Rodič s handicapem

rehonka
16. bře 2011

Začali jsme s manželem plánovat rodinku. Manžel je na vozíku. Mám v tento okamžik pocit, že máme všechno vymyšlené, naplánované a že by rodičovství nemělo být problém. Přesto budu ráda za vaše zkušenosti, postřehy... Řešíme možnost, že by byl manžel na mateřské, řešíme problémy s bezbariérovostí u doktorů, ve školce. Je tu někdo, kdo je na cestě dál než my???

rehonka
autor
27. pro 2011

Nikdo mi před časem, kdy jsem zakládala toto téma, neodpověděl. Zkouším to tu tedy oživit.... Jak vidno, je to už aktuální 🙂))))

drakenn
27. pro 2011

Já musím napsat ne svou zkušenost, ale to, co jsem viděla. Doprovázela jsem manžela do lázní a tam jsme viděli spoustu dvojčátek s rodiči. A potom jsme potkali úžasnou rodinku, maminku, asi tak pětiletého a čtyřletého klučíka, dvě asi dvou a půl leté dvojčátka a potom tak rok a půl roční dvojčátka tzv, na vodítku uvázané ke kolečkovému vozíku tatínka..a vypadali všichni naprosto spokojeně. Sklízeli můj obdiv..

holino
27. pro 2011

Ahojky můžu se přidat?
Na vozíku sice ani jeden z nás není ale já mám v podstatě výrazný problem s chuzí (i když to teda zvládám bez berlí) .....i přesto všechno se nsažíme o miminko už hodně dlouho .....ted jsme čerstvě po 1 neuspěšném IUI a před náma je od nového roku asi unor IVF .....stejně tak jako vy jsme asi řešly otázku jestli to vše zvládneme hlavně teda nošení přenášení atd atd vše co se týká chuze ......máme to nějak "vymyšlený - naplánovaný rozvržený jen to mmi teda musí dostat rozum a dát nám šanci

amrash
28. pro 2011

Ahojte, ja se tedy take pridavam. Jsem maminkou 12 leteho syna a ted v unoru cekame dalsi mimi. Na voziku jsem stravila 2 roky po prodelanem urazu. Ted jsem v ID - prakticky nemam kycle. Syn je absolutne uzasny, se vsim mi chotne pomaha a myslim, ze nikdy netrpel mym zdravotnim omezenim. Vsechno slo jiste hur, nez u zdravych, ale zvladli jsme to!!! Niceho se neobavejte, reseni ruznych situaci se vzdy najdou a vase deti vas budou milovat a vazit si vas!!!

rehonka
autor
28. pro 2011

Děkuji holky za milá slova 🙂)). Mám také pocit, že všechno zvládneme... Vím, že to nebude jednoduché, ale ono co je...
Řešíme teď s mojím takové dilema... Jsem těhotná s dárcem, v našem okolí všichni tuší, že zdravotní stav mojeho je dědičný. No a teď řešíme, jestli "tajit", že to je s dárcem nebo jeslti to otevřeně říkat.... To vše s ohledem na mimi... Jak se na to díváte?

mavanka
28. pro 2011

@rehonka Ahoj, držím moc pěsti! Nevím, těžko říct, ale první, co mě napadlo je, že bych to asi neříkala, jednak do toho nikomu nic není a pak lidi bývají zlí a nikdy nevíš, kdo to vašemu dítěti někdy může vpálit, protože taková informace se rychle roznese i tam, kam nechceš.... rodinu můžeš uklidnit třeba po narození nebo po plodovce, kdybys na ni náhodou šla, a říct, že podle genetických testů je to ok, ať nemají starost...
A když se časem rozhodnete to vašemu potomkovi říct, bude to jenom vaše rozhodnutí a ne proto, že Vás donutí okolí strachem, "aby to neprasklo nebo nepřišlo odjinud".

