Rozhodla jsem se pro dítě, partner odešel. Zvládnu to?

alice26
7. srp 2008

ahojky holky rozhodla jsem se pro dítě i přesto že mě pratner opustil hnedka po tom co jsem mu řekla že jsem těhotná, nevím jak na tom budu finančně a tak díky

mallorry
7. srp 2008

ajicek urcite, pokud chci dite a otci to nereknu a umyslen treba vynecham antikoncepci, tak je to podraz a nesouhlasim s tim...ale to asi neni pripad alice ne? ona nic takoveho neuvadi...asi tehotenstvi nebylo u ni urcite planovany, proste se to stalo...

meleri
7. srp 2008

no je to na ni, snad to dobre dopadne...

Ahoj Kacatko,

taky te zdravim!! 🙂

kacatko03
7. srp 2008

mallory: tak to je samozřejmě neco jiného, pokud otěhotní s umyslem rozhodnout si to sama a nebrat antikoncepsi tak to tak není o čem...

Kristi a těd je ti 25 a 6 měséců? samozřejmě že je víc povah a pro někoho to muže být v dané situaci nepřístupné, at jsem o věk, o partnera, kariéru atd....

ajicek_z
7. srp 2008

Mallorry - Právě že Alice už psala do jiné diskuse, že ho plánovala, proto se nad tím tak pozastavuju.

kristi
7. srp 2008

ne, ted mi bude 28 🙂

mallorry
7. srp 2008

ajicek aha...tak pak neni co resit, kdyz se tak rozhodla predem, tak musela vedet do ceho de a promyslet si to...to je situace pak jina...plne nese svou zodpovednost a musela vedet, ze se bude muset o dite starat sama...takze v tom pripade bych take nechapala, ze se ted pta, jak to resit, nebo pochybovat zda to zvladnu...to je jasny...

kacatko03
7. srp 2008

tak to pak spontálně nepřišlo a plánovala to, pak ale se nad tím musím také pozastavit a ptáp se co od něj teda vlastně čekala? nemění to nic na tom co jse mtu psala o tom mít dítě sama...
Ale tohle je podle mě svinárna a být hclap tak mě to taky naštve, rozhodnout se za mě o tak duležité životní zkušenosti.

kris: 🙂 jj tušila jsem že ti bude víc, jen sem si dělala srandu 🙂

kristi
7. srp 2008

no prave, pak je to podraz a to je fakt hnus

petua
7. srp 2008

Hmm, v tom případě bych měla vzít zpátky toho "kreténa", že? 😅 😝
Bůhví, jak to je..

mallorry
7. srp 2008

to ju, jestli chci dite, tak o tom rozhodujou vzdy 2 lidi, ne 1...!!!

kristi
7. srp 2008

petua: 😀 😀

mallorry
7. srp 2008

petua 😀 prave, se muzem dohadovat, alice nam k tomu moc zatim nenapsala no...tak snad nam to nejak osvetli...

kacatko03
7. srp 2008

no každopádně je to asi jedno, bo dítě chtěla a ted je těhotná a sama, tak musí mít i promyšlené jak to zvládnout.

petua
7. srp 2008

Ajicek_z: A v jaký diskusi jsi přišla na to, že je to tak jak píšeš? 😲 😲
😝

mallorry
7. srp 2008

kacatko to ju, ale je evidentni, ze to promyslene asi nema, kdyz zalozila tohle tema ze...
kazdopadne zvladnout se da v zivote vsechno, i kdyz to ze zacatku nevypada....

gabka.d
7. srp 2008

alice asi potřebuje být za chudinku, taky jsem jí psala, že jí držím pěsti, ale jestli si to naplánovala sama bez partnera, tak ať si to plánuje i teď sama...zatím k tomu nenapsala ani slůvko, asi proto že čekala slova útěchy a né takové bombardéry.. 😅

kacatko03
7. srp 2008

no navíc finanční situaci spíš najde na netu než taky, páč se to každý rok mění...

meleri
7. srp 2008

no ja to pochopila tak ze to byla nehoda...jestli to udelala "na truc" tak fakt se nedivim, ze se nastval...
ale kdo vi, treba se jeste vrati....

