Rýchly vývoj u detí. Dá sa udržať a podporovať?

susik77
19. bře 2008

Ahojte, zaujimalo by ma kto mate deticky, kt. boli od narodenia dopredu s vyvojom, zostalo im to aj neskor, boli nejak viac pohybovo nadane, alebo spomalili?A myslite, ze sa to da pripadne nejak podporovat?

alcatko.j
20. bře 2008

Taky nechapu Uhlikovou, proc se tak do Susika navazi 😕 😕 😕 V nazvu tematu to sice neni upresnene, ale myslim, ze v 1. prispevku Susik napsala naprosto presne, o co ji jde a ja ji chapu, nikde ani naznakem nenapsala, ani mezi radky, ze by si myslela, ze jeji Verunka je neco vic nez jine deti!!!!Naprosto logicky a jako spravna maminka si vsima prednosti sve holcicky a rada by ji podporovala, kdyz je pohybove nadanejsi!!!
Jiste ze kazde dite umi neco jineho, na neco jineho je sikovnejsi
Ja prave kvuli takovym lidem jako jsi ty , radsi ani nikde nerikam, a uz ani nepisu, jaka je Nelinka pohybova sikulka, protoze jsem se setkala s mnoha zavisti, az me tro mrzelo, ted si teda dovolim pochlubit, protoze me to tesi.Ve 4. mesicich si sama sedla, v 5 mesicich a 2 tydnech se sama postavila s oporou o nabytek, v 7. zacala chodit podel nabytku, v 9. mes a 2 tydnech udelal prvni samostatne kroky a ted uz chodi jako frajerka po celem byte a nepridrzuje se. A ja jsem na ni hrda.s Klidem zase priznam, ze na nocnik nepujde, place, boji se, takze tak.Moc toho nenamluvi, rekne jenom Mam, hop a ham 😅 Ale ja jsem rada, ze pohybove je sikulka, vsecko zvladla sama, pekne postupne, krok za krokem, ale brzy no.
Jak podporovat nevim, proste hodne chodime ven jinak nevim...

marinka
20. bře 2008

Teda Alčátko, já zíram, Nelušák je opravdu borec!! 😵 Nechýpu, že si mohla sednout už ve 4 měsících, to jsme se poprvé překulily na bříško a já z toho byla hotová, jak jsme popředu 😀 S tím mluvením - ono to tak fakt bývá, že když je někdo popředu pohybově, tak v řeči je pozadu a naopak a je to normální. Ona se časem rozvykládá a pak se jí pusina nezastaví. Ale teda fakt koukám, je opravdu moc šikovná!

alcatko.j
20. bře 2008

mari 😵 dekuju, o to jde, kazde dite je proste jine no 😔 ona je nelinka fakt sikovna, uz ji umi skakat 😅 a ja uchcavam, kdyz ji vidim, ale to mluveni...kdyz ji neco ucim, sepne rtiky a zacne kyvat nenene 😅 😅 😅 😅

alcatko.j
20. bře 2008

Jeste to malinko opravim, at nedojde k mylce 😅 Posadila se ne v 4 mesicich a 0 dnech, ale 4 mesice + 2 tydny 😅
asi to cele je tim, ze strasne malo vazi, nema problem se pres spicky pohybovat, ale asi je to ijinymi faktory, malo spi, nevydrzi v klidu..
a klidne tu vypisu i ty negativa, ta si nekdo nemysli, ze ja si myslim, ze je neco vic 😅
taakze: 😀 😀 😀 i ted, skoro rocni, se budi 3x za noc a chce nakojit 😔 usina po 9, vstava v 6 😔 nechce na nocnik 😅 spatne a malo ji 😔 je hroznej mamanek, boji se cizich lidi 😔 v kocarku bdici moc nevydrzi, max 30 min, pak rve, na prochazky v kocarku fakt neni 😅 😅 😅 musim se ji hodne venovat, protoze sama si hrat nechce, potrebuje me jako partaka 😅 a je toho moc, takze ja si opravdu nemyslim, ze je neco vic...

