S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

bambi09
26. led 2010

Vladi,ty máš syndróm hniezdenia 😀 😀 😀 😀
simonka,vy ako doma??už ste zdraví?? a ty s kašľom ako?? a dcéra je teda u vás alebo u svokrovcov?? v ktorom je vlastne týždni?? 😉
a ako že si nepamätáš pôrody??ja si teda pamätám obidva,aj keď jeden som skoro celý prespala 😀 😀 😀 😅

bambi09
26. led 2010

Vladka a dúfam,že neťaháš ťažké veci!! 😕 😉
ja som v tehu maľovala dvere na kúpeľni a WC,môj chlap je na také veci ľavý,tak ja sama som si to musela a tiež som mala pocit,že musím byt obrátiť hore nohami 😀 😀 😀 😝

nikinka008
26. led 2010

Ahojte babule uz som tu 🙂 ja som uz celkom zdrava ale mala dostala v noci vysoku teplotu ☹ boli sme snou aj u doktora lebo rano mala 39.4 😔 chudatko sama ani spinkat nechce dnes spinkala len na ockovi ☹ ...tak jej mame davat panadol a este jeden sirup....ale poobede som jej namerala 39.8 a mm hned na to 40.1 ☹ ☹ ☹ ☹ tak som jej davala zabaly a kleslo jej nastastie na 38.5...ale ku veceru sa jej zase zvysuje aspon keby nemala viac ako 39 ☹ ☹ tak mame veselo 😒 ......ale zatial papa pekne a nastastie ani nezvracala lebo nam vraveli ze je to mozne....ale strasne je zadychcana ked ma vysoku teplotu ☹ ☹

langkofel
26. led 2010

Dobry vecer,

juj niki tak malickej skore uzdravenie 😔

Co sa cudujete ze simi si nepamata porody...ja tiez nie, no teda ten jeden, ale fakt som nad tym minule rozmylsala, ked moja suseda daco vykeciavala, ze na kolko zatlaceni ktore to dieta (tiez ma 4) porodila...Ja si ani nepamatam, ze som tlacila 😀 😀 😀 so mna to dieta tak rychlo vyletelo, ze som mala sok, lebo som si stale v podvedomi myslela ze rodit sa musi aspon 10 hodin (tymto dakujem vsetkym kamoskam za tie hororove historky o porodoch 😀 😀 😀) Ja som bola do 2 hodin hotova, samozrejme pocitam aj cestu do porodnice...A ze som si to aj sama odsoferovala to ani nehovorim 😀 😀 😀 Ja som mala vlastne strasnu show s toho mojho porodu, asi preto si to vsetko skoro vobec nepamatam...

bambi09
26. led 2010

niki,pre boha,chúďatko malé ☹ ☹ ☹ to poznám,naša keď bola menšia aj teraz,keď je chorá spí len na nás ☹ ☹ ☹
držte sa a pozor na kŕče,kľudne ju aj osprchujte vlažnou vodičkou,to pomôže,aspoň na chvíľu
nech jej to rýchlo prejde,moje zlaté ☹ ☹

simona55
26. led 2010

ahoooj bambi,no aj nikuska konecne ste zdravucky, niki ja som malemu davala nurofen baby joj ten bol velmo dobry,nam panadol nemal ucinok ale chvala bohu uz je v poriadku, je ako by donho certi vosli 🙂 🙂 🙂 🙂 vsetko taha co mu do ruky vojde alebo co chyti 🙂 🙂 hracky ma rozhadzane az niekde na chodbe ,pockam snim do 20,00 a uz ho dam hajat. bambi dcera zostala snamy, no ona si myslela ze ked pojde svokre tak ju budu na ruke nosit. 😀 😀 😀 😀 😀 no ona je uz 10+5tt prave dnes mala utz vsetko v poriatku.ani som ju neprehovarala ked chces ist chod,!!!!! ked si chcela byt matkou, zenou manzelkou skus co ti da zivot 🙂 😉 😒 potom povies co si ja myslim no nie?moj kasel este trva ,ale pijem cibulovy caj 😝 😝 😝 😝 neprajem ho nikomu.

vladkaz1
26. led 2010

ahojte ano mam asi maniu alebo co ,uz mam vsetko hotove prestahovane ulozenu malej postel kde ma byt a uz len do obeda umyjem zem .
Ta skrina na chodbe je hrozna 😝 ,chcem novu
Niki to je mi fakt luto prajem skore uzdravenie ... chuda male moje
Langoska ja si pamatam porod ,ale na tie bolesti som zabudla doslova som to vylacila z hlavy ...prec
Fris to je super ze mate takych dobrych susedov ,chcela som volat kamosa ,ale nakoniec sa to suchalo dobre ..
Bambi nie nenadrapujem ale poviem ti vylozit skrinu nalozit ulozit veci normalne makacka troksa uz pre mna 😝 😝 😝 😝 😝 no ,zajtra som zvedava co na tom sone 🙂

frisbee
autor
26. led 2010

niki,to je mi ľúto s maličkou 😕
simi,a dcéra mala nejaký problém so svokrou?
langoška,ty si ju vyprdkala ako sliepočka vajíčko,to ti závidím,ja som 6 hodín revala na chodbe 😝
vladi..dostaneš na riť...sa naťahuješ s vecami...

