Rýžovar, používáte ho i na něco jiného?

magdalenax
12. lis 2017

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat děvčata, zda používáte některá rýžovar i na něco jiného, prostě, zda jste něco nezkoušely. My máme Sencor - údajně nejprodávanější, stál asi čtyři stovky, ale proč se ptám.... . Byli u nás moji rodiče akorát v den, kdy jsme ho vlastně zkoušeli a mamině rýže moc chutnala. A tatí je takovej nákupčí a hned, - no, tak ho koupíme.... . Mami se zase brání snad čemukoliv, že prý nechce mít byt plný všeho možného, že jakýpak takový, že ji prostě uvaří normálně a že to, co má ji prostě už stačí. Takže mu ten rýžovar koupit v podstatě zakázala. Jenže co máme dělat my, když vůbec nevíme, co jim koupit pod stromeček. Je to paradox, peníze neakceptují (i když jsem to tedy riskla asi před dvěma lety a krom jiného dostali kasičku, zlaté prasátko a v něm tisíc korun v padesátikorunách), ale měli oba své osobní dárky, tak byli spokojeni. Je to dost těžké. Oni si dárky nekupují, nebo možná blbost nějakou. Asi takhle - chtějí dárky, ale o nic si neřeknou, tak se milé děti poperte s fantazií... .
Tak mi ten rýžovar probleskl hlavou, ale mít ještě nějaký argument, že se v něm dá udělat i to či ono by bylo opravdu fajn.
Děkuji za nápady!

ivuse20
12. lis 2017

Mě ho nabízel bratr a taky jsem se ho ptala jestli v tom můžu udělat ještě něco jinýho a prý je jen na tu rýži. Ale netuším jakou značku mají

magdalenax
autor
12. lis 2017

@ivuse20 Jako jsou ty dražší rýžovary, který prý umí udělat zároveň i maso, ale to nevím, jak to výrobci vychytali, že prý jde udělat i kompletní rizoto. Myslím si ale, že by šel využít i možná na vícero pokrmů, já to nezkoušela a moc času do Vánoc není. Proto jsem založila tuhle diskuzi, zda nemá některá vyzkoušeno něco více. Třeba - plácnu, čočku....

konik4525
12. lis 2017

Tak jim ho kupte a je ne..kdyžtak ho vrátíte no..u nás to bylo minulý rok stejně, mamka mi řekla že ho nechce že to nebude mít kam dávat ale nakonec ji taťka přemluvil že ať ho koupíme (rád ji a má rád nové věci) a od té doby nedelaji rýží jinak a jsou úplně spokojeni (jsou v důchodu takže vaří casto)

magdalenax
autor
12. lis 2017

@konik4525 Ano, máš pravdu - u našich je to stejné, ale máma, tak je to se vším - bude lítat ke sporáku, všechno dělat ručně, pak si nejlépe stěžovat

bacika
12. lis 2017

@magdalenax Nejsem si jistá, ale to asi nebude rýžovar, ale hrnec na pomalé vaření si myslím. To by možná nemusel být špatný dárek. Já jsem ho dostala minulý rok k Vánocům a jsem spokojená, dá se v něm vařit maso, omáčky, polévky, zeleninové pokrmy delší dobu při nižší teplotě a uchová si vitamíny 🙂, prostě vše co se dá na plotně uvařit, tak myslím, že ti tu rýži by zvládl 🙂

magdalenax
autor
13. lis 2017

@bacika Jsi hodná, vím kam míříš, ale s tímhle bych už tuplem neuspěla. Hele, my máme horkovzdušný hrnec, funguje naprosto super, takový sádlo v něm škvařit je prostě paráda - tedy kupř., mami ví, jak je bezvadnej a když jsem jí ho nabídla, že jim ho koupíme, tak to bylo zase to samé.... nééééé, nechci. Teď jsme kupovali opravdu levně sušičku, vlastní ovoce či tak něco nemáme, jen co mám na balkoně bylinkym ale hlavně na sušení hub. Maminka je ráda, že jsme ji pořídili, jelikož ví, že jim ji budeme půjčovat, ale to chápu, taková věc stačí v rodině jedna, bydlíme od sebe půl hodiny pěšky. Jenže mne fakt štve, že si o nic dohromady neřeknou a pak, když něco koupíš, (nenadává hned) ale za měsíc, - jako by to nebylo jedno. Včera jsem mluvila se ségrou, jestli už něco koupila. Rovnou jsem jí řekla, tak to bude řevu děvče... . Mamině knížku, - už nečte,- kvůli očím, pak jí koupila nějakou knížku s křížovkama (už luští jen sudoku) a tátovi také něco k luštění, jestli taky křížovky, ale táta zase luští osmisměrky. Zbláznila by ses, věř mi.
A ještě něco, - můj táta léta nejedl rýži, no nejedl, jedl, ale vyhýbal se jí. Teď ji má naopak v oblibě (ale to víš, věk...) A mami vaří způsobem jednou a pak už ne, až za dva dny. Takže kupř. uvaří v pondělí guláš, v úterý brambory a sekanou, ve středu si dají zbytek guláše, sekanou buď ve středu k večeři, nebo ve čtvrtek k obědu, nebo prostě něco, jako já nevím- květák na mozeček s bramborem, tak ten udělá na jeden den. Prostě to všelikak střídá, ale vaří ty max. 4 porce a mě štve, že se crcá s kdečím, přitom existuje spousta pomocníků....
Jinak děkuji za radu, jsi hodná

bacika
14. lis 2017

@magdalenax V pohodě nemáš zač 🙂 Nemáš to vůbec lehké ti řeknu 🙂. To je pak těžko vybrat nějaký dárek. Tak přeji ať se ti podaří něco vybrat a jsou spokojení 🙂