Rehabilitační sestra, která cvičí Vojtovu metodu

bambusek
11. črc 2008

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli nahodou nevite o nejake rehabilitacni sestre, ktera dochazi domu a cvici s miminky. Nebo nejaky kontakt. Cvicime doma vojtovu metodu, jenze Misa ma straslivou silu a nezvladam to, tak mi doporucila mudr, abych si sehnala sestru, ktera dochazi domu. a nebo nejak kontakt. Diky moc 🙂

lendy1
11. črc 2008

bambusek, tak to ani nikoho neseženeš. Myslím, že to ani není možné. Určitě víš, jak je to náročné vychytat ideální dobu na cvičení, aby mimčo bylo v dobré náladě, vyspalé, cca hodinu po jídle... a těžko seženeš někoho, kdo by byl nonstop k dispozici a docházel k vám alespoň 3x denně.
Holt jste ve věku, kdy už to je opravdu těžké cvičit, ale jde to, jen to chce ty správné chvaty a to by ti měla ukázat rehab. sestra. Když mrkneš do diskuze o vojtovce, tak je tam několik mamin, co cvičí i se staršími dětmi a i když mají sílu, tak to zvládají.

U nás teda nepomohlo nic, 2 rehabky konstatovali, že se udržet opravdu nedá a se cvičením jsme skončili myslím někdy kolem 10.měsíce.

bambusek
autor
11. črc 2008

No ja jsem si taky mylela, ale mudr mi rakla, ze si mam nekohonajit. Protoze je to dulezity, aby lezl. A Misa se jen zatim plazi. Tak nevim.....

lendy1
11. črc 2008

bambusek, náš David se taky ve vašem věku ještě plazil, vlastně jsem skončili se cvíkem, když se začal plazit, pak už ho nešla udržet v té poloze co měl být na cvičení. A plazil se cca 2 měsíce a v 11,5měsících se rozlezl a rovnou si i stoupnul a bez cvičení.
Na to lezení jsem se ho snažila hodně motivovat, bylo dobré, že se sám dostal na kolínka a houpal se na nich. Pak jakmile jsem viděla, že za něčím chce jít a chtěl se plazit, tak jse mu trošku pomohla a vlastně jsem ho zvedla na 4 a přidržovala jsem ho. A za 3 dny lezl sám bez pomoci. Taky nám moc pomohli krabice a různé překážky, kde musel jít z toho plazení do vyšší polohy a vlastně přelézat překážky. On ten náš David byl hodně pohodlný a to plazení mu vyhovovalo, jakmile poznal, že lézt je lepší, tak se rozlezl. Jo a cvičili jsme kvůli hypotonii.

Oni ty mudry většinou ani nevědí jak to na rehabilitacích chodí, jak se s dětmi musí cvičit a jaké to je těžké to zvládnout 😔
Tak se jí zeptej, koho by ti doporučila 😀

bambusek
autor
11. črc 2008

No tak se ji asi nezeptam jdem na kontrolu az za 3mes. Pry je jen zaostalej o 3mes. Jinak je zdravej, tak tam nemusime k ni chodit, jen rekla hodne cvicit az 5krat denne, ale to fakt nejde. Nemam sanci ho udrzet. Taky ho zkousim motivovat, ale zatim nic moc. Jen kdyz ho dam na ctyri, tak se nekdy houpa a nekdy spadne. ☹

lendy1
11. črc 2008

bambusek a co zkusit cvičení na balónu? Jsem měla doma knížku o tomto cvičení, bylo to moc hezky zpracované, spousta cviků s popisem a fotkama. Jen nevím, jak se to přesně jmenovalo 😖
my byli to samé, taky opožděný o 3měsíce, ale jestli se občas houpe i chvilku na těch kolínkách, tak jste na správné cestě k lezení 😉 to přijde, uvidíš 🙂

bambusek
autor
11. črc 2008

jo na balonu cvicime, to je jedine cviceni ktere zvladame a jeste k tomu se mu to libi 🙂 . Ale myslim, ze to neni tak uciny. Mam ho na brisku a houpu ho do predu a dozadu a ze strany na stranu. Jinak nevim jak bych s nim mela cvicit.

