Sama s dítětem - partner se stěhuje do zahraničí

elaze
9. čer 2018

Dobry den , asi je tu kopu mamin co sa stazuju ze ostali na vsetko same ze ich opustil parter atd...Urcite to nieje jednoduche no ja sa chcem opyatt na radu , co by ste robili v pripade ked vas partner aj zo skolopovinnym dietatom stiahne do cudzieho statu do mesta , kde nikoho nepoznate , nemate rodinu ani nikoho kto by vam pomohol , vase dieta ma k tomu vsetkemu zdravotne problemy - samozrejme ze vas necha odhlasit dieta so skoly s uradov aj vsade , mate koli tomu kopu problemov , a nakoniec vas necha aj s dietatom samych bez byvania pomaly bez vsetkeho s tym ze on odisiel za pracou do ineho mesta a uz si nevie predstavit s vami buducnost ze to je vas problem mate sa postarat a on uz nevidi ziadnu nadej ? (podla jeho slov) Tak co by ste robili v takom pripade kam treba ist kde sa hlasit co ake kroky dalej podniknut? A ano viem ze netreba verit ale co teraz uz narobim nechcem ostat len tak ale neviem ako dalej postupovat ? Pripominam ze pracu mozem mat tak akurat na pol uvazku koli synovi s domu ani znamych nemam co by mi pomohli tak kam by som mohla zajt a co vyuzit , prosim blbe poznamky si nechajte naozaj hladam pomoc a radu len , som si vedoma vsetkeho co bolo zle len ako s toho von teraz? Dakujem

ruzicka06
9. čer 2018

@elaze Nejprve bych se zkusila zamyslet nad možností, jestli se nemůžete vrátit zpět do země, kde jste původně bydlela a bydlet třeba u někoho ze své rodiny?? Jestli žijete někde v zahraničí, což jsem tedy pochopila. Pokud máte nedostatek finančních prostředků a nezbývá vám třeba na základní věci, jako je jídlo, oblečení atd. tak určitě i v zahraničí funguje nějaký úřad (sociálka), kde by vám mohlo pomoci třeba najít nějaké bydlení, pomoci vyřídit nějaké sociální dávky a tak. Pokud je vaše situace opravdu vážná a vy se třeba v té zemi nevyznáte a nevíte kde je jaký úřad a tak a nemáte z čeho žít, tak bych si našla tak kde teď jste ambasádu vaší země, ze které pocházíte. Tak vám pomůžou také si myslím. Ale nevím, v které zemi žijete a odkud pocházíte??L

kexina
9. čer 2018

Pokud se nemůžete nebo z nějakého důvodu nechcete vrátit do své vlasti, určitě si najděte místní sociálku. Pokud nevíte, kde je, určitě stačí zajít na jakýkoli úřad a tam poradí kam si zajít. Můžete se obrátit s žádostí o pomoc i na zastupitelský úřad své země, aspoň poradit by měli.
A při vyřizování na úřadech si zjistěte také, jaké povinnosti má otec dítěte vůči němu, prostým odchodem od rodiny se svých povinností zbavit nejspíš nemůže.
Můžete zkusit i nějakou místní obdobu Charity, ti by také mohli pomoci.

letadylkokane
9. čer 2018

@ruzicka06 tak podle reci je jasne, ze je zakladatelka ze Slovenska. A kdyz pise na ceske forum, je s nejvetsi pravdepodobnosti tady.
Ale treba se pletu 🙂

ruzicka06
9. čer 2018

@letadylkokane Jo to je dost možný, že je ze Slovenska.... Ale psát na české forum si myslím může i z jiné země ne? 🙂 Ale jak sama říkáš, tak i já se třeba pletu.

elaze
autor
9. čer 2018

Som tu v CR konkretne v Brne .

ruzicka06
9. čer 2018

@elaze Tak tím pádem si zajdi na nějaký městský úřad - sociální odbor. Tam Ti poradí s dávkami a dalšími věcmi a nasměrují třeba na další pomoc.

elaze
autor
9. čer 2018

Dakujem

ruzicka06
9. čer 2018

@elaze Není zač. Podle toho, v jaký části Brna bydlíš, tak si tam najdi na netu podle toho příslušný úřad jak jsem psala.

blahova_andrea
9. čer 2018

a otec dítěte odešel kam? zpátky na slovensko? máte tu pobyt? pojištění?

kexina
9. čer 2018

Určitě zajdi na sociálku, pak i na Charitu (mohli by pomoci např. s jídlem atp). V Brně určitě bude nějaká organizace, která poskytuje bezplatné právní služby, tam by ti měli poradit, jak postupovat vůči otci dítěte (ale to může chvilku počkat, hlavní je zajistit to základní).

evakaspar
9. čer 2018

Vratila, bych se spet.