frisbee
autor
26. led 2010

aha,ešte,je tu strašná zima,museli sme zakúriť v krbe,sedím a prikladám...

bambi09
26. led 2010

sa niekto máááá,ja scem krb 😀 😀 😀
aj ja som syna rýchlo porodila,za dve hodiny a malú mi vytiahli,ale na toto sa zabudnúť nedá 🙂 😉 ale nikdy som nestrašila kamošky horormi z pôrodu-je pravda,že to bolieť musí,ale stojí to za to,ten finálny produkt,nie??
to som ešte vtedy nevedela,ako dieťa dokáže vytočiť 😀 😀 😀 inak by som ich zatlačila späť asi 😀 😀 😀 😅 😝
teda len občas 😵 😉 inak ich milujem 🙂 🙂
Vladka,verím,že máš dosť,ale kliiid,lebo sa Macko Pú poponáhľa von 😀 😀 😀 ešte máš čas,ja som tašku balila na poslednú chvíľu a vecičky som chystala až na riadnej materskej-čiže 6 týždňov pred pôrodom 😅 😅
chápem,že chceš mať všetko peknučké,čistučké,voňavučké,ale nezabúdaj na seba-nie si chorá,ale si tehotná 😵 😵
langoška,ty si iná frajerka 😀 😀 😀 šoférovať do pôrodnice-dobréééé 😀 😀 😀 😉 si žena činu 😉
simonka,tak to za chvíľu dcéra aj bruško bude mať 😅 😅 a ten recept na tvoje kura si opíšem-vyskúšam 🙂 😉
idem si sadnúť za stroj-tí moji trhači mi len robotu pridávajú 😠 😀 😀

vladkaz1
26. led 2010

bambi ja sa proste nudim a telka ma nebavi ja musim nieco robit 😉 ,klud mam ale este 5X to budem prat upratovat a zehlit haha...
jasne ze na porod sa zabudnut neda ,ale da v myslienkach potlacit bolest 😀 ja na to nehccem mysliet ,lebo viem co ma caka 😀 😝

frisbee
autor
26. led 2010

vladi neboj,teta fris aid a teta bambi ´ta budú držať za ruku a spievať oplzlé pesničky....napr.nemóžem sa vys..ať,nemám riť 😀 😀 😀 😀 😀

nikinka008
26. led 2010

ved to sa bojim aby nam z tej vysokej teploty nedostala nejake krce este ☹ ☹ teraz spinka ale je rozpalena chodim ju stale pozerat budem ju musiet zanedlho zobudit aj ked nerada lebo je urcite unavena z toho ale musim jej odmerat aku ma teplotu a ked ma viac ako 39 dam jej zabaly co ine ostava 😒 ....
simi ja si stiez myslim ze ten panadol nezabera jedine tie zabaly jej zbyli trosku teplotu dole 😕 .....
som si ista ze sa musela asi odomna nakazit....tak ma to stve.. 😠 aj ked ja som nemala teplotu ked tak len vnutornu lebo ja si ju nikdy nenameram 😝 😀 ...mm tiez uz spi v obyvacke na gauci dnes vela toho nenaspal lebo bol s malou od 5 hore 😢 trosku sme v noci flaamovali 😀 😀
skusime zajtra kupit ten nurofen uvidime ci jej zaberie ak tu take maju 😖 ....oooou a sme dnes aj grckali ked sme jej davali iny sirup co nam predpisal doktor nie moc chutny tak chudatko naplo ju z toho a vsetko z nej vyslo taka bola vylakana ☹ ☹ ...pred spanim som jej dala do vanicky taku letnu vodu tak neviem ci jej to pomohlo 😖 ...
fris ved stale ukazuju v spravach co to sa u vas robi 😕 😕 tolko vela snehu som nevidela ani nepamatam 😀 😀 mi tu mame tak 2-3 stupne cez den takze nieje minus a to vravim ze uz je zima a tam som pozerala ze -20 😕 😕 😅
vladka drzkam zajtra palceky uz sa tesis vsak?a brusk rastie?neukazes? 😀 😀 😀 ...lucke sa paci nova postielka?...
veri aj ja si prosim foto tiez by som ta rada videla 🙂 ....a ja som este ani darinku nevidela 😕
dakujem za mailiky 😉
langoska ty si sikulka to ja by som asi nezvladla odsoferovat a ani to neviem 😀 😀 noo ja som od prvych kontrakcii az po happy end mala 31hodin 😝 😝 uz som prosila o vsetko 😅

frisbee
autor
26. led 2010

niki,srdiečko,tie zábaly pomáhajú,no chudiatko,je to náročné 😕 😕 😕

veronkaj
27. led 2010

dobré ráno babulky

tak skúsim vám dnes ešte raz poslať ten meil s fotkami všetkým

bambi, nikinka skoré uzdravenie,
inak čítam, že dávate zábaly , možno vám pomôže aj toto, moja dcéra keď bola maličká vždy aj teraz veľmi zle reaguje jej telo na chorobu prvé 3-4 dni, to stále vracia, a má teplotu vysokú, tiež sme dávali sirup proti teplote alebo aj detské čipky proti teplote - overené sú aj také maličké pre detičky lepšie ako sirup a zábaly boli tiež ale to muselo byť veľmi zle.
Ja ako bývalá sestrička vám poradím, čo sme robili deťom my ale môžete aj dospelým, ísť dieťa osprchovať, najprv normálnou vodou a potom trochu znížiť ale nesmie byť úplne studená, medzitým nechajte trochu vyvetrať izbu aby bola trochu chladnejšia a to robte často, a potom dajte dieťa do postielky, zakryte suchou osuškou a prikryte paplonikom. asi tak za 15 minút mu dajte studený obklad ku krčným tepnám , predlaktie , slabiny, idú tade velké tepny, ktoré tým pádom ochladia telo ako cirkuluje krv a nedávajte im vtedy piť teplé nápoje ale izbovej teploty poprípade o trošku menej. potom ked dáte obklady ked sa zohrejú dolu nechajte zase nejaký čas deti len v pyžamku a kludne môžu byť trochu odokryté a tým, že budete mať vyvetrané bude ich to chladiť.
samozrejme ak je už teplota vyše 39,5 tak jednoznačne zábaly a striedavé sprchy a čipok a sirup.

tak ked budete potrebovať skúste

inak včera ma doma nahnevali, ... mladý bol včera prvý krát v práci išiel na poobednú a noc pred tým išiel k frajerke, došiel pred obedom, najedol sa a zobral si aj riad čo mal v detskej vrazil všetko do dresu, dôjdem a tam kopa.
Tak som potom mp povedala čo si o tom myslím, že mňa vyčíta a vykričí hneď a je mu jedno či sa budem hnevať alebo má pravdu a mladému nič???

vladkaz1
27. led 2010

A este zevraj citron na zapastie prilozit rozrezany stahuje teplotu ,skus za to nic nedas 😉

vladkaz1
27. led 2010

idem pre potvrdenie RP na dane muzovi nechce sa mi tam trepat mam toc ez polku TT ... ach jaj a este s malu 😀 ,idem aby som to stihla aj v poho sa osprsit an to sono poobede a v klude hlavne

jalao
27. led 2010

ahojte, dobre ranko, rozposlala som zaujimavy email tym, co mam na ne adresy 😉 😉 TAkze Fris, mozes byt v uuuuplnom klude 😀 😀
Vladka, davaj bacha, vonku je okolo minus 15 vsade a naledi.
Niki, no moj overeny postup na zrazanie takej vysokej teploty presne Veronka vystihla, chvaaalabohu to nebyva casto, ale roky dozadu takto zareagoval syn na nejake zubky, ze mal 40,2 a rekord spravila v lete Tana, ta to vytiahla az na 41, to bolo na zrutenie, schmatla som ju a vysprchovala vo vlaznej vode a dala 2 cipky, to je jednoznacne najucinnejsi postup a aj najrychlejsi....sirupy zaberaju vzdy dlhsie...Cipky nosim vsade so sebou, kdekolvek s detmi cestujem 😉 Co sa tyka krcov z teploty, na to netreba mat 40tky, deti, na toto nachylne, skrcuju aj pri 37,9 trebars... Tolko zdravotnicke okienko. 🙂 🙂 🙂 🙂

frisbee
autor
27. led 2010

dobré ránko...baby,u nás je -22 😕 😕 😕 😕

http://www.novinky.cz/domaci/190322-cesko-ma-za...

jalao
27. led 2010

fris, ahoj, pozri moj mail 😀 😀 😀 😀 Pozerala som aj novu temu Kolko je u vas stupnov, to je dobre citanie...hlavne Bihan ma dorazila 😉 😉
Fris, nevyliezaj z domu, nikoho sa nic nepytaj a po nicom nepatraj... 😀 😀

frisbee
autor
27. led 2010

oli...nejde mi otvoriť,naskočí taká tabuľka,že tuším windows mail a že preverený antivirovým programom a nyšt

veronkaj
27. led 2010

no to sú teda teploty, ráno tiež ked som išla do roboty ma išlo zamrznúť,
neznášam zimu, už nech je teplejšie aspoň trošku nad nulou, a chodníky to je super cesta adrenalín jak vyšitý, parkoviská to isté, samý hrb, ľad a ked sa zrúbem aj na posypanom no som talent.

