Řeší partner vaši těhotenskou váhu?

mermaidee
12. čer 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s přístupem partnera během těhu.
Dnes jsme se bavili s manželem na téma přibírání v těhotenství. Jsem na začátku 3. trimestru a na začátku jsem skoro 2 kila ztratila, ale teď jsem pro změnu oproti své běžné váze +6 kg. Manžel zastává názor, že bych neměla tolik jíst, že se prý cpu pořád něčím sladkým, no mně se to až tak nezdá ☹. V týdnu mám vždy v práci nějakou sladkou svačinku, např. 30 g tatranku + jablko, o víkendu si teď v teplejších dnech dávám obvykle 1 × denně Big milk, nebo jinou podobnou zmzlinu na špejli.
Pravda je, že váha roste a já z toho nejsem úplně nadšená, běžně jsem postavou štíhlá a trochu se to ve mě pere. Zároveň to ale nechci hrotit, někdy v 17 letech jsem měla náběh na anorexii a od té doby, co jsem si to v hlavě vyřešila vím, že nějaké velké omezování není správně. Zvláště teď, když si musí vše potřebné brát i miminko.
Momentálně si ale opravdu připadám taková celkově rozkydlejší, ty kila jsou i jinde než v bříšku, což zaznamenal i manžel a začal právě mít ty poznámky. Vím, že v teple ještě i začnu zadržovat vodu, mám to tak vždy, letos to nejspíš bude ještě horší....
Dohromady si myslím, že ale nejím víc, než dřív (třeba večeře je u mě dlouhodobě salát), důvodem tedy může být i to, že teď nechodím vůbec cvičit. Vím, že těhu není nemoc, ale u nás je vymodlené a mě bavily vždycky jen takové ty aerobní aktivity a na to si netroufám. Těhotenské cvičení se mi zdá zaměřené spíš proti bolesti zad apod., nic, co by řešilo váhu. Teď si asi řeknete, že se vlastně vymlouvám, že?!
Další věcí jsou strie. Nemám dvakrát pružnou kůži, mažu si bříško dvakrát denně a děsím se toho, že se objeví. Myslím, že manžel by to zase přičetl tomu, že jsem se třeba dost nesnažila, něco nedělala dobře nebo já nevím. Abych ho úplně nepomlouvala, on je jinak fajn, na miminko se strašně těší, ale sám je štíhlý (kouří - když nekouřil, tak přibral) a bere jaksi automaticky, že to jde udržovat mimochodem. Prostě míň jíst (a mazat). Sexy je pro něj jen štíhlá postava. Asi si představoval, že mi prostě jen vyskočí bříško, přiberu 5 kg, nechám je v porodnici a všechno bude jako dřív. Hrozně se teď bojím, že nebude. ☹ 😢

saruska89
12. čer 2015

@mermaidee ja mam uz asi 10kg nahore.. Vypadam hrozne, taky jsem v normalnim stavu spis takova hubenejsi, nebo proste takova normalni... Ted mam zadek velkej, najely mi stehna, mam celulitidu a strije... A chlap mi rika, ze mi to strasne slusi.. Ze mam krasny brisko a kdyz mu reknu, ze jsem tlusta, tak oponuje , ze ne... A kdyz, tak ze to k tomu patri a kdyz budu chtit, tak po porodu spolu budem makat na postave, jelikoz on pravidelne cvici a postavu ma dobrou... Vcera jsme se o tomhle zrovna bavili, protoze z toho jsem taky hotova jak se mi postava zmenila k horsimu... Myslim, ze pristup Tvyho chlapa neni uplne ok... Jsi prece tehotna a nekdo pribere vic nekdo min.. Nestresuj se a bud v pohode... Az prcka porodis, muzes na sobe zacit makat... Manzel by Te mel spis podporovat....

baya66
12. čer 2015

Ahoj, jestli máš na začátku 3. trimestru +6 kg, tak to opravdu není hodně... To jsem měla taky - dneska (35. týden) mám +9 kg (a to ještě proto, že jsem se předchozí dny cpala a kilo naskočilo). Navíc, jestli jsi byla štíhlá před otěhotněním, tak myslím, že může být s tebou partner spíše maximálně spokojen... Co by za to jiné nastávající maminy daly... To jak se teď bude dál tvá váha vyvíjet je individuální - ale spíš bych to tipovala, že tvůj přírustek nebude nijak závratný...
Každopádně mi to od tvého manžela nepřijde moc hezké... Obzvlášť pokud už jsi měla problém s příjmem potravy v minulosti!!! To fakt nepochopím! Spíš by si měl vyřešit své kouření, když už chce mít vše ideální - promiň mi upřímnost...

