Rušní sousedé, mám se obrátit na sociálku?

verushe20
6. kvě 2014

Ahoj holky, vím, ze tohle téma nesouvisí s touhle stránkou ale třeba mi poradíte. Bydlím sama v byte a moje sousedka má 4 děti, z toho je jedno postižené a k tomu mají psa. Sousedka každé ráno odchází z bytu před 8 hodinou ranní a jejich pes zacne pokaždé velmi hlasitě štěkat, kňučet a škrábat na dvere, jde to slyšet pres cely barák a mě to každé ráno vzbudí. Presto ze jsem ji několikrát říkala nebo psala sms at s tím něco udělá ze mi to vadí, vůbec to nerespektuje. Potom, její děti , především to postižené jsou velmi hlučné, dupou, třískají ..hlavne večer... Člověk proste nemá žádný den klid a už nevím co s tím mam delat... Mam se obrátit na sociálku? Prosim poraďte...

mitote
4. čer 2014

@verushe20 omyl, nad nama bydli dve male deti ktere dupou cele dny a steka jejich pes od 7h rano. Ale ziju v byte, tak holt me nic jineho nezbyva, proto i stavime barak, abychom nemuseli nic takoveho resit. Vis co ja jsem strasne zvedava na Tebe , jak budes mit hodne ukazkove dite... A postizenym ditetem sousedky asi tezko neco udelas. Co by sis jako tak predstavovala? A mluv se mnou laskave slusne, taky se do tebe nenavazim, ze mas hemzy nebo ze jsi vychytrala. Jak tu uz zaznelo, kdyz mas takovy sileny problem s nima, tak se odstehuj. Idealne nekam na samotu do lesa

verushe20
autor
4. čer 2014

@mitote To by se spíš měla odstěhovat ona... stejně ji nesnáší celý barák 🙂 A když tobě to nevadí, že nad tebou děcka řvou a štěká pes, to je tvůj problém.. já na to nervy nemám 🙂

verushe20
autor
4. čer 2014

@ajinka22 Tohle se bude řešit na přestupkové komisi, dneska na ni už správce domu podal stížnost... a navíc když máme napsané v domovním řádu, že zvířata nesmí hlukem obtěžovat sousedy tak to respektovat musí přece

mitote
4. čer 2014

@verushe20 no jo ale ty s ni mas problem, ona a tebou ne, takze nema dubod se stehovat. Vis co podle me dnes chybi lidem nejaka tolerance. A garantuji ti ze tvoje dite bude taky dupat, mlatit kostkama, triskat dvermi. Tomu se nevyhnes a pokud mu za to das na zadek, bude pro zmenu rvat

verushe20
autor
4. čer 2014

@mitote jasně, malému dítěti nevysvětlíš, že má byýt potichu a to tady ani celou dobu neřeším, ale vadí mi to, že ti dementi s prominutím neumí chytnout kliku a normálně zavřít a místo toho prásk, rana přes celou chodbu, a když ráno ještě opůl 7 spím tak se toho vždycky dost leknu, a když potom co baba odejde pryč začně štěkat, knucet a nevim co ještě ten její podvraták ( a že to jde hoodně slyset)... prostě demence... ona si vezme prášky proti depresi a myslí si že je všechno ok..

hanulkapal
11. čer 2014

@verushe20 Vůbec ti tu situaci nezávidím, kor teď v těch vedrech, když se člověk nemá možnost ani dospat přes den.. Já bydlím v domě, kde je absolutní klid, je tu spousta malých dětí, psy tady mám akorát já (vychované, jsou ticho jak pěny i když nejsem doma, ale tohle je o tom, jak moc se tomu psu člověk věnoval po stránce výchovy a zvyků) a ještě jedna paní v prvním patře. Bordel na chodbě ze psů není, smrad tady taky není. Takže věty o tom, co ty zažíváš, že je to běžné žití v paneláku-není. Je to spíš o štěstí, na jaké lidi natrefíš. Je pravda, že náš dům má jen 4 patra a tak se tu všichni mezi sebou dost známe, ale problém nikdy nebyl. Zažila jsem ale v jiném podnájmu, že si sousedi stěžovali, že si můj pes hraje (tenkrát byla štěně) příliš nahlas - házela si buvolí kostí o zem na plovoučce. A to byl ten typický dům, kde se nonstop vrtalo, rekonstruovalo, štěkal pes od sousedů a každou chvíli nějaká párty.

