Reakce okolí na mladé maminky. Dítě "odkládám" kvůli nim

malok
29. pro 2007

Ahoj,

možná se některým bude zdát že tohle téma je zbytečné...já jsem ale na koníkovi nic podobného nenašla... 😉 Moje okolí (rodina a přátelé) považují za trend dnešní doby mít děti kolem 30 i po ní ...a dávají mi to značně najevo... 🤐 některé moje kamarádky už mají malé děti a bohužel je všichni kritizují...ne za to jak jsou špatné matky, ale že jsou mladé matky. Vždyť si chudiny nic neužily, nestudovaly, žádný studentský život, žádné cestování, apod. Sousedky v našem městem věkem kolem 30 častují dotazy, jak to, že měly děti tak brzo, vždyť ještě mohly pár let počkat...otázky typu: ty nechceš dělat kariéru? jsou na denním pořádku 😠 nikomu z nich nevysvětlím, že děti chtěly, že dítě je naplněním jejich života...jsem pro ně bláznem ...na druhou stranu jsem zjistila, jak mě ovlivňují....věk na dítě mám už dávno, ale cítím vnitřní strach z reakce okolí, kdybych přišla s tím že jsem těhotná...některé lidi zvládnu, ale na některé fakt nemám.....a zjišťuju, že vlastně dítě ,,odkládám" jen kvůli nim.... ☹ zažili jste něco podobného?

zuzik03
29. pro 2007

malok, zkus se nad to povznést a řiď se podle toho, jak se cítíš ty - někteří lidi budou kritizovat pořád, když budeš mít dítě kolem 30, tak se na tebe zas budou dívat jako na kariéristku, co myslí hlavně na sebe. jestli se na to cítíš a máš partnera, který chce totéž a máte potřebné zázemí, tak směle do toho, zdravotně je to lepší dřív. a navíc, pracovat budeme stejně celý život, takže je vcelku jedno, kdy to načas přerušíme 😉

já měla největší tikající hodiny a touhu po dítěti ve 20, tehdy ale bohužel nebylo s kým je mít 🙂 no a pak už se znovu neroztikaly, takže jsem to vzala spíš rozumově a naštěstí se povedlo vcelku rychle 😉

gedren
29. pro 2007

Pipky nemaj chlapa, a tak si zduvodnujou, ze je to vlastne in mit dite pozdeji. Kasli na ne, tema kecama si kompenzujou svoje problemy, ne Tvoje. Co je jim proboha do toho, ze se Ti nechce cestovat a delat karieru? 🙂

suki
29. pro 2007

gedren mluvíš mi z duše, naprosto s tebou souhlasím.

malok hlavně se nenech ovlivňovat cizíma lidma, nikomu do toho nic není...

suki
29. pro 2007

jo aještě něco, já mám 26 let, ale ještě před těhotenstvím, chtěli po mě občanku v hospodě, takže když jsem pak otěhotněla, lidi na mě taky koukali jako.....chudák holka ta si teda zničila život, dokonce mě ani nepustili sednout v autobuse, ale já si z toho nic nedělám, naprosto jsem se nad to povznesla, spíš mám z toho legraci, ještě teď když vidím ty pohledy, jak ti lidi přemýšlí kolik mi asi je....

schnek
29. pro 2007

malok, tak já to taky občas někde vyslechnu, že jsem mladá a bylo to moc brzy bla bla bla 😀 a co na to odpovídám? právě proto, že chci dělat karieru, jsem si pořídila dítě tak brzy. Teď s ním dostuduju a pak už budu moct pracovat a nebude mě trápit rozhodnutí dítě/klariera 😉 a když mě někdo opravdu štve, tak mu řeknu, že je to moje věc a ať se stará o svoje 😝 😀

myska
29. pro 2007

Malok, já jsem na to naopak pyšná, že jsem si pořídila dítě ve 24 letech 😉
Ikdyž taky jsem si vyslechla pár udivených otázek proč jsem si pořídila dítě, ale kašlu na lidi, tak jsem to chtěla a neměnila bych 😉
A cestovat a dělat kariéru jde i s dětmi, ikdyž hůř, ale jde, takže kašli na lidi a hupsnite na to 😀

dygab
29. pro 2007

Ahoj, na okolí kašlete. Já si užila pravý opak. Všude mi říkali, že jsem na první miminko stará, v porodnici si dělali významné vykřičníky na kartu atd atdatd. a také jsem to přežila🙂🙂.Takže hlavu vzhůru, do vašeho života a cítění věcí je okolí plné víte co.

