Respektovat a být respektován. Líbí se vám tato kniha?

sarkabrezen
24. únor 2009

Většinu lidí, co znám, co se setkali s touto knihou nebo seminářem manželů Kopřivových, jejich principy nadchli. I pro mně bylo jejich objevení osvícením a přesně tím pravým... Jenže - přečíst knihu je jedna věc a každodenní realita věc druhá. 😒 Výchova je nesmírně těžká, zvláště když jsme sami vyrůstali v "typicky české výchově" a máme ji tak v sobě i podvědomě. Člověk se pořád přesvědčuje, že se bude chovat ke svým dětem jinak... a pak najednou s údivem a úděsem zjistí, že z něj vycházejí přesně ty samé věty, které slýchával jako malý... že jsou to jen pokyny, příkazy, rozkazy, křik... Nervy v kýblu a přitom dítě stále neposlouchá a co víc, je to čímdál horší... 😨

Převést principy RaR do praxe je těžké, hlavně ze začátku, je třeba toho v sobě hodně překopat... ale já věřím, že se to bohatě vyplatí, proto jsem rozhodnuta se s tím poprat. 😎 Vím, že RaR má i tady na Koníkovi spoustu příznivkyň, proto bych chtěla založit prostřednictvím téhle diskuse takový malý klubík 😵 , ve kterém si můžem pomáhat s různýma situacema, jak je řešit, povzbuzovat se, sdělovat si co pomáhá a co ne... a tak 🙂

blandik
28. únor 2012

@tikasi - a to s tvým manželem - to je paráda, sám si toho všiml, tak držím palce, ať to pokračuje dál..většinou takovou zkouškou je, když příjde vzdor, pak se zdá že to nefunguje, jenže v tu dobu nefunguje nic... 😉

blandik
28. únor 2012

@tikasi - ještě k těm rukavicím a oblíkání - taky to tak cítím, a mám stejnou zkušenost, nemáme žádné problémy s oblíkáním, sám hlásí, že nemá čepici...ale je samo straší, má přes tři roky, a kolem těch dvou let a něco, v zimě jsem často nosila zimní budnu, čepici rukavice až dolů do chodby, kde viděl ven na sníh...venku si taky zažil ruce bez rukavic, ruce ve sněhu...nějak věřím na to, že když se máma "příliš" stará - že připomíná čepici, rukavice, atd...tak pak si dítě zvykne (stejně jako dospělí), že jim to někdo bude připomínat, myslím, že třeba děti přes tři roky už mají kapacitu si myslet na to, co si mají oblíknout, aby jim bylo venku fajn...

reruna
28. únor 2012

@blandik no tak mám příspěvek zrovna k tématu - včera si Míša nevzal ven na dopolední procházku rukavice, protože mu paní učitelka řekla, že je teplo a nemusí si je brát... venku minus 5, svítilo sluníčko, ale mráz pořádnej... zaráží mě to, že sám nepoznal, že je mu zima a nenasadil si je, prý je měl v kapse... když viděl, jak jsem naštvaná, tak mi ještě řekl, že já tomu nerozumím (paní učitelka má prostě pravdu...), a to má už 4,5 roku ....tak se musím zamyslet, jestli ho přece jen vedu dost k samostatnosti, když pak takhle slepě poslechne evidentně hloupou radu....