mandala
12. čer 2015

Upřímně - poslala bych jej do kytek, já byla ráda, že přežívám, a váha byla to poslední, co mě zajímalo. Já už si tolikrát přála, aby si to ti chlapi taky jednou vyzkoušeli, aby se ukázali, jací to jsou hrdinové. Vybodni se na to a užívej těhu, pak to třeba půjde dolů samo a když ne, tak holt trochu na sobě zapracuješ. Jestli tě má rád, tak tě bude brát takovou, jakou jseš. 😉

sandra_n
12. čer 2015

Vykašlat se na něj. Miminko Tě někdy stojí postavu i partnera, jak jsem si ověřila a stejně to stojí za to 😉

petrasipkova1
12. čer 2015

těhotenské cvičení je dobré, má to vliv i na zpevnění, a to je důležité, chodím od 14 tt a je to znát. Já mám naštěstí manžela, kterému na postavě ani moc nezáleží, mám odjakživa 80 kg, nikdy mu to nevadilo, asi spíš naopak, pořád říká jak jsem teď mám skoro 100 kg a vždy se po poradně smějeme, že asi budu rodit jako metráček, na nohou a stydkých pyskách mám křečové žíly, celulitidu. popraskaná prsa a teď začíná i břicho ☹ , ale co, miminko nám za to stojí, je to jen tělo, obal. Tím, že jsme si v rodině prošli několika vážnýma nemocema - rakovina, nádory atd, tak víme, že na tomhle vůůbec v životě nezáoleží, důležitý je být zzdravý, šťastný, spokojený, mít rodinu o kterou se může opřít. Kamarádce třeba amputovali ruku až u paže, druhé známé zase prso, co potom budou dělat tito chlapi pak, každý má holt jiné priority. Břicho ať maže manžel, mně ho maže ráno i večer, takže ví, že opravdu za to nemůžu 😀 , můj manžel když viděl jak člověk trpí, každé ráno jsem zvracela, teď s tím mega pupkem jak člověk funí, má křeče v nohách, pořád čůrám, tak by si mi nedovolil nic říct, navíc když večer sleduje, jak se ta jeho beruška v břichu hýbe, a že teď na konci už je to fakt mazec tsunami 😀 , doufám, že v sobě muž najde dostatek pochopení, pokud jste byla doteď štíhlá, tak se v pohodě do roka dáte zase do pořádku a tím běháním za mimčem budete vypadat ještě líp, pokud budete žít aktivně a na tom se může podílet manžel, vymýšlet aktivity, výlety atd, můžete spolu chodit do fitka, vždyť dneska je fůra možností, ale v těhotenství by měl mít člověk klid a ne se stresovat kily navíc 😉

patrusa
12. čer 2015

@mermaidee Oni muzi trochu nechapou, ze to s tou vahou neni tak jednoduche. U prvniho jsem pribrala 12kg a druheho 16kg. Kazdemu nenaroste jen bricho. A hlavne, jestli jsi mela nejake problemy s jidlem v mladi, tak ted rozhodne neblbni. Jses tehotna, nejaky prirustek vahy je normalni a s kojenim to pujde rychle dolu. Chlap at si da pokoj, nevi o cem mluvi. Drzim palce, at jsi spokojena a miminko zdrave.

shine2015
12. čer 2015

@mermaidee nezlob se na mě ale manžel je teda blb, řešit váhu v těhotenství po vytoužené mimi a navíc když jsi pribralala jen 6kg.....já jsem těhotná po třetí, s dvěma dětmi jsem s každou pribrala cca 25kg a do roka to dala zase dolů, cpala jsem se podle chuti....a teď po třetí mi nebývá stále dobře,takže jsem nejprve zhubla.a teď jsem cca v půlce a mám asi 2kg možná odhadem nahoře, tváře jako slabikáře 🙂)) a to víš že bych chtela mít míry 90-60-90 ale jsem holt těhotná a tak to nejde momentálně.....tak holt se zase budu dává chvilku dokupy po porodu no.....někomu možná přijdu jako extrém,jenže já měla v obou těhotenství permanentní hlad....nekecam. Prostě pořad jsem mela hlad.....a po porodu? Zase vůbec, manžel mě nutil abych něco snesda když kojim.