ketka
29. pro 2007

malok, tak do tohohle si nenech od nikoho kecat. Mě taky všichni říkali po svatbě: a co miminko? Ale vy na to máte ještě čas. A já jim odpovídala no jasně, vždyť jo. A do roka byl Matýsek na světě 😀 Prostě jsem mimčo chtěla, cítila jsem se na něj připravená, žádnou závratnou kariéru jsem neplánovala, takže mi nic nebránilo 😉 Udělej si to tak jak to cítíš ty, ne ostatní, jejich názory ti můžou být ukradený 🙂

sarkaa
29. pro 2007

Tohle jsem si prožila taky.Lidé v okolí si říkaly jakej jsem chudák když mě chlap zbouchnul v osmnácti....měla jsem z toho depky ale pak už mi to bylo fuk .Pochopila jsem ,že je to jenom čistá závist protože mám toho nej chlapa na světě,báječného zdravého klučíka a jsem šťastná takže ať si každej myslí co chce já vím svý nejlíp ,-) A Pájík byl plánovanej a já jsem ráda,že jsem ho měla tak brzy .Nic mu neschází a to je to hlavní.

nikka.vo
30. pro 2007

Taky jsem si párkrát vyslechla, že proč tak mladá a že dneska má každý dítě ve 30...

dokonce i můj gynekolog se měl zeptal, kam spěchám ... 🙄 To mě jako naštvalo ...pak poznal, že mu odpovídám trochu naštvaně a raději mlčel a ještě dodal, že věk mám akorát 😅 jen že dnes to neni úplně běžné

Jedna kamarádka se semnou přestala bavit, že si nemáme co říct, že jsme teď každá někde jinde, což je pravda, jelikož ona teprve teď obléhá víkend co víkend discoteky, partičky lidí, problémy s láskama jak někde na táboře atd ...toho jsem si užila dost někdy kolem puberty!

Holt, tak se poznají přátele ☹

terezkaaa
30. pro 2007

Já jsem moc pyšná na to, že jsem mladá maminka a popravdě to, že dnes není ponat, jestli jde s kočárkem maminka nebo babička, mi připadá hodně komický, tak na co pořád čekat??Mně je 20,jsem spokojená,o nic nepřicházím teda...naopak.V březnu jedem na dovču k moři, v létě jedu s kamarádkama sama...Naopak,až bude mýmu malýmu 10let a bude už to relativne samostatný dítě, tak ostatní si teprve budou pořizovat děti-to zase já bych nechtěla 😉

kikimaruska
30. pro 2007

Já si přála mít prvního prcka max.do 26 let, nejlépe ve 24. Ale jinak založit rodinu mě táhlo už ve 22, ale jaksi nebylo s kým. S přítelem jsme přes 2 roky a ač neplánovaně, těšíme se na rodinu. Rodit budu ve 24 letech a okolí nám spíš říkalo, tak kdy bude svatba, a kdy mimčo (dělali si srandu, že jsme vychovali kocoura, štěně...a mimčo chybí). Mám spousty kamarádek, které měli první ve 23 i v 18 a jsou spokojené. Podle mě to není ani tak o věku (ale i o zdraví) a přístupu té maminky. 18l může dát svému miminku mnohem více lásky a udělat mu krásný život (a nemusí žít v přepychu), než některá 30 tnice, co o mimčo nestojí a třeba s ním provede i něco nehezkého....(nechci se starších mamin dotknout, má sousedka (35) má nyní 4 měs.holčičku a jsou spokojeni všichni,ale je to už druhé dítě, prvnímu je už 13.) A jak tu psala nikka.vo o svém gynekologovi, to mě docela dostalo. To ten můj po potvrzení neplánovaného těhotenství a mé odpovědi, že je ale určitě mimčo chtěné se na mě tak zvláštně a hezky (spokojeně podíval), vždyť oni z toho taky musí mít radost když se to vše povede dokonce a oni na tom mají podíl, jinak by to ani nedělali-snad.