blandik
28. únor 2012

@reruna - hm, napadá mě, že možná právě tím, že tě to naštvalo, tak se Míša dostal do opozice a začal bránit své jednání - řekla mu to paní učitelka, možná mu až tak nebylo zima....možná v takové situaci zabere jen parafrázovat - takže paní učitelka řekla, že rukavice nepotřebuješ, že je venku teplo ale tobě na ruce zima byla...a nechat dítě se vyjádřit...a pak se ho zeptat, jestli ho napadá, jak to mohl vyřešit? A tím, že si dítě na to samotné příjde, tak mu to pomůže v příštím rozhodování...Ale já vím, že po bitvě každý generál 😉 Já momentálně řeším, jsem třetí týden s MIškou doma, že nám jde režim do kytek a jestli mi to vadí nebo ne....vyjímkou není to, že běhá celé dopoledne v pyžamu, přestal spát v poledne (ok, ale já si jdu lehnout a on pak chce mlsat, zavírá mi dveře, že abych neslyšela, jak si jde pro něco dobrého...mě to vadí samozřejmě, ale snažím se držet, s tím, že mu říkám, co a jak, ale zase nechci, aby to začal dělat za zády - myslím, že zatím to je nějaký mentální vývoj, manifestace samostatnosti..tak si říkám, ještě to vydržím, režim se zase vrátí, až budeme mít jinou denní činnost...ale zajímalo by mě, taky jsi se s tím setkala, že najednou začal Míša dělat něco jakože tajně, ale přitom ti to pak přišel ukázat?...

berenika39
28. únor 2012

@reruna v tomhle mám pocit, že oni žijí jen v tom okamžiku, když je petr ve školce, platí výhradně to, co ho napadne tam, když je doma, napadá ho zase něco jiného - pod vlivem mě nebo pí učitelky...už jsem si toho taky všimla, že ve školce udělá něco, co doma prostě je běžné a dělá to sám a jinak. myslím, že ještě prostě nedomýšlejí souvislosti, to přijde🙂.
Nevím, kdo to tu psal, myslím, že @blandik? - přišlo období "já to schovám, neřeknu, udělám jinak a tajně" 😀
Hledám pantofle pod košem na prádlo, hrozná legrace, k obědu byly brambory s rýží (byla čočka s párkem) a pyžamo si dává denně pod polštář a teď bývá ukryté v kabině velkého jeřábu, pšššt, hlavně aby to nikdo nevěděl🙂))).

berenika39
28. únor 2012

@blandik psala jsem ještě dřív než jsi psala ty, jo, přesně tohle ted petr dělá.
Mě s tím "režimem" doma pomáhá prostě příklad, řeknu mu, že se jdu převléknout a pak budeme dělat to a to. Obvykle to zabere, ale musím říct, že petr je právě takový ten typ, co má rád své jisté, žádné změny, je prostě konzerva a tím pádem dělá všechno pořád stejně a bez nátlaku a přesvědčování - sám to potřebuje. to je asi indivindi.

blandik
28. únor 2012

@berenika39 - 😀 😀 😀 pyžamko v bagru, tak to je originální tedy...to se fakt těším na "udělám to tajně"...u nás se to nejvíce týka sladkého..ale zatím se mi vyplatilo vyčkat, raději než řešit slovně (krom infa o tom, jak to funguje), tak raději přijít s nějakých programem...změnit okolí než se snažit reformovat Mišku...taky cítím, že to více souvisí s posunem k samostatnosti a s tím, že přestal spát po obědě...dříve míval sladké jak se probudil, teĎ nespí, tak ho asi honí mslná......a taky začíná jakoby více vymýšlet - třeba místo převlíkání pyžama a oblíkání ponožek mi řekne, že bude sedět na gauči a bude pod dekou...tak zase nechci v něm potlačovat nápady, když jsem ráda, že uvažuje, jak by se to dalo udělat a má to logiku..jen se pak většinou domluvíme na nějakém pravidlu, že když bude si už chtít hrát na zemi, tak se převlíkne..aby pyžamko na sebe nenachytalo prach a bylo ready do postýlky...

takyja
28. únor 2012

@blandik Děkuji za pochopení, dnes jsem to zvládla mnohem lépe a zmizel veškerý truc a negace. Je to prostě jenom na mně, jak to zvládnu.

