Registrační poplatek ve školce, je to běžná praxe?

baterie
21. srp 2015

Ahoj, chtěla jsem zkusit dát dceru na pár hodin týdně do soukromé školky. Nejsme žádní boháči, ale není tak drahá a pokud by se tam dceři líbilo, tak se uskromníme. Teď jsem se ale dozvěděla, že se kromě školného, které se platí na ten daný měsíc předem (což samozřejmě chápu) se musí zaplatit ještě jednorázový registrační poplatek 3000,- Kč. Dost mě to zaskočilo a psala jsem p. řediteli, z jakého důvodu a hlavně v takové výši, vysvětlil mi to, že to slouží jako záruka našeho zájmu o jejich služby, že se můžeme registrovat nyní a nastoupit kdykoli, že nám díky tomu poplatku budou držet ve školce místo. Já ale nepotřebuju držet místo, zaplatím školkovné předem za září a v září nastoupíme, oni přece nemohou nic ztratit, i kdybychom nechodili, školné na celý měsíc budou mít zaplacené. Navíc je to nově otevřená školka, která se rve o nové zákazníky, rozhodně žádný nával zde není. Vůbec se mi to nelíbí, dcera není ve školkovém věku a nikdy v podobném zařízení nebyla, takže neví, jestli to bude fungovat nebo nebude, nutit jí nebudu, jsem doma na mateřské s druhým dítětem. A představa, že zaplatím x tisíc jen za "zkoušku" a nic z toho nakonec nebude, na to jsme opravdu málo bohatí 😀 Chci se Vás proto zeptat, kdo s tím máte zkušenosti, je tohle běžná praxe? Opravdu se platí poplatek v takové výši? Nevím, jestli je to normální, nebo mám za tím hledat projev neserióznosti. Děkuji za názory a prosím rýpalky aby si odpustily komentáře typu: Když na to nemáte, tak nechoďte do soukromé apod..... 🙂

veruska007
21. srp 2015

@baterie Nikdy jsem nic takového neplatila, a to děti chodily do několika soukromých školiček.

mandala
21. srp 2015

Zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že školka je soukromá si asi můžou dělat, jak chtějí. Mě by taky naštvalo a pokud nemusíš do práce, tak bych ji asi zase odhlásila, opravdu nevíš, jak bude snášet prostředí. Já dala nejstarší dcerku do školky ještě před 3 rokem, protože vyžadovala společnost dětí, tak jsem myslela, že jí tam bude líp a houby s octem, kdyby mě učitelka nepřemluvila, tak bych ji okamžitě stáhla zase domů. 😒