Rakovina děložního čípku. Jaký máte názor na očkování?

wendy7
26. bře 2007

Jaký máte názor na očkování proti rakovině děložního čípku?Chtěla jsem si tu vakcínu koupit,ale slyšela jsem,že se má očkovat před začátkem sexuálního života,jinak to nemá účinek.Víte některá o tom něco víc?Děkuji.

consti
27. bře 2007

kiara kéž by v životě vše tak fungovalo.jsem výjimka a nejsem jediná.nakazit se můžeš i od jednoho chlapa 😎

kacabacka
28. bře 2007

takže mnohem jednodušší by bylo, kdyby šel na vyšetření na hpv viry můj manžel, a jestli je nemá, tak já je nemám taky a tím pádem nepotřebuju očkování? Jestli tomu dobře rozumím? On měl přede mnou jen jednu holku, já nikoho... 😀

andik
28. bře 2007

Tak já včera byla na gyndě a lékařka mi sama doporučila tuhle vakcínu,říkala,že na věku nezáleží,že je samozřejmě lepší,když se očkuje mladá dívka,která ještě nezačala se sex.životem,ale že vakcína je určena pro všechny věkové kategorie.Tak nevím,taky o tom přemýšlím.HPV viry nemám,tyhle testy byli negativní,tak jsem ráda 🙂

kiara2
28. bře 2007

consti.já vím ale čím toho je víc tím hůř doufám že to budeš mít v pořádku

consti
28. bře 2007

kiara jasně, vím, jak jsi to myslela.Díky 😉

draga
28. bře 2007

consti moc ti to přeju, mimi a hlavně zdraví 😵

muna
28. bře 2007

Ahoj holky, nejsem si presne jista, ale asi pred 4 lety me poslala moje gyn. na zmrazeni delozniho cipku, nerekla me proc a z jakeho duvodu, doktor ktery me zakrok provadel byl pekne neprijemny a zakrok byl jeste vice neprijemnejsi, tvrdil ze to nemuze bolet, ale me to bolelo, sestra me rekla ze se tento zakrok provadi jako prevence proti rakovine delozniho cipku, ale uz jsem se nedozvedela z jakeho duvodu to provedli zrovna me. Kazdopadne po tomto zakroku jsem nesmela mit 1/2 roku pohl stik a 3 mesice jsem musela mit mezi nohama vlozku protoze jsem mela vytok tak silny ze jsem ji menila prvnich 14dni kazdou 1 hodinu, pak se to trochu sklidnilo, ale potrebovala jsem ji fakt dlouho a ne jen intimku. V tehle dobe uz jsou jinaci moznosti, tak si toho vazte.

karotky
29. bře 2007

Muno.............tak mi to připadá,že Ti zřejmě vypalovali vředy na děl.čípku.Mamce to dělali taky,ale tu to naštěstí nebolelo.Akorát jí vadil ten zápach-prý,jako když se pálí rohovina.

kveta
4. čer 2007

Ahojte, len chcem opraviť názor, že rakovina čípku hrozí ľahkým ženám a tým, ktorých partner mal pred nimi iné partnerky.

Ja som jedna z tých, čo má zlé výsledky na krčku a pritom žijem celý život monogamne s partnerom, ktorý tiež okrem mňa nemal inú partnerku. Ako je to možné? No napríklad tak, že muž sa môže HPV vírusom nakaziť aj počas vlastného pôrodu od svojej matky. Takže baby, neutešujte sa tak ako kedysi ja, že netreba chodiť na preventívku, keď žijete monogamne, ale pre istotu si na ten ster z krčka skočte. Možno Vám to zachráni život a zdravie tak ako mne.

Na ster som šla len kvôli kamarátke, ktorej v 22 rokoch objavili rakovinu. Tak som sa rozhodla, že teda si tam skočím, však aj tak mi nehrozí, aby na krčku niečo našli... A našli. Tak tie preventívky, prosím, nepodceňujte.

karotky
2. črc 2007

Ahojky!
Byla jsem na gyn.prohlídce po šestinedělí a doktor zjistil,že mám na čípku vředy.Nikdy před tím jsem na nic podobného netrpěla a tak mě to docela zarazilo. 😖
Udělal mi stěry a mám si zavolat za 3 týdny kvůli výsledkům.Řekl mi,ať raději počítám s plastikou čípku. 😢
Myslíte,že mám ještě naději někdy v budoucnu otěhotnět?