reruna
28. únor 2012

@blandik no to je jak u nás - s těmi sladkostmi...míval je po odpočinku, taková předsvačinka, jenže teď už nespí a chtěl by je hned po obědě, někdy ani oběd nesní (už jsem to snědl....) a už se sápe po sladkostech a je naštvaný, když mu je hned nedám a když mu dám málo☹ to hned prohlásí, že chce k babičce, protože ta mu dá vždycky a je problém mu zakazovat tam chodit, když je babička jen o patro níž a v důchodu, tudíž vždy doma a sladkostma přezásobená a ochotná vnoučkovi dát (zvláš´t když vnouček je samá kost a kůže)...
ad režim - Míša by taky nejraději chodil celý den v pyžamu a s tím vymýšlením je to taky u nás dost podobné...
No a ty rukavice, asi jsem fakt na něho dost vyjela - proto ta reakce, že tomu nerozumím, bránil se... no jo, ale když mě to v tu chvíli, když se mi svěřoval - heč, já jsem včera nemusel mít rukavice - tak nakrklo... kdyby aspoň nebyl takový mráz no...

blandik
28. únor 2012

@reruna - to víš, že si to dovedu představit, člověka to naštve..já tady dneska celý den bojuji se sebou, Míšovým oblíkáním, zatím v sobě nemá oběd, nemá hlad...dopřevlékl se před chvilkou...já si slíbila, že to dneska nebudu řešit, nemám na to...zítra jdu na kontrolu a pak se uvidí....S tou babičkou - to máte tedy těžké, pokud dá ochotně a bez váhání...Napadá mě, že by se ty sladkosti daly řešit budíkem - my jsme to měli vždy jakože až svačinu, takže kolem třetí, ale teď když má v sobě oběd ve dvanáct, tak o půl jedné, v jednu už šmejdí...no zatím stihl všechno už vyjíst... našemu se stalo, že mu nedávno bylo po obědě špatně, když se ještě nacpal musli tyčinkou (já jakože spala a on mi zavíral dveře, to víš, že jsem slyšela, že tam leze...nechala jsem ho...).

bezaz
28. únor 2012

@blandik @reruna sa dobre bavim, ked citam, co vsetko su tie deti schopne vymysliet 😵 😵 s tym obliekanim a prezliekanim, som to tu s vami riesila asi rok dozadu, proste ninka sa odmietala prezliekat, ci uz rano z pyzama, potom ked sme sli von a vecer zasa spat do pyzama.. zistila som, ze to bola nejaka forma protestu, teraz zasa ma obdobie, ze este ani poriadne neotvori oci a uz mi vravi, ze sa chce prezliect, ide si vybrat tricko, teplaky.. a ako dalsia vec, co vyjadruje, ze deti sa fakt posuvaju roznymi fazami, pred rokom, mozno aj menej by som ju samu nedonutila obliect ani nahodou, to sa vzdy hodila na zem a strasny plac, ze ona to nevie, teraz, ked jej chcem s niecim pomoct, tak sa urazi, ze ona si chcela sama, normalne musim vyzliect tricko, ktore som jej obliekla ja a ona si ho oblecie sama 😀 😀 😀 proste to, co je teraz, nemusi byt za mesiac, dva, deti sa neuveritelne menia
a tiez zacala teraz robit veci "na tajnasa", ze si da zuvacku, alebo len pocujem, ako chrasti v kuchyni, ked si zo suflika vybera jedlo 😀 😀 nastastie u nas dost zabera ponukat namiesto sladkosti ovocie, aspon fruktoza namiesto rafinovaneho cukru

bezaz
28. únor 2012

@tikasi ako ti uz pisala @blandik, tiez sme to riesili, ze ma cvrknute, prezlecieme a dalej som neriesila, nakupila som 2 sady nohavicieka prezliekala.. nasa napr mala 18mesiacova bola bez plienky, ale v 24mesiacoch prisla total kriza, najprv sme mali podozrenie, ze prechladla na plavani, ale zdravotne priciny sa vylucili, proste zo dna na den sa zacala uplne a total pocikavat a trvalo zasa dalsieho skoro pol roka, kym sa z toho dostala.. mola som podozrenie, ze za to mohlo aj moje tehu, prste som bola sialene nervozna, uz mi rastlo brucho, takze plus este ona mala asi stres zo surodenca 😅
ale plienku by som urcite nedavala, ked uz si len cvrkne a ona to odmieta, aj ked teraz v zime to nie je bohvieco 😒

blandik
28. únor 2012

@bezaz - tak doufám, že tohle období - budu se oblíkat sám - k nám taky dorazí...jako před rokem, kolem těch dvou let bylo taky období, kdy se nechtěl oblíkat a převlíkat...ale teď je to spíše, že ho to zdržuje, že si chce už jít hrát...a taky máme zajímavý vývoj, tři roky nejevil zájem o cokoliv v kuchyni, poslední měsíc se mnou peče a taky si vaří krupičky, krájí...jsem z toho navětvi...
To, že vám zabírá nabídka ovoce místo sladkostí, to bych taky brala, to u nás moc nejde...jednu dobu (krátce potom, co ochutnal sladkosti) mi tvrdil, že ovoce není sladké, dokonce oplatka není sladká..jen bonbony a lízátka jsou slaké...ale i tak to jde, že mu nachystám ovoce na misku a on si bere.....

reruna
28. únor 2012

@blandik přesně tak, oběd máme i dřív - v 11:30, kvůli mladšímu, který pak jde spát, a Míša tomu obědu moc nedá většinou se v tom porýpe... no a pak se chce cpát sladkostma☹ s babičkou už si budu muset promluvit, aby mu spíš nabízela ovoce, nebo aspoň nějaké ovocné jogurty , pudinky atd. Když on je hrozný nejedlík od narození a tak jsme si ho dost zkazili, jak jsme se mu pořád podbízeli, aby něco snědl...bohužel. Luki s jídlem většinou problém nemá, ale samozřejmě když vidí, že Míša má bonbonek, tak chce taky...takže i proto raději Míšovi dám něco po tom obědě, aby to neviděl Lukin, ten zatím po obědě spí bez problémů, tak doufám, že mu to vydrží ještě dlouho...

reruna
28. únor 2012

@tikasi problém "ucvrknutí" taky znám, Míšovi to trvali taky docela dlouho, chodil už bez plenky, ale ještě několik měsíců míval mokré kolečko na slipech a Luki je te´d to samé... tak převlíkáme a převlíkáme...Míša se to naučil, tak věřím, že i Luki, plenku už bych zpátky nedávala.....

bezaz
28. únor 2012

@blandik nam v tomto velmi pomohla skolka, som sa hrozila toho, co bude, kedze este v lete sa odmietala obliekat sama a podla vsetkeho plati pre nu logika, ked sa ostatni obliekaju a vyzliekaju, tak aj ona musi.. 🙂 este tak na mna krivo pozrie a povie, maminka, ved ja sa viem aj sama obliect 😵 😵 ale niekedy, ked ma splin, tak mi sama povie, ze jej mam s niecim pomoct, to zas beriem 😉
s tymi sladkostami, obdivujem rodicov, co dokazu odolat a davaju detom sladkosti raz za tyzden, ako je odporucane.. ninka sladkosti je, teraz ficime na kinder mliecnom reze, ale nastaste chape, ze sa moze jest len jeden za den a ked jej dam na vyber sladkost/ovocie, tak si drvivu vacsinu vyberie prave to ovocie.. ale vidno opat vplyv skolky, odkedy tam chodi, tak si zacala vypytovat lizatka, zuvacky, co u nas doma teda moc nejde.. a mam este to stastie, ze jej cokolada nechuti, ked tak si da zelatinove cukriky, par kuskov.. neskusali ste trebars susene ovocie? to byva hoooodne sladke, u nas ficia susene slivky, marhule, hrozienka

lusy82
28. únor 2012

Ahoj holky, občas jsem zabloudila do vyší diskuze 2+, tak doufám, že nevadí, když se k vám přidám i tady. Měla bych pár otázek:
1) Máme teď docela pěkné období vzdoru, ale díky rabru to zvládáme docela obstojně. Samozřejmě, že už mi taky párkrát ujely nervy, obzvlášť, když jsem měla né moc dobrý den, ale jinak to jde. Jediný kde máme problém je v bazénu, kam chodíme na kurzy pro děti. V poslední době vůbec nespolupracuje, všechno musí sám, chodí si klidně po bazénu bez mojí pomoci, dokonce i paličatě tam kde nevystačí mu nemůžu pomoct. Což bych ještě brala, holt si platím plavání a děláme si tam co chceme jako bysme chodily samy 😀 ( i když je mi to trochu líto, obzvlášť když se tam učí něco nového ) Horší je když mi pořád utíká z bazénu ven a já za ním lítám, to už je nebezpečný pro nás oba. A když ho chytnu tak je histerák největší. Máte s tím tky některá zkušenosti, nebo jak byste reagovaly vy?
2) Malej my teď nesnese mytí hlavy. Respektivě splachování. Nevím už co mám dělat. Vysvětluju mu že se musí koukat na horu, nebo semi položit na ruku a on nic prostě totální řev, jako bysme ho mučily. Nechápu to. Ani na plavání se nechce potápět a dřív mu to tak krásně šlo. Tak nevím jestli tam jsme něco neudělali špatně.
V plavání prostě polejvání a potápění vynecháváme, ale to mití hlavy jaksi nejde.

reruna
28. únor 2012

@bezaz u prvního dítěte si dovedu představit fakt nedávat ty sladkosti, Míša do 2 let taky nic takového nejedl, více jsem si hlídala i babičku atd. ale te´d už se to fakt nedá, když chce, tak dovede být hodně protivný a neodbytně to vyžaduje. Luki třeba nikdy sám od sebe nepřijde a neřekne - mami, dej mi lízátko, prostě když to nevidí, tak ho to nenapadne. Ale Míša už ví, že to exituje a dovede si o to říct, bude to opakovat pořád a pořád, dokud mu to nedám, doma vždy něco máme, já nic nekupuju, ale od příbuzných se to nějak naskládá.... sušené ovoce nemá rád, Luki ano, tak aspoň toho můžu trochu oblafnout něčím trochu zdravějším.

blandik
28. únor 2012

@reruna - no Miška většinou sní slušně, je fakt, že s ním neřeším od mala, kolik toho sní a právě, aby nedocházelo k tomu - mám už dost, chci sladksot, tak měl sladkosti vymezené na dopol a odpol svačinky...jenže tím spánkem se to rozjelo...a poslendí dobou začal jíst hodně kaše na snídani, sypané grankem..a chce to i na večeři...takže mi to někdy udělá čtyří sladká jídla - snídaně, svačiny, večeři..Ale jsme v takovém zvlášním režimu teď, potřebujeme změnu...ani já nemám nějaké nápady, co vařit na obědy, večeře..miška od podzimu opět nemůže mléčné, tak už mi dochází fantazie...
@bezaz - no mě třeba čokoláda nevadí, kupuji mu tu s vyšším obsahem kakaa..takže to celkem snesu..vadí mi spíše bonbony, když má gumídky, tak rozdělujeme ten sáček na půl, a dává si půlku...Nahradit sušeným ovocem si to nenechá...většinou to probíhá tak, že si dá něco sladkého typu bonbon nebo musli tyčka, čoko..já nachystám ovoce a pak si dá to ovoce, ale při volbě, ovoce odmítne...Klasické cukrové sladkosti nejedl do dvou let..bonbony téměř do tří...

