Robotický vysavač. Máte zkušenost?

vrana
23. čer 2009

Ahoj, chci se zeptat, nemáte někdo zkušenost s robotickým vysavačem? Jsou různé druhy, my zatím šilháme po tomto http://www.robzone.cz/cz/roomy-black/
Takhle se mi to docela líbí, jsem zvědavá v praxi, jak to bude účinné. Malá začíná lézt, máme lino a je to na to denně vytírat, luxovat, prostě děs a volné chvíle si dokážu představit jinak než úklidem 😝

Tak jestli máte zkušenost, sem s ní 🙂

Díky

iloha
23. čer 2009

jeje, to by mě zajímalo, nožky nahoře a roomík by pěkně makal........snad se někdo ozve, jinak bezva typ, ještě by bodla automatická žehlička 😉

vrana
autor
23. čer 2009

Hm, tak opravdu nikdo? ☹

iloha
23. čer 2009

vranko, třeba se ještě někdo najde, ale bylo by to super viď? taky se ti do toho nechce, když nevíš, jak to maká?

vrana
autor
23. čer 2009

nechce no 😖

kubaka
23. čer 2009

vrana - to je bomba - zrovna před pár dny jsem to viděla v televizi a neměla jsem ponětí, zda se to u nás dá sehnat. Děsně se mi ten punťa líbí. Tak si taky počkám, jestli ho už někdo má.
Neumím si totiž představit, jestli se pohybuje systematicky jakoby v pruzích, aby se zajistilo rovnoměrné uklizení. to jsem z té prezentace nevyčetla. Nevíš to? Našla jsem tan Nahodilý pohyb, Pohyb podél stěn, ale jak uklízí celou rovnou plochu??

vrana
autor
24. čer 2009

Podle toho, co jsem včera pochopila, vždycky nejdřív objede stěny a pak začne v kruhu a krouží a zvětšuje ty kruhy. V diskuzích jsem četla že když mu dáš čas, tak to opravdu uklidí celé.

Jinak včera jsme tu měli prezentační paní a tu nejvybavenější verzi, Roomy Gold. Malé se moc líbil a asi by ho lovila 😀 . Použití super, jednoduché. Někdo možná řekne, že to trvá dlouho, ano, ale když to dělá sám a navíc u toho nemusím být, tak je mi to jedno a povím vám, to co vysál z koberce 1,12x1,50, na kterém si hraje malá...hnus. Uklízí opravdu důkladně.

Pravda je, že tahle verze už stojí 13000, což je dost, a to je jediný důvod, proč ho ještě nemáme doma 🙂 . Ty menší možná udělají stejnou funkci, ale prý mají menší výkon, jsou ještě pomalejší a ten sběrač mají jen 0,25 l, což prý není ani na jeden pokoj, roomy má litr 😉

iloha
24. čer 2009
vrana
autor
24. čer 2009

A která je ta kombi verze? Scooba? Ta ale asi neumí jenom vysávat ne? Včera jsem to docela studovala a o scoobě psali že to vysávání co má je spíš abyse neřeklo před tím vytřením, že ale vysávání jako takové to nenahradí

fiallinka
24. čer 2009

řeknu ti, že se mi to líbí a ty prachy mi nepřipadají tak hrozné, já vysávání nesnáším...ale moc zkušeností s tím není, jedna kámoška má nějaký starší a je spokojená...

vrana
autor
24. čer 2009

Mně by se v ideální případě pozdávala varianta, která zastane jak vysavač, tak vytírání, ale taková zatím není, bohužel ☹

kubaka
24. čer 2009

to je úžasný, koukala jsem na to video, leze jako brouček - ještě se mu mrská to tykadlo 😅 , myslím, že Marián by ho honil jako naše morče - instinkt lovce. Ale bezva je, že ho naprogramuju a jdu pryč.. Taky se mi zdá nejlepší ten za 13 000. Když už, tak ať je to pořádná mašinka.
Už vím, co si budu přát k vánocům 😀 😀 😀

vrana
autor
24. čer 2009

Jinak nevím jak pro mimopražské, ale pro Pražáky je možné domluvit si osobní prezentaci doma, je to fajn vidět, než to pořídíte 🙂

Mně přijde že by stačil ten černý Roomy a případně k němu koupit ten mop, ale nemyslím si že by byl podstatný, protože vytírá na sucho. Dálkový ovladač nepovažuju za nutnost a zeď už vůbec ne. Navíc všechny ty věci se dají dokoupit dodatečně, což je fajn, že to pak není taková pálka najednou. A pro vážné zájemce, v červencových číslech Marianne, Food a Elle je sleva 1000 Kč na Roomy gold a 500 Kč na Robee plus.

