Rozešli jsme se a zase se sešli

terezka000
22. lis 2017

Ahoj děvčata/maminky
Ehm.... Kde mám jenom začít, jak sem už psala rozešli jsme se a pak když přišel domu tak jsme se hádaly, křičely na sebe a nakonec jsme si řekly že teda tomu dáme čas už kvůli synovi a třeba to bude fungovat když spolu budeme trochu vycházet nebo se snažit spolu vycházet. :( Uběhl týden nebo dva ted nevím přesně a změnilo se jen to že teda mi pomáhá s malým to ano, hraje si sním, pomáhá mi ho koupat. Už se nehádáme do noci ale taky se k sobě nemáme tak jako to bylo když jsem byla těhotná. Já nevím, možná sem fakt jen naivní a chyba je ve mě jo ale.... Já mám pocit že my spolu nechodíme, my spolu bydlíme jen kvuli tomu malému. Příjde z práce, pusu mi nedá, neobejme mě. :( Chvíli si hraje s malým (hodku možná dvě) pak mi ho dá a bud si vezme noťase a hraje Lineage a nebo si jde lehnout, říkala sem si jo bude to dobrý třeba mu to došlo... Jako snaží se mi pomáhat doma to ano ale jinak je to takové.... Jednoduché, malej,domácnost a toť vše. Žádné objetí, pusa :( , žádné "sluší ti to, jsem rád že tě mám"... Už spolu ani nespíme... Furt přemýšlím co udělat aby ten vztah byl hezký jako v jiných rodinách.... Možná chci toho asi moc ale takovej život bez lásky asi neumím žít....
Co bych měla udělat??? :/

annasmyckova
22. lis 2017

musíš mu všechno říct -je to o komunikaci, chlapovi nedojde nic, co se nevysloví...nedovtípí se.

n1kolka
22. lis 2017

Ahoj. Skúšala si mu povedať čo ťa trápi a porozprávať sa s ním o tom otvorene ? My sa doma s manželom občas tiež pohádame tak že na seba kričíme no nemôžem povedať na neho okrem toho nič zlé.. V domácnosti aj navarí, nakúpi, pratanie neobľubuje ale snaží sa občas aspoň poumývať riad či upratať kuchynskú linku...Síce spolu teraz nespávame v jednej posteli pretože mi vadilo jeho chrápanie a ani jeden sme sa tak nevyspali tak spáva v obývačke ale stále keď príde z práce spolu ležíme v objatí a pozeráme film či seriál. Každé ráno mi príde dať pusu a ľahne si ku mne do postele ešte na chvíľku pokiaľ sa začne chystať do práce. Veľa som čítala že po príchode bábätka si niektorý muži myslia že je domácnosť zmenená, žena na nich nemá toľko času ako predtým a že bábätko im akoby vzalo tú voľnosť ktorú predtým mali a chvíľku trvá pokiaľ sa stotožnia s rolou otca. No nepíšete aké máte staré dieťatko tak neviem či by to mohol byť ten prípad.. Píseš že ste sa dohodli že to skúsite kôli synovi, ľúbiš ho stále a dávaš mu to najavo? Možno ak to on necíti od teba tak sa bojí dať tiež najavo svoje city..
Určite by som sa s ním ale otvorene porozprávala ako sa cítim, že mi chýbajú jeho objatia a pocit že ma ľúbi...

shine2015
22. lis 2017

@terezka000 teď to vyzni drsne ale sluší ti to? Malujes se? Chodíš ke kadernici? Jsi doma upravena nebo ve vytahanych teplakach? A nesnazis se za každou cenu až moc? Nechávás pohlidat někdy jen jeho aby jsi sla na kafe nebo dvojku vina s kamoskou?? Nebo cvičit plavat proste ab jsi byla sama...nad tím se zamysli 😉

shine2015
22. lis 2017

A už vidím fotku jsi nádherná!!!

shine2015
22. lis 2017

Heled proste vše je o chování já osobně nedoporučuji moc vytýkat to nikdy nevede k cili...musíš změnit svoje chování tak aby si té vážil - žádné scény hysterie hádky do noci - na úrovni .... drz se ty na to mas 😉

terezka000
autor
22. lis 2017

@shine2015 Jak to jako myslíte? Jako že bych mu dala syna a šla s kámoškou na kafe? To by u nás neprošlo, vyslechla bych si zas jen " Já byl v práci a ještě mám hlídat malyho" .... To by u nás opravdu neprošlo, bez malýho si nemužu dojít ani na záchod. Muj přítel by ho nehlídal celý den, stačí aby zabrečel a už mi ho dá pač neví co sním má dělat.... Asi takhle to je. Sem doma sama s malým a ano cjhtěla bych si zajít na kafe s kámoškou ale nejde to protože muj přítel není ten typ chlapa co řekne " dej mi malýho a jdi si na kafe" ...

milisent
22. lis 2017

Nejlepe promluvit si o tom spolu, v klidu, bez kriku a nejlepe bez vycitani. A na druhou stranu se musim zeptat, kdyz prijde domu z prace, das mu pusu, obejmes ho nekdy jen tak...? Jednoduse, delas to co ocekavas ty od neho? Chapu, ze mate miminko a nemuzes od neho jen tak odbehnout, ale napr. u nas to funguje tak, ze kdyz jeden z nas zapomene, tak ten druhy si rekne: pusu! Jasne, ze prijemnym tonem, nic drastického. Taky u spolecneho stolovani, poprejeme si dobrou chut a dame si pusu. Zkus neco takoveho sama zavest, mozna si na to partner zvykne a zacne to tak delat sam od sebe. Neni to zarucene, ale za pokus to stoji. Z toho, ze ti zacal pomahat s mimi je jasne, ze snahu ma. A jinak, taky mi manzel nerika, ze mi to slusi, nebo ze je rad, ze me ma a pod. Takovy neni kazdy chlap, dokonce ani kazdy druhy. Ale zase maji jine prednosti. A obejmuti, no popravde, taky me manzel sam od sebe neobejme, ale ja jeho ano a kdyz ho obejmu, tak mi to oplaci. Ale mne to nevadi, ze to nedela sam od sebe, jak rikam, ma zase jine kvality. A ja ho stejne miluji, i po 11 letech 😍

terezka000
autor
22. lis 2017

@shine2015 Chovat? Dělám co mužu aby byl spokojenej, má navařeno, uklizeno o syna a psa postaráno a ani te pusy nebo objetí se mi nedopřeje... To jsem doma spíš jak jen hospodiňka než žena jeho syna.

ejmate
22. lis 2017

@terezka000 Ahoj, tak já bych si s ním asi zkusila v klidu promluvit. A na to kafe bych šla stoprocentně. To, že neví, co má dělat když malej brečí je výmysl, je jen línej něco zkusit, pokud ti ho hned vrací...Nenechala bych se odradit a normálně bych se sbalila a šla, dítě bych mu tam nechala, ať aspoň ví, kolik to dá práce se o něj každej den starat a k tomu mít ještě uklizeno, navařeno atd...Stejně tak jako on hraje na počítači, tak ty máš právo jít na blbý kafe.

monculais
22. lis 2017

@terezka000 Určitě si s ním promluv. V klidu mu řekni přesně to, co si tady napsala. A zkus se ho zeptat, jak to vidí on. Třeba ho taky trápí něco ohledně vašeho vztahu. Cítíš se, podle toho co píšeš, nedoceněná. A ty se ho ptáš, jak se měl v práci? Nebo ta starost o malého, že sama nikam nemůžeš. Nechce se postarat nebo jen neví jak a schovává to za to? Běž a dej mu tu pusu sama. Obejmi ho a klidně mu řekni, že ti tohle chybí. Že ti chybí, jaké to bylo mezi vámi před tím. Pokud k němu něco cítíš, pokud s ním chceš být tak bojuj. Mějte ten čas i kvuli sobě ne "jen" kvuli synovi. 🙂

odula
22. lis 2017

@terezka000 hele,ohledně toho obejmutí - u nás je to naopak. Chlap by furt tlapal a ja ne, proste nejsem haptickej typ. Docela tím trpěl,tak jsme se o tom bavili,já se snažím a je to lepší. Ale - pointa- mě to prostě NEDOJDE že bych ho měla zrovna v nějakou chvíli obejmout, dát mu pusu atd. Někdy jo,někdy ne. A není to tím,že bych ho měla jenom za trubce a finito a byl mi volnej. Prostě to nepotřebuju,no a tudíž na to nemyslím a tudíž to nedělám. Takže- dej mu najevo co potřebuješ. Ale prosím tě hezky. Není nic votravnejsiho nez partner kterej se 10x denně pta jestli ho miluješ. "Jo miluju,včera jsem tě milovala a zejtra budu taky,jinak bych s tebou nebyla ne?" 😀 a zkuste najit nejakej kompromis. 😉 jo jinak "hraní si s malým hodku dve" mi nepripada jako chvilka,naopak je to super. Co ja bych za to nekdy dala. Na druhou stranu kdyz je chlap nekdy urvanej z prace tak je taky rád, že je rád 😉 prostě spolu mluvte
🙂

odula
22. lis 2017

@terezka000 jo ještě ohledně toho kafe s kámoškou. Hele dyť máš doma kojence. Utesit mimino je fakt nekdy kumst,i pro maminu a zvlast pro novopecenyho tatku
Ještě chvilku vydrz,když bude malýmurok,rok a kousek, už bude tapata komunikovat - uvidíš že se spolu vyblbnou, on bude vedet co s tim a kafí jeste stačis vypít litry .😉 a co teprve až mu budou dva a bude pomalu umět kopat 😉

dizi
22. lis 2017

@terezka000 Zkusila bych takovy experiment, kdyz by prisel domu z prace, tak bych za nim prisla, objala ho, dala mu pusu a rekla bych mu, ze jsem tak rada, ze uz je doma a ze jsem se na nej moc tesila. Bez ocekavani, co udela on. I kdyz se treba bude tvarit prekvapene nebo divne nebo jakkoliv. A sla bych si po svych vecech. A pak treba pred spanim bych mu dala pusu a rekla bych mu at se krasne vyspi. Proste bych se k nemu zacala chovat, tak jak chces, aby on se choval k tobe. Zkus to tyden nebo dva a uvidis, jestli tam bude nejaka zmena.

jbouda
22. lis 2017

Vas pritel nebyl pripraveny na prichod ditete. Realita "prekona" ocekavani, hlavne u nezkusenych/nezralych muzu. Vas partner musi pochopit, ze nastala zmena a on se musi zapojit. Jak mu pomoct? Uprimne pohovorit a hlavne dohodnout se. Musi Vam dat prostor pro sebe, abyste mimo jine mela chut na nej. Zeptejte se ho, cim je ochoten prispet. Napr denni hlidani ditete na 1-2 hod, nebo pravidelnou pomoc pri uklidu bytu. At si vybere on sam.

nikyselen
22. lis 2017

Necetla jsem komentare
,kdysy kdyz se nasi rozvadeli tak jsme s mamkou o tom hodne mluvili (byla jsem uz dospela s vlastni rodinou)Nikdy tatu nespinila ani o nem hnusne nemluvila...
Tenkrat me rekla vec co mi utkvela v pameti,ze kdyz meli velky problem v komunikaci a neumeli si rict co od vztahu chteji a co jim vadi...
Napsala mu dopis, kde se vypsala co chtela zmenit,co ji vadilo a jak si to predstavovala+ navrh na zmenu bez hadek a emoci a nakonec napsala,ze chce odpoved formou dopisu at to necha "na stole" jako ona..tim to zpusobem si rekli to, co by do oci nikdy nedokazali,bez hadek,emoci a s rozmyslem..
Zkus to taky napis mu to a odejdi se projit na hodku ..at ti v klidu odepise doma,praci,pres noc..precti si to..budete vedet co mam vadi,chcete,pozadujete..a pak uz je jen na tom jak se k tomu postavite..
PS:muzes to udelat moderneji pres email 😀

Rikala jsem si,ze jednou az to bude treba,zkusim to taky..

madulinka
22. lis 2017

@nikyselen tak u nás bohužel přesně tohle rozpoutalo rozvod 😀 já nejsem člověk, který by to s ním uměl řešit z očí do očí, on pravděpodobně vymyslel tuhle variantu - sepsat mě vše do mailu, a to co v dopise stálo mě popudilo tak, že bylo jasný, že už s ním nechci být.. ☹ a bylo to asi právě tím, že on se v dopise neuměl vyjádřit tak, jak by se vyjádřil v tváří v tvář..

kacasa
22. lis 2017

@madulinka urcite souhlasim..nam obcas vzniknou neshody prave ze psani..staci sms apod..jelikoz nam to muze vyznit jinak, nez slovne..
urcite je nejlepsi mluvit mluvit mluvit..a porad...a hodne..o vsem

nikyselen
22. lis 2017

@madulinka
Taks tat se to muze 😀Tak jak jsem psala ja to nezkousela nemeli jsme nastesti duvod (tuk tuk zatim a doufam,ze mit nebudem) ale pokud to speje k rozhodu,rozvodu lepsi zkusit nevo nez nic..
@kacasa
Spousta lidi zase mluvit neumi a radse v sobe vse dusi a pak bouchne a nestacime se divit,ale kazdy je jiny..
Jen jsem spala radu co me kdysy mamka rikala..nakonec se stejne rozvedli,ale zkusili to a me to zaujalo..

kacasa
22. lis 2017

@nikyselen to je pravda..ja driv mela take problem..je potreba se to ucit..porad se clovek uci..vztah je drina.. kdy musi makat oba..a komunikace je zakladni kamen..a spousta manzelstvi na tom krachuje ☹ stejne..jako to moje prvni

8slunicko6
22. lis 2017

Já jsem zase mluvila, mluvila a on si to vyslechl a bylo mu to jedno...takhle jsem mluvila 2 roky a nakonec jsem to nedala a rozvedla se... a mám klid...mám konečně partnera, kterému není jedno co říkám, někoho koho to zajímá...dřív jsem se trápila, tím že mě můj ex ignoroval, pusu mi dal jen když jsem měla narozky nebo svátek, sex tak 1x za 3 měsíce... jenže my neměli děti tak to bylo snažší...ale když on nebude chtít poslouchat co mu říkáš, tak je to k ničemu...komunikovat musí chtít oba, když o to druhý nestojí tak se můžeš po... a stejně to nevyjde...

shine2015
23. lis 2017

@terezka000 když to je možná ta chyba - ze se snažíš až moc.... Heled narovinu neber to ve zlem ale proč se vrátil? Kvůli tobě? Kde by jinde bydlel? Dokázal by bydlet sám - sehnat a platit nájem ? Nebo je to varianta ty nebo jeho rodiče? Jako chce to se zamyslet a proste si s nim sednout a nevytýkala bych mu ze mi nedá pusu to jako se nedá nikoho nutit nebi dělat automaticky nebo na rozkaz....ale řešila bych s nim hlidani a to jak si to představuji - v klidu. Heled je toho na mě moc takhle ne...
Někdy toto chlapi dělají když je žena na nich závislá nebo když jde vidět jak moc to vyžaduje a jim to dělat nejde....snažila bych se doma mít vlidnou atmosféru ale zároveň si domluvit hlidani buď on jako otec nebo Mamka kamaradka nebo k placená studentka .... a hotovo. Musíš mít čas pro sebe a vypadnout. Nedělala bych mu naschvaly ale zase nemůžeš ty být tzv na značkách když on dojde a on těžké leharo....
Popremyslej o tom

shine2015
23. lis 2017

@kacasa já si nemyslím ze se má komunikovat hlava nehlava.... ono ke to i v povaze zvycích atd - chlapi neradi řeší a proto je dobre řešit věci hned ale zároveň ne pořad dokola a každý den...říci jednou dvakrát a nechat být....pokud se to nejlepší za nějakou dobu zase vytáhnout.
Každopádně není to s nimi vždy snadné 😉😄 a spoustu věci se dá řešit chováním - ne se urážet ale chovat se tak ze je něco blbě....
No holky držte se!

kuliseks
23. lis 2017

@kacasa nam teda po hadce doma smsky nebo maily uz hodnekratpomohly🙂 protoze jsme uz nebyli u sebe, takze hadka nepokracovala, naopak jsme o tom kazdy zvlast v klidu uvazovali.. ale myslim si, ze je to clovek od cloveka no asi. Nam to ale zabira, protoze nastesti muj manzel je sice cholerik, ale jinak normalni fajn chlap, ktery premysli a neresi blbosti. Narozdil ode me nekdy🙂 chce to podle me hlavne komunikovat(jakkoli) a vyrikat si vsechno, co cloveka trapi, jinak se to kumuluje a hrouti se pak dalsi a dalsi veci