lusy82
28. únor 2012

@blandik S tím tajným chozením na sladký, ale i jiné věci to máme taky a taky mi to pak přijde ukázat 🙂 a pak s tím uteče 😀 . Já doufám, že jsem někde něco neudělala špatně, třeba když mu zakazuju nějaké sladkosti, protože jich měl u známých až až, a nechci aby byl přetláskaný ( samozřejmě mu to vysvětluju, ale jeho to moc nezajímá ). Jiné věci mu nezakazuju ( pokud nejsou nebezpečné to mu vysvětlím k čemu jsou a on je pak vrátí ).

blandik
28. únor 2012

@lusy82 - mě se osvědčilo ty sladkosti vykázat na dobu svačinky, když bylo před obědem nebo po obědě, prostě blízko k hlavnímu jídlu nebo po něm, řekla jsem, že tuhle sladkost může mít na svačinku...a pak jsem si s ním povídala o tom, co se kdy jí, aby to pomáhalo tělíčku...fungovalo to dobře, akceptoval to...Já právě teď něchci, aby začal ty sladkosti konzumovat tak skutečně na tajno, tak hledám nějaké řešení, a připadá mi, že to chce změnu režimu, najedou je třetí týden doma, předtím chodil do školky...venku zima...

takyja
28. únor 2012

@lusy82 Lucy, my plaveme od 3měsíců a za tu dobu jsme měli asi 2 velké krize, kdy se zcela odmítala potápět, popř. spolupracovat při plavání. Chce to prostě vydržet, ony se děti takto občas bloknou, zažili si to na plavču všichni. Malá se chodí na bazéně sprchovat a teče jí to přes hlavu, atd. ale mytí hlavy doma taky nemusí a není v tom nic, co by se dalo racionálně odůvodnit. Ještě je jedna příčína, proč dítě bojkotuje plavčo - z vlastní zkušenosti, malá byla protivná (ale děsně) na plavču, další dny se jí rozjela nemoc - evidentně už jí nebylo dobře, ale neměla ještě žádné příznaky (žádná rýma, teplota, nic), ale bránila se tím odmítáním plavání a řevem.

takyja
28. únor 2012

Přidám perličky z našeho "dělám potají". Začne to klasicky tím, že mne malá zavře samotnou v místnosti a pak odfrčí. Ze zkušenosti ji nacházím v koupelně, kde namotá půl rolky toaletního papíru do záchodu a pak to prošťouchává štětkou, nebo v předsíni uloví krémy na boty a "pracuje". 😎

Co se sladkého týče, hodně se mi osvědčilo velké balení želatinových medvídků, kde je velký sáček a v něm spousta malinkých. Ví, že dostane jen jeden malý sáček. Ona ale má pocit, že snědla celý sáček a já dobrý pocit, že je tam toho opravdu málo. Naštěstí si vzpomene jednou za týden, u nás frčí ovoce.

bezaz
28. únor 2012

@blandik my sme zacali kupovat take to velike balenie gumennych bonbonov v lidli, myslim, ze sa to vola party mix, bonbony su rozdelene v takym malickych sackoch a moze zjest max jeden ten maly sacok, inak jej nadelim 3-4 cukriky do misky a viac nedostane.. s varenim napodobne, hlavne, ked mam varit pre oskiho ine a pre nas ine a este sledovat, ci to ninka akurat nemala v skolke 😅
u nas je problem s ranajkami, ninke proste nechuti, ked ide do skolky, tak vobec neranajkuje, je az v skolke desiatu 😖 ked je doma, tak zje platok syra, max stvrtinku chlebika, kusok papriky 😔
@reruna sladke mame vykazane na poobedie bud po spanku alebo po veceri.. inak ti stari rodicia, aj u nas je to rovnake, hlavne svokrovci, ze preco by jej nedali cukriky, ked ona tak chce 😲 😲 to je akoze argument.. nastastie ninka nie je az taka pazrava do sladkosti, ale neter je od malicka strasne chuda, no sladke by jedla, tak svokra ju napchava sladkym az tak, ze sa ona chuda z toho povracia.. 😝 😝 😝 a ako dalsi argument, ze chuda nic nejedla, tak nech si da aspon sladke 🙄 🙄 🙄 pritom to je VS vzdelana zena

