S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

martinano
24. únor 2010

ved to je to hrozne, idem do hajan dobruuuuu 😔

teodorka
25. únor 2010

baby aj Vy mate doma blazna? Ako som mm nechala vecer v obyvacke tak som ho tam teraz nasla ...HOKEJ 😕

darina60
25. únor 2010

Ahojte, teo, nie ja som podobný blázon ako tvoj mm. Lenže musela som ísť do práce tak som aspon prvú tretinu pozera.a 😉
Nečítala som všetko ale Juli, odkývala som. A ty kývaj zajtra ideme cez PB okolo tretej 😉
Bambi nam nezaberal na kašel Musocolvan a potom dr. kázala dať Solmucol, a neverila som do 24 hod. bolo skoro po kašli. Aj mužovi predpísala dr. solmucol pre dospelých v prášku. 😉
Lang, ty si dobrý exot, ked budem náhodou dačo potrebovať v tomto smere musíš ma inšpirovať 😀

vladkaz1
25. únor 2010

Dari neuveris dnes som na teba myslela 🙂 😵 ,hned rano jak som vstala

veronkaj
25. únor 2010

Dúfam, že mi to admini nevymažujú veď je to svätá pravda o mamičkách, keď som si to prečítala, a potom že materská "dovolenka".

PRE VŠETKY MAMINY, STOJÍ ZA PREČÍTANIE

Na materskej tretím rokom

cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,

že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,

že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky

a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,

pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,

ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,

veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,

pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,

nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,

iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.

Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,

začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:

"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,

malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,

musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,

cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,

zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,

k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,

pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli

a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,

na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem

a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,

nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,

pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,

zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,

"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,

to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,

zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,

holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá

môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,

do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,

celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,

že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,

ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,

nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,

od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,

vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.

Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička

a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň

Ahojte, vidím, že píšete, ale nestihla som Vás ešte dočítať, zajtra plánujem dovolenku tak hádam potom, je čas daňových a iných nepríjemných vecí,
včera som už bola taká, že som sa rozhodla ísť urobiť niečo pre seba lebo denne sedieť 10 hodín na zadku nič moc, tak som išla plávať, netušila som kde v PK plaváreň je, tak rýchla hubová navigácia od polovičky, zobrala som dcéru a išli sme, voda trochu sa mi chladná zdala, ale ked som sa uhýbala oproti plávajúcemu tak som si tak nechtiac treskla nart na nohe o schodík že som došla ledva domov a krívam veselo a noha je raz taká spuchnutá. No športom k invalidite.

pri obede vás trošku kuknem, chýba mi to dopisovanie s vami.

zatial pa

simona55
25. únor 2010

dob re ranko noVeri cistulinka cista pravda, to to robome snad kazdy den.

darina60
25. únor 2010

Vladi, a prečo si na mna myslela?
Ja som mala dnes tiež zlý sen, našťastie sa ma netýkal ale mne sa v poslednej dobe sníva, že dakto umrie, alebo som na pohreboch a podobne 😒

vladkaz1
25. únor 2010

Dari no len tak som vstala a myslela na teba 🙂 ze jak dame spolu dobry obed 🙂

martinano
25. únor 2010

ahojte
dobre ranko
darinka zlatko coze take zle sny?neznamenaju zle sny nieco dobre? 😉

veronkaj
25. únor 2010

darinka,
keď sa ti sníva o pohreboch a cintorínoch to znamená v niečo príde nový začiatok niečoho.

bambi09
25. únor 2010

ahojte 🙂
teo,my sme ráno pozerali všetci,syn dnes išiel sám do školy so štupľami v ušiach,my s mužom sme dopozerali s nervami a išli s malou k lekárke 😀 😀
naša je služobne v Prahe,zastupovala ju na prvý pohľad taká nepríjemná ženuša,ale potom ok,dala jej Penbene,že dýchanie čisté,len má začervenalé oblúky v hrdle a zatekajú jej soplíky 😝 😝 no,ona vlastne nejako brutálne nekašle,len v noci ako leží ju to dusí,tie soplíky,dnes bola ďalšia hnusná noc,skoro nič som nenaspala,tak urobím dukátové buchtičky a poobede budeme povinne obe chrňať 😅 😅 a že stačí Stodal na kašeľ,len ona ho už odmieta,je na ňu moc sladký 😒 😒 musím to do nej naliať-neznášam to 😒
ženy,to čo za divé sny máme všetky?? 😕 😕 😕 😕 no fuj 😝 😝
dari,tak si to pekne užite a drahý nech nehnevá 🙂 😉
langoška,ja chcem tiež o tom hov.. do IP,prosííím,neboj,budeme sa s tebou kamošiť aj ďalej,také štetky si nič iné nezaslúžia,ako hov.. 😀 😀 😉
martinka,ty si PA?? 😕 🙂 😉 tak ty budeš tá svetlá výnimka 😉 ja som mala dve super pri pôrode,ale úprimne,zažila som aj ježibaby 😒 😒 nič v zlom,ale niektoré ženy by to robiť nemali,keď nemajú vzťah k ľuďom 😒
simonka,Vladka,ako??veronka,to som dostala v pošte,veru aj na zasmiatie,aj na zaplakanie 😝 😝 a to,čo si dnes poslala je veľmi pekné 🙂 😉
frisuľa,ako kako?? 😀 😀

nikinka008
25. únor 2010

bambi a este aj ja 😕 😅 ja som pisala vecer ale je to na druhej strane 😀 😕 iba fris citala tak som sa chcela troska pochvalit 😀 😀 😀

bambi09
25. únor 2010

niki,no jasné,sorry,veľa som nenaspala a v mojom veku je to už cítiť-to vieš 😀 😀 😀 😀
čítala som ťa,neboj 😉 inak naša malá teraz veľmi málo papá a teraz cítim tááááký smrad,že sa bojím aj pozrieť,čo tam narobila 😅 😅 😀
joj,fris,som zabudla,to čo si hodila za link??šak to je obludná žena,nie matka,tá dcéra je obdivuhodná,Ester mala čo robiť,aby tej strige jednu nevylepila 😠 😠 😠 nechápem,nechápem,nechápem 🤐 🤐 🤐

frisbee
autor
25. únor 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 hlásim kako OK,ale hneď sme sa ráno naštvali,išli se so psami von,posledná možnosť,kým nebude bahno a v uličke sám bernardín...tak sme mazali domov,oko šiel za chlapom,že či mu tu to príde normálne nechať voľne na ulici takého veľkého psa,že sme sa museli vrátiť a buran sa ani neomluvil,zavrel bránu...no to je úplne nehorázne...pritom sám zažil,že mu toho psa potrhal pitbul 😠 😠 😠 😠

bambi09
25. únor 2010

fris-buran zostane buranom 😠 😠 😠 a predpokladám,že komoda je ešte v Tábore,či?? 🤐 🤐 🤐
aby ich rozpučilo,ja by som to už dala do telky-Černé ovce na nich 😠 😠 😠 😖

frisbee
autor
25. únor 2010

bambuľa,tu je to normálne,ja sa sama bojím chodiť so psom von.komoda je niekde v zadku 😠

bambi09
25. únor 2010

ja by som ju tej babe už aj do predku napchala 🤐 🤐 😠

frisbee
autor
25. únor 2010

no oni majú ešte 4 dní zákonnú lehotu,ale prečo mi niečo tvrdia a stejne to neurobia...už som s nimi skončila.

bambi09
25. únor 2010

amen
a aj v SS ste skončili-zamkli vám to tam 😅 😅
no,idem ja variť,lebo čas letí jako bláááznivýýýý... 😅

darina60
25. únor 2010

Vladi, to je od teba pekné, že si na mna spomenieš hneď zrána 😉 AJ ja sa teším na Vás.
Lang aj ja chcem IP o hov.. 🙂
A mohla by si tu hodiť ďalšie príbehy, určite ich máš habadej 🙂
Bambi, u nás teraz pokoj mier..., tak dúfam, že to aj tak zostane, 😉 A Tvojej malej dúfam, že tie soplíky prejdu, už aj počasie je fajn, tak hádam tieto zimné choroby budú fuč. 😉
Veri o tých snoch bodaj by si mala pravdu.
Fris, to ani poriadnu radosť z nej nebudeš mať po toľkých peripetiach.
Nám ked doniesli pred dvoma rokmi sedačku ako ju skladali dole oškreli o auto kreslo , koža v pr..
Tak sme ju reklamovali, po 2 mesiachoch konečne kreslo doniesli a opať ako ho dávali z auta ho poškodili. No hovädá....

bambi09
25. únor 2010

dari,to s tou sedačkou... 😠 😠 😖 a my na teba myslíme všetky každý deň-si nemysli 😀 😀 😉
a teda dúfam,že už aj malá bude ok,už je z toho taká otrávená,ale ešte tu behá a robí bordel-neviem,kde berie energiu 😕 😕 😕 😅
mne je blivno-ktorá sa hlásite dobrovoľne za kmotru?? 😅 😅 😕

frisbee
autor
25. únor 2010

dari,no presne...tak si vezmi,že po polroku mi pošlú komodu s jedným šuplíkom a ten nejde otvoriť...to je ako zo zlého filmu... 😝

bambuľa,nestraš 😀 😀 😀 😀 ...o tej téme napíšem iba do IP 😠

jalao
25. únor 2010

no ahooojte!
Tak to je drzost toto, ja som okolo pol 10 napisala siahodlhy clanok a ked som ho odoslala, padla cela stranka!! 😢 😢 Asi to uz nemohla uniest.. 🙂
Baby, ja myslim, ze sen je nieco v podvedomi, mne sa nadranom vzdy pribehy snivaju,niekedy mile, niekedy som radsej rada, ze sa zebudim 😉 😉 Ako Langoska vcera spominala, ze listovala svadobny katalog a v noci uz bola pred oltarom. 🙂
MM robi to ist Tedoska, spava v obyvke, aby mu, preboha, nic neuniklo 😝 😝 a rano ma zobudil, ze jupii, nula-dva 🙂 A tu na dielni pocuvali zeny rozhlas tu poslednu tretinu, ale radsej som usla, lebo to boli fakt nervy...
martinka, alebo Frisula, co to spominate za divne videjko? ak mozete, preposlite...
"nas" kancelarsky psik, co som ho spominala, ze tu uraduje posledny mesiac s nami, ma chudiatko zlomenu nozicku, jeho majitel - sefov syn - tvrdi, ze spadol s postele, comu ja urcite neverim...tak sa stenatu nozka nelame ☹ ☹ ☹ Asponze uz bezka, aj s fixovanou nozickou, normalne ma to trapilo...
Bambula, no liecte sa dievcence, uz fakt ide JARO. 🙂
Dari, tak dnes-zajtra, ked pojdete cez PB, nezabudni, od hlavnej svetelnej krizovatky kukaj nalavo na novy dialnicny most, tam ti bude moja paprcka kyvat!! 😀 😀 😀
Niki, tak ty budes profi-pekarka...to je super, budeme chodit k tebe na rady...puncak som sa veru este nepiekla...mozno dakedy vyskusam. Ja som sa tu chvalila s vybornym kokosovym, ale nikoho to neoslovilo. 😒
A mailik o mamine som dostala...najviac ma pobavili verse - ...ze mal pracu, musim chapat, pocujem ho z gauca chrapat...o tom muzovi.. 🙂

bambi09
25. únor 2010

hmmm,nestraším,ale mám pocit,že to nem dopadne dobre 🤐 🤐 🤐 už som 2 dni po termíne 😅 😅
napíš,napíš,som bola prekvapená,že vám to zamkli 😕 😕

bambi09
25. únor 2010

julka,šak hoď recept na kokosák 😀 😀 😀 aj keď ja by som momentálne radšej tie kyslé uhorky... 😅 😅 😅
mne muž u lekárky s iskrami v očiach celú dobu ukazoval 4:3 😀 😀 😀
a dari,aj na cestu kukaj,julke len malíček vystrč 😀 😀 😀
a jaro už aj hádam bude,je tam krásne,tak už len sa doliečiť a hurááá von 😵 😵 😵
fris 🤐 🤐 🤐 😠 😠 😠 😖 nemám slov

jalao
25. únor 2010

bambi...este nepredbiehaj...a sak si chcela predlzenu matersku 😉 😉 Nevrav, nie, ze nie! Ved date poschodovu postell, jak my, neboj nic. Keby si to u nas niekdy videla.. 😀 😀 😀 .
Fris, to budes mat asi tajnu zasuvku...tu ani neotvaraj 😎 😎

jalao
25. únor 2010

baby, tu je ten zakusok, krajala som ho na uhladne trojuholnicky, bol efektny, aj chutny, ktora lubi kokos, je to tu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15488&use...

bambi09
25. únor 2010

julka,daj pokoj,ani neviem,či sa smiať,či plakať-nepredbieham,ale mám taký nejaký divný pocit 😝 😝 😝
plánované to teda nebolo,ale hádam ešte ten menzes privolám 😅 😅 😝 to by bolo už na slučku 😅 😅 😅

bambi09
25. únor 2010

a ten koláčik vyzerá mňamkovo,my kokos ľúbime,ja som už pár krát punčák robila-mňam
ale teraz by som si tak zahryzla do tej uhorky,musím syna poslať do pivnice 😀 😀

jalao
25. únor 2010

ja ti Bambi verim a ta neistota ubija tiez...ako vravis, este uvidis.
Este som chcela povedat, ako pisala Veronka, tak aj ja som bola nahodou vcera hodinku plavat...druha vec je, ze som uuuuplne zbita z toho..som fakt drevo, kondicka nikde...pri sporaku sa mi kondicka zle trenuje...tam praveze len papkam 😖 😖 , ale bolieva ma aj chrbat z tohoto mojho sedaveho zamestnania, tak by som rada aspon raz za tyzden vydrzala, uvidime, dokedy to vydrzim.