Já jdu ještě prozkoumat konkurenci 😀

kubaka
24. čer 2009

já pořád nepochopila, co je ta zeď? Resp, jak pochopí, že má vlézt do dalšího pokoje?

martinka79
24. čer 2009

jé já ho viděla a je super. taky o něm uvažuji do domu. mám sice super vysavač a vysávám ráda,a le ještě raději budu mít nožky hore a koukat na brumlíka jak bude jezdit 😉 nebo mě vítat až přijdu z práce. jen mám obavy zda ho nezničíma.----- díky psím chlupům. 🙂
kubaka jakýpak dárek pro tebe pro TM. vždy´t chlapy nemají rádi když jezdíme vysavačem a hlučníme když zrovna se jede kdoví co. já to dám MM darem do nového domu. 🙂

nikka.vo
24. čer 2009

Mám cleanmate a jsem spokojená, je to vážně paráda

martinka79
24. čer 2009

http://www.cleanmate.cz/cleanmateqq2l.html
taky na nějk koukám sakra tem mohu koupit hnedle.... 😀
nikko.vopísni jak uklízí pod nábytkem mám věci na nožičkách. 😉

nikka.vo
24. čer 2009

Marti, to nevim, protože my nábytek na nožičkách nemáme 😅 😅 😅 Změř si výšku od země, jestli se tam vejde, stačí malý zadrhnutí a otáčí se 😉 Cleanmate má automatický program, kdy postupně střídá všechny funkce (oblíždí chvíli stěny, pak ze třeba začne točit a dělá kruhy -větší a větší, nebo jede rovně, otočí se a jede opačným směrem,jen o kus dál... je tam toho víc. Ale já mu vždycky navolim nejdřív jen objet stěny (málokdy ho pouštim když nejsme doma, spíš když si jdu umýt hlavu a tak 😀 ) a když objede všechny stěny tak dám většinou ten program, kdy jede rovně a pak se vrací opačným směrem ale o řadu vedle.... je to nejlepší, než když tam jezdí zmateně, vyluxuje to tak rychleji podle mě 😉 Občas se ale stane, že se zasekne v nějakým užším místě, tím nemyslim,klasickej zašprajci, ale jedna stěna ho hází na druhou třeba a on se jakoby nevytočí, neumim to napsat správně. takže proto ho moc nenechávám samotnýho jezdit..na to je asi dobrej ten automatickej program, že když se nemůže vytočit, tak ho pak třeba vysvobodí zase jinej program 😉

vrana
autor
24. čer 2009

kubaka, ta zeď to je infra paprsek, který vyšle (volí se různá vzdálenost) a řekneš mu že za ten nmá jezdit. Podle mně se bez toho dá obejít.

nikka, jak velkou má cleanmate tu odpadní nádržku? jak často ji musíš vysypávat?

nikka.vo
24. čer 2009

Vrana, vysypávám jí před každým dalším vysáváním, nebo po každém, jak velká je to fakt netuším. Ono by se to asi nemuselo,plná nebývá, ale radši to čistím, mám tak lepší pocit, že pracuje ,,na čisto,, 😅 Občas když vysává pod postelí, kde jsou přeci jen větší chuchvalce, tak ty ulpívají v otvoru, kudy jde ten bordel dovnitř a mohlo by to sát o něco hůř 😉 Ale to vysypání je pár sekund.