lusy82
28. únor 2012

@takyja Díky. No já doufám, že u nás je to opravdu jen ten vzdor, protože jsme se teď namarodily až až 😝 . On je ve vodě rád, ale všechnomusí SÁM. Akorát při tom vylézání, nevím jak mu to mám vysvětlit, když je v té svý agonii a nevnímá. No a jak řešíš to mytí hlavičky? Já mám strach abych ho tím násilným mytím ještě víc neodrazovala a pak neměl nějaký blok třeba v dospělosti.

bashka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
takyja
28. únor 2012

@lusy82 To, že musí na plavání "sama" dobře znám. Naposledy chtěla sama plavat 😀, nedala si říci, tak jsem ji trošku povolila, zjistila, že bez pomůcek to nedá (s pomůckami totiž už plave sama) a byl klid. Utíkají sem tam všechny děti na našem kurzu.
Mytí hlavy řeším tak, že jí oznámím, že je potřeba umýt vlásky, co budu dělat a zda mi pomůže (tj. namočí si je sama sprchou, apod.). Když nechce tak prostě namočím já a umyju.. než se rozvzteká, mám hotovo - vysvětlím, že je hotovo a ona si uklidní ten vzteklý nástup. Jsou věci, které se prostě dělat musí (hygiena, atd.). Možná to nedělám úplně OK a taky si ráda nechám poradit od zkušenějších tady.
@bezaz Jj, máme to taky - od Haribo medvídky, dělají taky ty velké pytle s malinkýma pytlíkama (navíc ti medvídci v nich jsou menší než ti normální). Je to super.

lusy82
28. únor 2012

@blandik No tak malej by asi nepochopil co prospívá jeho tělíčku. My teď se životosprávou docela bojujem, nechce mi moc jíst. Jsme spíš na takových jídlech jako jsou suché knedlíky ( které mu nenápadně aspoň trochu přeleju omáčkou - já vím neměla bych mu lhát, ale jinak to nejde ), suché brambory, rohlíky s máslem nebo Lučinou. Z ovovce je to jen víno a banán občas jablíčko. A někdy si dá i okurku. Naštěstí miluje mléčné výrobky, aspoň že tak. No a samozřejmě sladký a proto mu ho nechci moc dávat. Mimoto si ho užije dost po návšěvách. Proto jsem tolerantní při ostatních věcech co mi potají vyštrachá a u sladkostí mu to vždycky nějak okecám, ale většinou je to s křikem. Já vím že je to blbí, ale je to dilema.
Jo a když jsem u toho jídla - jak už jsem psala, Jiřík mi nechce moc dlabat, když už někdy je to fakt hrozný, tak na něj použiju takový fígl, že mluvím tenkým hláskem za to jídlo že jako chci k jiříkovi do bříška, jestli mě spapá a ono to funguje 🙂 .Někdy to používala, když jsem ho nemohla dostat do postýlky s plyšákama. Myslíš že je to hodně špatný? Hlavně s tím jídlem, kvůli stravovacím návykům.

lusy82
28. únor 2012

@takyja On právě už všude vystačí, takže to mi moc nevadí, spíš to utíkání, protože tam už jde o úraz.
Jinak s tou hlavou to řešíme podobně, akorát Jiřík se rozvzteká, jen co řeknu umít hlavu a pak už s ním samozřejmě není řeč. Takže pak miju s histerákem. Je to hrozný, snad ho to přejde a nic z toho nebude mít 😒

takyja
28. únor 2012

@lusy82 Vy neplavete ve velkém bazénu? My mám hloubku cca 140 cm. Jak skáče Jiřík šipky do vody, když všude dosáhne?