6kg bych neprožívala....něco váží mimco a něco voda....a holt jsi těhotná a mimo to potřebuje.....a co manžel čekal,že v oblecku velikosti 34/36 si přijdete pro miminko do porodnice k okynku????

alubif
12. čer 2015

Já nemůžu mluvit za sebe, pač mám jen 8 kg hore 39tt, jím co chcia hodně. Ale sestřenice měla hore 30 kg, obří břicho - pul roku po porodu vypadá líp jak před otěhotnením. Cpala se jak neurvalá - vím to pač jsme spolu trávily dost času a strašně zadržovala vodu. Řekni manželovi ať se uklidní, že to k tomu patří. Jen doporučuju hýbat se - nemusíš chodit cvǐit, já taky přestala hlavně z důvodů totálního výmazu některých matek na cvičení, kdy řešily každý pohyb.... Uklízej, choď na procházky a obchoďáků, nejezdi výtahem ... jak´ jsem se začla míň hýbat, váha šla rychle nahoru.

betelgeuzz
12. čer 2015

6 kg mi ve 28 tt nepříjde nic moc. Já jsem malá a štíhlá, v prvním těhotenství jsem přibrala 12 kg, ve druhém 16 a nemyslím si, že by to bylo moc. Jsou ženský, který přiberou i 30. Nemyslím si, že by těhotenství byla omluva k extrémnímu přežírání, ale miminko potřebuje být z něčeho živo, roste, roste děloha, tělo zadržuje vodu, nabírá i tuky a dělá si zásoby na kojení, takže určitý přírůstek je normální a žádoucí. Příjde mi, že tvůj partner má dost povrchní pohled.

agenz
12. čer 2015

@mermaidee ahoj, já jsem v teď ve 26týdnu a mám 12kg nahoře. Každý den musím mít sladké dopoledne i odpoledne, jinak je mi blbě, takže jsem s přibíráním smířená. Manžel mi pořád říká, jak mi to sluší, v posteli ho stále přitahuju, tak co, nic s tím stejně nenadělám. Být tebou, vůbec bych to teď neřešila, a užívala si těhu. A jesti je manžel normální chlap, tak by ti váhu absolutně neměl v těhu vyčítat ani blbě kecat, aby ses omezila. Po porodu na sobě mákneš a určitě tě podpoří i manžel...

aneta15
12. čer 2015

já přibrala 30 kg, vypadala jsem jak šílenej vorvaň, rodila jsem v srpnu a byla jsem oteklá naprosto všude a nikdy jsem od manžela neslyšela jedinou narážku. Trvalo mi rok než jsem se dostala na původní váhu a musela jsem dost makat ale snažila jsem se kvůli sobě a ne kvuli tomu, že by mě někdo nutil. Chování Tvého přítele mi nepřijde moc v pořádku a stát se to mě tak bych to asi dost obulela. A pokud chce aby si byla dokonalá tak bych si dost rozmyslela jeho přítomnost u porodu, nepřijde mi, že by Tě takový člověk podržel a byl Ti oporou

petrasipkova1
12. čer 2015

Ale je fakt, že nejsi sama, chlapi jsou různí, jedné kamarádce manžel asi 2 měsíce po porodu, kdy to je holka jako lusk, má snad 45 kg, jen měla po porodu trošku povislou kůži na břiše, protože jí narostl mega pupek, ale fakt jen trošku, tak jí frajer řekl, že je to nechutný, ať s tím kouká něco dělat. Tak to je na mě silná káva. Ale u něj je to tim, že je to fakt takový samolibý frajírek, těhotenství šlo okolo něj, zdravotní potíže spolu moc neřeší, u porodu nebyl, takže mu to dítě spadlo do klína jak z nebe a manželka má být asi hned fit a ještě lepší než před porodem nebo co .... 🤐

andrrriiik
12. čer 2015

Ježiši,to je normální,u obou jsem přibrala přes 20kg,a neřešil to ani bývalý(a to byl fakt hulvát),ani současný manžel.

