Rozbitý kočárek. Jak reagovala letecká společnost?

collette
25. srp 2011

Chystáme se do Řecka a řeším, zda vzít naše (poněkud dražší) golfky, nebo koupit něco levného z druhé ruky. Slyšela jsem, že se často stává, že kočárky při přepravě zničí. Nerada bych se v případě zničení našeho kočárku dověděla, že mám smůlu:o(

Jaké jsou vaše zkušenosti?

veruska007
25. srp 2011

S kočárkem zkušenost nemám, ale létala jsem v rámci zaměstnání. Kufrů mi zničili bezpočet a nedostala jsem ani omluvu, natož jakoukoli kompenzaci. Takže doporučuju koupit na cestu levný bazarový kočárek - my si k tomu účelu koupili golfky za pár korun, nakonec jsme z rodinných důvodů neletěli, ale určitě bych to neriskovala se svým zánovním kočárkem.

dendaz
25. srp 2011

Doporučuji koupit nějaké levné kterých Ti nebude líto, když jsem viděla jak s kočárky zachází, fakt jsem nevěřila vlastním očím...
Čekala jsem u nadměrných zavazadel na kočárek, pán je tam házel na hromdu jako nějaké pytle a to viděl, že na něho všichni koukáme... Nejdřív mi "hodil" boudičku, pak zbytek, umazaný a naprosto mokrý kočárek (zrovna pršelo) kam jsem malou ani nemohla dát. 😠
Známá se kterou jsem se na dovolené (KOS) seznámila takhle přišla o docela drahý sporťák (už cestou tam) zlomili jí kovovou konstrukci, reklamovala to, ale co jí bylo platné, že dostala nějaké peníze, když byla celou dovolenou bez kočárku... 😖

spaagetka
25. srp 2011

Já letěla jednou se Slalomem a odřeli mi konstrukci 😖 Pak jsem pořídila Maclaren golfky, prve jsem letěla tak, že jsem pro jistotu přes složené navlíkla pytel na odpadky(dělá to tak spousta maminek 😉 ) a ještě přepásala popruhem, co jsem si vyrobila, aby se jim náhodou nerozložily. Což bylo celkem zdlouhavý, takže jsem pořídila tašku, do který golfky dám a pohoda, čistý, neodřený - no uvidíme, jak budu mluvit za měsíc, až zas pocestujem na jih 😅

vendulka
25. srp 2011

my co vždy letěli s kočárkem, tak to bylo v pohodě,ani jeden škrábanec

aaadus
25. srp 2011

My jsme se z dovolené vrátili nedávno a golfky (taky ne zrovna nejlevnější) přežily bez jediné újmy 🙂

mamkamarketa
25. srp 2011

my sme leteli se synem v jeho 6ti mesicich do usa. mela jsem stejne obavy.drahy kocar sme nechali doma a koupili v bazaru multiway.sedrely ram, a vytrhli kus toho penoveho madla 😠
znama letela s 3kolkou a urazili ji predni kolo 😠 samozrejmne ji nedeli ani korunu 🙄

takze za me jedine kocar z druhe ruky,nebo neky levny

kamilakop
25. srp 2011

letěli jsme 2x a 2x byl problém... 😖 jednou urvali kolečko, nevím jakým způsobem, musí s tím fakt zacházet jak s kusem hadru... a podruhé jsem měla u golfáče rozpáraný celý spodek košíku co je pod kočárkem, též nechápu jak je to možné... 😠 Bez peněžního odškodnění.
Takže pokud mohu doporučit, kup si kočár kterého Ti nebude líto, když Ti ho zničí.

jaa
25. srp 2011

taky přidám info..
Já nměla sebou Inglesiny golfky..cestu přežily.ale,už bych je sebou nebrala.Rozmlátili mi doslova kufr.Hned po příjezdu z letiště jsem volala na Ruzyn.Byl vypsán protokol,zaslané fotky a rozměry kufru.Do 10 dnů mi byl zaslán nový kufr.🙂Kdyby se mi něco stalo s kočárkem,budu to řešit stejně..Mají na takové likvidace svou firmu. 😉

mirunda
25. srp 2011

my jsme měli golfky z druhý ruky a nic se jim nestalo.. i tak bych tam asi drahej kočár netáhla, nebo ho obalila do něčeho - tak jsme to udělali s kuframa - zabalili je do takové té průhledné folie. Zas mi přijde zbytečný si kupovat golfky, který pak už nikdy nevyužiješ..

monivo
25. srp 2011

Kamarádka v červnu letěla na Mauricius. U Chicca multiway jí urazili kolečko - prý mají s Chicco nějakou smlouvu, takže kočárek vzali a vše potřebné zařídili a ona pak dostala již opravený, trvalo to asi 3 týdny. A také jim prorazili skořepinový kufr a za něj dostali jiný, nový.

amallie
25. srp 2011

za kočárky i kufry letecké společnosti zodpovídají (pracuji u jedné z nich), ale samozřejmě v rozumné míře........ pokud ti urazí kolečko, prorazí kufr, nebo něco viditělně ulomí, tak ti ho opraví, nebo vymění. Ovšem nějaké odřeniny a umazání atd se těžko řeší, spíše nijak. Je ale škoda kupovat golfky kvůli jenomu letu. Já letěla mockrát s kočárkem za 30tis. a i s golfkama za 9tis. a nic se ničemu nestalo, ale měla jsem všechno pečlivě zabalené. Velký kočár i korbu do pytlů a folií, na golfky mám přepravní tašku, za kterou jsou i nakladači rádi, protože má uši a dobře se jim s tím manipuluje. Takže doporučuju přepravní tašku.
ke kočárkům se chovají velice hezky, ale je nutný si uvědomit, že to nakládají lidi s nízkým vzděláním, dělající těžkou práci celý den, nakládají a vykládají těžké kufry v počtu tisíců a samozřejmě nezachází s každým kouskem v rukavičkách, plus se něco může posunout a spadnout a tak.
na některých letištích dávají kočárky do pytlů přímo na check-inu, ale to jsem viděla málokde.

babyrenka
26. srp 2011

Jako servis pro Teutonii se s kočárky, poškozenými při letecké přepravě, setkáváme velmi často. Takže na základě zkušeností našich zákazníků bych hodně zvážil, jestli budu potřebovat kočárek na dovolené zcela plnohodnotně, jako doma, nebo jestli potřebuji kočárek jen na občasnou přepravu dítěte. Jetli vám pak stačí pouze forma golfových holí, pak bych už na letišti trval na tom, že potřebuji s kočárkem dojet až do letadla. Většina společností to umožňuje a pak není problém uložit kočárek až na palubě letadla, mimo zavazadlový prostor a po přistání ho hned od letušek zase odebrat. Máte svůj kočárek pořád po ruce a většinou se mu nic nestane. Někdy bývá problém na vnitrostátních linkách, třeba mezi ostrovy, používají menší letadla a a umístění kočárku na palubě nebo v přilehlých prostorech nechtějí umožnit. Pokud už byste museli posílat kočárek jako zavazadlo, určitě ho nechat dobře zabalit a po vyzvednutí zavazadel hned rozbalit, protože případné poškození na něm pod fólií nemusí být hned vidět. Jinak naprostá většina leteckých společností je pojištěná, případné poškození řeší celkem pružně, ale musí být případná škoda nahlášená včas.