S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

jalao
6. lis 2009

😀 😀 😀 😀 Sak pockaj, ked tu aj ja daco rozbalim, co mi nervy zere!! ci mi pomozete... 😉 😉

vladkaz1
6. lis 2009

no veronkaj konecne sa vam to pohlo dobre ste to riesili a ja by som teraz necakala kym sa mlady rozhybe ale hed by som mu mu na druhy den nieco nakazala .. nech prilozi aj on ruku k dielu 🙂
ja som tu vcera nebola mala som tu segru potom sme po obede isli spolu k nasim prisla som az vecer unavena ,mala debatu s manzelom ze je vecne za pocitacom ,ze nech nam venuje viacej casu a zabralo ,som zvedava do kedy a vecer sme kukali panelak a uhorecka bola 😀 ,zaspali sme spolu 😅
malej som vcera zobrala dudle vsetky a vysmarila ,ani moc nerevala robi sa jej predkus a ona dudle zbozne aj cely den by dudlovala .. no dufajme ze to nebude mat nejaky nasledok ze nezacne si cmulat prsty... v tom sa nevyznam ..
Jalo ty si zlata 😀
A dakujem vam za mailiky som sa nasmiala ,hlavne na tom pipikovi 😀

frisbee
autor
6. lis 2009

Ahojte ženy a mamička s červíkom 😀 😀 😀 Ty uhorka,tak sa to podarilo 😀 😀 😀 😀
veri...veď je to super,to vieš,že sme lepšie ako poradňa,my to nemáme naštudované,ale zažité z praxe 😀 😀 😀 😀 ,ti furt hovorím,že to funguje.Akurát tam by som ešte bola rýchla ako blesk,keď mladý povedal,uže u nej nemusí nič robiť,a tu býva,tam by som reagovala,že veď práve,býva,slúžku nemá,tak bude kúpeľnu po nich umývať on 😉 .Ináč veri,super,chválim ťa 😀 😀 😀 😀

vladkaz1
6. lis 2009

ja by som mu povedala ze bude platit aj tu vodu.... 😀

jalao
6. lis 2009

ja myslim, ze je uspech aj to, ze to Veronkin drahy uznal, ze to takto dalej nepojde... 😠 😠 , ze treba spravit poriadky aj vo vlastnych radoch 😉 😉 Sice iniciatorom bola Veronka, ale ved ktory chlap by sam od seba chcel riesit, rozoberat a diskutovat o takejto "neprijemnej" teme... 😒 😒
Vladi, my sme tiez dudliky zahadzovali X krat do kosa, ale nakoniec sme este vzdy nejaky zabudnuty nasli...s nim vzdy rychlo zaspala, bez neho sa chudatko hadzala v posteli aj hodinu a to mna nebavilo 🙄 🙄 Nakoniec ho mala asi do 2,5 roka, vtedy som jej povedala, ze ten svoj ma rozzuty (uplne piskal...fuj 😀) a novy sa predava len pre male babatka, tak potom to akosi uz uznala 😉 😉 😉

frisbee
autor
6. lis 2009

Mńa naadlo,ako sa bavíte o dudlíkoch,že naša ho nemala,otom si začala staršne cmúľať palce,nič proti tomu neomáhalo,normálne mala pod kožou hnisavé bubliny a aj sa jej trochu deformovali ☹

veronkaj
6. lis 2009

aj ja by som chcela meilik pipikovi 😀

jalao jasné že ti pomôžeme každému pomôžeme a vystihla si to správne konečne usúdil, že treba trochu aj poriadky spraviť a ked sa nezačne zapájať dám mu to ešte pocítiť, a som bola rada, že sa postavil aj na moju stranu a aj ked sa mladý urazil, a ked sa nič po nejakej dobe nepohne tak im to dám znať.

vladkaz no super, aj u vás to ide dobre, a teraz bude mladý pár dní nafučaný a musí niečo nachystať na pondelok kvôli uchádzaniu do práce, takže neboj, aj naň ho príde, ked sa nič nezmení veľmi rýchlo sa ozvem teraz chvílu počkáme kým sa odrazí. a vie,ž e ked si nájde prácu bude aspon trochu prispievať na domácnosť.

a ´dakujem za pochvalu normálne som aj na seba hrdá, mladý teraz bude mať asi rozhovor cez víkend s mladou lebo určite bude chcieť ísť k nemu a on jej povie, že čo namietame. 😀

vladkaz ,ked hovoríš o dudlíkoch, moja tiež zbožňovala dudlíky mala ich niekolko a postupne som to robila tak, že sa začali ako že strácať, a potom ked zostali dva tak som jeden odložila že akože musela som ho dať do čistiarne lebo bol velmi už ududlaný a mala jeden a potom som povedala že aj ten dám a že donesiem ten druhý domov, tak som ich vymenila a o dva dni sa akože ten dudlík pokazil a tak musela čakať kým príde z čistiarne a pýtala sa pár dní a potom že kúpime a ja som povedala že bohužial dudlíky predávajú len malým bábatkám jej už nepredajú lebo je veľká a už sme potom nejako dudlík nepotrebovali a ked aj chcela odviedla som pozornosť.

jalao
6. lis 2009

Fris, ano, ja som to tu predvcerom pisala, ked Vanja opisovala ich odstavovanie a zlozvyk v noci sa kojit, ze malinka sa nevie oducit, ze mam kamosku, co si cmulala palec a do 6 rokov ju to nemohli odnaucit, lebo ved ako to ustriehnes, ze si cmula? Dudlik schovas, ale ten palcek je vzdy po ruke 😀 A tiez ho ma uplne deformovany - taky nevyvinuty jej zostal. (ale je to sikovne dievcatko 😀 😀 😀 )

vladkaz1
6. lis 2009

jezis nestraste ma s tym cmulanim som spravila chbyu ze som jej ho zobrala? uvidim ci bude zaberat dalej tej dvovod ze havo zobral dudinku zatial v poho ani nepyta cez den by ju uz mala v puse nacapenu

jalao
6. lis 2009

Vladi, nie, isto si nespravila chybu...ja som Tani davala dudel len na spanie, cez den ho nesmela...bol na najvyssej policke 😀 😀 😀 Ale na to zaspavanie som jej to dopriala, ukludnilo ju to a to som bola len rada...
Veron, ty si zvolila podobnu taktiku, ako aj my, vidis a zabralo to, ze?
ja som to mala trochu aj skomplikovane, lebo niekedy sla mala spat ku nasim a moja mama drzala v zasobe - aby spravila vnucke to najlepsie, asi 5 dudlikov a mna to stvalo, ze ledva ju oducim, babka jej to zase dopraje 🙄 , ale nakoniec to aj mala brala tak, ze doma nemam, u babky mam 😉 😉 😉 😉

frisbee
autor
6. lis 2009

vladi,neboj,stejne to neustriehneš,ja som mladej strčila palec aj do soli a nepomohlo to,ale ako prišlo,tak odišlo 😉

jalao
6. lis 2009

fris, moja segra si ohryzala nechty a mama jej vzdy hrozila, ze jej ich strci do stiplavej papriky! 😝 😝 😝 😝

veronkaj
6. lis 2009

jalao aj ja som obhrýzala a žijem, akosi to prejde všetko nejako časom, a vladkaz neboj odnaučí sa a ako písala jalao deti si aj zvyknú veľmi rýchlo čo u koho môžu.