evulina77
12. čer 2015

@mermaidee jejda, jsi těhotná a s tím souvisí i přebírání. Tvoje tělo se mění a už nikdy nebudeš vypadat jako před těhu. Ale jiná možnost než mít svoje dítě prostě není. Nemyslím si, že je dobré jíst za dva, to určitě ne, ale rozhodně není vhodná doba držet dietu. Manžel ať si přečte něco o těhotenství, ale podle mě se chová jako blbeček. Jen málokteré se povede, že přibere jen do bříška a nikde jinde a týden po porodu vypadají, jako před dětma. Prostě realita je jiná... Po porodu můžeš začít cvočit a dát se formy, ale na to je dost času a důležité hlavně miminko...

betelgeuzz
12. čer 2015

@petrasipkova1 jenže dnes všude v novinách a časopisech ukazují ty modelky, jak po šestinedělí vyběhnou v plavkách na pláž a vypadají stejně, jako před těhotenstvím. 😠 Pak si spousta lidí myslí, že je to normální. jenže většina z nich nekojí a za zády mají hromadu hlídačů a ony naběhnou do posilovny. která normální ženská to tak má, že?

shine2015
12. čer 2015

@evulina77 co to je zase za kecy,že nbudenikdy vypadat jako dřív.....znám spoustu žen co vypadají ještě lip ne když děti neměly, prostě kolotoč kole děti plus kamosky na cvičení a postavu mají lepší než kde jaká 20....
Může vypadat i lip.....sestrenka má děti tři a na břichu to poznat nemá, cvičila po šestinedělí a má sper postavu,většinou se to do roka srovná,pokud trochu cvici

aneta15
12. čer 2015

@evulina77 já třeba vypadám líp jak před těhotenstvím 🙂 když se mi v létě rozedřela stehna jak se mi šoupala o sebe tak jsem se zděsila a cvičila a cvičila. Teď po dvou dětech mám postavu, jakou jsme neměla ani v pubertě 🙂

andrrriiik
12. čer 2015

@shine2015 Tak nějak,já po prvním porodu vypadala stejně,jako před těhotenstvím,ale až po nějakých 9m,je ale fakt,že ted po druhém porodu jsem pořád tlustá,a to má malý už 8m.Snad to ještě shodím na původní váhu 🙂

sandra_n
12. čer 2015

@aneta15 🙂 Jojo, ty stehna znám, taky jsem se po změně váhy musela postupně naučit co to pro mě znamená, to by člověk nevěřil. Když přibíráš postupně, tak si na to zvykáš postupně, ale při takovém skoku je to náročné. Že baculka mé velikosti si nesmí nechat holé stehna jsem zjistila taky hodně bolestivě ☹

saruska89
12. čer 2015

@betelgeuzz nad tim jsem taky premyslela jak to delaj modelky a ty nase "celebrity" v tehotenstvi jsou furt jak kozy a jen maji to bricho.. Podle me drzej i v tehu dietu a makaj na sobe... Jenze ja se nenazrat do syta tak je mi zle... Jednou jsem si dala k veceri salat pro dobrej pocit a druhej den mi bylo cely den blbe...ale je to k vzteku.. Uklidnila by me nejaka tehotna modelka poradne oplacana jako ja 😀

mon_88017
12. čer 2015

@betelgeuzz nechcu vyvolávat zbytečné konflikty, ale nejsem modelka, nemám za zadelí chůvu a trenéra, kojila jsem a po šestinedělí bych bejvala ty bikiny mohla předvádět taky 😎 Ale já za to vděčim dobrým genům, já se na figuru zas až tak nenadřu 🙂
K otázce zakladatelky, sem tam nějakou blbou připomínku mažel z úst vypustil, ale jen tak v legraci, sám chápal, že když se do mýho drobnýho děla nacpe tříkilová příšera, tak že holt budu mít pupek a nějaký to sádlíčko navíc 🙂

evulina77
12. čer 2015

@aneta15
@shine2015
Taky cvičím a dbám o sebe. Postavu řeším a nechci být tlustá. Ale pokud se udělají strie a kojí se, ženská prostě vypadá nahatá jinak. Aspoň mě se změnil pocitově pas (je prostě jinde) prsa mám taky větší a pár strií na břiše a na bocích. A i když obleču to, co před dětma, je to prostě jiné, né nutně horší ale jiné.
Po prvním dítěti to není až zas tak vidět, ale každé další těhoteství za sebou nechává stopu...

