Rezignoval na vlastní štěstí

nestastnice
2. srp 2015

Dobrý den, chtěla bych se vám svěřit s problémem, který mě hrozně ubíjí a požádat vás o radu. Vím, že se určitě setkám s pohrdáním a ani se nebudu divit. 😔 Začalo to nástupem do nového zaměstnání a okamžitými vzájemnými sympatiemi s novým kolegou. Sympatie přerostly v zamilovanost a zamilovanost v upřímnou lásku z obou stran. Každým svým pohledem, pohlazením, úsměvem mi dával neustále najevo, co ke mě cítí, i když to neřekl nahlas. V práci jsme byli sehraná dvojka, jeden druhému jsme dělali, co jsme na očích viděli, měli jsme společný smysl pro humor, pořád jsme se smáli a každý další pohodový den nás k sobě poutal čím dál víc. To je ta hezká stránka... Problém je v tom, že žije ve víceméně formálním manželství, kde se postupem času manželský život změnil na čistě rodičovský život. Mají dvě krásné děti, které zbožňuje nade všechno. Nebudu se rozepisovat, jak to chodí mezi nimi v manželství, protože žádné manželství není bez problémů. On je čestný a nesobecký člověk a už jsme se několikrát pokusili náš "vztah" ukončit právě kvůli oboustranným výčitkám svědomí. Pokaždé to dopadlo stejně, za pár dní už jsme si brečeli v náručí. Řekl mi, že kvůli dětem nechce odejít, radši bude v manželství bez lásky. Mockrát jsem přemýšlela nad tím, že odejdu z práce a spálím mosty, ale pokaždé mě prosil, ať to nedělám, že mě potřebuje mít aspoň nablízku. Nezvládám se dívat na to, jak se trápí, jak rezignoval na svoje štěstí. Je mi jedno, jestli bude šťastný se mnou nebo beze mě, ale vidět ho takhle, je strašný. Chtěla bych se vás zeptat, jestli jste zažili rozvod rodičů a jak jste ho jako děti vnímali? Moji rodiče zůstali spolu právě kvůli mně a myslím, že udělali to nejhorší, co mohli. Rozvedli se, až když jsem odešla z domu, ale ten vztah jim ublížil natolik, že každý zůstal sám a jeden o druhém mluví s takovou hořkostí, že si to nepřestanu nikdy vyčítat. Možná proto ve mně celá tahle situace otevírá staré rány. 😢 Předem děkuju za každý váš názor.

anetka1701
2. srp 2015

Mno... v první řadě... Kolikrát jsem už slyšela od kamarádek, jak mají ženatého milence, co je TAK MOC neštastnej v manželství a jak je nutně potřebuje :oD Kolikrát mi plakali na rameni ženatí muži, jak by chtěli někoho, kdo by je miloval, protože v manželství to nemají a jejich ženy jsou furie :oD :oD No a hle, když člověk zapátral, našel krásnou, milou, hodnou ženu, která byla na manžela jako milius, milovala ho, pečovala o domácnost, pravidelně s ním spala a on si v potřebě dokázat, jaký je nadsamec v krizi středního věku nacházel mladé kozy, kterým nadbíhal a tahal je na tom, jak je doma neštastný, ale zůstává jen kvůli dětem...

Takže důvěřuj, ale prověřuj :o)

nestastnice
autor
2. srp 2015

ježiš, kolikrát jsem si tady tohle připomínala, kolikrát jsem si říkala, jestli jsem, kráva, nenaletěla. 🙂 Ale pak je tam vždycky ten červíček v hlavě, který hlodá, jestli mu nekřivdím. Taky si říkám, že zas tak mladá už nejsem, abych se nechala utáhnout na vařené nudli, ale máš pravdu, člověk nikdy neví.

cica002
2. srp 2015

Byvala milenka meho manzela mi vysvetlila,ze zenace ona nelovi,ale kdyz to u nas vypada na rozvod... A manzel mi pak v ramci odprosovani priznal,ze si chtel dokazat,ze na to jeste ma a prozit vzruseni nepoznaneho...

vrabcak0007
2. srp 2015

@nestastnice a ted tu o karkulce, prosim 🙂

mandala
2. srp 2015

@nestastnice Dokud spolu budete pracovat, budete se trápit oba, nebo alespon ty určitě. Seber poslední síly, dej výpověd a hledej práci jinde. Jako já vím, že se to stává, ale já osobně opovrhuji lidmi, kteří rozbili rodinu, at už to tam fungovalo jakkoliv. 😒

malaveverka
2. srp 2015

čestný a nesobecký člověk? Ale prosím tě. Vypráví ti klasickou pohádku pro milenky. Chudák manželka. Představ si sebe v její situaci, to už by ti asi tak čestný a nesobecký nepřišel...

cica002
2. srp 2015

@mandala Myslim,ze vsem ,krome zakladatelky ,je jasne,ze tenhle chlap rodinu kvuli milence nerozbije (pokud ho manzelka nevyhodi)

nestastnice
autor
2. srp 2015

@malaveverka máš pravdu

malaveverka
2. srp 2015

jo a ještě jedna věc, jak můžeš vědět jak to v manželství mají? Víš jen to co on ti říká a on ti nebude říkat jak je manželka fajn, jak s ní v pohodě spí atd. Nemusí to tak být, ale velmi pravděpodobně jsi jen povyražení. A bohužel až budeš sama vdaná a s dětmi a na tohle si vzpomeneš tak se možná i zastydíš...

nestastnice
autor
2. srp 2015

@cica002 už je mi to jasné taky, děkuju všem za návrat nohama na zem. Na jednu stranu jsem ráda, že mi to říkáte na rovinu. Jediná kamarádka, které jsem o tom řekla, se mě snažila spíš podpořit a to asi nebylo dobře.

taktedanevim
2. srp 2015

pustila bych ho k vodě, jednou to udělá tobě 😖

mon_88017
2. srp 2015

čestný nesobecký člověk by nejdřív ukončil stávající vztah, vyřešil četnost kontaktu s dětma plus takový ty všechny administrativní záležitosti a pak teprve hledal nehynoucí lásku 😎

mandala
2. srp 2015

@cica002 Já měla na mysi nejen jeho, ale i zakladatelku, ta by na tom měla taky lví podíl. Chtěla jsem ji trochu nakopnout, aby si uvědomila, co dělá, že začít si s ženáčem s dvěmi dětmi je pro mě prostě neomluvitelné. 😒

nestastnice
autor
2. srp 2015

@mon_88017 ony ty dvě slova v kontextu vypadají hrozně absurdně, můžu soudit jenom podle toho, jak se chová v práci. Asi vyřeším četnost kontaktu s ním tím, že se zařídím podle rady @mandala

sykorkova
2. srp 2015

Já to vidím tak, že dospělý člověk se prostě musí umět rozhodnout. Nikdo nemůže mít všechno. Takže buď se Tvůj partner, pokud je opravdu tak čestný, jak říkáš, rozhodne pro rodinu a Tebe nechá jít a popřeje Ti hodně štěstí a nebo se rozhodne pro Tebe. Dřív nebo později to stejně takhle musí dopadnout. A Ty bys měla myslet trochu na sebe a chtít mít vedle sebe chlapa, kterého si můžeš vážit a který je schopný uznat, že máš taky právo na štěstí. Ať už s ním nebo bez něho. Jedna moje kamarádka takhle ztratila cenné roky čekáním, jestli se její zadaný drahý rozhodne pro ní. Dnes je jí 37, je sama, bez dětí a každý vztah, který začne, je zatížený očekáváním brzkého manželství a zplozením potomka, což chlapi neustáli a vztah dřív nebo později ukončili. Zkus se podívat na svou budoucnost s nadhledem a uvědomit si, co vlastně chceš a očekáváš. A sebevědomě si přiznej, že stojíš za víc, než být jen bokovka jednoho ženáče. Já netvrdím, že Tě nemiluje, možná skutečně ano, ale o to víc by si měl vážit Tvých citů a Tebe a v případě, že Ti nemá co nabídnout, kromě flirtování v práci, Tě nechat jít.

anetka1701
2. srp 2015

@sykorkova tos mi vzala slovo skoro z úst :o) Přesně tohle je totiž ten největší průser... Zahození nejlepších let života v očekávání nějakého potenciálního výhledu vztahu - u kterého jí ale někdo pouze vodí za nos :o(

cica002
2. srp 2015

@mandala Ja vim,jak to myslis,ja ji timhle popichnutim take chtela otevrit oci 😉 Bohuzel na jednu nestastnici pripada 5 dalsich,kterym nejaka rozbita rodina zily netrha ☹

anatanka
2. srp 2015

@nestastnice Podle toho, co pises to vypada, ze hlavne ty jsi hodny clovek. Nerikam, ze on takovy byt nemůže, ale zena opravdu s odstupem casu a hlavne s pribyvajicimi zkušenostmi pochopi, ze manželstvi je před milenkami liceno naprosto vždy jako to nestastne, které drzi pohromadě jen deti. Jde spis jen o klasicky stereotip, který milenka aspoň trochu rozbije. Ale na jak dlouho?
Ve vlastním zajmu tento vztah ukonci. Nerikam, ze on te nemiluje a ze te musí jen nutne využívat, kazdopadne at je to, jak je to, pro tebe to bude trapeni v kazdem pripade. Neblokuj se a otevri se novemu vztahu. Vsechno preboli 😉

mandala
2. srp 2015

@cica002 Já vím, taky jsem čekala, že na mě někdo zaútočí, že ne vždy je všechno černé nebo bílé. @nestastnice Nezlob se, jestli moje slova byla příliš tvrdá, ale zkus se na to podívat z druhé stránky, kdyby jsi měla fungující rodinu s dětmi a pak přišla nějaká kolegyně a tvého manžela ti odloudila, asi bys taky nejásala. Nehledě na to, že tenhle vztah opravdu nemá budoucnost, ono se to asi špatně čte, protože jsi třeba čekala podporu, ale věř, že ti tady všichni radí dobře, uvidíš, že nebude dlouho trvat a na obzoru se objeví někdo jiný, kdo si tvoji lásku zaslouží a s kým můžeš beztarostně plánovat další život. 😉

nestastnice
autor
2. srp 2015

@sykorkova moc Ti děkuju za úžasný příspěvek, potřebovala jsem slyšet přesně tohle, asi jsem si v poslední době přestala uvědomovat vlastní cenu. Máte pravdu, holky, hodně věcí jsem z lásky přehlížela a možná si ani nechtěla uvědomit.

