Robotický vysavač. Zvládá úklid po dětech?

hojda
21. bře 2012

Ahoj,

přemýšlím, že bych koupila robotický vysavač, ale nejsem si úplně jistá s jeho výkonem. V testech prý nedopadli moc dobře. Zvládájí úklid po dětech? Manžel mě zase odrazuje, že u nich určitě nevydrží moc dlouho baterie, jejich kapacita se postupně snižuje a pak je brzo potřeba koupit novou baterie, která není nejlevnější.

Jaká je vaše zkušennost?

díky

D.

mamkamarketa
21. bře 2012

ahoj.
mam roomy gold. v testech nebyl - teda nee v D-testu. investice byla vysoka. ale manzel je silny alergik (prach/roztoci) tenhle vysavac ma UV lampu a znici vsechny tyhle smejdy. a je to znat,teda na jeho alergiich.
je fakt,ze clovek musi posbirat vsechno ze zeme,,ale to se musi i tak,kdyz mas klasicky vysavac.
koukam,ze ses z prahy. mrkni na www.robzone.cz maji v praze nejake predvadeci centrum a ukazou ti robot v akci.
co se tyce baterie, ono taky zalezi na ''narocnosti'' povrchu. my mame plovoci/parkety/dlazbu. takze vydrzi celkem dost. nasi ho maji taky,ale maji koberce a baterie vydrzi mene
pokud mas nejake otazky napis IP 😉

mrsblack
21. bře 2012

Máme robotický vysavač Deepo a na běžný denní úklid stačí. Když potřebuju udělat velký úklid (luxovat pod sedačkami, skříňkami, ve všech rozích a tak), stejně beru do ruky klasický vysavač. Nevýhoda robotických vysavačů - děsně dlouho to trvá, normálním vysavačem to máš hotový za desetinu času. Máme rodinný dům a tak nechám pracovat robota nahoře v patře, zatímco jsem dole, takže v tomto mi to šetří čas. Ale je pravda, že na jedno nabití vydrží luxovat tak hodinu, což není moc dlouho. My jsme ho dostali k Vánocům, takže jsem nic neřešila, ale sama bych si ho už asi nekoupila. Aby pracoval opravdu efektivně, tak už musí být trochu dražší a myslím, že ty peníze lze investovat lépe.

pettule
21. bře 2012

My máme robotický vysavač a za mě rozhodně super. Kdybych se měla znovu rozhodnout, tak do něho určitě jdu 🙂 Rozhodně té investice nelituji.

blanka.k
21. bře 2012

Dle testů jsme koupili IRobota Roomba, ten nejlevnější (6000?), ty dražší varienty od této firmy mají navíc vychytávky jako, že se sám dobije, dá se tam dát virtuální stěna, aby někam nelezl, atd.... jinak výkonem je to jedno. Vysává dobře, i zvládne se vymotat z kabelů ,....ale už bych do něj nešla, protože to trvá hrozně dlouho (obývák 40 min, 2m záchod asi 8 minut atd....), a ideální je, aby na zemi nebylo moc věcí (ideálně dát židle nahoru, čím víc překážek, tím víc to trvá a je "zmatený"). Což šlo, když malý jen ležel, ale když mám je všude plno krabic s hračkama, odrážedla, knířžky, atd ,tak to raději vezmu klaisckým vysavačem 😅 Robota využívám na lokální vysátí , jde tam nastavit, že má vysát cca 1m kruh, když se něco vysype atd. a v místnosti, kterou využívám jako pracovnu, než přijdou klienti, tam mám uklizeno a zem prázdnou 😅
Iroboty jde i půjčit na vyzkoušení, víc je na jijich webu.

ija1
21. bře 2012

Mame irobot Roomba 581 a uzasnej, nemuzu si ho vynachvalit, v mall.cz meli kolem Vanoc slevu, dostali jsme ho od obou rodičů a nemůžu si ho vynachválit, kdykoli dcerka něco rozsype, během pěti minut uklizeno, má funkci spot - uklidí 1m čtvereční, fakt dost pomocník, tim ze si ho sama muzu i ovladat na dalkovem ovladaci, popojet si s nim kam potrebuju, tak naprosta spokojenost....., sam si zajede do docku, za mě urcite ano, ale jen pro ty, co nemaji vysoke prahy............... u nas doma velikej pomocnik, bych nic nedelala jinyho nez porad vytahovala vysavac....

zlatouch
22. bře 2012

Kombinace malých děti a robotického vysavače mi přijde dokonalá 🙂 Máme přes rok Roombu Pet Series (tzn. má větší zásobník, původně na zvířecí chlupy) a jsem pořád nadšená! Ano, trvá to déle, ale můžu při tom vařit, krmit nebo sedět u PC 🙂 Takže pro mě velká výhoda...po každém drobivějším jídle vypouštím Roombu pod dětskou židličku (pro remcaly, ano můžu vzít smetáček a lopatku, ale třikrát denně mě to docela otravuje...), každý den do obýváku, kde jsme pořád, ložnice apod stačí méně. Hodně jsem si Roombu pochvalovala v těhu, uklízení bez ohýbání se tehdy hodilo ještě víc. Na jedno nabití zvládne celý byt (cca 70m) a doteď jsme žádné příslušentsví neměnii.

svoba
23. bře 2012

My máme iRobota už dva roky. Nějakýho dražšího. Upřímně. Znovu bych nekoupila. Máme zvířata, chlupy zvládá skvěle, jen se hůř čistí. Mám alergii a vždy u toho kuckám. Ale hlavní negativa jsou: při přejíždění z tvrdé plochy (plovoucí, dlažba) na koberec zanechává na okrajích koberce chuchvalce chlupů a smetí. To pak člověk musí sám sebrat - nehygienické 😖 😢

schnek
23. bře 2012

máme iRobota a maximální spokojenost (domácnost 3 děti+pes). Samozřejmě ten úklid není úplně 100%, třeba jak píše @svoba - trošku problém na přechodu podlaha-koberec (nevejde se pod nábytek atp.), na druhou stranu, vzít koště a smést to na lopatku je otázka dvou minut a neřešíme luxování+zametání, který by bylo dobře na hodinu. A můžeme ho pustit denně, narozdíl od klasickýho luxování, který se praktikovalo cca jednou týdně. Pro nás je to obrovská úspora času a práce 😉