shine2015
12. čer 2015

@andrrriiik kdo chce a cvic po šestinedělí tak to dolů dá.....cvičis? 😉

andrrriiik
12. čer 2015

@shine2015 No právě že necvičím,jen si hlídám jídelníček 🙂

andrrriiik
12. čer 2015

@shine2015 Zas na druhou stranu jsem přibírala po antikoncepci,tak jsem ji vysadila,a opět hubnu.Nebýt jí,měla bych to už dole.

baya66
12. čer 2015

Bohužel to, jak žena vypadá po těhu ovlivňuje hodně genetika, s tím nikdo nic nenadělá - bohužel je to nespravedlivé. Např. moje mamča po třech dětech nádherné pevné břicho, štíhlejší než za svobodna, strie naprosto minimálně, prsa taky ok (i když asi ne zcela stejná jako předtím - a na svou dobu kojila dost dlouho) - vše bez nějaké extra snahy... I přesto věřím, že se leccos ovlivnit dá - ale pro někoho je to asi opravdu boj...

mermaidee
autor
12. čer 2015

@saruska89 @baya66 @mandala @sandra_n @petrasipkova1 @patrusa @shine2015 @alubif
@betelgeuzz @agenz @aneta15 @andrrriiik @evulina77 @mon_88017
Holky díky všem za názory, já to vidím asi podobně, jen jsem moc ráda, že to slyším. S manželem je to složité, on je opravdu v tomto hodně povrchní, přitom skutečně není zlý, jen mu to prostě nedochází, jak snadno může ranit. Dokážu si představit, že si vlastně myslí, že mě tím bude motivovat. I to, že jsem z toho byla fakt smutná, navenek uražená, přiznávám, přičetl jen tomu, že teď se mnou cvičí ty těhotenské hormony, protože on mi "přece nic neudělal".
Budu se snažit víc se hýbat, začnu chodit na to cvičení, pohyb opravdu beru jako svoji slabou stránku v těhotenství a jinak ho prostě poslouchat nebudu. Spoustu věcí neovlivním, takže se s nimi prostě pokusím smířit a když se mu to nebude líbit, tak s tím asi nic nenadělám. No, stejně tu teď bulím 😅, ale opravdu mi to pomohlo, si to přečíst, díky moc 😵

martaveg
12. čer 2015

@mermaidee Partner by mel mit k milovane zene respekt a kdyz nosi pod srdcem i jeho dite, tak to plati minimalne dvojnasob! ja bych ho za takove kecy poslala do haje, na kazde postave tehotenstvi, porod a kojeni zanechaji jine stopy, ale stresovat predem kvuli tomu ze ti zustanou nejaka kila nebo strie, na to se vazne vyprdni a tehotenstvi si uzivej, tohle res nejdrive az po sestinedeli, kdyz to nepujde samo tak na sobe proste zacnes makat (neboli tatinek bude pravidelne sam hlidat, aby ty ses mohla venovat sama sobe 😉 )
jinak souhlas @baya66 ze bych mu okamzite vmetla to jeho koureni!

kajalka
12. čer 2015

Dost povrchní chlap. Kdyby se s tebou cokoliv stalo - vážná nemoc, autonehoda - podrží tě? Sama musíš cítit, jestli potřebuješ pohyb. Zdravá strava v těhotenství je neoddiskutovatelný přínos, pohyb na jaký se cítíš, chůze, plavání..

saruska89
12. čer 2015

@mermaidee ty jo nebul hele!!!! Cekas miminko... Ja byt Tebou tak manzela sprdnu na dve doby... Jako ja chapu, ze treba nechce mit pak doma buclatou manzelku... Ale ted by si mel dat pohov ... Proste to k tomu patri... Ale uprime? Vcera vecer jsem se taky rozbrecela vecer kuli vaze.. Akorat me chlap uklidnil..kdyby si jeste rejpnul, tak bych byla vyrizena no. A proto je mi lito, ze ten Tvuj manza je v tomhle na pest...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru