Respektovat a být respektován anebo knížky o výchově dětí

blandik
19. črc 2010

Ahojte, ráda bych otevřela nové téma a o to zkušenostech a přístupech k výchově. Nedávno jsme koupili knížku - Respektovat a být respektován - a jsme z ní nadšeni. Zajímaly by mě zkušenosti maminek, které tuto knížku znají a patrnerský přístup k dětem vyzkoušely/aplikují doma. Pro ty, které ji neznají - je to styl výchovy a komunikace s dětmi bez příkazů, pokynů, poučování, křičení, trestů a děti má vést namísto vzdoru a poslušnosti k zodpovědnosti, respektu a sebeúctě.
Rádi bychom ještě našli knížku, která by se více soustředila na batolata - nastavení hranic a podobně. Jestli někdo znáte nějakou, budu ráda za radu.

kikousek
19. črc 2010

ahoj blandik, tak my mame doma jednoho uzasneho triletaka, knizku nastudovanou a pomalu ji dostavame do praxe... Ale abych rekla pravdu, byla jsem po precteni tak zahrnuta informacemi, ze mi nejak unikala praxe... Proto jsme se s manzou rozhodli pro kurz RR a to se nam konecne otevreli oci dokoran!!! Bylo to skvele a uz se tesim na dalsi zarijove pokracovani! Tak hodne ail a hlavne trpelivosti!!!! My byli na kurzu toto jaro v Brne a moc se nam to zamlouvalo. A HLAVNE myslim ze pomohlo....

kikousek
19. črc 2010

jo, jeste jsem zapomnela napsat, ze tato metoda na 100% funguje, coz je naprosto genialni... Jeste nikdy neselhala... (oproti jinym) 🙂 Tak hodne zdaru!

momin
20. črc 2010

@kikousek tomuhle se mi treba nechce vubec verit...
Ze nejaka metoda funguje 100% na kazde dite.... Proste neverim......
Knizku sem teda necetla,ale zni to pekne.... 🙂 je k sehnani nekde na internetu?

paulie
20. črc 2010

ahojky, o této knížce jsem slyšela ... dá se použít na cholerické dítě? 🙂

meleri
20. črc 2010

ahojte
co je to za metoda? nepopsali byste aspon nějaké základní kroky? 🙂

blandik
autor
20. črc 2010

Aha, tak podobná diskuze už je založená, takže navrhuji pokračovat v té původní, tu novou by stejně dříve nebo později admin ukončil. Napíšu příspěvěk už na odkaz Nunacka:o))

blandik
autor
20. črc 2010

Kikousek - taky jsme nadšení:o)) Momin - já bych řekla, že to určitě funguje, samozřejmě děti jsou děti a na základě nějaké metody z nich nebudou stroje, které poslechnou na slovo, ale o tom to je, že vlastně ani poslušné děti nejsou to, co bychom si měli přát...

Ale jdu na ten odkaz Nunacka:o))

anicka164
20. črc 2010

blandik: Jak jsi psala, že sháníš něco pro batolata, tak doporučuju Nejšťastnější batole v okolí od Harveye Karpa. Pomalu sem tam něco zkouším a připadá mi, že to má relativně hlavu a patu. Jenom se nedej odradit obálkou, ta je dost šílená.
Tuším, že je to psané v podobném duchu jako RR (které jsem ale nečetla, chci jít na kurz, ale zatím nějak trávím večery doma, M. chce mít v noci, když se probudí, u sebe jenom mě, tak čekám, až bude krapet samostatnější 😉 ).

blandik
autor
20. črc 2010

anicka, děkuji. Kouknu na tu knížku. Taky dumáme nad kurzem, bude u nás na podzim. Hlavně ho zvažuji kvůli manželovi, nějak si nejsem jistá, do kdy by těch 300 stran RBR přelouskal - je sice nadšený, ale v praxi - skutek utek a nechci mu vzít chu't tím, že ho budu pořád nahánět s knížkou po bytě. Je to rozhodně supr kniha, když jsem tak dneska poslouchala reakce rodičů na hřišti, hned bych jim ji distribuovala. Jedna psycholožka na netu taky hodně doporučuje knížku - Děti potřebují hranice - tak nad ní taky uvažuji.