S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

frisbee
autor
8. únor 2010

Dávam hlasovať,som za 😀 😀 😀 😀

jalao
8. únor 2010

Jaaa bych to aj do Strassburgu hnala!! 😝 😝

vladkaz1
8. únor 2010

ahojte,no mala som kamosku dobru aj s malym ,spravila som jej obocko mihalnice pokecali sme dobre pri kavicke .. ideme sa naobedovat a dam malu spat ..
So snehom nestraste, lebo ma poraza uz 😝

nikinka008
8. únor 2010

Ahojte babulky,tak ja som este taka nijaka zo vcera 😖 ozaj v utorok budeme vediet viac o sesternici tak mam strach ze co ☹ ☹
dnes som dostala menstruaciu strasne ma boli brucho dnes nejdem ani do skoly 😝 ale tesila som sa co uz 😖
a nic sa mi nechce teraz sme sa zobudili mala spala uz o 10 lebo dnes uz o pol8 bola hore 😠 tak som si aj ja pospala ale spala len 1.5 hodiny a ja by som este tak chcela spat fnuk ☹ iba co ma hlava zase rozbolila asi fakt pojdem na to ocne 😖
prajem vsetkym krasny den
vladka a nic si z toho nerob mojko isto to bude z tehotenstva myslim ze aj mne sa to stalo 😉

frisbee
autor
8. únor 2010

niki,myslím na tvoju sesternicu,držím palce a s tvojim dodatočným dovolením..napísala som to ako radu pre kočku,ktorá váha,či si vziať Araba...aby si dala veĺký pozor a počítala so všetkým.

No dúfam,že bude sesternica v poriadku,je treba myslieť na jej bezpečnosť,hlavne aby bol v base a ona teraz može žiadať súdy o ochranu pred ním a zákaz styku s dieťaťom.

nikinka008
8. únor 2010

fris jasne to je v poriadku, 😉 aj ja si myslim ze by to bolo najlepsie keby sa k nej nesmel priblizit a nemal styk so synom 😠 pretoze on jej nikdy neda pokoj ☹ ☹

frisbee
autor
8. únor 2010

no práve...toto je treba okamžite zažiadať na súde,akurát sa bojím,že ona bude teraz slabá a bude sa dávať dohromady,treba právnika,určite je to aj v Nemecku tak,že keď na neho nemáš peniaze,tak ti ho pridelia ex offo-zadarmo.Ale je treba,aby jej niekto pomohol,rodina,známi....

nikinka008
8. únor 2010

ja som jej aj pisala ze nech nam da kludne vediet ak bude potrebovat pomoct,ak by to bolo v nasich silach tak by sme jej okamzite pomohli to je jasne 😠 len ci nebude mat strach ho udat alebo co,aby jej znovu nieco nespravil, ☹ ☹ ☹ a zazalovala by som aj stat ktory ju mal chranit on sa jej uz vela krat vyhrazal ☹ ☹

frisbee
autor
8. únor 2010

no nesmie mať strach,to už by po druhý raz nemusela prežiť,a dieťa podľa islámu by patrilo jeho rodičom,tak bacha.

baby,čo nás čaká:

http://www.novinky.cz/domaci/191465-cesko-znovu...

nikinka008
8. únor 2010

mas pravdu fris 😉
ach moje nervy fris kedy sa to uz skonci stym mrazom a snehom 😖 zase sa mas na co tesit co 😖

xxveronikaxx
8. únor 2010

poznáte nejakú stránku kde sa dá ešte písať s mamičkami 🙂 Ďakujem

frisbee
autor
8. únor 2010

niki,teraz je podstatné,aby sa uzdravila,ale aj to,aby ju niekto v nemocnici strážil,pretože on može byť v base,ale má určite chlapov v rodine,ktorí tiež budú hájiť "jeho česť"....nechcem strašiť,ale radšej predvídať,než dopustiť nejakú tragédiu ☹

nikinka008
8. únor 2010

fris toto ani nehovor ☹ ☹ ☹ mam strach o nu ☹ ☹ 😔

frisbee
autor
8. únor 2010

má tam ona niekoho?

nikinka008
8. únor 2010

myslim ze len kamaratky nejake

frisbee
autor
8. únor 2010

kurnik šopa,tak polícia by jej mala prideliť ochranu 😠

nikinka008
8. únor 2010

vidis ze ani teraz ju nik neochranil 😠 ☹

frisbee
autor
8. únor 2010

no ale po útoku už musia reagovať,kúsim sa pozrieť na nemecké zákony do googlu.