nestastnice
autor
2. srp 2015

@mandala Já se vůbec nezlobím...kdybych chtěla slyšet podporu, nepůjdu na stránky manželek a maminek, chtěla jsem naopak slyšet objektivní názor, i když nebude příjemný.

nestastnice
autor
2. srp 2015

Myslím, že mě v tomhle hodně ovlivnilo manželství mých rodičů, i celkově, co se týče povahy. Mysleli si, že když rodinu udrží, budu šťastná, ale to dusno a nenávist mezi nimi se postupem času dalo krájet. Já jsem přišla jen o bezstarostné dětství, ale oni o důvěru v lásku a hezký vztah. Kdybych tak mohla vrátit čas... 😢 Možná proto jsem byla schopná "pohádce pro milenky" tak hloupě uvěřit. Každopádně vám všem ještě jednou moc děkuju za KAŽDÝ názor a přeju vám spoustu štěstí a lásky.

japona
2. srp 2015

@nestastnice Jasne, další nestastnej chudák🙂 Měl by u vas šanci, kdyby řekl, že manželka je normalni fajn zenska, ale ze si chce užít trochu sexu vedle? Nejspíš ne, tak proto ty pohádky..
I kdyby byla furie (což nejspíš nebude, když s ni je🙂), co od takového člověka čekáte? Že nalezením prave lásky (tj. vás) se zmeni a za pár let nebude brečet další rusalce z prace? Radim uzivat si, ale rozhodne "pana božského" nebrat moc vážně🙂

peroli
2. srp 2015

@vrabcak0007 první den registrace a hned taaakový problém, co? 😀

alamo
2. srp 2015

Strasidelny je, ze i kdyz toto mozna zni jako nejaky fake z nudy, tak jsem uplne stejnou story uz slysela x krat od realnych kamaradek. Takze, pokud existujes, nebud hloupa, ma te jenom na povyrazeni, a nohy na ramena! 🙂

shine2015
2. srp 2015

Od jisté doby - co mám sama děti, si uvědomují, co taková aferka udělá nebo může udělat s jejich životy.
Povídání z našich stráni o špatném manželství je vymývání mozku. Kdyby bylo tak špatne,chlap v něm trpět nebude. A nebude mít dvě děti! Takže otevřít oči a zapojit rozum 😉

PS a nikdy bych nechtěla být zena kvůli ktere se muž rozvádí i kdyby se doma tloukli......hádali od rána do večera atd.....

saruska89
2. srp 2015

At Ti tady kazda napise co chce, stejne si to udelas po svym.. Odejit z prace evidentne nechces a ukonci to taky nejde... Tohle je uplne jednoduchy jak to dopadne... Budete spolu tak dlouho dokud mu na to zenska neprijde... Az mu na to prijde, okamzite Te posle k vode... Z minuty na minutu bude po tyhle obrovsky lasce i kdyz se to ted zda jako blbost.. . Ty budes za kurvu, ktera chtela uhnat zenace a akorat Ti to na par mesicu zneprijemni zivot.. Z prace budes muset nejspis odejit, protoze to nepujde vydrzet...Sice Te ted strasne miluje a v Tvych ocich je to chudak ktery ma doma stereotypni manzelstvi a trapi se... Tak to je pekna hovadina.. Jemu to muze doma dost dobre fungovat akorat to sklouzlo do stereotypu a Ty ses mooc dobry zpestreni... Vis jak to vsechno vim? Byla jsem BOHUZEL akterem uplne stejnyho pribehu... Od zenatejch chlapu ruce pryc.., a na druhou stranu ne nadarmo se rika, ze stesti se NEMA stavet na nestesti toho druhyho... Ublizis sobe, jemu a taky manzelce.... Jo a to ze on je cestny clovek moc nehraje...nezlob se ale tohle neni cestny chovani...

bunny123
2. srp 2015

Holka, nerozvracej jiným rodiny a neber dětem tátu.

shine2015
3. srp 2015

@saruska89 přesně. V závěru tolik lidi nešťastných.....

elvira
3. srp 2015

Tož jak to má v manželství, je jeho problém, jeho věc. Jestliže mají problém, tak ho musí řešit oni dva - on a jeho žena.
Ty nejsi spasitelka, záchranný kruh, ty jsi jen berlička. Je to s ním pěkné, ale jen proto, že se nezatěžujete každodenními problémy, neřešíte, co děti, co inkaso, takové ty přízemní manželské problémy, ale jen si užíváte jeden druhého. Ono by vás to tak po půl roce přešlo, být spolu se vším všudy.
Radím odejít z práce, sejde z očí, sejde z mysli.