Rok po svatbě a na scéně je bývalý "milenec"

muchina28
17. pro 2009

Ahoj holky..
Je mi asi úplně jasný, co se od vás dozvim, když se budu ptát na váš názor, ale stejně..
Věc se má tak - kdysi, než jsem potkala manžela, jsem měla vztah-nevztah s klukem (no, o dost starším). On byl rozvedenej, ale žil s přítelkyní, já jsem byla nezadaná, tak jsme si spolu začali. Byla jsem mladá, blázen, a zamilovala jsem se do něj. On měl chvíle, kdy se mezi mnou a tou jeho přítelkyní "rozhodoval", a nakonec jsem to byla samozřejmě já, kdo "ostrouhal".. Tenkrát mi řekl, že mě má rád, ale že jsem mladá a že mi nemůže nabídnout to, co mladší kluk, že už nechce mít děti (z manželství má dvě, už téměř dospělý). Skončili jsme to, nevídali jsme se, i když já jsem na nějj pořád myslela.
Pak jsem potkala svýho současnýho manžela - všechno to proběhlo tak automaticky, žádná veliká vášeň z mý strany, ale získával si mě postupně, až jsem se do něj zamilovala a měla jsem pocit, že se na mě konečně usmálo štěstí a já mam toho nejbáječnějšího chlapa pod sluncem. Po necelých dvou letech jsme se vzali a pár měsíců po svatbě se nám narodila nádherná holčička.
Teď je jí půl roku a úplnou náhodou jsme se s tim bývalým "milencem" zkontaktovali a domluvili jsme se, že zajdeme na kafe a pokecáme, jak se máme apod. Přísaháám, že jsem na tu schůzku nejela s žádným postranním úmyslem a myslim si, že on taky ne, ale prostě stalo se to, že jsme ze sebe byli oba úplně v háji .
Tejden na to za mnou přijel, já jsem poprvý v životě manželovi lhala, že jdu na kafe s kamarádkou - nic fyzickýho se mezi náma nestalo, ale najednou je to prostě tak, že se mi vrátily ty dřívější city, což ale neni to nejhorší - protože kdyby to z jeho strany bylo stejný jako dřív, tak bych se z toho prostě nějak dostala a bylo by to. A to je právě kámen úrazu. Nevim, a ani on neví, proč je to najednou jinak než tenkrát, ale on se do mě totálně zbláznil. Napřed jsem mu to nevěřila, ale už nemam důvod o tom pochybovat . Viděli jsme se pak ještě jednou a pořád mluvili a mluvili, on mě k ničemu nepřemlouvá, ale dává mi jasně najevo, že o mě stojí a že chce bejt se mnou, a že to tenkrát byla obrovská chyba, že mě "nechtěl" a že ho mrzí, jak se tenkrát rozhodnul .
A já? Já mam doma hodnýho manžela, kterej mě má rád, úžasnou malou holčičku a jsem teď v takovým stavu, že opravdu přemejšlim o tom, jaký by to bylo, kdybych od manžela odešla a byla s tim druhým . A nevim, jak z toho ven.. Netušim, jestli je to chvilkový pobláznění, ale spíš se přiklánim k tomu, že prostě jenom vyplavalo na povrch to, co jsem ty tři roky dusila .

Ani nevim, jestli se ptam na "radu", protože je mi jasný, co byste mi všechny řekly - abych stála nohama na zemi a vážila si toho, že mam krásnou, zdravou rodinu.. Ale tohle trvá už 14 dní a zdá se mi, že je to snad čim dál horší..
Asi mě odsoudíte, ale stejně bych ráda věděla, jestli tu neni někdo s podobnou zkušeností..

rimmel
17. pro 2009

niekto by povedal ze je mozne milovat viac osob naraz. Ja tomu neverim a preto rozmyslam ze jedneho z nich nemilujes..a ktory to je? asi tvoj manzel, inak by si mu nemusela klamat o tom kam ides 😉 Ja osobne by som pocuvala svoje srdce tak ako to robim cely zivot a nikdy sa mi to nevyplatilo..drzim palce

zuzik03
17. pro 2009

ahoj,
myslim, ze jsi jen poblaznena, mas slabou chvilku a ze to prejde 🙂 to se obcas stane kazdemu - zije ve fungujicim vztahu, ktery je ale svym zpusobem zajety a muze se stat zdanlive nudnym, manzel uz se k tobe nechova jako driv (to je prece normalni, je rozdil, kdyz jsi s nekym par mesicu nebo par let), vsechno funguje a najednou prijde nekdo, na koho mas fajn vzpominky, kdo o tebe ma zajem, s kym se zas citis zadouci...
ale tohle muze velmi brzo vyprchat a mohla bys litovat. kdyz zacnes zit s byvalym milencem a bude to kazdodenni zivot, muzete se dostat do faze, kde jste ted s tvym manzelem a zjistis, ze sis vlastne v nicem nepomohla, ze je to treba jeste horsi.
ja uz jednou taky vazne zvazovala odchod a odolala jsem a nelitovala jsem nikdy, bylo to chvilkove poblazneni, ktere brzo vyprchalo a dost mi pomohlo myslet na zacatky vztahu s MM, ktere byly taky krasne a to, kam jsme se dostali ted je pro me mnohem hodnotnejsi 🙂
taky zvaz, jestli jsi ochotna podstoupit riziko, ze odejdes od manzela a tento novy pritel, az se mu novy vztah omrzi, pak odejde od tebe...
no neni to lehke, drzim pesti a neukvapuj se 🙂

jaspina
18. pro 2009

Staré city vzplanou snadno a člověk pak má v hlavě zmatek.. Většinou když do toho jdeš, tak časem zjistíš, že to není takové, jaké jsi čekala.. Ale když to člověk nezjistí, tak mu to furt vrtá hlavou.. Ale dobře si rozmysli, o co bys přišla.. Starší chlap může být na jednu stranu lákavý - ví co chce, je zajištěný, rozumný.. ale bude tě bavit život s ním za 5 let? To, že už jednu rodinu měl, byl zvyklý na určité věci, které manželka dělala a bude porovnávat.. Taky už ho budeš dost těžko v čemkoli měnit.. a hlavně - co za 20 let? Kolik bude jemu a kolik tobě? Budete moct mít stejné přátele? Stejné zájmy?.. Pokud jsi byla až do doby než jsi ho potkala v manželství spokojená, tak fakt pořádně zvaž, co je lepší. Držím ti palce 😉

kalu
18. pro 2009

Muchino, nezlob se na mě, možná se pletu, ale celý tvůj příspěvek na mně dělá dojem, že ty jsi svého manžela nikdy pořádně nemilovala a byl to pro tebe víceméně sňatek z rozumu po tom, co jsi dostala "kopačky" od staršího přítele.
Nevím, co ti poradit- já jsem horká hlava a já bych šla za hlasem svého srdce, ale nejsem si jistá, že je to to správné. Někdy je pro člověka lepší dát ve vztahu přednost tomu rozumu.
Přítele si zřejmě nikdy nepřestala milovat, ale vzpomeň si, že to byl on, který dal přednost jiné před tebou a to by ti mohl lehce v budoucnosti udělat znovu. Navíc proti němu mluví ten věkový rozdíl s těmi negativy, jak je popsala Jaspina. Naproti tomu na manželově straně stojí spousta dobrých vlastností, kvůli kterým sis ho určitě brala a společné děcko.
Nakonec se stejně budeš muset rozhodnout sama, ale pokud se rozhodneš zůstat, tak bych raději veškeré kontakty s expřítelem utnula, aby tě to zbytečně nedráždilo.

kvetinka7
18. pro 2009

Muchi, podle me je to jen taky takove vzplanuti.. oziveni predchozi vasne..ktera ted u tveho manzela neni .. +opet zivot jako driv..bez zavazku, kavarna, rande ..
Mozna je to i cileny tah ze strany toho starsiho muze,ktery vidi,ze mas uz dite,...tzn.ze uz ho tim nebudes "otravovat"..nebudes ho hnat do zavazku a muze si uzivat .. on ma deti dospele a opet si zije samostatnym zivotem .. nevim nevim,jak by reagoval,kdyby ses k nemu nastehovala a na nej opet padla kolotoc pece a dite a jeste k tomu cizi dite..

terinda
18. pro 2009

Souhlasím s kalu. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Zradil jednou, udělá to znovu...