nikinka008
8. únor 2010

tak len dufam ze nieco uz robia 😠 😠 kiezby som vedela viac ☹ ☹

nikinka008
8. únor 2010

idem dat malej jest kludne pis fris 😉

frisbee
autor
8. únor 2010

niki,našla som to,od minulého roku platí v Nemecku zákon na ochranu obetí,hodím ti sem článok,je to automatický preklad,takže trochu divný,ale je to ono..nejaké číslo tristo niečo.Musí požiada´t na základe tohoto zákona o ochranu.

# V oblasti žalobce a oběti právníka vychází neustále, protože zákon o udělení zvláštních práv nejzranitelnějších obětí v zájmu zmírnění zátěže v trestním řízení. Dabei bündelt es Vorschläge des Bundesrates und insbesondere zahlreiche Anregungen von Opferschutzverbänden zu einem stimmigen Gesamtkonzept. Spojuje v sobě návrhy Spolkové rady a především mnoho podnětů od sdružení obětí 'do koherentního celku. Der Schwere des Delikts und den Folgen wird künftig ein stärkeres Gewicht beigemessen. Závažnosti přečinu a důsledky budou v budoucnu měl mít větší váhu. Im neuen § 395 StPO wird nun beispielsweise auch Opfern von Zwangsheirat oder sexueller Nötigung die Möglichkeit eingeräumt, sich dem Verfahren als Nebenkläger anzuschließen. V novém trestního řádu, § 395, je nyní například obětem nucené uzavírání manželství, nebo sexuálního útoku mají možnost vstoupit do řízení jako žalobce. Auch Opfer von Raub, Erpressung oder anderen Delikten gegen höchstpersönliche Rechtsgüter sind in Zukunft nebenklagebefugt, wenn sie von schweren Tatfolgen betroffen sind. Také oběti loupeže, vydírání a dalších trestných činů proti vysoce osobní právní zájmy jsou nebenklagebefugt v budoucnosti, pokud jsou ovlivněny těžkou Tatfolgen. Daneben wird im neuen § 397a StPO der Kreis derjenigen erweitert, die - unabhängig von ihren wirtschaftlichen Voraussetzungen - Anspruch auf Beiordnung eines kostenlosen Opferanwalts haben. V Navíc nový § 397a trestního řádu rozšířit okruh těch, kteří - bez ohledu na jejich ekonomické podmínky - právo na jmenování oběti nemají bez právníka. Künftig übernimmt der Staat die Anwaltskosten auch bei Straftaten wie etwa schwere Körperverletzung, Raub oder schweres Stalking, wenn die Tatfolgen besonders schwer sind. Od nynějška stát předpokládá, že soudní poplatky pokrytí zvýšených přestupky, jako je přepadení, loupeže nebo vážné sledování lidí, pokud Tatfolgen je mimořádně obtížné.
# Da jede Rechtsverfolgung die Kenntnis der Rechte voraussetzt, werden in § 406h StPO auch die Informationspflichten der Strafverfolgungsbehörden gegenüber Verletzten von Straftaten erweitert. Jelikož každý stíhání vyžaduje znalost práva, která jsou rozšířena v § 406h trestního řádu, zveřejnění činných v trestním řízení proti oběti trestného činu. Beispielsweise muss künftig schon die Polizei bei der Anzeigeerstattung das Opfer in verständliche Weise und sehr viel umfassender als bisher über seine Rechte belehren und auf spezielle Hilfsangebote von Opferhilfereinrichtungen hinweisen. Pro příklad, musí policie pokračovat i při pohledu na oběti v srozumitelným způsobem úhrady a mnohem komplexnější než v minulosti poučeni o svých právech a speciální nabídky pomoci z bodu Opferhilfereinrichtungen. So muss das Opfer etwa über die Möglichkeit einer psychosozialen Prozessbegleitung oder andere Unterstützung von Opferhilfeeinrichtungen aufgeklärt und auf Entschädigungsansprüche oder Schadensersatz im Adhäsionsverfahren aufmerksam gemacht werden. Musí obětovat některé možnosti psychosociální podporu procesu nebo jiných podpůrných zařízení a budou informováni o nároky odškodnění obětí nebo škody upozorněn na občanskoprávní žaloby. Zudem werden durch Änderungen in den §§ 138 und 142 StPO die Auswahlmöglichkeiten der Verletzten bei der Wahl eines anwaltlichen Beistand vergrößert. Jsou také v důsledku změn v trestním řádu § § 138 a 142, výběr lidí bylo zraněno při výběru advokáta pomoci zvýšit.
# Durch eine Ergänzung des § 158 StPO können Verletzte künftig leichter in Deutschland Straftaten anzeigen, die an ihnen im europäischen Ausland begangen wurden. Prostřednictvím novely trestního řádu, § 158, zraněný snadněji v Německu k názoru, že budoucí zločiny byly spáchány proti nim v Evropě.

