Rozhodla jsem se pro dítě, partner odešel. Zvládnu to?

alice26
7. srp 2008

ahojky holky rozhodla jsem se pro dítě i přesto že mě pratner opustil hnedka po tom co jsem mu řekla že jsem těhotná, nevím jak na tom budu finančně a tak díky

mallorry
7. srp 2008

alice hlavne ze mas kde bydlet, a ze mas podporu v rodine, to je nejdulezitejsi!!! budu drzet palce a ten chlap za to nestoji, bud rada, ze si se ho zbavila!!! takhle utect od problemu....

lanka
7. srp 2008

Možná to do tématu moc nepatří - ale s tím uvedením do rodného listu a otcovstvím bych asi chvíli přemýšlela. Protože pokud platí alimenty může si dítě "nárokovat" navštěvovat a pod... jde o to jaký je to člověk a jestli mu to chceš umožnit. Už to tu výše zmíňila kačátko... 😉
jinak držím palce. Zvládnout se to určitě dá...

mallorry
7. srp 2008

s tema alikama je to fakt, jestli je to nejakej blb a pak by ti mel delat problemy, kvuli tisicovce, kterou by ti prispival....tak mozna radsi promyslet...to je fakt...a clovek ma klid do konce zivota...

kristi
7. srp 2008

lanka: to uz jsem psala, do RL bych ho neuvadela

alice26
autor
7. srp 2008

budu muset o tom ještě popřemýšlet, ale zase každáý koruka se bude hodit, i když si myslím že by se s dítětem stýkat nechtěl¨, všechno promyšleno tak do detailů zatím nemám

campi
7. srp 2008

Nic se neji tak horky, jak se to uvaří a přeci nemůžeme předpovídat, jak to s aliciným partnerem nakonec dopadne. Jestli na ni byl hnusnej, tak ji asi fakt nechce, ale kdyby se nakonec rozhodl, že má o dítě zájem, tak proč mu bránit v placení a ve styku?

Alice je na nej ted nastvana, ale my o jejich vztahu ani zivote nic nevime, nevime, jak ji to rekl, co ji rekl...

Treba deathyn pritel dite taky nejdriv vubec nechtel a ted jsou relativne v pohode.

campi
7. srp 2008

Alice: tady je k tomu příslušná diskuze
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

alice26
autor
7. srp 2008

nejsem na něho naštvaná, rozhodla jsem se nechat si mimiska i přesto že on od toho dal ruce pryč, neosuzuju to, ale nechci s ním mít nic společného, jak se říka včera to byla velká láska ale jak nastane problém všichni zdrhnou, je to tak pro ne asi lehčí

mallorry
7. srp 2008

tezko rict, zalezi jakej on je, to musi alice vedet sama, to je fakt...nevim jak vysoke sou alilmenty, ale jestli nepracuje, nebo ma maly plat, tak to muze byt jen tisicovka ne?

kristi
7. srp 2008

ja neivm, ze z toho ty chlapi delaji takvoou vedu, kdyz stejne s tim prckem je skoro porad jen ta maminka

mallorry
7. srp 2008

kristi oni to berou jako nejakej zavazek, neco co je k te matce upoutava mi prijde...a ze jako uz nebudou svobodni a jakoby pro okoli budou stari fotri asi 🙂 sou zvlastni, vetsinou se toho zaleknou, kdyz vylozene neni mimi planovane...no a taky sou zivitele, tak nekteri maji i strach z tehle role, ze budou muset sami uzivit rodinu...

alice26
autor
7. srp 2008

nikdy jsem si nemyslela že budu v takpvé sitüaci já sama nepotřebuju litovat vím že to nebude lehké ale doudám že mi to mimivynahradí

kristi
7. srp 2008

mallory, jo i takovy pochyby mi muj muz rekl, ale ani na minutu nevahal, ze si mimi nechame. Proste to vzal jako hotovou, i kdyz absolutne neplanovanou vec. A ja vim,ze je to na nej tlak, a pocit, ze se o nas tedka musi starat, ale zse co je hezciho, nez kdyz ta mala prijde k nemu a natahuje rucicky rvouc : táta,táta

mallorry
7. srp 2008

alice zvladnes to a mimi ti to vynahradi uz jen kdyz na tebe vykukne 😉 a vzdycky si budes pak rikat, ze si se rozhodla spravne, budes mit svoje zlaticko a to je nejdulezitejsi 🙂 hlavne zadnej stres a uzivej si tehu se vsim vsudy, hlavne s cokoladou 😝 😀 😀 😀 mnamky 😝 😅

mallorry
7. srp 2008

kristi to je jasny, ono se to nezda, ale i chlapi premysli a jsou citlive duse 😉 , takze maji tyhle obavy, aby vse take zvladli a uzivili rodinu

alice26
autor
7. srp 2008

nevím sice zrovna jestli ten můj byl citlivá uše spíš srab který utekl jakmile nastal problém, který je třeba řešit, prostě dal od toho ruce pryč že on dítě nechce a je to, navíc jsem už byla jsenou na potratu kvuli jednoho blbečka a podruhé ¨se bojím jít, přece jen dvakrát za sebou, cokdyž

mallorry
7. srp 2008

alice a jak dlouho si s nim zila?
to je fakt, dvakrat to je nebezpecny... a to si nebrala prasky? ja bych asi po tom prvnim potrate uz radsi neriskovala....

alice26
autor
7. srp 2008

brala jsem prášky, ale měla jsem hodně velý průjem a zvracela jsem a asi tam nekde to vzniklo, umysl v tom nebyl

mallorry
7. srp 2008

alice to ja nerikam, ze to byl umysl, ja jen jestli si brala HA vis 😉 a jak dlouho jste spolu byli?

meleri
7. srp 2008

Alice,

podle toho co píšeš, tak tvůj přítel nemá moc dobrý charakter, a všichni takoví nejsou, za nějakou dobu klidně můžeš najít muže, který bude mít tvoje dítě rád a bude s k němu chovat jako ke svému. asi je lepší že odešel ted, a že to o něm víš jaký je, než kdyby to třebas udělal po porodu, to by asi byl nářez.

Myslím, že na ty alimenty je to dobré, a pokud by ho nechtěl vídat, no tak ne..a nebo ho bude brát jednou za 2 týdny na jeden víkendový den, to se dá všecko přes soud domluvit..

at se daří

alice26
autor
7. srp 2008

no nebyli jsme spolu moc dlouho půl roku , všechbno bylo ok myslela jsem si že je ten pravý ale jak nastalo to co nastao tak se spakoval a zmizel

calytrix
8. srp 2008

ahoj alice26, zrovna jsem se ocitla ve stejne situaci, s pritelem se se mnou rozesel pred 3 tydny a dva dny po rozchodu jsem zjistila, ze jsem těhotna (chodili jsme spolu 9 let, 2 roky jsme spolu zili a 6 mesicu se pokouseli o mimco), prvvni tyden jsem cely probrecela a pak uz jsem se jen bala o mimco, zda je v poradku, vcera jsem byla na prvnim ultrazvuku jsem 6+4 tehotna a tluce mu srdicko a ted uz si rikam, ze je mi to nejak jedno jestli se vrati, on zustane sam a ja budu mit alespon mimco. A vis proc me nechal kvuli "nekvalitnimu sexu" a celkove uz jsem lezla na nerv .... ono se to nejak zvladne i bez nej, neboj!!!!!!

jabluncanka
8. srp 2008

Ahoj,omlouvám se,že Vám lezu do diskuze.

K těm alimentům-otce určitě do rodného listu uvést!! Pracuju v porodnici a vím,že i když matka otce neuvede,nebude nijak zvýhodněná.Oni to dnes posuzují jako by se tam otec a živitel vyskytoval.Stát si to tak ulehčuje,protože jsme lidé různí a spousta holek tvrdila,že jsou samy a otce neuvedly a pak se s partnerem smály celému světu,jak ten sociální systém opískovali...Bohužel na to teď doplácejí ty slušné a bezbranné...

Alice,držím Ti pěstičky!! Časem můžeš potkata toho pravého a bude Vás mít rád oba... Spousta chlapů chce raději holku s dítětem,protože ta se umí k životu postavit a musela si třeba i ledasco vybojovat.Není žádná umrněná fiflena,která se nechá táhnout a třeba i živit... 😉

campi
8. srp 2008

Je fakt, že když má ženská dítě a nějaký chlap (jiný než otec dítěte) s ní chce být, tak to znamená, že o ni hodně stojí. Protože jenom tak se chlapi do komplikací (a cizí dítě komplikace je) neženou.

mallorry
8. srp 2008

calytrix, jejda, to je taky osud...a nemyslis, ze by vas to mohlo svest opet dohromady? kor kdyz ste se o miminko snazili? nestalo by za to to zkusit? a vi o tom?