vladkaz1
6. lis 2009

no ved ano len nechcem aby mala predkus ,lepsie zobrat dudel ,nez potom chodit po zubaroch na strojcek 😝

jalao
6. lis 2009

jasne, neboj, jej sa este zubky vyvinu, ak mozes, tak ju teda oducaj 😉 😉 😉 Nasa najmensia je napr. taka divne uvedomela, ze nejde spat, pokial si zuby sama neumyje...Starsich musim nahanat a tato mala, ked jej poviem, chod uz spat!, tak sa vytoci, ze sak ona si este neumyla zubky!! Lenze to ja poznam, to je dalsich 15 minut natahovania casu 😖 😖 😖 Je to taktik 🙄

vladkaz1
6. lis 2009

😀 😀 jalo no teda ????? zlata krpana 😅 😅 😅 😅 moja mala zas ranko vecer iba pastu papka nie zuby umyva asi tolko 😅
ale napodobnuje lebo my si umyvame rano vecer a moj castejsie kedze je fajciar, aj hocikedy po jedle ,alebo tak ,to zas ja neprehanam .. jaj baby ked si tak vezmete uz 2 hy mesiac uspesne nefacim .. necely 😵

veronkaj
6. lis 2009

vladkaz to som nevedela že si prestala fajčiť, ved kvôli miminku všetko,

jalao ty máš hotového malého diplomata 😉

fris a tebe je ako už lepšie,

a vanja asi celú noc odúčala alebo maličká plakala že tu ešte nieje

a darinka asi je za pc šéfka

vladkaz1
6. lis 2009

veronka ano prestala som da sa povedat za tyzden som obmedzovala po jednej ale neboj sa kolko krat by som si veru dala ved som fajcila krabicku denne ale teraz ani jednu .. aj moj obmedzuje len sa mu nejako nedari on fajcit teda neprestane na to ho velmi dobre poznam ..

jalao
6. lis 2009

Vladi a uz ti nebyva tak zle, ano? 😉

vanja
6. lis 2009

ahojte baby,
veronkaj super si to zvládla, si kočka 🙂 🙂
vladkaz a neboj sa s tým cumľom, určite to nie je o tom cumlíku ako píšeš. Moaj staršia mala cumel do 2 rokov, potom sme boli na dovolenke, a hodili sme ho s ňou do vody, a rybka spapala. Dva noce boli troška ťažšie a le uspokojila sa s tým a bolo dobre. Mala krásne rovné mlične zúbky žiaden predkus. Až keď jej začali rásť trvalky, tak boli širšie v puse mala málo miesta tak sa jej urobil predkus. Teraz máme už 2 rok strojček na noc a možne ešte rok a má krásne rovné.
Mladšia zase nemá cumel vôbec a má predkus, síce len mierny, ale vidno ho. Tak uvidíme čo bude keď budú trvalky.
Známej malá mala 3 roky cumel a nemá žiaden predkus.
Je to o preddispozícii, akú má a nie od cumla.
Takže neboj, a aj keď bude mať, dá sa to vyrovnať.
Moja staršia keď spojila zuby tak som jej vedela dať veľký palec medzi ne. Teraz tam si už nedá ani ona malíček a to má tenký.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Bozkávam vás a prajem pekný dník.

frisbee
autor
6. lis 2009

ahoj Snehuľa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jalao
6. lis 2009

co co/ je tu sefica? ci uz aj bezkala fuc?? ☹ ☹ predniesla ortodontne okienko a usla!! Necakala ani na nase reakcie!!
😀 😀

vladkaz1
6. lis 2009

jalo ano mas pravdu uz je mi hodne lepsie 🙂 mam este ze vraciam rako ked vstanem a idem do ladnicky hned malej robit ranajky ale inak nie pohoda zvracanie ustupilo ,smrady ako cibula ,maso, cesnak mi vadia stale nehorazne a cigarety 😝
vanja ,no mala nemam mat po kom predkus ,ako pises je to dane .. tak dufajme ,ze to bude v pohode ,ved pockame si, ako pises na trvalky ,ale dudlik uz nedam na spat ,lebo chodila len z dudlom cely den noc a len pytala dudu bolo to hrozne otravne ,pri tom mnozstve dudlov, ked som nemohla nejaky najst a mala rev rev rev .. no otras .. ale zatial v poho ,uvidim poobedny spanok a dnes sa ma dokonca pytala, ci zobral dudinku havo a vtacik a ja ze ano a nic ..