alice26
autor
7. srp 2008

ahojky holky, díky za odpovědi, miminko jsem neplánovala a příslo to celkem nečekaně a ted bylo na čase se rozhodnout, myslela jsem že k tomu přistopí jinka o dětech jsme se bavilia řikal ž by je i chtěl, nebyl v tom umysl, šla jsem k doktorce kvuli zánetu a ona mi řekla že jsem tehotná

kristi
7. srp 2008

alice a v kolikatym jsi tydnu?

alice26
autor
7. srp 2008

v 10

kristi
7. srp 2008

a jak to mas teda s tim bydlenim, rodicema, pripadnou pomoci atd?

alice26
autor
7. srp 2008

byslím sama v bytě 2+1 , takže bydlení zajištěno mám, rodiče mě podpořili no jen jestli to je v dnešní době norrlmální vychovávat díte sama

kristi
7. srp 2008

alice, myslim,ze normalni to je. Pokud na to mas podminy a citis tu podporu, tak fajn. I tak si mylsim,ze otec bude chybet, ale treba se casem nejaky najde 😉

alice26
autor
7. srp 2008

no myslela jsem že úartner bude reagovat jinak, ale co se dá ted dělat že??? aspon jsem zjistila že je sobec a ž e myslí jen na sebe, kdybych nemela kde byslet nemela praci rodinu kamarady tak bych taky uvažovala o přerušeíní

kristi
7. srp 2008

jo, to ja si taky myslela,ze bude reagovat jinak.

Tak at ti to vyjde. Pozitivni na tom je, ze se s nikym nemusis dohadovat o jmeno 😀

kacatko03
7. srp 2008

Alice pracovat ale při dítěti nebudeš moc lespon ně potom co ti dítko začně lézt...ale, pokud tě rodiče podporují, tak to zvládněs sama určitě, já to zvládla v 19 a ted jsou na to jiné podmínky...partner třeba změní názor, ale to už je pozdě bo se zachoval tak jak zachoval, máš v plánu ho uvádět do rodnýho listu?

alice26
autor
7. srp 2008

myslím že partner asi nezmění názor, ukázalm se jako sobec a už mi řekl tolik hnusných věcí že ho za otcce ditete ani nechci, v plánu to mám uvádezt ho do rodného listu kvuli alimentum, nemuže se pžece jen distancoa¨vat os svého dítěte

campi
7. srp 2008

Alice, jestli mas kde bydlet a podporu rodičů, tak to mi zdá jako dva dost dobré pilíře. A časem se nějaký partner najde, který s dítětem pomůže. Nebo si to tento rozmyslí. Nezavírej mu vrátka, ale zkus se na něj ani moc neupínat. Čekáš mimčo, to je hezké. A ve svém nejlepším zájmu si s ním domluv finanční pomoc - alimenty (?). Prinejhorsim trvej na urceni otcovstvi soudem. Kazda koruna dobra.

Já ty chlapi ani tolik neodsuzuju - tedy jejich první reakci. Často se stane, že je nešťastná i žena, která otěhotní a kdyby to šlo, tak to vezme zpátky, ale protože je díte v jejím těle, tak ona to musi resit. A chlap se proste distancuje. Jiná věc je, když od toho dá ruce pryč. Přece se učí už na základní škole, jak vznikají děti. To je stejné jako když beru nějaké léky, tak taky musím počítat s vedlejšími příznaky. A chlap se k tomu pak musí postavit. A má právo říct, že dítě nechci, nechci zůstat s partnerkou, ale musí to vyřešit se ctí.

Ale jinak Ti moc poradit nemůžu, dítě teprve čekám. Nevím, k čemu všemu budu jeho tátu potřebovat (kromě toho, že jsem moc šťastná, že ho mám právě s ním a že budeme oba rodiče). Jinak jsem dost soběstačná, takže kdyby bylo bez otce, tak bych s ním prostě zůstala sama, no.

kacatko03
7. srp 2008

Alic ale pak musíš brát v potaz že časem si muže dělat nároky, v horším případě muže zafungovat jeho rodina(matka) a udělat to ještě horší, donutit ho aby si zažádal os třídavou pěči třeba, travil s ním víkendy bez tebe atd...a to já bych trnula hruzou, navíc až bude dítko větši musíš počítata s tím že mu muže kdokoliv cokoliv napovídat a lidi okolo nej bude mit řeči proti tobě...PROSTĚ MUSÍŠ POČÍTAT SE VŠÍM CO SE MUŽE STÁT ABYS NA TO BYLA PŘIPRAVENÁ 😉