Rušení nočního klidu - poradíte, co se sousedy?

monad
12. pro 2013

Ženy moje poraďte, já už fakt nevím!!!! bydlíme tady asi půl roku, takže fakt netuším co tady okolo je za sousedy.. ale k věci. Pod náma bydlí lidi, kteří chlastaj klidně i do 01h v noci!!!!CO S TÍM?? už mě pěkně se.ou. je to snad ob den, včera jsem na ně bouchala na topení a oni se mi vysmály a zabouchali zpátky.. chlastaj a dělaj bordel teda v obýváku a kuchyni . Dětské pokoje jsou daleko, takže děti je nemají možnost slyšet. ale i ták!!!! určitě to nechci nechat jen tak, manžel radí, jít za nima a domluvit se, ale do toho se mi teda moc nechce...
poradíte co s nima, aby to bylo všechno v klidu???? budu ráda za každou reakci, teď jsem v rozpoložení nas.anosti, já bych psala stížnosti a volala v noci policii, ale víte co, sousedské vztahy by to určitě dost narušilo. tak nevím.. počkám až vychladnu

konik88
12. pro 2013

Na takové lidi bohužel bude platit opravdu jen ta policie :-/

klarina_f
12. pro 2013

Určitě sebrat odvahu a zajít tam. Pokud se ti vysmějí do obličeje a budou nadále narušovat noční klid, obešla bych sousedy a zeptala se, jestli je tam někdo další, komu to taky vadí. Pokud ano, zkusila bych za sousedy, kteří ruší noční klid, zajít znovu, ale s více lidmi. Nebo nemáte tam domovníka, který by takové věci měl řešit? Pokud nezabere nic po dobrém, nahlásila bych rušení nočního klidu na policii, ale to přiostří vztahy ještě více a se sousedy, kteří začnou dělat naschvály není asi pěkné žití.

1velrybka
12. pro 2013

@monad Asi bych zkusila za nimi dojít a pokusit se to v klidu vyřešit. Ale spíš asi až následující den po té jejich akci, protože kdybys tam přišla uprostřed akce a budou třeba opilí, mohlo by to být hodně nepříjemné. Pokud by nepomohl rozhovor, zašla bych za domovníkem. Možná bych se zeptala ještě sousedů, kterých by se to mohlo také týkat (které by mohli také rušit), a případně se s nimi domluvila, co dál.

blanka.k
12. pro 2013

Je to jejich byt , nebo družstevní/podnájem? My řešili Francouze, co se neustále hádal s milenkama nebo chlastal s kámošema, naštěstí měl pronajatý byt (i když od realitky), tak se na něj 2x zavolala policie, kopii zápisu od nich se poslala majiteli = realitce, že neustále ruší noční klid, ať s ním rozvážou smlouvu .....

nadja73
12. pro 2013

meli jsme takoveho souseda pod nami. byl to jeden znamy herec, strasne chlastal, mel nahlas hudbu, televizi. neslo jinak nez na nej volat policajty. oni nesmeji rict, kdo je na ne zavolal, takze klidne je volej.

monad
autor
12. pro 2013

@nadja73 fakt nesmí???? 🙂

monad
autor
12. pro 2013

@1velrybka
@blanka.k

@nadja73 no mam v plánu se nejdřív zeptat tady souseda co oni jsou zač.. abych pravdu řekla, vůbec se mi nechce chodit někam, kde se ob den chlastá. a muž není pořád doma...☹ a tomu je to jedno, ten si lehne a spí.. ale včera holky, JÁ JE SLYŠELA I PŘES ZAPLOU TELEVIZI. NO DĚSNÝ FAKT..

monad
autor
12. pro 2013

@blanka.k PRÁVĚ ŽE TEN byt ještě neprošel privtizací, takže bude asi městké části a ne soukromý

blanka.k
12. pro 2013

@monad tak to bych hned šla na úřad městké části se poptat, co s tím...a a klidně třeba na telefon nahrát za jejich dveřma co provádí 😝 Jinak v katastru nemovitosí na netu, když si člověk zadá adresu (nebo možná číslo parcely), tak vyjedou majitelé všech bytů 😉

nadja73
12. pro 2013

@monad poslouchala jsem, kdyz za nim prisli policajti a kdyz se on jich zeptal, kdo je na nej zvolal, tak rekli, ze to nereknou.

berynka
12. pro 2013

pokud není možná dohoda, tak bych volala městskou 😉

monad
autor
12. pro 2013

@blanka.k fakt?? jůůů tak to musím najít.. a co takhle neplatiči, nevíte kde bych mohla hledat?? tyhle byty některé sloužili kdysi jako sociální, vůbec bych se nedivila, kdyby oni neplatily

lollela
12. pro 2013

@monad no mě se spíš nelíbí, že tvému muži je to vlastně jedno..on by se měl zmužit a jít tam..a ne to nechávat na tobě...ale jinak bych zavolala policii, když oni kašlou na Vás a na noční klid, tak proč bys měla brát ohledy ty na ně...takovým lidem není pomoci...nesnáším je..

monad
autor
12. pro 2013

@lollela noo to se mi taky nelíbí, že on je v noci tuhej a je mu to jedno.. a přes den je od rána do noci v práci ☹ a chodit tam, když oni zrovna chlastaj, je blbost.. bůh ví co by se mohlo stát ☹

dora13
12. pro 2013

zavolat policii. osobne bych tam nechodila, akorat budes plytvat energii a je velmi pravdepodobne, ze se ti vysmejou do obliceje. a co se tyce naruseni sousedskych vztahu, neznis, jako byste je ted meli nejak extra, takze to je to posledni, co by me trapilo 🙂

helcenka
12. pro 2013

@monad - taky jsme řešili, co se sousedama, pro změnu s těma nad náma. Přistěhovali se, když jsme tu bydleli asi půl roku. Nebudu rozvádět, jak si skoro rok byt předělávali - no to byla hrůza, pracovali do desíti, do jedenácti do večera, my jsme měli 18. měsíční dítě, takže nemohlo spát ani po obědě, ani večer. Předělávali ho totiž z gruntu úplně celý, třeba i vyřezávali kusy zdí, samozřejmě v něm nebydleli, takže jim to bylo fuk. Jednou dokonce dělali záchod, dopracovali, v 19 hodin odešli a nám začalo téct stoupačkama do bytu, takže všude kýble, v noci jsem je chodila měnit, ráno, když přišli, tak jsem na ně naběhla a prý zapomněli našroubovat zátku na hadici u wc...
No a teď už tu rok a půl bydlí a jsme na tom podobně - pátek sobota večírky, každý den, pravidelně ve 20 hodin začnou hrát na piáno, dělají tam bordel, když nejsou rodiče doma, tak si děti pozvou kamarády, no a to je pak super zábava... Takže máme taky veselo.
Jo a s tím katastrem, tam juknout můžeš, ale pokud byt vlastní město nebo družstvo, tak tam bude napsaná ta daná městská část nebo družstvo. Museli by ho mít v osobním vlastnictví.
Je to děs, takový sousedi.

monad
autor
12. pro 2013

@helcenka a jak jste to řešila??

helcenka
12. pro 2013

@monad - několikrát jsem za nima byla, ale nepomohlo to, tak jsem tam pak dokopala manžela, když tam byl poprvé, tak se tedy na ten den i víkend ztišili, ale další víkend to bylo zas tak. Tak na došel podruhé - možná se i hodilo, že neměl úplně dobrou náladu, tak jsem slyšela, jak tam spolu diskutovali, nakonec jim tedy řekl, jestli to takhle půjde dál, tak to budeme řešit na schůzi vlastníků, protože ve vnitřním řádu máme, že od 20,00 hodin se musí dodržovat klid v domě. Tak se to časem uklidnilo, čas od času tam mají pořádný "mejdan", ale tak se to dá.
Možná že by stálo za to zjistit, jestli nemáte ve vnitřním řádu nebo nějakých směrnicích nějakou kapitolu o dodržování klidu v domě.
Jestli jsou ti lidé u vás v bytě městském nebo družstevním, tak by se to pak dalo řešit přes ně a oni mají určitě nějaké "páky", jak na takové lidi. Mohou třeba pohrozit vystěhováním nebo něco podobného. U nás je to o něco horší, protože všechny byty v domě jsou v osobním vlastnictví...

