Samonafukovací karimatka. Která se osvědčila?

map07
10. čer 2008

Ahojte holky, vím, že tohle téma není zrovna miminkovské, ale chystám se pořídit MM jako dárek samonafukovací karimatku. Máte někdo nějaké tipy, která se vám osvědčila? Nechci za ní dát zase nějaký moc velký peníz. Potřebujeme nějakou pohodlnou, oddolnou, ale zároveň lehkou, vhodnou hlavně na spaní ve stanu. Díky za vaše názory 😉

len
10. čer 2008

My máme značku YATE a paráda 🙂 Ale v podstatě jsme koukali na poměr cena/ hmotnost/ tloušťka a rozebírali, co všecko potřebujeme... Pokud ji chcete tahat na zádech, v pohodě stačí tloušťka 2,5 cm, člověk se na tom vyspí báječně (oproti běžné karimatce ohromný rozdíl) a přitom nezabere tolik místa a neváží moc. Taky se dá ušetřit zkrácenou nebo "anatomicky tvarovanou" - ovšem v prvém případě máš nohy na zemi, ve druhém není vhodná pro dva lidi, co se v noci rádi tulí. Třeba my máme spínací dvojspacáky, takže jsme si pořídili dvě obdélníhové a doplněk na sepnutí k tomu. Pokud vám až tolik nezáleží na objemu či hmotnosti, kupte si tloušťku 3,5 cm, ta je ještě pohodlnější 😉

Doporučuju tenhle článek:
http://www.vystavastanu.cz/jak_vybrat_karimatku...

A obecně celou výstavu stanů v Letňanech - jednak je tam spacákové ležení, kde mají všecky nabízené karimatky nafouklé a můžete si je vyzkoušet a porovnat, druhak nabízejí zajímavé slevy 😉

gedren
10. čer 2008

V Hudy sportu mivali docela levnou od Rock Empire...ale to uz je taky par let. Kdyz ji porovnam s drazsi, kterou jsem mela predtim, tak tahle mi prijde dokonce lepsi.

kaaja
10. čer 2008

mně z anatomicky tvarovaný YATE trochu sklouzávaly nohy... takže taky hlasuju pro klasickej dlouhej obdélník.
jen nekupovat levný v hypermarketu - kamarádka koupila asi za dvě stovky a karimatka byla nepoužitelná

novako
10. čer 2008

A pozor na samonafukovačky, které jsou dělané podobně jako peřina (matrace je špuntama rozdělena na další obdélníky). Jsou to vyhozený peníze. Spát se na tom pořádně nedá! 😝

janeyzelvicka
10. čer 2008

Přidávám se k chvále na rock empire, manža ji má a naprostá spokojenost. Já mám Insul mat, není to sice až tak samonafukovací karimatka, jako spíš něco, čemu musí člověk dechem víc pomoct a dostane se na parádní tloušťku, ale taky jsem s ní úplně spokojená a má jedno velké plus - dá se složit do něčeho nepředstavitelně malého 🙂

kacka.va
10. čer 2008

my máme taky rock empire a taky spokojenost 🙂

map07
autor
10. čer 2008

Určitě chci klasickej obdélník, protože taky máme spínací spacáky, tak aby se nám hezky leželo vedle sebe 😀 Docela se mi zalíbila tahle:
http://www.nejlevnejsisport.cz/samonafukovaci-k...
hlavně váhou a cenou! Nemáte někdo zkušenosti s Husky? My od nich nemáme nic, tak nevím nevím. Jo a ještě nevíte náhodou, jestli je moc znát ta protiskluzová úprava? Aby zase člověk nesjížděl se spacákem bůhví kam. No pak se mi líbí karimatky therm-a-rest, ale nevím, kde je okouknout v reálu. Ta výstava jak psala len by byla super, bohužel já ji potřebuju jako dárek ještě před létem 😖

map07
autor
10. čer 2008
spaagetka
10. čer 2008

Tak já mám tuhle: http://www.yate.cz/eshop-yateplus.html , ale když potřebuju šetřit místo mám ještě jednu, co se dá při skládání přeložit napůl. Spí se líp na té první - taky je podstatně silnější.
Manža má jurka(tuším, že je to ten samej jako na tom tvým odkazu 😅 ) a prej by ho za nic na světě nevyměnil - já v nich teda žádnej podstatnej rozdíl nevidím 😉

map07
autor
10. čer 2008

spaagetka: takže s jurkem spokojenost? Tahle se mi zalíbila, že není extra drahá, ale dá se sbalit na docela malou, což se mi líbí. Na gramy je o 300 těžší než ta od husky, ale zase je o něco silnější

spaagetka
10. čer 2008

map - je spokojenej, jela s náma zatím 3 řeky, ale byla i vamáchaná a nerozlepila se, nezměnila barvu - no prostě to na ní nepoznáš. Ovšem samonafukovačky z obchoďáků kolikrát nepřežijou ani vlhko ve stanu. Jinak já tu od Yate(tu překládací) mám od roku 99 nebo 2000, používám ji fakt často a pořád je OK 😉

petpet
10. čer 2008

Mame taky dve Yate, uz dosti let, v te dobe nebyl takovy vyber a ceny zavratne. Klasika obdelnik, pomer vaha, velikost, cena rozhodly. Mame 2,5 cm neb jsme jezdili na dovolene s ruksasy, kdybychom kupovali ted s vedomim, ze s detma nas uz cekaji spis dovolene jen autem, tak ybch klidne vzala tlustsi at se spi jeste mekceji 😎 Starneme 😀
Urcite pokoukat net a opravdu vaha, balitelnost, tloustka, cena - 4 faktory, ktere vam dokupy daji to, co potrebujete. Kdysi nebylo bezne, ze jedna strana byla delana protiskluzova, rekla bych ze do stanu je to nutnost. Tak jeste to snad zvazit, co je nej. Dobry vyber!

map07
autor
10. čer 2008

my ji chceme taky hlavně na vodu, sem tam vyrážíme pod stan do kempů. Hledám hledám na netu, projíždím co se dá, tak jsem ráda za vaše zkušenosti. Ty karimatky jurek jsou české? nevíte? No ono je to jedno, jen mě to tak napadlo, že mi ten název něco říká 😝

gedren
10. čer 2008

Jurek je ceskej vyrobce stanu
mame od nich), tak asi ta karimatka bude taky od nich 🙂

Jinak jsem si pripomnela, ze ta moje stara nafukovacka je therm-a-rest, no ma o trochu min klouzavej povrch jak ta rock empire, ale jinak nic moc, byla tehdy (ale to uz je asi 10 let 🙂) desne draha, no a tlusta taky moc neni...

len
10. čer 2008

Já teda s čímkoli jsem se od Husky setkala, tak nic moc, takže do týhle značky bych nešla 😒 Stan se našim každou chvíli láme, do nepromokavý bundy fest zatéká, navíc má mizerně řešený detaily... Prostě k nim nemám důvěru.

Naopak Jureka miluju, maximální spokojenost, sice dražší, ale máme od nich už druhý stan (první i po sedmi letech slouží dokonale, ale kupovali jsme větší) a dokonalý pláštěnky 🙂 A ano, Jurek je poctivá česká výroba 🙂

map07
autor
10. čer 2008

no oni ty therm-a-rest v porovnání s ostatními jsou podle mě docela drahý i dneska, ale někde jsem o nich četla dost chvály, tak jsem si je chtěla někde zkusit okouknout.Ale spíš fakt okouknout, aby člověk mohl porovnat, co je na tom za ty prachy o tolik lepšího, ale zatím docela fakt vede ten jurek. Má dokonce i nějaký povrch, který má bránit klouzání, měla by mít omezenou nasákavost vodou...no prostě za necelejch 1200 se mi zdá, že toho má dost oproti jiným. Jen nemám s "jurkem"( a vlastně ani husky) žádnou vlastní zkušenost, tak se ptám.

len
10. čer 2008

Map, zajeď si na ten veletrh do Letňan, už to běží a mají je tam všecky nafouknutý a vystavený, navíc jsou tam zcela nezaujatí prodavači s bohetejma zkušenostma 😉

map07
autor
10. čer 2008

No a myslím, že tam asi manžu vezmu, ať si vybere sám, sice to nebude takový překvápko, ale zase to bude k jeho spokojenosti 🙂 Do Letňan, jdu to očíhnout a něco o tom veletrhu zjistit.

map07
autor
10. čer 2008

Hmmm, kdybych nebyla debil, tak sem si hned všimla, že jsi mi tam na to dala odkázek, že to není jen článek o výběru karimatky 😝 No pako no. díkys!

pattie
10. čer 2008

map07: na samonafukovačce se moc nevyplatí šetřit, tedy jestli jí bude manža používat nějak víc (jestli jí použije 1x do roka, tak je to jedno). Co vím, tak asi nejlepší jsou samonafukovačky THERM A REST, ty jsou fakt výborný a dost odolný. Koukám, že už o nich taky někdo psal 🙂 S Jurkem zkušenost nemám, ale obecně dělá dobrý věci (mám od něj např. výbornou pláštěnku). Rozhodně by stálo za to to okouknout a porovnat hmotnosti a taky tloušťku!!!!!

pattie
10. čer 2008

P.S. My máme s manželem oba thermarestky (já silnější, on slabší a tvarovanou) a jsme naprosto spokojení 😀

map07
autor
10. čer 2008

pattie: no o therm a rest jsem se zmiňovala já, ale zdají se mi celkově dost drahé, tak jsem zvědavá, v čem jsou tak jiné. Jinak zase nějak extra často ji nevyužije, neříkám, že ji vytáhne jednou dvakrát do roka, ale určitě zase nepodnikáme výlety každý týden 🙂

pattie
10. čer 2008

map07: ono taky strašně záleží na co jí budeš používat. Jestli plánujete, byť párkrát do roka vyrazit s báglem na zádech a táhnout jí s sebou, tak bych si přilatila za nějakou lehčí. Jestli jí budete vozit v autě a spát třeba na chatě, tak je to asi jedno. My máme thermarestky z důvodu váhy a kvality. Jsou sice drahý, ale fakt něco vydrží, zvlášť když lozíš 2 týdny po horách, spíš na šutrech a všechno táhneš s sebou. Přemýšlím, co jsme měla za nafukovajdu před tím, už ani nevím, ale popraskala mi ve švech (takové mikro dírečky), ale už jsem je nezalepila....

vanda159
22. dub 2015

Ja mám karimatku od firmy Thermarest....jednoducho sme už nemohli vystáť tie patálie so spánkom 😉 nakoľko stoja viac peňazí, aj tak sa na zdravom spánku neoplatí šetriť 🙂 http://www.adamsport.eu/karimatka-thermarest-pr... odtiaľto ju mám a naozaj sa na spánok na nej teším 😀

eugenvodehnal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz