Rozhodla jsem se pro dítě, partner odešel. Zvládnu to?

alice26
7. srp 2008

ahojky holky rozhodla jsem se pro dítě i přesto že mě pratner opustil hnedka po tom co jsem mu řekla že jsem těhotná, nevím jak na tom budu finančně a tak díky

ajicek_z
7. srp 2008

Ahoj Alice, tvá situace je hodně těžká. Ty jsi věděla, že partner dítě nechce. Neměla jsi o tomhle zadši pořádně uvažovat před tím než jsi chtěla otěhotnět??

kristi
7. srp 2008

kdyz nevis, jak na tom budes financne, jak vubec muzes premyslet o tom,ze si dite nechas? na koho budes spolehat?

smardik
7. srp 2008

kristi a co má dělat zabít ho? nebude první svobodná matka a ty to taky zvládají

alice já ti fandím, rozhodla bych se stejně jako ty kdyby partner utekl. Máš třeba rodinu co bude stát při tobě a může ti pomoct nebo budeš na vše sama? Jinak finance ti poradí na sociálce na co máš a nemáš nárok 🙂

malenka
7. srp 2008

No počkej, ajicek, v tom, co alice napsala, se neříká, jestli s partnerem miminko probírali, jen to, že ji opustil, když mu řekla, že je těhulka.. 😕 A alice se rozhodla dát mimču šanci, nejít na potrat a být svobodná maminka, to je myslím spíš odvaha než nerozum, ne??

ygreen
7. srp 2008

alice myslím, že dobře děláš, pokud o dítě nestál, tak nemá cenu s ním plánovat život a déle setrvávat ve vztahu, který evidentně nemá budoucnost
je spousta svobodnejch matek, i když je to určitě těžší bez partnera, ale zase je spousta tatínků, kteří přijdou z rachoty a nají se a zalehnou a nějakou péči o mimi, nebo pomoc manželce neřeší. To už je lepší být opravdu svobodná a starat se jen o sebe a miminko. A vůbec, kdo říká, že na to budeš sama, že 😉 9 měsíců je dlouhá doba 😉 😉
s penězma to náročné bude, ale pokud máš kde bydlet a nějaké úspory, tak to půjde. Miminku nemá cenu kupovat nic drahého, to se opravdu nevyplatí. Nakup si oblečky v bazárku, apod. A máš samozřejmě možnost si dát mateřskou na dva roky, která je necelých 12 tis. a pak dát dítě do jeslí a jít pracovat.

petua
7. srp 2008

Holky sorry, ale timhle Alici moc "nepomůžete" :-/
Nechat si vzít dítě jen proto, že ten muj je kretén?? Nikdy.

kristi
7. srp 2008

ja se ptam, protoze me to zajima, musi si to promyslet. Z 7600 se vyzit neda. Chce to taky trosku zodpovednosti

meleri
7. srp 2008

Treba muze poprosit rodice o trochu pomoci..prece ji nenechaji na holickach...
a nema narok na vic penez kdyz bude sama? Ja nevim, jak to funguje v takovem pripade...prinejhorsim muze jit po pul roce do prace a male muze jit do jesli, je to furt lepsi nez potrat!

myslim ze pravne ma i narok z pritele vytahnout nejake vyzivne, ale taky nevim jak to probiha; to by asi musel dite uznat jako sve?
Alice, drzim ti palce. 🙂

mallorry
7. srp 2008

alice ahojky, moc ti drzim palce a moc nechapu ty prvni prispevky...ale to je vec druha...jednou si se rozhodla miminko si nechat, tak je nacase obehat veskere urady a zjistit, jake vsemozne prispevky, pridavky a podobně se daji vyridit...zalezi take, kde budes bydlet? Jake mas rodice, sourozence, zda budou ochotni ti pomoct...Veci pro miminko opravdu muzes kupovat v secondhandech nebo na mimibazarku, stejne z toho rychle vyroste...kocarek a ostatni veci v bazarech, na te vybavicce se bude dat hodne usetrit...pak urcite asi nahlasit toho pritele jako otce aby pak platil aliky...kdyz je tak nezodpovedny a nehodla tuto situaci resit a sdilet s tebou, tak at to nema tak lehke a at musi platit aspon ty aliky, kazda kacka bude pak dobra...a nezoufej, neznamena to, ze kdyz si ted sama, ze budes naporad...ze🙂 drzim palce a napis kdyztak neco vic o tvem zazemi a tak 😉

kristi
7. srp 2008

no, a kdyz uzna dite jako sve, nebo spis kdyz ona ho uvede jako otce, aby mohla zadat o vyzivne, tak si milej "tatinek" muze dite narokovat, ze?

je ji 26, chapu, ze to je hezky mit dite, ale je potreba premyslet.

a jo, pokud je otec kreten, tak dik...s kretenem mit dite nechci. Taky je potreba si uvedomit, ze ne vsichni volni chlapi, s kteryma by mohla byt, tak ji budou chtit i s miminem, sance ponekud klesaji.

ja bych to jeste hoooooodne promyslela.

kristi
7. srp 2008

ja takhle premyslim, protoze tohle same mi ted udelalal nej kamoska a ja to proste nechapu a nikdy nepochopim

gabka.d
7. srp 2008

Alice, já ti držím pěsti!
Peníze ti na sociálce nějak vypočítají, berou ohled na to že jsi svobodná matka, mám jednu známou coje s dítětem sama, ale ona se nenechá odbít, musíš se na sociálce trochu probojovat.. S přítele nevím, jestli něco vytáhneš, když dítě neuzná jako svoje.. Taky bych si miminko nechala, a jak píše ygreen, miminko nepotřebuje značkové drahé věci, stejně budou po 1-2 měsících malé a jsou i obchody s novými oblečky, které stojí třeba 50kč, vím to, máme jich doma krabici 😉

mallorry
7. srp 2008

kristi ja znam spoustu starsich kluku, rozvedenych, kterym by holka s ditetem vubec nevadila, ba naopak, hodne z nich rikaji, i s mimcem, hlavne aby byla fajn....takze toho bych se nebala...
samozrejme v takove situaci se musi premyslet, ale jestlize se alice uz rozhodla, tak neni ted vhodny ji rikat, aby si to rozmyslela, jestlize se pro neco rozhodnu, tak musim delat vse proto, abych to zvladla, takze ted potrebuje hlavne rady, kde a jak co zaridit, vyridit, a jak mit co nejvic penizku...
kazda sme jina, nekdo by kvuli financim tehotenstvi prerusil, nekdo proste i presto to nedokaze...ani jedno se neda odsoudit jen tak...

kacatko03
7. srp 2008

Ahoj alice...před 6 lety jsem se rozhodla také pro mimi a že zustanu sama....Mužu ti říct že to není nic snadhé pokud nemáš kolem sebe v rodině oporu. Naši mi tenklrát hodně pomáhali (a to myslím že to bylo finanče o dost horší než letos) financně, jinak bych to bez nich těžko zvládla...vychovávat a starat se o mimi dokáže každá co má v sobě mateřský cit, ale...

já jsem otce tenkrát ani neuváděla, rozešla jsem se s ním ve zlém a nechtěla sem aby si nárokoval dítě, to bych trnula hruzou tudíš sem výživné od něj oželela...ale proto že zase bylatu moje rodina co mě podorovala od začátku. Držím ti palce.

petua
7. srp 2008

Kristi: Promiň, ale radši budu mít dítě s kreténem, než abych ho třeba neměla vůbec - sice jsou ty potraty dneska o něčem jiným, riziko je tam malý, ale nikdy nevíš, co se po...

kristi
7. srp 2008

ok, tak fajn. Ja jsem treba nabidla me kamosce, ze ji pujcim/dam postylku, prebalovak atd...