kaculinek1
12. pro 2013

@helcenka směrnice v domě jsou krásná věc, ale když jednou vlastní by,t můžete jim za porušení tak maximálně nakreslit černou tečku na nástěnku🙂 My máme v paneláku pro změnu jen samé důchodce a ti si stěžují i na bouchnutí hrnců v 20:00 když třeba vyklízím myčku 😀 Ale zase máme klídek - tedy pokus se zrovinka jedni sousedi nehádají - klidně to rozjedou i ve 3 v noci - to se dozvíme věcí 😀 Nu a pán je městský policista i domovník zároveň 😀 Takže s tím nic moc nenaděláme 😒

@monad V zákoně je od 22:00 noční klid, pak můžeš volat policii - ty se dokonce ani té policii nemusíš identifikovat, jen jim dáš tip na rušení nočního klidu. Prvně bych jim to asi normálně řekla, že je toho přes stěny slyšet víc než tuší a jestli by se nepokusili to ztišit. Třeba ani netuší jak moc jsou hluční...(taky za námi před lety, když jsme byli na vysoké, přišli sousedi - a to jsme jen ve 4 hráli společenské hry a trochu se smáli...) Ale sem tam na nějaké to rušení si asi budete muset zvyknout - jednou je to byt a tam se musí se sousedy počítat, pokud jste chtěli klid, mohli jste koupit dům někde na samotě...Ale obden je to síla, to uznávám. jinak my máme hned pod okny kulturní dům - ani nepotřebujeme lístky a máme disco 😀 Jo a třeba u naší maminy pravidelně v půl 3 mají sousedi "prožívaný" sex 😀 Samozřejmě je mámě blbý jim to říkat, takže to tiše trpí... Všude je něco, přeji hodně zdarů a klidu

helcenka
12. pro 2013

@kaculinek1 - ono záleží jak je to nastavené, my máme odhlasované určité sankce za nedodržení, takže teoreticky nějaké páky by byly. Hádání tu taky bylo na pořadu u jedněch manželů, to jsem slyšela také úplně všechno, tedy pokud se hádali v kuchyni, pán ale letos zemřel, takže paní je potichu, jen občas ječí na psa, kterého si po smrti manžela pořídila.

monad
autor
12. pro 2013

@helcenka ano zjistila jsem , že můžu volat policii a ta jim může dát i 5000,-kč za rušení nočního klidu.. tak uvidíme dneska.. já mam takovej dost blbej pocit celej den, ptž NESNÁŠIM WOŽRALÝ LIDI, NESNÁŠIM.. moje máma pila, takže JÁ K NIM MAM TOTÁLNÍ ODPOR..

monad
autor
12. pro 2013

@kaculinek1 NO JASNĚ ŽE JO, to chápu, že je třeba pátek a oni chlastaj, ptž je víkend, ale tohle bylo fakt za 10dni 4x!!!! no fakt mazec

monad
autor
12. pro 2013

@dora13 noo právě, taky se mi tam nechce, máte pravdu!!!! no bydlíme tady fakt od léta, takže ani nevím kdo tam bydlí, jako neviděla jsem je nikdy..☹ ale se sousedma na patře máme právě vztahy suprový

kaculinek1
13. pro 2013

@helcenka Aby peníze byly právně vymahatelné, musela by být sepsána notářsky ověřená smlouva, jinak by se vám fakt jen mohli smát za zády, protože porušení domovního řádu snad není ani přestupek a soud se zabývá jen trestními činy...To je problém těch bytů... Člověk hold musí počítat s tím, že má sousedy...
Jinak chudák pes 🙂 U nás to spíš vypadá, že se pán odstěhuje na chatu - alespoň v létě je klidněji 😀 Ale pokud se tak stane, padne správcovství na manžela, páč tu nikdo jin prostě není, máme tu buď důchodkyně nebo blázny, nebo lidi, kteří nemají snad ani dokončenou devítiletku - taky chudák manžel, je to dost nevděčná funkce 😀

djmaxx
30. kvě 2014

zákoník by měl být i na straně pro lidi co pracujou v noci a chtějí se vyspat přes den . na ty zákoník vůbec nemyslí