Vladkaz ty si skočila už do 24 t, super moja, len tak ´dalej, a fotočky bruška budú??? , už ti došiel ten meil odo mňa??
fris až dnes som sa dostala k tým tvojim fotkám, no riadne snehu, a chudák hafan v tej zime ale určite ho púšťate dnu.
dnes nevaríme????
ja mám vpláne dnes zapečené cestoviny s mäsom a trošku pikantnou šťavou a navrch syr, lebo už ma nič normálne nenapadá.
kam chodíte po inšpiráciu???

janinunina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
frisbee
autor
27. led 2010

veri,ja som včera navarila mm guláš,tak mám na dva dni,ja budem papať iba zeleninu,takže bez problémov.Zajtra mu urobím gnocchi s omáčkou quatro formaggi,pozajtra upečiem jaternicu,čo dostal od suseda zo zabíjačky....a ja furt ako zajo iba zeleninu 😀 😀 😀 😀

veri,naši psi bývajú v dome,ten kavalier je izbový pes,ten by vonku neprežil a border kólia má pelech vedľa mojej postele.Vo dverách majú otvor,takže sa chodia venčiť sami na dvor a mačka je tu v tej zime furt,v lete lieta po krajine. 🙂

veronkaj
27. led 2010

fris myslela som si, že sú vnútri,
ja som nášho naučila že nesmie ísť do spálne polovička nechcela aby tam chodil a aj ked sa občas od šťastia pozabudne a vbehne tak vie kde má byť a ked ja napr. tam som a žehlím alebo pozeraám telku z postele tak by najradšej prišiel a vtedy mi je ho tak ľúto, ale nemôžem potom by mal v tom chaos.

ale potvorka aj chodíme na cvičák a tam aj príde aj doma ale ked ho idem venčiť tak si ňuchá kade tade a kašle občas na volanie, proste má chuť si poňuchať pozrieť susedov tak ma jeduje s tým a potom vbehne dnu ani sa nedá chytiť.
a najlepšie, že ked mu vravím pod a chvílu ide za strom a ja že vyjde zase na opačnom konci tak idem tam, že nech nebehá kade tade a on nide, pozerám a on sedí a čaká ma pred dverami nervozny že kde som??? 😀
nejako sa nám nedarí ho naučiť že jednoducho musí prísť na zavolanie vždy .

frisbee
autor
27. led 2010

veri,nesmieš chodiť za ním,nacvičíš to tak,že si vezmeš do ruky niečo,čo mu chutí,kúsok piškótu a tak...postavíš sa,zavoláš na neho,ukážeš mu ten piškót,upútaš jeho pozornosť..keď nepojde za tebou,začni cúvať...keď príde,veľká pochvala a odmena.

Alebo vezmi loptičku,upútaj jeho pozornosť a keď pobeží k tebe,trochu cúvaj,a zase,veľká odmena maškrtu a nadšená pochvala. 🙂

vladkaz1
27. led 2010

Ahojte som doma ,vonku je taka kosa ja odpadnem dosli sme zmrznute jak cibule aj sopel mi tusim z nosa zamrzal ,takze dokimu si saty nedam urcite .
mail idem mrknut ci prisiel .. neviem

vladkaz1
27. led 2010

No Veri neprislo mi nic ,vladkaz1@azet.sk 😉 skus este raz prosim
baby musim ist nieoc porobit no nehcce sa mi kupila som len knedlu dnes k chrenovke ,ja nic nevarim dnes ... mne sa proste nechce 😝

veronkaj
27. led 2010

fris ale ked ho pustím vyvenčiť a on sa zaňuchá vyvenčí a prebehne cez cestu k susedom alebo ďalej je strašne zvedavý a na vodítku ho pri tom nechcem každý krát mať tak musím za ním ísť aby náhodou nezdrhol úplne ďaleko alebo aby zrovna nešlo auto aj ked tadial nechodí často.
no a ten potup trénujeme na cvičáku ale tam ho mám aj na vodítku takže tam nemá kam utiecť a ked vidí tých psov čo tam aj brešú a vrčia tak???

veronkaj
27. led 2010

vladkaz poslané znovu, ako si si priala tak snáď už ti to príde, ostatným prišlo