Rozdíly mezi originální Manducou a padělkem?

ketushka
4. říj 2014

Hezký den!

Zajímalo by mě, jestli jste se už někdy setkaly s fake nosítkem.
Viděla jsem inzeráty na Manducu na aukru a cena mi příjde víc než dobrá, ale nějak se mi nechce věřit, že jde o origoš zboží. Četla jsem článek o tom, že se na trhu objevily falešné nosítka zn. Ergo, tak by mě zajímalo jak je to s Manducami. Nechápu hlavně to, že jeden e-shop má právo na výhradní dovoz do ČR a SK, ale jsou lidi, kteří je prodávají na Aukru za o hodně levnější peníze z (asi) čínského zdroje.
Máte zkušenosti? Znáte nějaké viditelné rozdíly?

Děkuju za názory!

aalleennkkaa7
4. říj 2014

Já jsem nosítko objednávala přímo z číny, včetně poštovného asi za 350 Kč (řekla bych ergo). Používám ho asi od roku a půl, kdy už dcera chtěla chvíli chodit, chvíli nosit a vázání do šátku na chvilku bylo na dlouho. Osvědčilo se nám třeba v lese na houbách, kdy si malá sama řekla, že chce na záda a za chvíli spokojeně usla, kočárek už ignoruje úplně. Asi bude rozdíl v kvalitě, ale nemohu posoudit, po používání mi nefunguje zip u kapsy na kapucku. A takové to automatické popotáhnutí přezek asi půjde taky hůř.

gepe
4. říj 2014

@ketushka Manducy i Erga fakes se prodavaji v CR i na Ebay, vyroba Cina - viz @aalleennkkaa7, ktere neni 100% Ergobaby.
Pokud chces kvalitni ergonomicke nositko, kup si ho i s odzkousenim v obchode, nejlepe specializovanem nejen na nosenj deti. Napr. typu Brana k detem. Hlavne to chce vyzkouset, co Ti/vam bude sedet.
Kopii poznas casto, ze chybi logo vyrobce, napr. u Erga je na kapse, ale i na prezkach, to same u Manducy. Je znat i rozdil ve zpracovani, druhu i kvalite materialu, nekdy i vzorech na latce. Osobne mame original a nesli bychom do kopie uz jen z prosteho duvodu a to je zachovani nasich zdravych zad a hlavne ohl. male. Deti s tim prijdou do styku, kolikrat oslintaji a Ty ani nemas zaruku, z jake primesi je latka u kopie doopravdy udelana. O spravne ergonimii ani nemluve.

llluckaaa
4. říj 2014

@ketushka Vím, kde (v kterém čínském eshopu) se dá padělek koupit, vyjde asi na 70 dolarů. Já si ho ale koupit odmítla a pořídila si použitý originál, ke kterému jsem chtěla doklad o koupi a český návod, právě abych se vyhnula padělku. Rozdíly nevím, ale asi to bude znát na kvalitě 😒

martinka81
4. říj 2014

Já objednala z Aukra fake Beco, ačkoli jsem předtím neměla ergo nosítko v ruce, poznala jsem, že je něco špatně - zpracování, kvalita materiálů atd.

ketushka
autor
4. říj 2014

Děkuju za názory. Určitě bych chtěla originál, ale jen by mě právě zajímalo, jak je možné, že to může někdo sám dovážet a prodávat. Pořád na Aukru paní totiž zmiňuje, že se jedná o originál a i fotky vypadají věrohodně. Divím se, že to není nějak právně ošetřeno...

veruska007
4. říj 2014

Já mám neoriginální Manducu a jsem s ní naprosto spokojená. Tato ergonomická nosítka šila jedna paní nedaleko Brna, jsou šita stejně jako Manduca. Paní psala, jak shání kvalitní materiál, kolik nastudovala informací o nosítkách a jejich tvorbě... a s tímto nosítkem jsem naprosto spokojená. Materiál působí kvalitně, po nošení i praní se nešisuje (jako Manducy ☹ ), všechny popruhy skvěle drží, jsou pevné, spony kvalitní. Sama jsem alergická na kde co, nemůžu si dovolit ani nekvalitní látky, protože z nich mám vyrážku (kolikrát i třeba z kalhot a triček z CA ☹ ) a s tímto nosítkem nemám jedinou špatnou zkušenost.

uglyduckling
7. říj 2014

@veruska007 mohla bych poprosit o nějaký kontakt?

veruska007
7. říj 2014

@uglyduckling Paní kdysi inzerovala na MMB, okres Brno - venkov. Nick ani ID už nevím.

atinkaa
7. říj 2014

@ketushka myslim ze s fake vecmi je to vzdy rovnake - fake nie je jeden typ
- su veci okopirovane kde je osizena kvalita a ty za to platis menej a teda si spokojna, kto je este z bereme se asi pozna velku temu asapbay a saty na svadbu z ciny, co si budeme co hovorit pozna sa to na prvy druhy a treti kuk ale vzdy tu fejky tohto typu boli
- su veci ktore su nie uplne koser padelky a niekedy si ich vyrobcovia ''vyrabaju'' sami, kto cital knihu GOMORA o talianskej mafii tak vie ze cas od casu sa nejaky kontajner ''Strati'' aby sa inde objavil...tie veci su obvykle materialovo zhodne s originalom, niekedy ani nemusi ist o nepreciznu pracu, obvykle je znacka bud vobec nenasita alebo znicena - veci sa predavaju za kus inu cenu a zas su obe strany spokojne, menej asi policia, colnici a danovaci
- a posledna skupina tak ta je zvlastna a to su fejky alebo ani nie fejky ale kradnute veci z vyroby, pricom si za Minimum ceny kdesi v aukcii kupis original od zlodeja, je to obcas fest vyhodny obchod na ebay alebo aliexprese alebo mozno i na aukre, neviem tomu neholdujem
kazdopadne kamaratka ma akurat novu manducu z alliexpresu, vravi ze prisla original balena i s ceskym popisom a sla cez cr, takze 😅 😕 😕 dnes je uz mozne asi cokolvek
bohuzial
porovnavala s inou kamaratkou a vraj su uplne ale uplne rovnake 🙄
ja sama neviem mam original veci Rada, uz len pre tu vonu a radost by som do takych nakupov nesla a to ani pre tak vyhodnu cenu nie, pri detskych veciach aj kvoli bezpecnosti a vhodnosti veci
len sama niekedy pozeram ako sa prave v ceskych obchodoch odkial jej manduka z ali prisla rozmaha predaj limitiek ...teda aspon ja neviem ale ak je cosi limitovana edicia tak by nemala byt uz skor davno vypredana....aspon mna to kus zaskocilo a ak by som to kupovala v obchode tak by som sa pytala...aby nebola rovnaka aliexpresna lebo manduk a erg je tusim najviac...nastastie vsetky nase nositka to nejak vynechalo...snad beco obcas ma nejaku kopiu ale boba nie 😉

atinkaa
7. říj 2014

http://www.manduca.cz/2010/
ma presne tuto aliexpresnu
vraj su zhodne

a moj dotaz pri kupe by bol limitka z 2010 obvykle uz je davno fuc alebo sa predava pouzivana za nekrestanske peniaze ak je to vec, ktoru vsetci chcu viz ine limitky pri inych tovaroch

atinkaa
7. říj 2014

http://www.aliexpress.com/item/Manduca-s-top-ba...

pricom rozdiel medzi nimi je tisicka, teda original manduca je v cr proti nemecku podozrivo lacna ta nemecka vychadza tak na triapol tusim ak je kupovana v obchode