lendy1
11. črc 2008

bambusek, tam právě byli všelijaké cviky i na lezení, posilování bříška a tak. bylo to tedy někdy dost náročné ho na tom balonu udržet, ale některé cviky se nám dařili. Já se podívám, jak se to přesně jmenovalo a písnu.

bambusek
autor
11. črc 2008

To by jsi bylo hodna 🙂

lendy1
11. črc 2008

tak jsem mrkla do své historie výpůjček z knihovny a je to Cvičíme s kojenci a batolaty:

http://shop.stesticko.cz/inshop/shop.asp?kat=25925

melliska
11. črc 2008

holky, chtěla sem se zeptat, jaké cviky jsou podle vás vhodné k tomu, aby malá byla schopná při plazení střídat ručičky? nožičky začíná střídat i stavět se na ně, ale vzhledem k tomu, že prý zaklání hlavičku, tak má obtíže s ručičkami.

bambusek
autor
11. črc 2008

Lendy: moc dekuju, hned v pondeli vyrazim do knihkupectvi 🙂

lendy1
11. črc 2008

není zač, když to alespoň malinko pomůže, tak to bude fajn 🙂

melliska, nevím 😔 , podle mě to musí přijít samo, jako povel z mozku, aby střídala ruce a nožky, možná na to něco je za cvik, ale fakt nevím, to by věděli jistě na rehabilitaci...zkus třeba napsat do diskuze v Kojencích o lezení nebo do diskuze o Vojtově metodě ve Volných tématech jestli by některá maminy neporadila 😉
Ale ona někdy ta asymetrii při plazení je v pořádku a dělá to hodně dětí.

melliska
11. črc 2008

lenky, díky, mě právě řekli, že je to hodně špatně a cvičíme takové ty klasické cviky na bříšku kdy malé stlačuju hlavičku a zadeček..ale moc to nepomáhá, tedy na ty ručičky..ale zase cvičíme necelé dva měsíce, tak je snad na to ještě brzy..

lendy1
11. črc 2008

melliska, jéé, vždyť malé je teprve 7,5 😵 to mate ještě na lezení spoustu času 😉 . To, že se plazí je teď akorát a to lezení přijde časem.
Jé, teď jsem si vzpomněla na 2 cviky, ale je to spíš na posílení ručiček:
Zkusila jsi dát malou třeba na 4 přez malý overball nebo na polovypuštěný válec? My to takhle trénovali a tím si dost posílil ruce. Dala jsem ho na 4, zapřela mu nohy, bříškem byl na tom balonu nebo polovypuštěným válci a musel se zvedat na rukách. Většinou mi někdo asistoval, kdo ho třeba hračkou nutil, aby zvednul hlavu a vzepřel se na rukách. Ze začátku se ani nezvedl nebo hned žuchnul dolů,ale postupně se zlepšoval a vydržel dýl a dýl.
Pak jsme cvičili trakaře-chytnout za nohy a on byl jen na rukách a ještě u toho zvedal zadek nahoru a dolů-to si myslím, že je dost náročný a to bylo na dolní zádové svaly a ručičky. A oboje tyto svaly jsou potřebný mít posílený pro lezení 😉

melliska
11. črc 2008

no sice má čas, ale také má hemisyndrom a hypertonus a začli sme cvičit až v půl roce 😒 Takže te´d už nechci nic zanedbat. Míč nemáme, ale toho trakaře vyzkoušíme hned zítra. díky 😉

lendy1
11. črc 2008

melliska a co to je hemisyndrom? A na hypertonii jsi zkoušela třeba masáže nebo plavání? Jedna mamina s hypertonickým mimčem mi jednou psala, že jim byl doporučený takový ten míček s výstupky a tím jezdili malé po končetinách od zdola směrem k srdci a to prý ten hypertonus ve svalech uvolní. My měli hypertonický nožičky 😔 , ale jen okrajově, takže se to brzy spravilo.

