší je smrt z vyplašení, jak říká moje babička. Jestli chápeš, co tím myslím 😀

berunka
22. črc 2008

anaconda:to je jasny,ze od zkusene je rada lepsi.ja ti taky v nicem neradim.jenjsem ti rekla to,co ti pak vzapeti rekla i ygreen a to to ze radsi vstanu tisickrat zbytecne nez jednou nevstat a prijit o miminko. z popisu ygreen jsem jasne pochopila,ze je s monitorem spokojena 😉

anaconda
22. črc 2008

Ygreen
a ta značka Angel Care, co s ní máš zkušenosti, se dělí ještě na různé typy těch přístrojů nebo mají jen jeden typ??

ygreen
22. črc 2008

neni mi líto ani místa a tukání na hlavu od tchýňky 😀 a beru ho sebou i když jedeme k nim a dávám ho i do cestovní postýlky - chci se v klidu vyspat i tam 😉 a hlavně mimina hodně ublinkávaj - když budete mít štěstí a mimnka budou úplně v pořádku bude jim jen vytékat občas mlíčko z pusy - tomu nelze zabránit - ale aby ho nevdechlo, vyvýší se postel do 45 stupňů a zapne se monitor 😉 aby kdyby přece se miminku pomohlo 😉

ygreen
22. črc 2008

já myslím že jeden, ale můžeš mít jen monitor, nebo jen chůvičky nebo monitor a chůvičky. Jsem s ním maximálně spokojená, ale popravdě říkám, že jsme s manžou chtěli od tchánovců k vánocům monitor a myslela jsem že koupí Nanny maximálně Babysence, ale moje tchýňě je maximalistka, tak koupila ten nejdražší 😉
U něj je dobré, že má dvě jednotky andělíčka a vysílačku. andělíček ječí když je něco špatně, signalizuje kdy přesně se mimink nadechne a co je super - měří teplotu (je tam displej)u dětské postýlky (vysoká teplota je jeden z důvodů syndromu náhlého úmrtí dítěte). ten andělíček nemusí být připevněn k postýlce, ale má několikametrový dosah. pokud chceš k tomu poslouchat jestli malej spí,nebo se kuní a povídá si, tak si to tak můžeš zapnout a poslouchat ho v jiné místnosti.

anaconda
22. črc 2008

To víš, tchýně je ze staré školy!
Ta moje skorotchýně je také proti těmto přístrojům i chůvičkám. Prý to matku s dítětem odcizuje. Mám jiný názor a myslím, že kdyby ona měla tenkrát tu možnost, neváhala by a používala to taky!

ygreen
22. črc 2008

A hlavně ještě jedna rada: MOC NESNĚTE O PORODU A VŠEM OKOLO - JAK TO BUDE, APOD. Ušetříte si možná zklamání. Spíš těhu prožívejte každým dnem. Choďte cvičit, choďte na předporodní kurz i s tatínky, baštěte co máte rádi.
Já měla těhu super, manžel chodil na kurzy se mnou, cvičila jsem, pila maliník, masírovali jsme hráz a hovno z toho velebnosti. Porod vyvolávanej, příšerný bolesti a po 14 hodinách akutní císař. Manžel tam byl celou dobu se mnou - původně nechtěl, někdy v 7 měsíci si to kvůli mě rozmyslel. Díky bohu za to, bez něj bych to asi nepřežila, ale pozor - hlavně nepřemlouvejte chlapy k účasti u porodu. Můj manžel syna miluje, ale až do těď (i když fungoval jako skvělej táta už od počátku) si k malýmu hledal cestu. Nesnesl pohled na to jak bulim celej porod a je mi strašně zle.
Ale já huba ukecaná jsem už dva dny po porodu uvažovala nad dalšim miminkem (chci 3 děti 😉 ) a bylo mi hej. Manža má z toho ale docela trauma dodnes.
Podotýkám, že malej měl 4500 a 55cm a 4x šňůru kolem krku a moje děloha absolutně nespolupracovala. Ale to si můžete přečíst v Jáký byl porod 😉 a nebo raději ne 😀

ygreen
22. črc 2008

moje tchýně je super, usměje se a myslí si, že jsem hysterická matka a že mě to brzy přejde, ale tvoje tchýně má vyloženě blbej názor - nechápu co má monitor co odcizovat 😕

anaconda
22. črc 2008

No to je síla, to co píšeš o velikosti "prcka" a porodu. Baštila jsi ty těhu vitamíny, že byl tak veliký? Sakra, to jsou rozměry a podle fotek ve Tvém albu vypadá fakt prďácky 😀

anaconda
22. črc 2008

Tchýně tvrdí, že si matka nadstandartně šetří čas přístrojema.
Tvrdila mi dokonce, že matka může mít dítě pořád při sobě, i při domácích pracech, když dodržuje zásadu klidu.....při žehlení, při vaření, při sekání trávy, zkrátka pořád v kontaktu, žádná technika usnadňující a ošizující péči.

To je materiál, co? A to si představ, že je učitelka na základní škole 😅

sylvar
22. črc 2008

mě každý říkal, kupovat oblečky vel. 62 a větší, no půjčila jsem si od kamarádky 50, něco jsem měla svého,ale moc ne, z těch 50, spíš 56, malá se narodila měsíc před termínem a měla 47 cm,takže věci v porodce byly veliké a měla jsem tam stejně svoje, v těch jejich malá vypadala jak hastroš 😅
monitor dechu jsme neměli, byť byla lehce nedonošená,ale samo je to supr věc a určo bych ji příště chtěla 😉
kosmetiku jsme měli Nivea, i do porodnice jsem si ji vzala a supr, pro malou ji používám pořád a při koupání si vždycky spomenu na ty začátky, prostě pořád voní jak to čerstvoučké miminko 😵
velkou zásobu vlhčených ubrousků, to je fakt potřeba, pač to mimi kaká co chvilinku,hodně bavlněných plenek pod hlavičku, na odkrknutí,pokud nechceš být co chvíli poblinkaná 😀

a ještě k tomu monitoru, naše malá nespí od narození, max.3 hodiny,takže vlastně jako monitor jsem trochu fungovala já sama 😀 😀 😀 a stále funguju 😝
lehátko jsme měli od haucku a bylo supr, jen jsem oddělala tu hrazdičku s hračkama a dala jí pak klasickou hrazdičku barevnou 😉
odsavačku jsem měla půjčenou ruční, je na prd,ale ty 2 měsíce, co jsem měla mliko, jsem holt vydržela,možná,kdybych měla elektrickou, bylo by dýl,ale malá ho stejně nechtěla 😒

ygreen
22. črc 2008

jedla jsem elevit 1x za dva dny. Tím to ale neni, já mám 180 a manžel taky. Malej neni vůbec tlustej, ale má těžkou kostru. Jinak v 6 týdnech měl 6300g a 63 cm (vypadá na 4 měsíce), což je taky jeden z důvodů proč budu prodávat polovinu oblečení, které jsem pro něj měla a nikdy ho neoblík, maximálně jednou. Je mu 7 týdnů a nosí 68 a 74 😉
Jinak i teď jim elevit a marinQ pro kojící a těhotné (rybí tuk - podporuje správný vývoj mozku a inteligenci) - jen je škoda, že když jsem byla těhu, tak ho ještě neprodávali.