frisbee
autor
8. únor 2010

no tak sa to nedá dobre prekopírovať,kurnik...je to Ponuka pomoci obetiam...Hilfsangebote von Opferhilfereinrichtungen.

frisbee
autor
8. únor 2010

http://www.viaiuris.cz/index.php?p=msg&id=196

niki,toto je treba dať jej rodičom,nech skúsia zavolať na ten Bílý kruh bezpečí a oni im poradia všetko,spolupracujú s Európou

nikinka008
8. únor 2010

dobre fris a dakujem pekne 🙂 idem lebo ma boli hlava ☹

bambi09
8. únor 2010

ahojte 🙂
tu sa riešia vážne veci,och jaj,to je tak blbá tá situácia-keby sa mohla vrátiť na SK ☹ ☹ ☹
baby,neberte si Arabov,moslimov-inú kultúru,ak to nevyjde,ste v háji ☹ ☹ 😒 😠 😖 Slovák keď je pako,tak ho môžeš kopnúť do zadnice-teda ako ktorých,dvojmetrové psychopatické hovadá sú tiež niečo 😖 😖 😖 ale s inou kultúrou to nie je také ľahké 😒 😒 😒
mne príde po 17-tej jedna pani pozrieť stolík,tak idem upratať,malá začala kýchať,keď vstala,že ju uško bolí-už nech sú tie stoličky von,dúfam,že to je len z toho a žiadna choroba-veď len nedávno sme skončili so soplíkmi 😒 😒
má teplé rúčky,ale horúčku nemá 😝
julka,tak ja som myslela,že aj vy idete do toho kina 😅 a vy ste si labzíkovali,hej?? 😉 a na čo ste boli??na Avatara??
a muž už poslúcha??zas ho máš preč,tebe sa žije 😀 😀 😀
veronka,dúfam,že už si teda ako-tak zdravá a už toľko nepracuj 🙂 😉 a čo Kuťo?? 😀 😀
simonka tu dlho nebola 😕 😕
Vladenka moja,z toho si nič nerob,ja som sa pos...a raz v živote,keď som mala salmonelózu,to bol des,jak ja som sa hanbila 😅 😅 to bolo v nemocnici a mala som také bolesti,že som myslela,že umriem 😒 😒 😒 a s tým stojanom s kolečkami plnými vlasov -v ruke infúzka choď rýchlo na WC-no,neprajem to nikomu-fuj 😒 😒 😒
niki,tak veľmi držíme tej babenke palce-nech je v poriadku a ten pako nech v tej base sčerná 😠 😠 😠
vanja,nakukni občas 😉
darinka,ty tiež toľko nepracuj a poď aj k nám 🙂 😉 a ozaj baby,aj do stretkovej témy sem-tam nakuknite,za chvíľu je jar,aj keď to tak vonku nevyzerá 😒 😒
tu je riadna kosa,takže sedíme doma,nechcem malej poškodiť-hnať ju do tej zimy,keď kýcha 😒 😒
síce je teraz "len"-3,ale pocitovo chladnejšie 😒 😒

bambi09
8. únor 2010

prídem a všetky zdúchnete 😠 😠 😠 😝

frisbee
autor
8. únor 2010

už sedím.haha,ss zase utvoril vety z mojich príspevkov 😀 😀 😀 😀

nikinka008
8. únor 2010

Ahojte akurat som prisla z vonku,brrrr strasna zima je skoro som prisla o ruky ked som sla s kocikom uz som musela malu zobrat von len som jej mala plne zuby dnes som strasne nervozna 😠 este som ani poridne nic nejedla a som nevyspata 🙄 a ktomu mam aj kramy ☹ 😝