A co když budeš chtít mít ještě děti?

rimmel
18. pro 2009

ja si ale aj tak myslim ze svojho muza nemiluje ako aj kalu hovori

muchina28
autor
18. pro 2009

Ahoj holky,
já se omlouvam, ale nějak mi nedošlo, že je koník a beremese propojený, takže jsem založila diskusi i tam 😅 , tak abyste si nemyslely, že jsem to tu založila a teď si jenom čtu a nevyjadřuju se..
Takže odkaz tady:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

pavlapap
18. pro 2009

Já tedy neporadím, ale jsem rozvedená a kdybyste věděla jak rozchod rodičů zamával s dcerou ☹
Je to už pět let a následky si nese a myslím že i ponese do konce života. Ona to odnesla z nás tří nejhůře. 😢

jabber
18. pro 2009

muchina - taky myslím, že je to jen momentální poblouznění a rozhodně bych kvůli tomu neopouštěla báječnýho manžela, kterýho miluju 😉
Navíc je možné, že bejvalýho přitahuje právě to, že jsi nedostupná....že by měl prostě jen milenku, bez jakýchkoli závazků a povinností, jenom zábava 😅 Možná, že kdyby ses rozvedla, tak by se hodně rychle opět stáhl 🙄 Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají 😉
Taky nepíšeš nic o tom, co říká na to, že máš dítě....píšeš jen, že stojí o to být s tebou 😅 Myslím si, že chce jen milenku.
Pokud chceš udržet manželství a rodinu pohromadě, tak se s ním asi nebudeš moct stýkat a psát maily atd, jinak v tom budeš lítat pořád 😉

kopa39
18. pro 2009

Muchino,
je jasný, že vztah, kde máte spolu dítě a žijete běžný život se spoustou provozních problémů je něco úplně jiného, než si dát nezávazně kafe s bývalým milencem a přemýšlet o tom, jaké by to mohlo být, kdybyste byli spolu.
A trvá to "už" 14 dní!! 😲
Promiň, ale 14 dní je fakt naprosto nicotná časová jednotka, pokud se vztahů týče.
Myslím, že bys udělala líp, kdybys místo s milencem šla na kafe s manželem, dítě nechtě doma, a užijte si romantiky jako za starých časů.
Věř tomu, že změna, kterou bys udělala, by měla dost velké následky - jaké by to opravdu bylo žít s milencem v jedné domácnosti s řešením všech provozních věcí typu špinavé ponožky? Co vztah dítě - milenec v roli nového tatínka, a co manžel - jak bys s ním řešila styk s dítětem po rozvodu? Jak by to přijala dcerka...? prostě si fakt jen zaděláváš na spoustu problémů, na které teď ani nemůžeš dohlédnout.
Zkus se víc věnovat rodině, a jestli po 3 letech zjistíš, že tvoje manželství je opravdu k ničemu, tak to řeš.
Taky si uvědom, že v současné situaci hledáš podvědomě důvody, jak si ospravedlnit, že už manžela nemiluješ, a ani si nikdy nemilovala. Myslím, že si to teď jen namlouváš, protože to tak chceš vidět. Podívej se na nějaké staré fotky, nebo nějakou připomínku, jaké to s manželem bylo dřív, a vzpomínej, co jsi tehdy cítila...

rimmel
18. pro 2009

no tak uz sem anipisat nebudem ak si to autorka aj tak citat nebude, niesom registrovana na beremese...... 😕

janeyzelvicka
18. pro 2009

rimmel, myslím, že na beremese jsi registrovaná automaticky, když jsi registrovaná tady 😉

pavlapap
18. pro 2009

je to tak , stači na bereme se kliknout na přihlásit se a zadat tam stejný nick a heslo jako tady.

rimmel
18. pro 2009

janeyzelvicka no sla som tam, cez jej link a nedalo sa mi prispievat 😒 cize mozno niesom..ci aj tam sa musim log in? aj ked som lognuta uz tu????