jalao
6. lis 2009

Dievcata, co idete kuchtit na vikend? dajte tipy! 😉 😉

veronkaj
6. lis 2009

vladkaz aj ja by som chcela takéto nevolnosti a nie väčšinou čo mám zo stresu.
hlavne že ste ok,

vanja a vy ste ako zvládali noc

a ´dakujem za pochvalu 😉

frisbee
autor
6. lis 2009

vladi,ja dúfam,že už ti bude dobre..no akurát sa nám budeš guľatiť...ja sa tak teším 🙂 🙂 🙂 🙂
veri....máš byť na seba pyšná,ľudia si k tebe dovolia toľko,kam ich pustíš,ja som bola roky ticho,alebo prehnane slušná...bohužiaľ to v dnešnom svete nefunguje ☹ ....drž sa nám 😉
jalao...oko si dnes vymyslelo,že má chuť na gnocchi s omáčkou quattro formaggi s artičokami a paradajkovým šalátom,už sme po jedle,teraz idem variť na zajtra,vyzerá to na taký "eintopf",ako hovoria Češi,co dům dal 😀 ...bravčové kocky,zemiaky,zelenina do jedného hrnca,bude sa oblizovať ešte týždeň 😀

vanja
6. lis 2009

ja mám dnes robotníkov na stavbe, takže varím polievku z kostí, zemiaky rezne, a bude aj na zajtra 🙂
preto len priskočím a odskočím 😀 😀 😀 😀 😀
vladka tak to s tým cumlíkom zvládajte ďalej. Nám sa úspešne darí nekojenie cez deň, ale v noci stále 4-5x za noc.Ale to len sa napapá a zaspí.
Cez deň si občas zapýta, ale jej poviem že nemôže, ona hneď nato že mamka má bibienko zalepené, pôjdeme spinkať odlepí. A s tým sa uspokojí. Ale dakedy večer okolo 6-tej už ma volá spinkať, lebo vie, že odlepíme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
včera som mohla mať konečne uhorku a moja malá si zmyslela že nie. 😠
Bola hore od pol 12-tej do jednej. Koľkokrát som ju išla prneiesť doi postieľky už bola hore a plač. Takže sme to vzdali. Dúfam že dnes v noci bude spať. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
fris a ty ako lísty už opadali, slivovicu alá fris kedy pijeme? 😀 😀 😀 Na vianoce si dáme? My imaginárne a tu normálne. 😀 😀 😀
bambi sa nám fláka čo? 😀 😀 alebo uhorkuje 😀 😀 😀

vladkaz1
6. lis 2009

Fris tak tak dobre varis veru aj ja by som si dala syrovu omacku na 4 ry spos. 😵 zavidim spravim si veru aj ja .. a este ich zapeciem v trube nech su take chrumkave aj s omackou .. len ten plech kto bude umyvat ze?
my mame este gulas aj kapustnica tusim je neviem ja jem velmi malo ... ale snazim sa teple polievku a vcera som zjedla 3 palacinky to je jedlo co? nevadi mala som na to chut pri telke ..
inak sa mi nic nechce dnes ma byt vyplata tak pojdeme aj na velky nakup,ak nie az v pondelok 😝

jalao
6. lis 2009

Ja som vcera kupila kur. prsia a spravim ich asi na smotane - decka to volaju, masko s cervenou omackou 😉 😉 a mlada vzdy chce k tomu halusky ozajstne, hoci najrychlejsie je uvarit vrtule, ale vzdy si poviem, ze jej spravim radost a ona to je aj take samotne plane z misy...aj uvarene rezance do polievky samotne vyjeda... 😀 😀 Len mam vzdy z toho tiez dost riadov, ako vladka vravi...a personal na vypomoc nikde! 😀 😀
Vanja a co uz tu deku robite?

frisbee
autor
6. lis 2009

vanji,no to ma teší,máš už veselší tón,už si sa nám vrátila 🙂 🙂 🙂 .slivovica kvasí kvasí,ešte tak mesiac bude bublať 😀 ...že uhorka...ja som tak mimo a boli ma aj kĺby,že som uhorku nevidela sto rokov 😀 😀 😀 😀