S 2. miminkem si nás Dr. zve do poradny méně často

karotky
13. zář 2010

Když si mi narodil první synek(Adámek)a v neděli 29.4.2007 nás pustili domů,už druhý den mi dr. volala,ať se přijdeme ukázat.Od té doby jsem k ní chodila každých 14 dní na převážení(zvala nás sama od sebe),dokud jsem kojila.S tím druhým(Matějem)nás pustili z porodnice v sobotu 31.7.2010 a v pondělí jsem si sama od sebe zajela k dr.(ta naše měla dovolenou,takže jsme šli k zastupující),která ho prohlídla,zvážila a sama od sebe mi navrhla,ať si ho dojdu kdykoliv převážit.Šli jsme tam za 14 dní,aniž bysme se objednali a dr. byla fakt ochotná.Za dalších 14 dní se vrátila z dovči ta naše,tak jsem si tam zavolala,ihned jsem měli přijet,zvážila ho a změřila se slovy:"Do průkazu si pište co chcete..................." 😅 Trošku jsem se zarazila a zeptala se jí,kdy máme přijít příště a bylo mi řečeno,že v šestinedělí a se zprávou od ordtopeda.Šest neděl bylo Matějovi ve středu 8.9.2010,tak jsme na kyčle zašli v pondělí 6.9.(má poradnu na kyčle jen v pondělí)a když jsme přišli k naší dr.,na úvod se divila,co tam děláme 😅 a když jsem jí dávala zprávu od ortopedky,řekla mi,že jí to mám ukázat příště. 😅 Zvážila ho,změřila s tím samým:"Do průkazu si piště co chcete................!" a na další kontrolu máme přijít až ve 3.měsících.Plně kojím,tak bych očekávala,že bysme tam mohli v polovině té doby(tzn. za 2 týdny)dojít ukázat na převážení,ale pořád přemýšlím,jestli se mám ohlásit dopředu nebo ne. 😀
Tak buď k tomu tak přistupuje kvůli tomu,že jsem "zkušená" matka(ikdyž ono po 3.letech se toho dá dost zapomenout 😝 )a nebo je to tím,že je to jiná dr.,než ke které jsem chodila s Adámkem od začátku do 8.měsíců.Co myslíte.................jaké máte zkušenosti Vy? 😕

ivika18
13. zář 2010

@karotky, preventivní prohlídky jsou tuším ve 14 dnech, v 6 týdnech, 3, 6, 12 měsích, nebo tak nějak, každopádně určitě ne po 14 dnech, takže pokud nemáte problém, tak není důvod tak často chodit k mudr 😉, jim to asi neproplatí častěji pojišťovna 😝 . Ale fakt je, že s prvním jsem asi chodila častěji, ale to jsem chodila pro recept na kapky na bříško, tak ho vždycky zrovna převážila.

petulka77
13. zář 2010

Z mých zkušeností záleží na lékaři a také na tom, kolik mají v daném období novorozenců. Ze zákona máme prohlídky po narození, při převzetí do péče, v 6ti týdnech a pak až ve 3 a 6 měsících. Vše mezitím je věcí lékaře. Dceru jsem taky chodila jen převažovat co 2.týden (málo přibírala a doma jsem si ji vážila denně) a jinak měla jen předepsané prohlídky.

helulela
13. zář 2010

Mám sice teprve první dítko, ale na kontroly jsme měli následovně - při převzetí do péče byl u nás doktor doma, pak v 6T, 3M, 4M, 5M, 6M a teď půjdeme v 8M. Kdyby byl nějaký problém s kojením, tak kdykoliv mezitím na převážení.

bufina
13. zář 2010

U nás to tak určitě je. S prvním jsme běhali snad co 3 týdny min. do půl roku a teď chodíme snad po dvou měsících a to se malej narodil v 33+6tt, takže sem spíš čekala že ho bude chtít doktorka kontrolovat častěji.

ducky
13. zář 2010

Tak já chodím s malým zhruba tak stejně často jako s malou. Nejdříve přijela dr. k nám, pak jsme tam byli asi po týdnu. Od té doby chodíme asi á 14 dnů. Teď jdeme ve dvou měsících.
Jako že chodíš míň, to bych třeba ještě skousla, ale že ti dr. řekne, ať si napíšeš do průkazky co chceš, tak to by mě teda zvedlo mandle a pochybovala bych o ní 😝 😔 U nás to vždy píše sestřička a opravdu poctivě zaškrtává i jestli je plně kojen a tak dále. Je tam vždy i nějkaá poznámka, většinou teda že je zdravý, šikovný 😀

ivasad.
13. zář 2010

Prohlídky mají být tak, jak je uvedeno v očkováku. Převzetí do péče, 6 týdnů, 3 měsíce, 6 měsíců atd. Já tak s malou chodím. Proč bys chtěla chodit častěji? Já jsem ráda, že tam pořád nemusím 😀 Sestřička je ochotná, říkala že kdykoliv můžu přijít na váhu - má jí v sesterně, ne až v ordinaci, takže to by bylo bez účasti doktorky, jen pro info 😉