kalipso
28. pro 2011

@rehonka Ahoj, jen bych chtěla říct k tomu dárci, že do toho nikomu nic není, určitě bych to neříkala 🙂 Přesně jak píše mavanka, rodinu můžeš uklidnit že je vše OK a ostatní nemusí nic ani tušit. 😉 Hlavně držím pěsti ať všechno dobře dopadne 😵

fiallinka
28. pro 2011

@rehonka ahoj, úplně náhodou jsem to rozklikla a jen k tomu dárci - asi bych to veřejně nerozšiřovala, ať si každý myslí co chce 🙂, ale někdy v budoucnu to může děcku někdo nevybíravě předhodit a bude lepší, když se srovná s touhle informací od vás, pokud mu to budete chtít říct.

A navíc - mám dvě kámošky, které mají mimča s dárcem, nevěřila bys, jak jsou podobné manželovi 🙂

amrash
28. pro 2011

Ja bych to take nerikala. Proc taky - je to vase osobni vec. A navic... tatinek je ten, ktery detatko vychova a stara se o nej a ne ten, ktery da bez urazky - k dispozici kousek biologickeho materialu!

rehonka
autor
30. pro 2011

děkuju holky za pohled z venku... 🙂

holino
30. pro 2011

@rehonka u nás je taky v patrnosti dárce bohužel zatím to máme rozmyšleno takto .....nkomu nc neříkat ....jak už píšou holky každýmu je po tom houby atd atd .....a až bude naše kuřátko větší rádi bychom mu to řekly .....přece jen je to lepší člověk nikdy neví ale u nás to teda zatím vůbec není akutální
ještě nemáme ani kulhráška v bříšku ... ☹

rehonka
autor
30. pro 2011

@holino to je jen otázka času!!!! 🙂))) jsem si tím jistá!!!!!!

holino
30. pro 2011

@rehonka děkuji 🙂)
Holky tak u nás mám asi opravdu největší strach s přnášení - nošení ....jak nemámpevnou stabilitu při chuzy takse toho docela bojím abych třeba nezakopla nezhučela....o tože ublížím sobě o to nejde to je jasný....takže když nebude manžel doma tak mimi v peřnce a když si nebudu jistá krokem nebo tak tak prostě budeme používat kočárek potažmo sedačku i doma 🙂) až mimi odroste z uplného miminka a bude i o no pevnější bude to v pohodě 🙂

amrash
30. pro 2011

@holino Ja jsem si poridila pro mimco klolanku na bricho a budu ho nosit v ni. Je to prece jen jistejsi, jak ho vlacet jednou rukou (coz mam ale take uz nacvicene). I kdyz nemam problem se stabilitou.

holino
30. pro 2011

@amrash ahojky no vdš to klokanku asi budu muset nědy zkust děkuj za tip 🙂
koukala jsem na fotoblog ještě pár dní a jste 4 super přeji hodně zdravíčka
jsem ulítla na těhu fotečky krásný moc ti to sluší .....nej fotka je tveho´bříška a velkýho brášky je správnacká roztomila prostě užasná

amrash
30. pro 2011

@holino Ty jsi moc hodna, dekuji! S tou klokankou to zkus. Ja ji sice u prvniho mimi nemela, ale protoze take spatne chodim, tak myslim ze ji vyuziju. K te stabilite - mam ji sice ok, ale i tak jsem predevcirem uklouzla na mokre dlazbe a rizla sebou na zem. Museli jsme pak na kontrolu do porodnice. Vse je ale v poradku. V porodce mi posunuli termin porodu uz na 6.2. takze fakt budeme 4 uz za chvilku. A co ty, take budes mit kvuli zdr. stavu planovany cisarsky rez?