melliska
11. črc 2008

moc o tom nevím, snad jen to ,že každá polovina těla pracuje trochu jinak, jinak zapojuje svaly, na jedné polovině je ten hypertonus vyšší a např. při vyšetření se jedna polovina jeví jako vývojově mladší. Je to zkratka hemiparetického syndromu, ale když sem se rhb ptala, jestli je tam nějaká souvislost s dmo, tak prý ne, v dg. máme také centrální koordinační porucha. Ale já se v tom moc nevyznám, hledám na netu, ale laik se toho docela zalekne.

egrzuz
11. črc 2008

Ahojky Bambusku, já jsem z Liberce a na cvičení chodíme, ale vím, že naše rehabilitační sestra dochází k některým pacientům. Minulý týdne mi to říkala

bambusek
autor
11. črc 2008

egrzur: dekuju za informaci, ted jsem na nettu taky neco nasla, tak uvidim v pondeli tam zavolam a uvidim. Myslim, ze to bude dost financne narocne, ale co bych pro to moje zlato neudelala 🙂 🙂

egrzuz
12. črc 2008

Viď já si to také říkám. První asi 3návštěvy jsem musela platit, protože jsem měla jinou pojišťovnu a za dvojčátka to bylo za 600kč /hodinu

Tak ať dobře pořídíš, vyplatí se to.

bambusek
autor
12. črc 2008

No tak to je drsny!!!!!!!!. No jsem zvedava co si rekne. Ale Misa uz dneska se houpal na kolinkach asi 20krat 🙂 , tak jsme z toho meli vanoce 😀

lendy1
12. črc 2008

bambusek, jak se takhle houpá, tak to lezení bude opravdu za chvilku, jen přijít na to, jak dopředu 😀

ergrzuz, jsem také z Lbc, kam chodíte na rehabiltace? Do nemocnice nebo jinam?

bambusek
autor
12. črc 2008

lendy: uz jsem sehnala nejaky kontakt na reh. sestry, ktere dochazi domu, ale je to pry dost drahe a ted nevim jestlise na to nemam vykaslat, kdyz Misa jde uz hezky na kolinka. A nebo se objednat. Zas abych si to pak nevycitala, ze jsem pro to vse neudelala

lendy1
12. črc 2008

bambusek, tak zkus třeba jinou rehabilitační sestru, třeba ti ty cviky ukáže jinak a bude se ti cvičit lépe-zkus třeba tu jednu návštěvu u vás doma a uvidíš, co ti poví a poradí někdo jiný 😉 . My někdy po 1/2 roce změnili rehabilitaci, začali jsme jezdit do Prahy a tam mi ukázali vše jinak a cvičilo se mi daleko lépe a hlavně jsem ho zvládala udržet a malý pak vždy začal děla pokorky po týdnu cvičení. Jakmile zvládl, co měl, poupravili cvik a opět stačilo pár dnů cvičit a posunulo ho to dál. Kdybych věděla, že jsou tak velké rozdíli ve zkušenostech a v přístupu rehabilitačních zařízeních, tak jsme do Prahy jeli hned a určitě by to vše vypadalo s tím pohybem jinak 😔
Jak se takhle houpá, tak ti může třeba za týden lézt a rehabilitaci by vám tak ukončili, většinou, co vím, tak se ukončuje, jakmile dítě začné správně lézt střídavým pohybem-to je prý známka toho, že bude chodit a tím lezením si vlastně rehabilituje samo, jelikož zapojuje všechny svaly na těle.

zuzik03
12. črc 2008

bambus a kde tě učili s míšou cvičit tu vojtovku ? tam by ti na někoho kontakt nedali ? já chodím s malou na Prahu 4 (www.rehamed.cz), tak se tam můžeš zkusit objednat a při návštěvě se zeptat, jestli nemají někoho, kdo chodí domů, dost bych se tomu ale divila, 3x denně někam jezdit musí být pěkně drahé. já myslím, že by tě to ta fyzioterapeutka měla naučit tak, abys to s ním zvládala cvičit, mě pokaždé kontroluje a opravuje.

marusch.mat
14. črc 2008

Cvičím s dcerkou od jednoho roku Vojtovku, teď jí budou 4 roky, má skoro 18 kg a kolem 107 cm a udržet ji je také pořádná práce, ale jde to, hlavně musí také fyzioterapeutka cvik a polohu přizpůsobit tak, abych Verunku udržela, ale všechno jde.