luuciee83
13. zář 2010

Já chodím s Adélkou úplně stejně jako s Matýskem 😉 tedy převzetí do péče (to byl dr. u nás doma), pak 6t, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m a teď máme přijít v 9m 😉 takže souhlasím s tím, že to v těhlech intervalech normální 😉 malého jsem nekojila a malou stále kojím+příkrmy. Jinak samo můžeme přijít kdykoliv, když by byl jakokýkoliv problém 😝 🙂
jediné, co by mi vadilo je ta její průpovídka, ať si do průkazky napíšeš, co chceš - to bych asi neskousla... 😖

kjajule
13. zář 2010

Já nevím každá doktorka to má asi jiné, já jsem chodila s malým do 1.měsíce každý týden, do tří měsíců každých 14 dní. a do roka každý měsíc...+ preventivní prohlídky co jsou v očkováku...Byla jsem za to ráda aspon sem nebyla vyplašená z každého pupínku...když byl vlastně pořád pod dohledem doktorky...🙂

eloana
13. zář 2010

Ahoj taky tedy nechodime prevazovat a to plne kojim -pouze pokud by byl nejaky problem -doktorka tu byla v 7 dnech pak ve 14dnech -nevazila..... pak 6tydnech my u ni a ted nas ceka na 3m. S dcerou jsem byla jeste na 4m, 6m , 8m a pak normalne dle ockovaciho prukazu

lena27
13. zář 2010

v první půlroce se chodí na prohlídky po měsíci a do roka pak po 2 měsících.
taky se divím, že jsi na první návštěvu jela k ní. doktorka by měla přijet po příjezdu z porodnice k tobě.
a proč chodit na prohlídky častěji, když nemáte problémy. ještě by chytil v čekárně nějaké bacily

heresta
13. zář 2010

Ahoj, my chodili přesně podle očkováku... takže převzetí do péče pak 6 neděl, 3M,6M a 12M 😉

zany
13. zář 2010

@karotky - já jsem s oběmi dětmi chodila stejně 😉 Byli jsme po propuštění z porodnice, pak ve 14-ti dnech, na konci šestinedělí, ve třech měsících, ve čtyřech měsících, ale to bylo vždy spojeno i s očkováním... Myslím, že jsme chodili každé dva měsíce - 4, 6, 8, 10 a v roce... 🙂
Myslím, že pokud dítě prospívá a to mamča sama pozná jak pije, tak je zbytečné chodit častěji 🙂 Pokud máš pochybnosti o tom jestli ti malej přibírá, tak bych si tam zašla, ale jinak bych to viděla jako zbytečné 🙂

lucy..
14. zář 2010

Ahoj, my jsme take chodili s obema detmi stejne. U mladsi dcerky jsme teda byli jeste mezi 6-ti tydny a 3 mesici na prevazeni, ale to je navic, jinak je vse jak pisou holky 😉 Akorat me teda trochu zarazi to "do prukazky si piste co chcete".. 😕

albert1
14. zář 2010

Teda chozeni k lekari jen kvuli prevazeni, to je pekna pakarna. My mame doma vlastni kojeneckou vahu, manzel mi dokonce vypracoval graf 🙂 Uz kdyz jsem nesla dceru na vahu v ordinaci, hlasila jsem dopredu jeji hmotnost na 2 desetinna, doktorka nastesti rychle pochopila, ze jen kvuli vaze si nas zvat nemusi, o te jsem ji potom mohla informovat pouze telefonicky.
Chapu, ze chozeni do poradem je vetsinou smysluplna cinnost, na druhou stranu nerada vzpominam na nase zacatky s dcerou, kterou jsem temer vzdycky musela kvuli odjezdu budit z uplne tvrdeho spanku, u lekare potom predvadela neuveritelne zachvaty vzteku a nevole, dokonce uz nas chteli hnat na neurologii...

jitulisek
14. zář 2010

já mám tedy první mimčo,ale také podělím se zkušeností. Druhý den po příjezdu z porodnice k nám dr. přišla.Pak jsme šly 14 dní, 6 týdnů, 3 měs., 4. měs., 5. měs. a te´d jsme objednáné v 6. měsíci. Ve 4.a 5. měsíci jsme šly kvůli očkování, ale dr. nás stejně přeměřila a převážila. Jinak co týká převážení, tak z doslechu vím, že tak chodily holky jen, když měly problémy s kojením apod.

1980mat
14. zář 2010

Ahoj, já mám teď druhé děcko a chodíme stejně jako s prvním a to přesně, jak píše jitulisek jen s tím rozdílem, že k nám doktorka domů nepřišla ani po narození syna ani po narození dcery, ale my přišli den po propuštění z porodnice k ní. Takže u nás to bylo, po propuštění z porodnice, ve 14 dnech, v 6 týdnech, ve třech měsících, 4. měs., 5 měs., 6 měs., 8 měs., 10 měs., 12. měs. Chodili jsme přesně podle zdravotníáho průkazu a mezi tím jen na očkování, kdy nás ovšem taky převážili, změřili apod. Jestli dobře počítám v prvním roce života jsme byli u doktorky desetkrát na její pozvání.

beruska24.9.
14. zář 2010

Po příchodu z porodnice přišla Dr. k nám domů, pak jsme chodili na kontroly ve 3., 6. a 10. týdnu, ve 4.,6.,8.,10. měsíci, teď nás čeká roční prohlídka a pak až v 18. měsících. Během šestinedělí jsem chodila s malou 1x týdně na převážení (na vlastní žádost).