holino
30. pro 2011

@amrash jejdanánku dávejte na sebe pozooooor .....no ještě že to dobře dopadlo a z pádu nic není a jste v pořádku ....opatrujte se ......k mému "císařskému řezu" ....no ono se zatím neví .....ted je důležité otěhotnět a ve zdraví donosit do konce jedno miminko 🙂) ....a pokud to všechno dopadne na jedničku tak pak až ten plánovaný cíř no ☹ ale co 🙂
hlavně at je mimi zdrave ....jsme to nedávno řešily i s doktorem v caru ....že jako dvojčata ok ale protože se neví jestli by to zvládla pateř nohy a taky už kvůli moj bezpečnosti a velke pravděpodobnostipádu je jistější jedno🙂a pak s usměvem na tváři dodal apak taky je záhul když vás manžel bude všechny tři živit a šatit =))
každopádně mě upozornl že celou dobu od zjištění těhu budu muset bejt na rizikovem a pod stálou kontrolou neurologa atd atd .....ale to zvládneme =)

amrash
31. pro 2011

@holino To vis, ze to zvladnete v pohode! Ja poprve nevedela, jestli se mi ty kycle nerozpadnou uplne, ale kdyz uz jsem nahodou otehotnela, rozhodla jsem se to risknout. I za cenu, ze bych zustala na voziku. A vse v poradku. Ted me taky nohy nedelaji zadnou paseku. Dokonce jsem az do pulky prosince pracovala. Telo pozna, ze jde o dobrou vec a urcite vse probehne v nejlepsim poradku, uvidis!!!

rehonka
autor
31. pro 2011

Zvládneme to všechny!!!! Jsem si tím jistá 🙂. My si teď kupujeme domeček a konečně ho budeme mít plně přizpůsoben. Bude to skvělé 🙂)) Včera jsme vymýšleli, jak "naroubujeme" na električák kočárek tak, aby byl jeho pevnou součástí 🙂. Z vozíku se tak rázem stane "vlak" 🙂)).

evulina77
31. pro 2011

@rehonka já bych to neříkala, nikomu do toho nic není. Navíc můžete třeba těm nejvíce hloubavím říct, že jste pod dohledem genetika a že je vše ok. Tím jim zavřete pusu a zvědavci nebudou hloubat dál.

amrash
31. pro 2011

@rehonka No vy jste akcni 😀 to je zajimava kombinace! Chtela bych vas s tim vlakem potkat - to jsem totiz jeste nevidela!!!

rehonka
autor
31. pro 2011

@amrash ani my ne, ale protože jsem živitelka u nás doma já a můj dělá z domova, tak budu na mateřské jen rok a pak už to bude jen na mojemu a tak se musí zapojit hned od začátku 🙂)))

amrash
31. pro 2011

@rehonka Urcite to zvladne, i kdyz ma pohybova omezeni. Clovek si vzdy nejak poradi a na vsechno si casem prijde. Kdyz to nejde tak, musi se na to jinak. Mimochodem - jak dlouho ma tvuj muz zdr. problem?

rehonka
autor
31. pro 2011

@amrash od dětství, ale je to degenerativní onemocnění, tak se to horší... Když jsme spolu začali, tak byl o berlích, teď už je na vozíku...

amrash
31. pro 2011

@rehonka Hmmm, to je zlé. Tak hlavně ať je plný síly a optimismu. S pozitivním myšlením se dá ledacos zvrátit. Já jsem po úrazu od dětství - bylo mi 11 let. Takže v roce 2013 budu slavit 30-leté výročí 😀 😀 😀

rehonka
autor
31. pro 2011

@amrash na zdravého člověka může spadnout balkón a ze dne na den a z něj "krypl", my o rizicích víme a nebojíme se jich 🙂))

amrash
31. pro 2011

@rehonka O tom vím své. Před tím, než se to stalo, jsem měla nastoupit na sportovní školu 😉

rehonka
autor
31. pro 2011

@amrash hlavní je, že jsme obklopeni láskou a že nosíme broučku v bříšku 🙂))

holino
5. led 2012

tady nkdo nejni

leiladelly
5. led 2012

@rehonka Ne, neříkala bych. Je to soukromá věc Vaše a dítěte, až přijde čas, vhodnou formou mu to řeknete tak, aby ho tím někdo pak nezaskočil a nezranil. Širší veřejnosti do toho ale nic není a lidé jsou občas zlí.