Robotický vysavač - Roomy, Roomba (jaké číslo) nebo jaký?

petraprostejov
11. lis 2013

Achoj, chci na Vánoce robotický vysavač. Vím, že dTest je moc nechválil, aspoň to, co testoval. Ale co čtu, tak na některé jsou dobré ohlasy. Třeba v historické diskuzi na koníkovi na Roombu (starý typ). Teď má roomba spoustu modelů, nevyznám se v tom. Do konce týdne má akci Robzone, dívala jsem se na Roomyho 2, taky ho tam kdosi doporučoval. Máte někdo zkušenosti? Co z toho vybrat? Asi bych radši zainvestovala, než koupila vysavač za pár korun, který nevysává. Máme dlažbu, výhledově plovoučku a koberec (se smyčkou). Zvíře nemáme, ale já pelichám za dvě kočky 😀 Díky za jakoukoliv radu 🙂

petraprostejov
autor
11. lis 2013

Bože, to mělo být AHOJ, už ani psát neumím 🙂
Teď vidím ještě DUORO od Robzone, to i vytírá... S tím nkdo máte zkušenost? Nebo je už i nějaká Roomba, která i zamete i vytře?

lucieandrlova
11. lis 2013

My máme irobot Roombu, číslo 770. Už ho máme přes 1,5 roku a jsme maximálně spokojení. A s malým dítětem (předtím miminkem...) to je k nezaplacení. Vždy jsem ji šoupla do kočárku, zvedla židle, pustila Pepu (tak jsme robotka pojmenovali... 🙂 ) a šly jsme ven. Teď už sama volá "pe" a běží ho pustit. Pak si sedne a má z toho kino... 😀
Stál tedy trochu víc, ale myslím, že se vyplatilo... Povrch máme: plovoučku, dlažbu i koberec. Zvládá vše. Jednou za čas se musí klasicky povysávat rohy. Ale nic hrozného. Myslím, že vytírací a zároveň vysávací není (nebo nebyl), že je buď jedno nebo druhé...

kofinka
14. pro 2013

Od Robzonu nekupuj. Když si pečlivě přečteš recenze lidí co tomu rozumí tak ti řeknou, že Robzone si nechá vyrobit levný vysavač na který dá svou značku. Úplně stejný vysavač pak seženeš za o tisíce levněji jen bude mít jinou značku. Mě se to potvrdilo včera. Koupila jsem od Sencoru v Kauflandu robotický vysavač za 1399 Kč a je to úplně do poslední součástky ten stejný co má Robzone tu Minnie. Jen Sencor je černý. Parametry vzhled vše stejné. Prostě jen jiná barva a značka. Takhle se to v Číně dělá se vším. Vím o čem mluvím, sestra tam několik let žila a pracovala přímo v kanceláři fabriky vyrábějící elektroniku.
Když budeš chtít pořádný robotický vysavač tak kup od IRobotu. Oni vymysleli tuhle technologii a neustále jdou dál.
V Electro Spáčil máš možnost si robot půjčit domů oproti záloze.
Já si časem našetřím a koupím určitě jeden z těch dražších.
Při výběru si všímej výdrže a jak dlouho se nabíjí.
Ten můj Sencor např. 50 minut uklízí a pak 4 hodiny žere elektřinu. Za ty prachy jsem s tím ale počítala a mám ho hlavně určený pod postel a pod skříně kam se s tyčovým vysavačem nedostanu.
Velikost nádobky je také důležitá a i výška vysavače. Obecně když jsem se dívala tak IRobot má vysavače nižší takže se dostane skoro všude.

radusa009
20. bře 2014

Ahoj, našla jsem krásnou a detailní recenzi robotického vysavače: http://www.test-vysavacu.cz/recenze/roboticky-v.... Psal to někdo, kdo ho už několik let používá. Odpoví ti to na hodně otázek🙂

hadriena
2. dub 2014

Ahoj, zkus si konečný výběr projít v souladu s testy na Dtestu (http://www.dtest.cz/testy-vyrobku-240/test-robo...). Pokud neodebíráš, napiš do vzkazu a testy ti ráda pošluv PDFku 😉 Hodně oblíbené jsou Ecovacs, ale ty to na dTestu dost projely - dlouhé dobíjení vs malá provozní výdrž + pracují na bázi nárazů do stěn a nábytku :-/. Ale za tu cenu nezle čekat zázraky. My jsme kvůli tomu nakonec šli do http://www.obchody24.cz/vysavac-roboticky-samsu....

Vybírala jsem podle délky nabíjení, objemu nádoby na nečistoty, možnosti použít ho v domácnosti se zvířaty, jopa a že má 7 čistících programů. Má takovou sranda funkci a to, že když vysává ... vypouští vůni 😀! Výborná je taky možnost odloženého startu. To je takový to, když si miminko hraje s robotickým vysavačem a celý den ho zapíná - Vy ho tedy schováte z dosahu. Nahoru na pračku. Dolů pod postel. A jde se spát. - A vysavač o půlnoci vyrazí! 😀

johanasnohama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
1811973
5. srp 2014

Koupila jsem si na jaře RobZone a už dvakrát semi zlomilo malé kolečko nato žeje to honě drahé tak to nic nevydrží už bych si od té značky nekoupila jinak robot je perfektni akorát se kolečka lámou jsu totiž z umělé hmoty.

luckas85
23. říj 2014

Dobrý den, můj bratr si s nastávající přáli robotický vysavač jako svatební dar. Tak jsme se s rodiči domluvili, a chceme jim ho pořídit. Našim výběrem prošel tento kousek: http://www.proprofiky.cz/Roboticke-vysavace/Vys...
nemáte někdo zkušenost?? Chtěli bychom poměr kvality a ceny... abychom jim nepořídili lapač prachu. Díky za radu

tragedia
12. únor 2016

Ja som dal reklamaciu.. Kedze mi poslali hned pokazeni a ze poslu obratom a uz mesiac a stale nic.. Tak som nech mi poslu peniaze a zacali klamat ze som im neposlal ovladac a mop... Nekupujte su to haved klamarska...

blahajindris
13. únor 2016

Dobrý den, pozor na tuto firmu. Po roce se robzone romy 3.0 plus profi rozpadá a reklamaci neuznají a po urgencích přestanou komunikovat. Petr Bláha

janicka859
3. kvě 2016

Já jsem potřebovala nějaký robo vysavač, aby mi uklidil průběžný svinčík po dětech a podařilo se mi ho najít Pifco Robot http://www.xantea.cz/dum-a-zahrada/elektronika/...
Ale jednou za 14 dnů to přejedu i běžným vysavač. Za ty peníze je super. 🙂

petr155
20. čer 2016

Ahojte, nyní na seznamu.cz jsou časté reklamy na robzone moppy, za 7.990 Kč v akci (původní cena prý 12.290). A zde je skutečný původní výrobek s cenou 168 dolarů, objednávají ho nepochybně odtud, jen dodají logo a pak prodávají za dvojnásobnou cenu (ale "kvalita" je stejná). Petr
http://wholesaler.alibaba.com/product-detail/ho...

mikee
14. kvě 2017

Ahoj, ráda bych také vyměnila starý vysavač za robotický, ale vůbec tomu nerozumím a recenze si dost často protiřečí. Ráda bych tedy slyšela nějakou reálnou zkušenost. Zatím jsem si vybrala tento http://www.neosort.cz/14914117266384-philips-fc... , protože od Philips máme doma více věcí a fungují jak mají. Má někdo prosím zkušenost? Děkuji🙂

petr155
15. kvě 2017

Já mám zkušenost s iRobot Roomba 651 , již rok mi denně uklízí a přestože se musím přiznat, že o něj nepečuji jak by se mělo ( jen z něj vysypu smetí, pravidelné čištění filtru, kartáčků...dělám někdy jednou za pár týdnů) tak stále funguje bezvadně (ale příklad si ze mně neberte, samozřejmě by se měla dělat údržba jak je doporučeno). takže bych šel osobně opět do iRobot.
Ovšem uvedený Philips si myslím bude též kvalitní a asi splní stejný účel, takže bych se toho nebál. Je to zavedená značka..
Jinak robotický vysavač není dobré "vyměnit" za klasický, úplně ho nenahradí. Hlavně při "havárii" typu že se vysype květináč, nebo se odtáhne pohovka a za ní je hromada prachu...na to je potřeba mít po ruce stále i klasický vysavač.

irenakominkova
31. črc 2017

Ahoj, koukám, že máme všechny podobné myšlenky - chceme, ať někdo uklízí za nás. Doma mám koberec, lino i parkety. (Dispozičně 5+1). Ráda bych si časem pořídila také robotický vysavač. Prošla jsem snad celý internet. Došla jsem k závěru, že musím zainvestovat, ať můj pomocník funguje na 100%. Vybrala jsem iRobota Roomba 980. Je sice trošku dražší, ale každá sranda něco stojí. V recenzi: ktery.cz/roboticke-vysavace#recenze jsem se dočetla, že rozpozná všechny varianty podlah a uzpůsobí jim svůj výkon. Máte někdo s tímto kouskem zkušenosti. Nerada bych naletěla a vždy je lepší se zeptat, někdo kdo určitou věc využívá. Díky I.

