Sedačka ze série Bédinge ... jak čistíte potah?

makelka
9. lis 2008

AHoj,

máte někdo sedačku z Ikei ze série BEDDINGE LÖVÅS, jak čistíte ten potah? Do pračky se nevejde tak jak 😉

ikke
9. lis 2008

zaniest do cistiarne, tam maju vacsie pracky 😉

babalala
9. lis 2008

Co máš za pračku? Já jsem ho do té naší narvala.. 😉

makelka
autor
9. lis 2008

Ikke - jenomže to trvá hrozně dlouho, nejsem z tak velkého města 😒

Babalala - Mám Whirpool a max náplň je 5kg, vleze se? Já mám totiž na pračce program, který hlídá váhu prádla a jak překročí předepsanou váhu, tak neper 😠 A jak vypadal potah potom??? v pohodě? nebyl moc skrčenej? 😕 😝

ikke
9. lis 2008

makelka, zalezi aj, ktory potah mas, pozeram, ze niektore potahy maju 7kg, tak tie jedine do tej velkej pracky, ale niektore maju iba 4,8kg, to by mohla zvladnut aj klasicka 😉

babalala
9. lis 2008

Taky mám Whirpool, ale ňákou hloupější - prádlo neváží, tak jsem to zvážila na váze a těch 5kg to nemá - problém byl spíš s objemem - ale s trochou úsilí jsem to tam nacpala. Ale vytahovali jsme to pak s chlapem..
Potah byl v pohodě - skrčený tak normálně, malilinko se srazil - ale jenom tak, že byl trošku vypnutější, když jsme ho pak natahovali zpátky - ale to bylo jen dobře, protože jak se vypnul, byl krásně hladký, ani žehlení už nebylo zapotřebí (chtěla jsem to požehlit přímo na pohovce). Jo a ještě - ono asi záleží na typu potahu - my máme ten úplně nejlevnější, bílý.

sue
9. lis 2008

Mne sa do práčky nevôjde a tak čistím normálne - kefa, handra agél na pranie a raz za čas čistiareň - inak neviem či ste si všimli, ale na väčšine poťahov z Ikea je, že sa nesmú prať v práčke 😉

babalala
9. lis 2008

Tak já jsem to teda dohledala, aby nedošlo k omylu - moje reference se vztahuje na potah RANSTA přírodní.. 😉

makelka
autor
9. lis 2008

My máme Ransta šedý, tudíž asi taky ten lehčí, tak já to asi zkusím 😒 Uvidím, co mi na to pračka zítra řekne 😖

makelka
autor
9. lis 2008

Nemůžu na tom potahu najít ten lístek 😝 Tož že bych ho fakt hodila do čistírny? Dost dobře si neumím představit drhnout ho v ruce, jak to pak ždímáš? 😝

ikke
9. lis 2008

ransta ma mat 4,8 kg a prat ju mozes na 60 stupnov
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5010...

ikke
9. lis 2008

...vlastne 4,8 kg aj s dvoma vankusmi, takze samoztny potah ma urcite do 4,5kg, daj ho normalne do pracky

ikke
9. lis 2008
makelka
autor
10. lis 2008

Díky všem za radu, za chvíli, jak mi dopere první pračka ho tam hodím 😉 Tak uvidíme 🙂

milacek1986
30. lis 2009

ahojte já ten potah prala v pračce a udělali se mi na něm skvrny žluté tak nevím co stím ☹

bambi09
30. lis 2009

makelka,my sme mali poťah fialový a ten sa dal rozsipsovať na dve časti,to bolo super,dal sa bez problémov vyprať na dva krát,už sme sedačku predali a kúpili menšiu,ale myslím,že vnútri by mal byť štítok,či sa môže chemicky čistiť,ak si ho neodstrihla,ja niekedy odstrihnem,lebo tie štítky sú väčšie,ako výrobok,napr.miniatúrna hračka a štítok kilometrový 😀 potom je problém,ale na nete by mali byť info k tomu-ohľadom čistenia,prania 😉