elaze
autor
9. čer 2018

@kexina Dakujem otec dietata je na slovensku nezijeme spolu uz niekolko rokov plati mi vyzivne a o maleho nema zaujem . Co sa tyka priatela s nim som bola vyse roka , potom ma zavolal sem kedze doma mi este aj urady podkopavali nohy a ani nechcem opisovat kde sme museli byvat a sanca na nejake normalne zamestnanie skoro ziadna . No a ked som sem prisla aj so synom, potom odisiel do ineho mesta za lepsou pracou a aj spolocnostou asi a nas tu nechal .Tak som sa zlakla ze vobec som sa nevedela ani pohnut preto nevedela som ako dalej , ale dakujem za rady 🙂

kolapav
10. čer 2018

Podívej se na azylové domy pro matky v nouzi.
http://brno.charita.cz/azylovy-dum-pro-matky-s-...

blahova_andrea
10. čer 2018

@elaze no a ty jsi s ním za tou lepší prací jít nechtěla nebo on to ani nenabídnul? a dítěti je teda kolik? a když přítel odešel za prací, tak ty teď bydlíš kde? jak je to dlouho, co odešel? jsi někde v nájmu nebo u kamarádky? dítě chodí v brně do školy? zamilovanost je fakt příšerná věc, když vidím, co vše s námi udělá ☹ určitě bude základem bydlení, práce, pojištění.

elaze
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
elaze
autor
10. čer 2018

Teraz som na podnajme co mam vyplateny este do konca mesiaca , malemu je osem ma zdr.problemy so skolou je trocha problem a moze nastupit az od zari lebo sa aj tak blizia prazdniny no a toto je pokryte a s pracou som na tom tak ze ho nemam kam davat keby som bola v praci teraz nemozem ho nechat osem hodin sameho doma . A On mi to nabidl ale potom si to nejak rozmyslel ci co sa mu stalo netusim , asi si niekoho nasiel mam taky pocit . A ano zamilovanost je priserna vec hlavne ked vam niekto klame vytrvalo ...

xxx3d
10. čer 2018

@elaze ahoj, je hrozný naletět pitomci. Já bych se na tvým místě, nebo být v takové situaci sbalila a frčela zpátky do rodiště. Zvláště s ohledem k tomu, že ČR a SR od sebe nejsou tak vzdáleny.

blahova_andrea
10. čer 2018

@xxx3d no ale pokud píše, že ani tam nikoho a nic nemá... :-/

blahova_andrea
10. čer 2018

@elaze tak s bydlením jsou možnosti azylák, ale i tam se platí nebo spolupodnájem s další maminkou, tím se dá řešit i případná pomoc v hlídání, střídání si směn v práci apod. s prací je jasné, že potřebuješ dítě nejdřív udat do školy. je v tvém oboru šance najít tu dobrou práci? pracovní dobu? jak dlouho jste v čr, brně?

xxx3d
10. čer 2018

@blahova_andrea psala, že tady nikoho nemá ani nezná, tady v ČR.

blahova_andrea
10. čer 2018

@xxx3d doma mi este aj urady podkopavali nohy a ani nechcem opisovat kde sme museli byvat a sanca na nejake normalne zamestnanie skoro ziadna

možná špatně chápu, ale...

xxx3d
10. čer 2018

@blahova_andrea no že jí úřady podkopávaly nohy si živě umím představit, a nedělám si iluze o našich kdyby to bylo obráceně, z čr na slovensko… ale to další jsem pochopila tak, že až tady v čr musela bydlet všude možně.
a tady to taky nebude mít růžový, navíc... syn, doma měl alespoň nějaké kamarády, myslím ve škole, tady... a všechno, příspěvek na bydlení nedostane, pokud nebude mít trvalý bydliště a smlouvu k bytu, to nemá, práci nějakou na půl úvazek po prázdninách, do té doby co? charita? dobře, ona prosím... a to dítě, jak mu to vysvětlíš... já jak jsem napsala, být na jejím místě bych frčela zpátky, kde když už bych nemohla počítat s rodinou, alespoň nějací známí, přátelé.

labijoux
10. čer 2018

Na slovensku jsou jiné poměry, většina lidí je silně praktikujícich náboženství, a pořád se koukají na takové maminky skrz prsty záleží i na oblasti a to že žije v česku nepřidá.

blahova_andrea
10. čer 2018

@labijoux taky si myslím, že návrat na sk není tak snadný a idylický. ono zůstat tu i vrátit se tam je asi náročné. záleží, co je zakladatelce bližší. s kterou tou situací se spíš chce poprat :-/

elaze
autor
10. čer 2018

vsade mozne som musela byvat na sr - tu pokial som prisla mam jedno a to iste miesto lenze problem ako dal platit najom a vsetko ... a nechcem bojovat ani s jednou situaciou ale nieco si vybrat musim na sr tak praca uz uplne ziadna , a ked dovtedy tam nemam tiez byvat no nieje to lahke musim nieco vymysliet tak aby bolo dobre hlavne malemu ...

blahova_andrea
10. čer 2018

@elaze a v brně to s prací vypadá nadějně? neumíš něco, čím by sis mohla přilepšovat?

elaze
autor
10. čer 2018

ale ano , umim 🙂 uz len tu bolest nejak prekonat a bude dobre .

bardabrno
7. črc 2018

Ahoj, jak se Ti daří?