aha uz citam pavlapap..tak dik baby to som nevedela 😀

filipal
19. pro 2009

myslim si v podstate to, co Jabber. ze tvojmu byvalemu ide o to, aby si sa stala jeho milenkou.
to, ze o teba skutocne nestoji, ti predviedol uz v minulosti.... nechcu sa mu znova prezivat vsetky tie rodinne peripetie s placucimi detickami a pod. poznam vela muzov v strednom veku, ktori uz na male deti nemaju nervy.
teraz je to od neho cista kalkulacia (urcite sa mu pacis, aj ho pritahujes...ale laska to nie je)...hovori si, dieta uz ma, aj je zabezpecena, urcite si nebude chciet rozbit rodinu....to sa mi hodi... 😖

tebe sa Muchina necudujem, ze si sa poblaznila...je to osial...poznam to...
ale jedine co ti mozem poradit...odolaj mu! nestoji ti to za rozbitie rodiny! naozaj, najlepsie prerusit s nim akykolvek kontakt, inac sa ti moze stat, ze neodolas a zatoci sa ti hlava...

raz by si to lutovala!

berenika39
19. pro 2009

ahoj, no taky si myslím, že 14!!! dní je na zvažování takového kroku sakra málo....opadne to, jsem už hooodně stará a když jsem vychovávala prvního syna sama, x krát jsem si říkala - jooo, to je on....a za chvíli jsem zjistila, že ne....zkus to nechat plavat nějakou dobu, uvidíš, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se navaří....

Ted je to krásný, ale co za pár měsíců, let?

alisek
20. pro 2009

myslim si otom jediné, že jsi velký sobec. vezmeš si chlapa, evidentně náplast na minulý vztah protože jinak bys hledala podobný vztah co jsi měla s bývalým, vezmeš si ho a uděláš si s ním dítě pak se domluvíš s bývalým milencem (mezi kterým to nemáš citově vyřené) na schůzce a kde zjistíš že pořád k němu něco cítíš a nic jiného než vášeň to asi není a k tomu přemýšlíš, že rozbiješ kvůli své sobeckosti rodinu, ublížích chlapovi, který tě očividně miluje a nic netuší a dítěti sebereš otce.

blacklyn
21. pro 2009

Muchino nerozbi si manzelstvo a rodinu,kvoli romaniku ktory za to nestoji.Je to blbost.Nevies kolko ludom ublizis,skrz svoj rozmar a vasen,lebo laska to nie je.A spat uz sa to vratit mozno nebude dat.

consti
22. pro 2009

muchina dala bych přednost manželovi a dítěti. To je snad pro tebe víc, než nějaké pobláznění 😎 . Je to na tobě, ale asi bych neodešla od chlapa, se kterým to sice není žádná vášeň, ostatně to se stane s každým vztahem ať už dříve nebo později a zamilovanost se změní na lásku. Neznamená to, že je to nějaké ochuzení, naopak je to podle mě mnohem hezčí 😉 . Navíc bývalý tě už jednou zklamal a sice jste teď do sebe blázni, ale jak by váš vztah vypadal za dva roky, za pět let?? T vášeň už tam nebude a na čem budeš stavět 😅 ? Pokud se rozhodneš pro manžela, tak si to samozřejmě budeš vyčítat a budeš často přemýšlet nad tím, co by bylo kdybys zůstala s bývalým, ale čas vše otupí. Musíš se ale s bývalým přestat vídat 😅 😕 . Jednej podle sebe, ale v této situaci bych se snažila rozhodovat spíš podle rozumu a ne podle srdce 😎 .

hejdita
22. pro 2009

i ja se priklanim zustat s manzelem a dcerkou jako rodina.......i te uz jednou sklamal i rozbiji dve rodiny a to je sobecke......taky bych se s nim snazila uz nevidat jak psala consti.....proste premyslej co by bylo lepsi pro tvou dceru cizi muz ktery uz nechce mit deti takze by byla jedinacek anebo tata ktery je jak pises hodnej a urcite jeste neni starej na dalsiho sourozence kdyby ste chteli......nu je to na tobe 🙂