nikka.vo
24. čer 2009

No a bez těch paprsků se dá určitě obejít, když nechci aby jel do jiné místnosti a pořádně vysál hlavně tu jednu, tak tam postavim nějakou (klidně malou) překážku, jen jí nesmí objet, ale musí být dostatečně široká 😉 U nás stačí stojan na noviny 😅

martinka79
24. čer 2009

nikka díky já se smála jak jsi to popisoval,a le rozumím všemu. díky moc. 🙂 asi bych také vysypávala pokoždé klasika postup když nemusím nic doupovat tak proč to nevysypat.
moje mamina říká, že nejlepší je bezporuchový chlap co vysává. 😀

vrana
autor
24. čer 2009

a myslíš po každém vysávání každého pokoje nebo celého bytu? nám právě včera ta ženská říkala, že ty co mají obsah 0,3, což má většina, že kolikrát nedojedou ani celý pokoj a hlásí že mají plno, což se u toho litrového nestane, ale zase 13000 je 13000

vrana
autor
24. čer 2009

Proč se ptám, jde mi o to, abych ho mohla zapnout a nebýt doma, tak aby po 15 minutách nehoukal, že má plno a neluxoval..

vrana
autor
24. čer 2009

a ještě jeden dotaz, máte doma i koberec? My máme právě kombinaci lino, dlažba, koberec a u toho cleanmate píšou že není určený na koberce s očkama, to má snad každý koberec, nebo ne?

martinka79
24. čer 2009

no tak to chápu taky nebudu vysypávat po pokoji,ale myslím si, že byt snad zvládne.

nikka.vo
24. čer 2009

jen bacha na delší záclony,kabely nebo zapomenutý kobereček s třásněma, to je pak masakr, když se to zamotá do toho rotačního kartáče 😅 😅 😅

No a když to zhrnu- občas vytáhnu normální lux, když potřebuju něco vysát rychle, nebo když zjistim že se nám nenabil, protože do něj syn při nabíjení ťuknul autíčkem 😒 a on se přestal nabíjet 😉 Jelikož jsme zatím ve 2kk, tam máme různě na zemi spoustu krámů,takže musim všechno odlízet a dávat nahoru.Stejně tak židle, s běžným luxem pod ně zajedete, nebo je v mžiku odsunete, kvůli robotákovi je musim dávat nahoru. Takže momentálně mi to malinko čas šetří, ale kolikrát je pro mě fakt jednodušší vzít klasickej lux.Ale těším se v novém bytě, kde už nebude na zemi bordel a bude jezdit všude možně a v dětkem pokoji bude koberec, tak nevadí, že neobjede každej cm2 😅

nikka.vo
24. čer 2009

No nám hlavně nehlásí že má plno 😕 ... Podle mě teda 😅 😅 😅 Ale myslim, že v pohodě vysaje celý byt, záleží pak jak často ho budeš pouštět, o to míň bordelu pak bude sbírat, protože se nebude stačit dělat 😉 Ale jelikož máme 45m2 tak ti asi moc neporadim. jeidný co, tak nám ho většinou celý nevysaje kvůli baterce 😉 taky asi záleží kam ho zrovna dáš při zapnutí, jaký dáš program, aby ti zbytečně nejel nějakou trasu dvakrát a víckrát a tak. Cleanmate má ovladač, kdy můžete vysavač ovládat sami...když třeba jedno místo vynechá, tak ho vyslat směrovkama přímo na to místo, no ale pro mě je jednodušší vzít ruční a vysavač a vzít to tím. Ale to se často nestává. Koberec nemáme, ale zkoušeli jsme to u našich na koberci a díky tomu rotačnímu kartáči pozbíral strašně moc psích chlupů 😵 😎

nikka.vo
24. čer 2009

Já nevim jaký jsou koberce s očkama 😕 , prostě vyšší chlup (cm a výš??) ne, ale klasickej nízkej naprosto, ale naprosto v pohodě 🙂

vrana
autor
24. čer 2009

já si pod očkama představuju klasický koberec, ten má jakoby očka. To s tím namotáváním dělá i roomy, proto bych ho asi nakonec nechtěla, zjišťovala jsem roombu a ta má nějakýsystém proti tomu namotávání třásní a různých nití, tak bych šla asi do ní, manža ji na aukru vyšpehoval novou za 7000 i se záručákem, to je lepší než 13

kubaka
24. čer 2009

koukám že s roboťákem bude lepší domluva než s chlapem - marti pravda - proč dárek pro mě? Dárek jemu 😀 Taky nesnáší když hlučím s čímkoliv.