aniska
31. pro 2007

u nas su vsetci z nas a naseho Matyska uplne nadseni a pomahaju a obdivuju a chvalia, tak ako to ma podla mna byt ked sa narodi nova ludska bytost🙂 krasnucka dokonala, aach ja su vymeklaa
ale co sa mi nepacilo, bolo tiez u gynekologa. mi takmer urobili potrat len zato, ze na otazku- planovane tehotenstvi? som odpovedala po pravde nie, neplanovane(to som netusila ze si to dr vysvvetli akoz e je nechcene a chcem potrat. ja sm si vzdy myslela ze ked zena ide ku dr tak jej robia potrat len ak on sama poziada a nie takto, ze len povie- neplanovali sme tak pome na to). No a tez sm si myslela, ze ked zena ako eventuelne na ten zakrok ide, tak sa s nou najprv o tom aspon nejak ten dr rozprava, a az ked zisti aj situaciu a ze je to ta posledna moznost tak az vtedy. A ja len lezim na koze, urobila uz a potom si zacala chystat nejaky nastroj a este ma napadlo sa spytat ze co to idete robit pani doktorka a ona ze ved potrat nie tak ma skoro ovalilo. Ja sm tam sla koli tomu, ze sm si chcela potvrdit ze sm tehotna a na ultrazvuku overit ci tehu nie je mimodelozne(to sa stalo svokre, neskoro na to prisli tak skoro vykrvacala z toho). Pristup k potratu- pre nich zalezitosst asi ako pome kupit pecivo do samosky. brr

suki
31. pro 2007

aniska tak to je teda skoro na žalobu!!!!Úplně mám z toho husinu. To nechápu, jak si to může dovolit. Doufám, že k ní už nechodíš 😒 Já bych to teda tak nenechala, tohle se přece nesmí stávat, ještě, že to dopadlo dobře, ale taky nemuselo. Podle mě tento přítup vůbec není normální, no jsem z toho úplně hotová 😖 😖

malok
autor
4. led 2008

Moc vám všem děkuju za podporu 😉

tlapicka
4. led 2008

malok: myslim, ze si to moc beres... lidi obecne jsou zakerni. nikdy se nezavdecis vsem.Jestli budes brat do smrti porad ohledy na lidi kolem sebe, tak se zblaznis... Ja jsem mlada maminka a reakce jsou so so. klasicky nejvic prekvapi lidi od kterych bys to necekala... jak v dobrym tak ve zlym. Kdyz budes mit svoje presvedceni, tak to bude jednodussi. keca se mi krasne, protoze bydlime v absolutni anonymite, ale jak se vratime k babicce, tak to tady na me kape ze vsech stran... Jenze co jim je po tobe, oni si vzdycky neco najdou.

kdyz budes cekat az ti bude 40, abys byla dost vyzrala na mimi a lidi v okoli byli spokojeny, tak nebudes moct otehotnet a to zase pak ty stejny lidi budou rikat, no ona cekala cekala a ted se divi, ze to nejde...

urovnej si priority sama v sobe a ona to pak priroda doresi za tebe...

nasticka
28. led 2008

mi bylo 23 kdyz se Andulka narodila a tez jsem furt slysela "jezis, to jste tak mladi a uz mate decko, proc jste si nedavali pozor?" nikdo si nedal vysvetlit, ze to dite bylo planovane a chtene! i moje matka se zdesila, kdyz jsem ji rekla, ze jsem prestala brat antikoncepci a chci otehotnet....proste na okoli kaslete a uzivejte si vas maly zazrak 😵

ene
28. led 2008

Z reakci okoli me nejvic stve asi to, ze si lidi spis mysli, ze se mi to stalo omylem nez ze jsme chteli. O miminko jsme se zacali snazit rok po svatbe a Anezka se narodila tri dny pred mymi 22. narozeninami. Jinak jsem na tom stejne jako nika - u doktora, jen co jsem zasla za plentu pred vysetrenim, sestricka spustila neco jako "tak mlada, kam tak specha..", alespon ze doktor ji ukrotil.. A s kamaradkami jsem na tom take tak. Nejlepsi kamaradka, kterou jsem kdy mela, mi po porodu napsala, proc jsme ji dali takovy jmeno, ze je hrozne tvrdy 😕 😖 Ona ted studuje v Praze vejsku, uziva si pareb, uz si opravdu nemame co rict 😔