Rakovina děložního čípku. Jaký máte názor na očkování?

wendy7
26. bře 2007

Jaký máte názor na očkování proti rakovině děložního čípku?Chtěla jsem si tu vakcínu koupit,ale slyšela jsem,že se má očkovat před začátkem sexuálního života,jinak to nemá účinek.Víte některá o tom něco víc?Děkuji.

daska28
26. říj 2007

Ahoj hoky pročítám diskuzi a musím také přispet. Je to už třičtvrte roku, také jsme byla na odběrech, jpřitom mi bylo řečeno, máte tam zmeny, ale to už víte, ale je plno možností jak to odstranit ty vředíky. No nic tak 3 týdny trnu co jako a volám na výsledky a ona mi doktorka řekne v pořádku za pul roku. když se jí ptám že minule mi řekla že tma neco je tak prý já nic neříkala. No ted jsme také byla po tom pul roku tka jsme zvedavá s čím přijde. Ale ty nervy za ty 3 týdny to si nedokážete představit, na netu jsme hledala co to může být atd... Ted mi také nabídla možnost očkování a to mi je 28. Ale nevím neím.

krista
22. říj 2008

klarisa11 • Včera v 19:27
Můžu dostat rakovinu děložního čípku s použitím kondomu?

konja
1. črc 2010

Nikdy by mě nenapadlo, že přispěju zrovna do této diskuze, ale rakovina děložního čípku se od dnešního dne stala moji noční můrou. Moje nejlepší kamarádka je na své zdraví vysazená, nikdy neprošvihne jedinou preventivní prohlídku u žádného doktora atd. a zrovna dnes celá ubrečená volala - chtějí mě všechno vzít, mám nejtěřší předrakovinový stupeň změn na děložním čípku. Když byla ani ne před měsícem na operaci D.Č. říkala jsem ji ať je v klidu, že je to sice nepříjemné, ale doktoři na vše přišli včas a tak to bude dobré. Že není ani první ani poslední a že vše dobře dopadne. Dnes jsem ta slova nějak nemohla najít, chtělo se mě brečet s ní. Kamarádce je 27 a je bezdětná! Doktor ji řekl, že ji dává rok na to aby otěhotněla, ale ať se připravuje na to, že je velice vysoké riziko že díky zákroku na čípku dítě a) potratí, b) porodí předčasně c) těhotenství odstartuje prudký růst napadené tkáně a bude nutné těhotenství okamžitě ukončit. Pokud se ji nepodaří otěhotnět do roka, nebo pokud se nález začne ještě více zhoršovat, okamžitě musí podstoupit odstranění dělohy. Nejhorší je, že kamarádka nemá ani přítele s kterým by se o to miminko mohla snažit a tak mě ze zoufalství brečela do telefonu, že si ho udělá s prvním chlapem, který bude ochotný na ni skočit a že je ji jedno, že bude svobodná matka, ale že to dítě prostě chce. V jiné situaci bych ji řekla, že je blázen a vůči dítěti sobec, ale teď...chápu ji 😔
Když jsem se doslechla o očkování proti rakovině D.Č. nevěnovala jsem tomu moc pozornost, ale od dnešního dne jsem pevně rozhodnutá, že nechám svoji dceru očkovat! J eto sice drahé, ale i kdybych měla jíst půl roku suchý rohlíky, tak pokud ji můžu před takovým svinstvem ochránit, tak to udělám!!!

knobloska
2. črc 2010

Krista prý ano, viry pronikají kondomem. Koukala jsem jako blázen.

evena
7. pro 2010

ahoj, prosím o radu ... jaký je normální postup po zjištění rakoviny děl. čípku? máme to v rodině a nějak se mi to nezdá 😒 gynekolog udělal stěry, byly pozitivný, kontrolní stěry proběhly až za měsíc (je to normální taková dlouhá doba??), rakovina poté znovu potvrzena ... následně na to léky + čekání na zákrok zmražení děložníko čípku ... žádné odeslání do nemocnice, vše probíhá u gynekologa ... nechápu to, nemůže být něco zanedbané? 😕

taky bych se chtěla zeptal kolik dnes stojí ty injekce proti rakovině a jestli není překážka to že mi je 30

mimco
7. pro 2010

Ahoj evena, rakovina děložního čípku není dědičná, moje mamka to bohužel měla a pokud to budu mít i já, nebo moje sestra, je to pouze náhoda. Tuto nemoc způsobuje HPV virus, jestli se nepletu a ten se přenáší pohlavním stykem. Takže čím víc partnerů jsi měla, tím je pravděpodobnější nákaza. Ale pokud máš HPV virus, neznamená to, že máš rakovinu!!!
To očkování je nejúčinnější aplikovat v době, kdy je dívka ještě panna a tudíš je nepravděpodobné, že by se tímto virem nakazila.
Pokud by ti oznámili, že máš rakovinu děložního čípku, určitě by tě neléčil tvůj gynekolog, ale řešila by to onkologie, tak hlavu vzhuru, řekla bych, že rakovinu určitě nemáš.
Taky jsem měla špatné stěry a taky mi dělali kontrolní až po měsíci. Ty už byly v pořádku.
Každopádně, na to očkování se ptej gynekologa, stojí to myslím cca okolo 10.000,-
Rakovina se pozná jestli se nepletu až z histologie, určitě né ze stěrů.