slunyicko
11. říj 2017

@petraprostejov
Ahoj , mam doma vysavac duoro profi s vytieranim a dokaze povysavat na jedno nabitie dve izby + chodbu cca 45m2 plavajucej podlahy , koberec nepovysava ani nahodou , vytieranie je take ako ked mokrou handrou jemne posuchas povrch.Program blbne ak na vysavac pri vysavani svieti slnko a ked vysava pkolo zrkadiel , vtedy robi mu uplne zblbne program.Priprav sa na to ze kazdy rok treba kupit do vysavaca novy akumulator 50,- eur , lebo jeho zivotnost je rok.Dalej kazdy rok nove kefky.Inak som s nim spokojna.

slunyicko
11. říj 2017

@petr155
Ahoj z tej stranky alibaba ... objednavaju aj akumulatory za 20,- eur potom ich predavaju za 50,- eur ako aj ostatne doplnky..

magdadorr
31. pro 2017

Ahoj! Vrátila jsem se z nemocnice a kromě toho, že děti i manžel jsou na antibiotikách, tak nám po 6 letech odešla naš milovaný iRobot 5-ti stovkové řady. Celou dobu používání jsem byla na rizikovém a nebo na mateřské. Takže jsem ho proháněla o 106. S 2 malými dětmi měl u nás práce víc jak dost, 5x týdně celý 90 m2 být a o víkendu alespoň koupelnu. Asi jsem ho umořila, ostatní co ho na základě našich nadšených reakcí koupili zanedlouho po nás a používali jen 3x týdně ho mají v pohodě. Zajímalo by mne jestli se robotické vysavače ještě pořád dělí na iRoboty a na ty ostatní. Mám moderně zařízený byt, bez prahů, lamino, dlažba, dva volně ložené koberce pro děti na hraní, v pracovně koberec s vysokým chlupem. Jakékoliv virtuální stěny nebo jiné drahé příšlušenství není potřeba. Naše iRumba zvládala úklid bravůrně. Normální vysavač máme vlastně už jen na gauč, křesla a vysávání nosů. Koberec v pracovně s vysokým chlupem po iRobotovi byl krásně načechraný, takového výsledků jsem s normálním vysavačem nikdy nedosáhla. Přečetla jsem snad všechny recenze na internetu a zhlédla videa na YouTube. Postupně jsem vyloučila Sencor, Hoover a nebo Robzone kvůli potížím s koberci a nebo že se jim dlouho nabíjí baterie. Je mezi vámi někdo kdo měl iRobota a jinou značku, že může porovnávat? Ještě jsem si na Heuréce všimla Xiaomi Mi Robot, který má 37 kladných recenzí. Ve videích ho porovnávají s nejvyšší řadou iRobota. Líbí se mě na něm výdrž baterie, tak bych ho třeba hned neodrovnala. Na iRobotovi jsme batérii měnili, ale nakonec se na něm pokazilo více věcí. Má někdo zkušenost se Xiaomi? Ostatní 3 rodiny co iRobota kupovali před námi nebo po nás mají ještě původní baterie, ty s tou starší už o první nové baterií uvažují. Díky Magda

coffeeforme
20. únor 2018

@magdadorr Ahoj Magdo, taky vybírám robotický vysavač. Už máš ten svůj koupený? Zajímají mě zkušenosti 🙂 Nad iRobotem taky uvažuju..

magdadorr
20. únor 2018

Ahoj! Obešli jsme obchody, napsali jsme dotazy na Robotický—vysavač. V tom internetovém obchodě nám hodně poradili i s náhradními díly. Byli jsme skleslí. Zjistili jsme, že jestli chceme vysavač ve stejné kvalitě a se stejnými funkcemi, jak měl náš iRobot 521 dáme za něj 12 až 13 tisíc, což nás překvapilo, protože náš stál 6 tisíc. Manžel se naštval vzal šroubovák a funkční iRobot od našich a rozebral je a vylučovací metodou zjistil co vše je rozbité. Přes zmíněné stránky a Ali expres jsme objednali náhradní díly cca za 2 tis. Vysavač už zase maká. Náhradní fotky se dají objednat podle fotky, kterou jim zašlete, ikdyž je nemají oficiálně na stránkách. Jinak jsme zjistili, že je pořád dobré jít do renomovaných značek. Nakonec jsme uvažovali jen o 4 značkách, kde další 3 byli ještě drašší než iRobot. Ze zvědavosti mne zajímá ještě ten Xiaomi.

slunyicko
21. únor 2018

@petraprostejov Od robzone by som si uz nekupila nic , na aliexprese maju presne tieto modely vysavacov za tretinovu cenu aj vsetky nahradne diely ktore treba raz za rok vymenit , nehovorim ze vsetky ale baterku treba ktora na aliexprese stoji 17,- eur a Robzone ju predava za 50,- . Odporucam nekupovat od Robzone! 🙂

coffeeforme
21. únor 2018

Magdo to je super, že se Vám ho podařilo opravit. Přeju Vám ať dlouho slouží. Já bohužel nemám co opravovat, bude to můj první. Počítám s tím, že mě bude kolem 15 tis. stát. Je to dost peněz, ale zase si radši připlatím, než abych byla naštvaná, že to je k ničemu a pak se mi válel doma bez využití. Na roboticky-vysavac jsem koukala, mají dobré recenze, tak jsem ráda, že jste mi to potvrdila. K Aliexpressu moc důvěru nemám...rozhodně bych tam nekoupila celý vysavač. Přeci jen kvůli záruce a tak. A moc se mi nelíbí tohle podporovat. Jsou to podvodníci a kopírují to co někdo jiný vymyslel...

magdadorr
21. únor 2018

Tak ať vyberete dobře. Za tuto cenu jsou na trhu dobré modely od iRobot a a od LG. Další kvalitní jako Vorwerk a Neato, které se jen tak mimochodem mezi sebou koupili, jsou cenově dost vysoko a to mi přišlo už zbytečné. Občas je dobré zvážit, jestli za vysokou cenu nekoupíte upouští předražené jo příslušenství, které stejně nevyužijete. Takové virtuální stěny lidé pak prodávají na Bazoši za půlku. V lednu vyšel v dTestu test robotických vysavačů. V tomto testu občas přiřazují body i za návod, ale to se musí vyselektovat. Také mi přijde, že jsou v tomto časopise proti robotickým vysavačů má trošku předpojatí a že úplně nepochopili funkci robotického vysavače. Ano, mám i normální vysavač, abych jednou za úherák vysála škvíry za nábytkem. Robotický vysavač miluji, protože mi šetří čas. V Aliexpress nekoupím také všechno, ale takové boční vrtule, které ničím svými dlouhými a pevnými vlasy neuvěřitelnou rychlostí. Jen tak mimochodem na podzim jsem na jednom řemeslném trhu nakoupila ve stánku s nápisem "Typická dřevěná česká hračka" dřevěné vláčky a vagónky za 60 až 80 Kč. To byl potom šok, když jsem zjistila, že úplně stejné mají na Ali za 1,5 až 2$. Tak jsem si jeden nechala poslat. Ten parchant trhovec měl štěstí, že už tam nebyl. Jasně že měl tu drzost nakoupit z Číny a vydávat to tu za český výrobek. Občas je těžké poznat kdo koho kopíruje.

coffeeforme
22. únor 2018

@magdadorr Díky moc Magdo za Vaše rady a komentáře. Už se těším až budu mít toho pomocníka doma 🙂
S těmi vláčky, to je vážně ostuda...na Vašem místě bych měla taky měla chuť mu to omlátit o hlavu. Lidi jsou různí, s tím se nedá nic dělat..

bbn
22. únor 2018

@coffeeforme my máme roombu 580 už asi 7 let a zatím v pohodě, mám ten vysavač moc rada. Jediné, co jsme kupovali byla nová, výkonnější baterka. A ještě mám srovnání s vysavačem vorwerk, ten má moje kamoska, taky si ho chválí. Přijde mi trosku lepší, než roomba, možná až odejde, tak budu uvažovat o něm.

tyffan
8. bře 2018

Osobně si myslím, že robotické vysavače iRobot patří k tomu nejlepší co u nás, ale i v zahraničí seženete. Zakoupili jsme Roombu 866 a je opravdu výborný. Dobře hodnocen je také v zahraničních testech https://www.testy-spotrebicu.cz/testy-roboticky... Takže určitě všem doporučuji.

barchen
8. bře 2018

Taky máme iRobot roomba (sedmičková řada) a je to super věc. Po nějakých 2-3 letech jsme pořídili novou baterku (roomba ale lítala bytem 4-5 týdně do té doby), také filtry nové a malý kartáček (resp. štětinky) ale stejně to byla perfektní investice.

marcihandr
16. črc 2018

@tyffan Souhlasím, iRobot jsou šikovné, propracované a za mě i spolehlivé. Jako jedny z mála zvládají uklízet bez dozoru, intuitivně a orientují se tak, že nespáchají harakiri :D Když jde o ty testy, tak je dobře hodnocen zrovna ten, který zmiňujete, i zde - https://vas-pomocnik.cz/vysavace/#roboticke v kategorii robotických. My máme jiný model, ale přemýšlím, že si brzy pořídíme tenhle novější 🙂

gabkavlasinova2
5. říj 2018

Souhlas, iRobot jsou ověřená klasika na trhu. My jsme nedávno pořídili http://www.nezavisly-poradce.cz/tesla-robostar-t30 a taky si nemůžu stěžovat. Hlavně, že už nemusím věnovat tolik času uklízení...

alena12121212
Odpověď byla odstraněná
Zobraz