megy
2. črc 2007

tak přidávám vlastní zkušenost. Když mě předávkoval bývalý gynekolog hormonama, tak jsem si zašla k dalšímu a ten se zhrozil. na čípku jsem měla vředíky, čípek obalený naběhlou sliznicí a k tomu skoro stálé špinění nebo krvácení - to bylo střídavé. Tak mi to odpálily za plného vědomí a musím říct, že mě to vůbec nebolelo. Můj gynekolog je prostě šikovný. Pak část tkáně poslal na histologii a zjistili, že jsem tam měla dokonce polyp . Teď je vše O. K. A to je mi 23 - takže posuďte sami

Já zastávám názor, že pokud se to má objevit, tak se to objeví. kolik žen mělo hodně mužů. Mělo kolikrát opakované záněty a jiné věci a nemělo rakovinu děložního čípku. Já měla a mám také jednoho partnera, pro kterého jsem byla i já první, ale objevit se to prostě může.

karotky: určitě máš šanci otěhotnět. u tebe by se poté spíš jednalo o to, aby se nerozevíral čípek a krček - což se dá opatřit sešitím.

karotky
19. črc 2007

Ahojky!
Tak jsem si včera volala kvůli těm výsledkům..............naštestí dopadly dobře.Ale doktor mě chce vidět ještě začátkem října,tak se modlím,aby se ty vředy ztratili a nebylo jich tam víc než teď. 😀

karotky
3. říj 2007

Ahoj děvčata!
Tak jsem byla na gyndě a mám po náladě. 😖
Panu doktorovi jsem se vůbec nelíbila a udělal mi biopsii čípku.Za 3 týdny si mám volat na výsledky...........snad to bude dobrý. 😖 Musí!...........Chtěla bych alespoň ještě jedno mimčo. 😢

kacabacka
3. říj 2007

nevíte, jak to vypadá s tou novou vakcínou proti rakovině děl. čípku, která má být k dispozici od podzima letošního roku? Má být prý i levnější a i pro starší ženy...

Pořád uvažuju, jestli se mám nechat očkovat nebo ne...doktora jsem se ptala, ten mi řekl, že určitá prevence to je, ale že to neni tak účinné, jako kdybych neměla pohl. styk....a taky že to neni proti všem virům (je jich asi 16?) ale jen asi proti 4....tak teda nevim...taky nevim, jestli nepočkat na tu novou, ale zas čim dřív, tim líp...

olii
3. říj 2007

tak ja se tedy ockovat dala, gynekolozka mi to doporucila, ze je to dobra investice do zdravi a jelikoz jsem v minulosti nejake problemy mela, tak jsem vahala akorat nad tou cenou, ktera mi prisla horentni, ale nakonec jsem do toho sla a jsem rada... ted v rijnu mam posledni 3. injekci ...

o nove vakcine jsem neslysela ☹

karotky
3. říj 2007

Na vakcínu je u mě asi už trochu pozdě. 😅 Když už to mám rozjeté.
Hlavně,abych ty výsledky měla alespoň průměrné a dalo se s tím otěhotnět.
O nic víc mi nejde. 😉

dashak
3. říj 2007

Karot, no já řeším taky trochu dilema 😒
V srpnu před dovolenou jsem si šla na gyndu pro recept na HA (dostávám vždycky na půl roku.
Vejdu dovnitř a doktor mi říká... tak co vás přivádí? Jdete kvůli prevenci? A já že nee, jdu si pro recept. A on že mi udělá stěry z čípku, že tam minule byly nějaké změny (v únoru jsem zapomněla zavolat na výsledky). Já jsem ho ale ukecala, že mám před dovolenou, že by mi to zkomplikovalo život, protože mě to vždycky hodně bolí, pak si pomalu ani dosednout nemůžu a hlavně dlouho špiním, resp. taková nahnědlá krev.

A teď mi to hrozně vrtá hlavou, aby příště třeba taky nebylo pozdě 😝

A můj manžel měl naopak jako puberťák strašně moc holek 😅 takových těch jednorázovek, až pak si našel stálou přítelkyni, se kterou byl 4 roky a pak mě.

karotky
3. říj 2007

Tak to já bych z té dovolené nic neměla,kdybych musela myslet na to,že jsem něco zanedbala. 😅 V tom Tě obdivuju.
Můj manžel těch holek moc neměl...........jenom mě 😀 ,takže od něho to snad nehrozí.Spíš si myslím,jestli jsem to nechytla z nějakého doktorského nářadí(poslední 3 roky jsem si toho užila až,až 😅 ) 😖 .

dashak
3. říj 2007

No nejdřív jsem na to furt myslela, ale malá mě na dovolené tak zaměstnávala, že už pak nebyl čas 😅

Ale zase si říkám, kdyby to bylo nějak akutní, tak by mě asi nenechal odejít. Je přimář v městské nemocnici, tak to nebude žádný patlal, snad 😀 I když, předtím jsem chodila k jeho asistentovi, a ten zas nějak podcenil, že by takový hubený drobek mohl mít preeklampsii a pak už nešlo rozjetý vlak zastavit 😅

karotky
3. říj 2007

Asi takhle............mě se doktor zeptal,jestli o to stojím,aby mi udělal tu biopsii a že je to prý na mě jak se rozhodnu.No a pro mě je lepší jistota(ikdyž třeba blbá),než nevědomost. 😉

dashak
3. říj 2007

no jasně, je to naše rozhodnutí, jim je to celkem jedno. No tak budu doufat, že se to do ledna nějak utřepe

console
3. říj 2007

Kacabacka: Ta nova vakcina(vekove neomezena) je proti nejcastejsim 2 p.virum. Ta soucasna je proti nejcastejsim 4 (ockuje se do 26, nejlepe ovsem pred zahajenim pohl. zivota). Jinak tech p.viru je celkem 50.

kacabacka
3. říj 2007

console: díky, stjně nevim....4 z 50? to neni moc velká šance na úspěch ikdyž budu očkovaná.... 😖

console
3. říj 2007

Zase jsou to ale ty nejčastější...Záleží taky na dědičné dispozici a výsledcích stěrů. Obecně lze říct, že nic nezkazíš. Ale ta cena je hrozná. na druhou stranu ani očkování ti nezajistí, že neonemocníš. Každopádně výše karcinogenních látek se neustále zvyšuje a lepší to ani nebude.

karotky
23. říj 2007

Tak Vám jdu holky napsat,jak jsem dneska dopadla s výsledky z biopsie.Byl to teda "maratón".

Mají v úterý ordinaci až od 14ti h.,tak ve 14.05 zvedám sluchátko,ale obsazeno.Do 15.15ti pořád obsazeno a když jsem se konečně dovolala a zeptala se na výsledky,sestřička mi povídá:"Paní Mrkvičková,dopadlo to dobře.........myslím.Ale podívám se ještě do počítače.Aha..........tak asi teda ne........jsou tu nějaké otazníky,tak si zavolte za 10 min.,pan doktor tam má pacientku."
Tak chodím nervně po bytě jako tygr v kleci,nervy mám v pr. a myslím na to nejhorší.
Tak volám znovu a vezme to jeho manželka.Povídám,že jsem Mrkvičková a ona na mě:"Paní Mrkvičková,ihned ...................,ihned se Vám bude pan doktor věnovat.Chvilku vydržte!"
Stírám pot z čela a čekám.Pak zvedne pan doktor sluchátko a povídá s knedlíkem v krku :"Tak paní Mrkvičková,tak nevím jestli Vás potěším,..............ale ty výsledky dopadly dobře."
Já v tu chvíli myslela,že ho nakopu někam.
Mám se stavit(určitě)za půl roku na prevenci.

dashak
24. říj 2007

Karot no super zpráva 🙂

To jsou ale magoři co, takhle člověka vystresnout 😅 😝 A co ten doktor jako myslel, že jsi nějaká masochistka a budeš vyloženě happy, když ti řekne, že máš rakovinu jo? 😅 😕

Tak já tam půjdu až za tři měsíce, takže někdy v lednu asi. To už nějak vydržím, ale taky na to často myslím, co mi tehdy řekl. Ale určitě to nic nebude.

zusma
24. říj 2007

Karotky...nevím, zda si na mě pamatuješ,ale to je jedno 😎 Hlavně že výsledky dopadly dobře,to ti moc přeji! 😉 To bych toho doktora vážně nakopala.To bys u toho telefonu taky mohla dostat infarkt!

Mně taky jednou řekli,at si zavolám za chvíli přímo panu doktorovi a těch 10 minut než jsem zavolala bylo teda hrozných a málem jsem se z toho zhroutila...

karotky
24. říj 2007

Holky..........taky jsem ráda,že to mám "dobrý". 🙂
Dash..................budu Ti držet palce,ať Ti to taky dobře dopadne.Jinak pan doktor má černý humor(už jsem si zvykla 😅 ),ale tohle trochu přepísknul. 🙄
Zusmo...........koukám,že to máš už za pár. 🙂 Kdepak budeš rodit?

zusma
24. říj 2007

karotky: no ráda bych v HK,snad mě vezmou,mám to do porodnice pár minutek autem.A i kvůli všem papírům a tak podobně 😎 No uvidíme,při nejhorším mě prostě pošlou jinam.Jsem zvědavá,jak bude Sis spokojená s Pardubkama. Já osobně na nějaký pomluvy v jakékoliv věci moc nevěřím,dokud si to neověřím sama 🙂