kacatko03
7. srp 2008

jo a ještě jedna věc...nikdy sem nelitovala toho že jsem měla dítě za svobodna a byla svobodná matka (ale zase kídy rodičum, jakmile nemáš zázemí a finanční prostředky, jde to těžko a hodně náročně na psychiku...), ted jsem štastně vdaná, a čekáme druhé miminko, ale také není jednoduché najít si partnera co mu nebude vadit nee vlastní ditě. všechno kolem je náročné, ale nezapoměn že rozhodnutí je jen a jen na tobě at si každej říká co chce ( zě mě tenlrát segra udělala buhví co, že sem se tak rozhodla)

kristi
7. srp 2008

kaci, no konecne nekdo, kdo to zazil a vi, ze to proste neni prdel 😉

ajicek_z
7. srp 2008

MALENKO: A nemyslíš, že o tom zda si pořídit dítě by se měli rozhodnout oba dva! Jestli se s ním o tom nebavila tak ať se na ně nezlobí, ale to je dost riskantní a neuvážený krok. A ještě když to dítě nemůže ani zabezpečit. Pořídit si dítě přeci není jako koupit si psa. Toho může dát do útulku nebo známím, ale dítě ne. Když to dítě chtěla, tak se měla dohodnou s partnerem jestli ho vůbec chce a tohle by se nikdy nestalo! Můj nároz sorry

petua
7. srp 2008

Kristi: Ale to nikdo neřekl přece, že to je prdel, že je to jednoduchý, to určitě neni. Ale když už se někdo tak rozhodne, tak to prostě zvládnout musí - a zvládne.

mracik
7. srp 2008

alice tu na koníku sú holky, čo vychovávajú samé aj tri deti. Takže jedno určite zvládneš. Aj keď to chce naozaj veľa sebazapierania. Záleží aj na tom kde bývaš, akú máš prácu, či ti môžu pomôcť rodičia...
A čo sa týka toho, že s dieťaťom si chlapa nenájde, tak to je riadna hlúposť, napríklad takmer všetci kamaráti môjho muža si zobrali slobodné mamičky, vrátane jeho 😀
7600Kč - asi taký bol môj nástupný lekársky plat pred tromi rokmi 😀 u nás je rodičák polovičný a sú ľudia, ktorí z neho jednoducho musia vyžiť...

kristi
7. srp 2008

ja to proste nepochopim. Kazdopadne preju, at to Alici vyjde a at je stastna

kacatko03
7. srp 2008

kristi: prdel to rozhodně není a mě tenkrát navíc bylo 19, všichni kroutili hlavou že jsem blázen, ale v 26 letech Alice musí vědět co dělá, a myslet i na jiné stránky než chovat mimi v náručí, A pokud se na to cítí a ví že to zvládne tak hodně štěstí a držím jí palce, navíc ji nikdo za to odsuzovat nemuže...

meleri
7. srp 2008

no jo treba to ale byla nehoda a nevedela ze je tehotna..to se prece taky muze stat!

souhlasim s Kacatkem... 🙂 Myslim zes to dobre napsala.

kacatko03
7. srp 2008

Ahoooj meleri, jeee ráda tě vidím 😉 😉

Já jsem s tehdejším přítelem otěhotněla také neplánované, je mu bylo 27. taky sme děti neplánovali, a stalo se to...

ajicek_z
7. srp 2008

KRISTI - Taky nechápu, ale je to její věc 😒

kacatko03
7. srp 2008

Ono je hrozně jednoduché to nechápat, ten kdo si tím neprojde tak to ani nepochopí...Vem si jaký je to pocit zjistit že jsi těhotná a že nosíš mímo...rozhodování je pak hodně těžké...

ajicek_z
7. srp 2008

Já bych chápala, kdyby to bylo neplánovaný, ale když si to naplánuje bez otce, to je docela podraz a pak se nemůže divit. To si myslím, že je ta největší chyba!

mallorry
7. srp 2008

ja spoustu veci taky nechapu a kolikrat je ale pochopim v okamziku, kdy se stanou me...takze souhlasim s kacatkem, clovek nepochopi dokavad treba nezazije no...

kristi
7. srp 2008

kacatko, ten pocit jsem si zazila ve 24.....a rozhodla jsem se tak, jak jsem se rozhodla