evena
7. pro 2010

@mimco děkuji za odpověď, nějaké info jsem si o tom nakonec našla ... nejedná se o mě, ale o sestru ... bohužel (nebo vlastně bohudík) jsem zjistila že má sestra chce asi jen upoutat pozornost, tak si to prostě přibarvila 😒 i tak je to určitě zlý, ale rakovina to u ní prostě není ... vím že dědičné to není, ale najednou jsem měla děsnej strach a člověk si uvědomí co všechno se může stát 😔

mimco
8. pro 2010

Ahoj Eevena,
já tě naprosto chápu. Tahle nemoc je nejhorší věc, která může potkat ženu.
Moje sestra je po konizaci, byla na ní tuším ve dvaceti. Dneska má krásnou holčičku.
Ale naše maminka na to bohužel před rokem zemřela.
Proto já chodím na prevenci 2x do roka, moje doktorka je super a chápe to, protože z toho mám panickou hrůzu.
Možná na sebe nechtěla poutat pozornost. Někdo prostě když slyší přednádorové změny, bere to jako ztracenou věc. Pokud budu mít někdy děti, alespoň jedno tedy a bude to holčička, určitě ji nechám očkovat.

mamkamarketa
9. pro 2010

Ochrana před rakovinou děložního čípku? Kondom!
Reklama:
Starý dobrý prezervativ vás ochrání nejen před pohlavními chorobami nebo před nechtěným těhotenstvím, ale podle nových výzkumů také před rakovinou děložního čípku.
www.lecba-rakoviny.cz

Není divu, i tento druh rakoviny je vlastně infekce – způsobená virem HPV (human papillomavirus).

Ochrana nemůže být stoprocentní

Ačkoliv HPV virus patří mezi sexuálně přenosné patogeny, můžete se jím nakazit i při sexu bez samotného pohlavního styku, stačí kožní kontakt v okolí pohlavních orgánů. Právě proto mnozí odborníci dlouho pochybovali, že by kondom mohl ženy před rakovinou děložního čípku ochránit. Avšak i když je možné namítat, že prezervativ neposkytuje dokonalou ochranu, je třeba uznat, že do značné míry pomáhá.

Tým vědců z washingtonské univerzity ve své studii prokázal, že ženy, jejichž partneři při sexu používali pravidelně a správným způsobem kondom, měli riziko vzniku rakoviny děložního čípku nižší o 70 %. Zjištění, že obyčejné kondomy efektivně zabraňují přenosu viru HPV z muže na ženu, se objevilo v červnovém čísle odborného časopisu The New England Journal of Medicine.

Promiskuita zvyšuje riziko nákazy

Studie, která potvrdila prospěšnost kondomu, se zúčastnilo více než osmdesát mladých dívek ve věku od 18 do 22 let. Všechny tyto dívky začaly být sexuálně aktivní buď v průběhu pětileté studie a nebo těsně před jejím zahájením. Účastnice studie si musely vést deník o své sexuální aktivitě a pravidelně podstupovat podrobná gynekologická vyšetření včetně testů na přítomnost HPV infekce.

Při vyhodnocování počtu žen nakažených HPV museli vzít vědci v úvahu, že nákaza je tím pravděpodobnější, čím více žena vystřídá sexuálních partnerů a čím více partnerek před ní vystřídal její partner. Avšak i poté, co ve svých výpočtech vědci zohlednili míru promiskuity u jednotlivých účastnic, vyzněly výsledky jednoznačně: důsledné používání kondomu do značné míry snižuje riziko přenosu HPV viru, a tím i vzniku rakoviny děložního čípku.

tenka30
4. pro 2011

Dobrý den, všechny Vás zdravím, jen jsem chtěla upozornit ty z Vás, co zvažují očkování, že VZP má akci na třetí dávku vakcíny zdarma a dá se to stihnout i do konce roku, od nového roku pak budou mít dívky od 13-14let vakcínu zcela zadarmo. A příspěvky pro starší ženy a dívky by měly snad také poskytovat.

blankaaaa
8. pro 2011

Dobrý den, já o očkování velmi uvažuji. Díky za tip, já měla za to, že pojišťovny nedávají nic 😲 To je dobrá zpráva!

ined77
29. kvě 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Očkování proti rakovině děložního čípku https://www.modrykonik.cz/ockovani-proti-rakovi....
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti...nechaly jste očkovat sebe nebo své děti, nebo uvažujete o očkování? Vaše rady, tipy, a zkušenosti jistě ocení spousta dalších maminek, které třeba právě teď přemýšlí, zda tímto očkováním mají chránit sebe nebo své nejbližší.
Předem mockrát děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti 🙂 .

Krásný den všem
Denisa

@blankaaaa @tenka30 @mamkamarketa @mimco @evena @knobloska @konja @krista @daska28 ... další 🙂 .

jana.nina
27. říj 2017

@mimco rakovina děložního čípku má své procento dědičnosti. Ano přenáší se virem ale tělo se s ním umí poprat. Ne vždy se projeví rakovinové bujení. To se může projevit u silných kuřaček, z hlediska dědičnosti nebo slabým imunitním systémem.
Vím to protože jsem se na tohle ptala když mi rakovina byla diagnostikovana

lhlhlh
26. bře 2018

Ahoj prosím Vás, studuji VOŠ zdrav. a zabývám se tématem očkovaní proti HPV, především se zabývám výskytem vedlejších účinků. Vyplnili byste prosím dotazník, který je zcela anonymní? Děkuji Míša.
https://www.survio.com/survey/d/T9E8O3C1S2S8D2I5M