texetka
13. srp 2014

Já to vidím z druhé strany . Nastěhovali jsme se do řadovek - tedy málokdo asi mohl čekat, že bude mít absolutní klid a ticho. Pár let bylo vše v pohodě, byly sousedská grilování, psiska štěkala, děcka - odrostlé si hrála - výskala , dospělí si vykládali, smáli se.
Jenže postupně začali páry těhotnět a začaly potíže. Jedné rodině vadí snad všechno - obchází baráky a stěžují si - jednou na to, že si lidi přes den dovolí grilovat , jindy na štěkajícícho psa , potřetí na rádio , sekačku na trávu. A včera mi říkala sousedka, že na ně vyběhla jiná s malým dítětem, že nemá mluvit na zahradě nahlas , že jí to ruší děcko.
Přitom sami víme, jak umí být děti hlučné - at už malinké když pláčí nebo odrostlé když si hrají. Nechápu, proč se lidé s nutností absolutního ticha stěhují do řadové zástavby nebo do paneláku. Taková samota uprostřed lesa a měli by klid.
P.S. - mě nevadí brečící dítě, štěkající pes, výskající skupinka 8 holčiček u sousedů na trampolíně ani grilovačka do 2 do rána. Je to prostě život a k němu určitý hluk patří 🙂

eicul82
13. srp 2014

@verushe20 Nestačím se divit, jací lidé dneska jsou a to nemluvím o sousedce, přeji ti, aby se ti to za pár let nevrátilo, když ti nevyhovuje bydlení, stačí se odstěhovat 😀

karlajasmine
13. srp 2014

Ja teda taky nesouhlasim s tim, ze ''to je zivot v panelaku''... Ja taky ziju v panelaku, sousedy vedle neslysim nikdy (a to maji 2 deti), sousedy nad nama vyjimecne vecer, kdyz si pusti v obyvaku trosku nahlas televizi (ale to je fakt vyjimecne) a sousedy pod nama vyjimecne, kdyz jim zacne rvat vyzvaneni na Skypeu. V celym baraku jinak neslysim nikdy nikoho..maximalne jedne rodine zacne vyjimecne rano brecet malinke dite, cca v 7 hodin rano na treba 20minut, nez se zklidni a naji se.. ale to je opravdu normalni u takhle malinkeho ditete 🙂. Jinak tak 3x rocne rve pod oknem v noci nejakej ozrala, ale jinak teda musim rict, ze tady mame maximalni klid.
A to, ze neni mozne vychovat deti tak, aby nervali? Ja jsem z 5ti deti, nase mamka na nas byla velice casto sama (tata hodne pracoval a nebyval doma), a nikoho jsme nerusili (nebo alespon nikdo si na nas nikdy nestezoval). Proste jsme vedeli, ze rvat se ma na hristi, ne v baraku.

verushe20
autor
13. srp 2014

@eicul82 Co aby se mi nevrátilo? 😕

tarra27
13. srp 2014

@verushe20 podle me ti nezbyde nic jiného než se odstěhovat.

Paní mi je se 4 detma a psem líto, ty dveře by me neskutečně stvali, to by me vytocilo hodně, ale nesou díla bych ji. Nikdy nevíme, do jaké slamastiky se dostaneme my....kéž by do žádné. Když jsem neměla děti, byla jsem dost radikální...ted vim, ze tak se prostě žije. Navíc chudák paní, vůbec jestli je na vše sama...

Vim, tebe to nemusí zajímat...asi bych se odstěhovala jinam. Bud k někomu do domku, kdo tam ma postranní byt, nebo změnila dum _ šla do jiného, kde věkový průměr je vyšší než tady....ale v panelaku to růžové nebude nikde, na to se příprav.

Pevně nervy a at je brzy lip.

nonnni
14. srp 2014

@tarra27 ja bych moc nedoporucovala se stehovat nikam do panelaku, ci cinzaku s vyssim vekovym prumerem, protoze za chvili se narodi miminko a
@verushe20 se ocitne (s velkou pravdepodobnosti) v pozici toho, na koho se porad boucha a stezuje.

Me by tedy vadilo stekani psa i zapach z bytu. Na druhou stranu se mi nelibi zakladatelcin zpusob vyjadrovani a jeji arogance. Takze na nejakou domluvu bych to moc nevidela, pokud vystupuje v realu stejne, jako tady na diskusi.

Ale zase zcela uprimne, bych se dost desila toho, co bude delat celodenni stekani psa se spankem ditete. A co bude rev ditete delat se susedskymi vztahy vubec. Tohle je proste blba situace. Kdyz se tam rozleha vsechno timto zpusobem. Jako stalo se mi, ze mi mlatili sousede na topeni, kdyz mi v noci plakalo miminko a neslo utisit, bylo tezce refluxove a proste melo bolesti. Ale chapu i sousedy, desne se to rozlehalo a oni meli pravo se vyspat. Ono to pravdu je proste tak, ze s mnoha vecmi se nic nadelat v tech kralikarnach proste neda, ani pri nejlepsi vuli.