poupe
20. bře 2008

Alcatko.j,prestan se omlouvat a psat negativa,ty uz se dopredu bojis,ze te ty maminky z klubu zaostalych deti,nebo jak se to jmenuje odsoudi,takovy mam pocit z toho co pises 🙂 neluska je sikovna a to je parada,u nas jsme taky pohybove sikovnejsi(od 5 mesicich sedi,v 7 leze stoupa si a chodi okolo nabytku a od 10 a pul sama chodi,ale jak pises boji se nocniku,cizich lidi,ale nastesti papa śkvele,ale spani hruza od narozeni jsme se nevyspali,ma dny kdy se budi po 4 hodinach ,ale jsou dny kdy po 2 a chce nakojit.raduj se ze svy holcicky.

alcatko.j
20. bře 2008

poupi, no bojim se 😔 proste zkusenost..bije se to ve mne..chtela bych se pochlubit, naoisu vetu a pak se az zastydim nebo co a mam potrebu to vyvazit negativem 😔

alcatko.j
20. bře 2008

Ale samozrejme ze se z ni raduji, ale tajne 😅

poupe
20. bře 2008

prd na to,chlub se verejne 😉 pa,pa

uhlikova09
20. bře 2008

alcatko,susik to ma mile drahe asi nepoznate ako to vyzera ked sa hadam alebo do niekoho"navazim" absolutne sa susik s tebou nehadam iba som vyslovila svoj nazor.to akoze sa nesmie????

alcatko.j
20. bře 2008

"Mila draha"..ale ten tvuj nazor je vysloven tak, ze to vypada, ze se opravdu navazis...

barunka
20. bře 2008

susik, včera som tie cviky nestihla, cez veľkú noc budem mať doma manžela, takže sa k tomu hádam dostanem a doťukám...

Inak som presne čakala, kedy sa zvrhne aj táto téma. alcatko, presne chápem, ako sa cítiš, keď sem píšeš, čo tvoj drobček dokáže. Ja som kvôli pár dámam z MK sem na určitú dobu prestala chodiť... Najviac ma zarazilo, že sa do mňa vtedy navážali tie, ktoré osobne poznali aj mňa aj Simi a preto vedeli, ako to so Simi v skutočnosti je...

Ja si nemyslím, že moje dieťa je vo vývoji popredu, mne to povedali nezávisle na sebe štyria lekári s tým, že buď sa to časom ustáli, alebo sa budeme musieť zmieriť s tým, že máme šikovné dieťatko. Pre mňa je Simi výnimočná jedine tým, že je MOJA. A navždy pre mňa zostane tým najdokonalejším dieťaťom na svete len možno neskôr, sa o tento titul bude musieť podeliť so svojím súrodencom...
(a ešte dodám, že ak by som mala právo výberu, vyberiem si dieťa, ktoré je trošku kľudnejšie, lenivšie ako ona )

uhlikova09
20. bře 2008

mozem okaslat nebudem sa tu s tebou natahovat

knuffel
20. bře 2008

Já nevím, co tu řešíte, téma je podle prvního příspěvku jasné: maminky, co mají dětičky-rychlíky, by se měly podělit se zkušenostmi ohledně rozvoje a podpory ratolestí. Já si to maximálně pročtu, protože se nemám s čím podělit, ale pokud mi vadí, že je něčí dítě génius, nebudu sem asi chodit, ne? 😉

knuffel
20. bře 2008

Resumé zní: když tě to nezajímá, nechoď sem. 😀

zuzkafuny
20. bře 2008

Môj je rýchlik pokiaľ niečo vidí a chce to rýchle hodiť na zem, strčiť, vyliať... 😖
Ale nepôsobil rýchlo keď sa narodil... 🙂 ale pre mňa bol ten najšikovnejší 🙂 najdrahší 🙂 najmilší 🙂 a hlavne môj jediný 🙂

uhlikova09
20. bře 2008

nikto nevravel ze ma to nezaujima knuffel len nepochopim ako moze niekto napisat ze ma nieco rozculuje ked to tak nieje,ja som napisala ze mala dat iny nazov temy tot vsio a este som pridala smejka a podla mna to nieje znak toho ze som rozculena a potom sa tu dve damy do mna obuju ze mam nieco proti susik tak je to troska na hlavu nie???

lullka30
20. bře 2008

to sa musí v každej téme začať nejaká nezmyselná hádka?

uhlikova09
20. bře 2008

asi hej 😀 ale ved uz kasleme na to a normalne sa ideme bavit o detickach rychlikoch

lullka30
20. bře 2008

ale veď ty si ju začala 😝

uhlikova09
20. bře 2008

no jo 😀

uhlikova09
20. bře 2008

ale nezacinam v kazdej teme 😀