Máte pro prcka sedátko do vany? Je to dobrá věc?

jaku
18. kvě 2008

Holky máte pro prcky sedátko do vany?Je to dobrá věc nebo zbytečnost?Od jakého věku mimča ho používáte?Jaký typ?

amj
18. kvě 2008

ahoj. tak já ho měla... ale neuměla sedět, tak jsem ho nepoužila. od tý doby co sedět umí, tak v něm zas sedět nechtěla... takže u nás nevyužito..
ale všude je to jinak.

bledulka
18. kvě 2008

my ho máme-u nás upotřebeno a spokojensot,protože máme velmi živé dítě,které lze díky tomu lépe zvládat...Máme maličkou koupelnu bez vany(se sprchovým koutem) Na začátku jsme koupali v kyblíku,když z něj vyrostl,koupil se veliký lavor a do něj sedátko a koupeme ho už takto.Jinak-prcek se posadil v 6 měsících,sedátko používáme od 6 a půl měsíce a stále nám vyhovuje 🙂
máme toto http://www.caryfuk.cz/product-6483/sedatko-do-v...

vrtule83
18. kvě 2008

pro malou jsem ho používala asi 2 měsíce než začala sedět a nepadat a za chvíli mi začala po vaně lézt

kalous
18. kvě 2008

no holky my ještě nesedime ale malej je pěknej divoch lozi mě povaně musim ho držet a obracet no vubec nam, to koupani nejde mame 6 měsicu a 21dnů od kdy se to může použit

lukajda
18. kvě 2008

Mám pro Tádíka modré Aquababy a naprostá spokojenost. Nejdřív jsme ho otestovali na plavání a pak jsem ho koupila i domů - docela jsem se totiž bála, že ho koupím a nebude v něm chtít být, ale v pohodě 😉

majaaita
18. kvě 2008

Kalous, sedět může dítě, když si sedne samo. Když malej už leze, za chvíli si sedne.

My nepoužíváme.

niega
19. kvě 2008

Asi jak které mimi. Náš Edík sedí od cca 9 měsíců, dřív jsem ho neposazovala. Jenomže on si sedne, kde sám uzná za vhodný, třeba s nočníkem se nechytám - posadím ho a on prostě odejde (odleze po 4). Takže už vidím, jak by dopadlo sedátko do vany - ve vteřině by byl mimo něj, no a pokud to nejde, tak by se aspoň rozkřičel tak, že bych ho dobrovolně vyndala. Takže my koupeme normálka vleže v malý vaničce, kam se sotva vejde, to nějak přetrpí, no a pak ho posadím a on začne lézt, otáčet se dokola, stoupat si, vystupovat ven... Prostě Edík, který by spokojeně dřepěl v sedátku v napuštěný vaně, je naprostá utopie 😀 .

lukajda
19. kvě 2008

Niega 😀

senja
21. únor 2010

Ahoj holky, obnovuji tema. Poradte prosim jake sedatko do vany. Mrnousovi je 7 mesicu, ve sve vanicce se sam posadi - drzi se za vanicku - a strasne kope nozickama, ze veskery obsah vanicky je venku. Planujeme ho presadit do velke vany a k tomu sedatko. Mam vybrane toto http://www.spuntik.cz/ok-baby-flipper-evolution... Co rikate? Je pohodlne? Pripadne prosim poradte neco jineho. Dekuji 😉

mates22
21. únor 2010

ahoj, tak my teda sedátko neměli, ale dlouho (tak do roka a půl) jsme koupali ve vaničce, kterou jsme měli ve velké vaně 🙂, takže seděla sama a měla se čeho přidržovat a taky to tolik neklouzalo a ušetřili jsme i vodu.

teď jsme sedátko podědili pro druhýho prcka, tak jsem zvědavá, švagrová si ho nemohla vynachválit, že když koupala děti obě, tak nemusela to menší tolik hlídat. To co máš vybraný vypadá fajn, ale jak říkám, osobní zkušenost nemám

senja
21. únor 2010

mates A jake mate podedene?

mates22
21. únor 2010

jejky, tak to nevím, ještě trůní na půdě a tam už neuvidím, nemáme tam světlo, ale zítra se tam zaběhnu podívat - ale řekla bych, jestli se dobře pamatuju, že vypadá takový obyčejnější 🙂

lamarika
21. únor 2010

my zkoušeli sedátko (naštěstí půjčené) a malej v něm nechtěl být. Takže bych poradila si prvně sedátko od někoho vypůjčit abyste ho pak neměli zbytečně 😉

pikusa
21. únor 2010

Máme a super...koupeme se spolu 🙂

mates22
22. únor 2010

Senja, tak je to toto: FLIPPER Evolution - OK Baby - takže vlastně to tvoje vybrané, my máme po holčičce žlutobílé a ty kolečka vepředu jsou otáčecí, asi aby se dítko trochu zabavilo

arietiska
22. únor 2010

Měla jsem vodního živla a od 6 měsíců už byl ve vodě neudržitelný. Měli jsme Flippra OK Baby a můžu maximálně doporučit. Byla to úleva pro mě a zábava pro syna. Používali jsme asi 3 měsíce.

arietiska
22. únor 2010

senja: je velmi pohodlné myslím. 😉

arietiska
22. únor 2010

Kámoška v něm i krmila prcka, přilepila ho na stůl. 😀

vojtisek2007
27. dub 2011

obnovuji diskuzi - chci sedátko koupit ségře - má klasickou panelákovou podlouhlou vanu - vejde se tam některé sedátko ??? - to co mám totiž já doma po Elišce je do trojúhelníku a není šance ho do týhle vany dostat (my máme rohovou, takže v pohodě), bohužel si ho nemáme od koho půjčit, aby jsme ho vyzkoušeli,jestli se tam vejde ☹ a žádný rozměry jsem u sedátek nenašla.....děkuju za reakce

anetadr
7. lis 2011

Přikládám dvě fotografie použití sedátka do vany - na první je vidět jak dítě sedět má - je to první den používání. Ta druhá je pořízená 4 dny na to, kdy náš Jiřík přišel jak se z něj dostat.... tak jen varuji, že zas tak bezpečná věc to tedy není. Dodávám, že mu není ani 8 měsíců, tak předpokládám, že staršímu dítěti by se to povedlo ještě rychleji 😖

xlixi
24. bře 2014

Ahojda obnovuji téma nějako sem se tady nedočetla kdy začít používat sedátko 😒 Bude nám 6 měsíců do teď jsme koupali v belíčku jenže tam se nám už nevejde a kupovat vaničku se mi už nechce. ☹ Od kdy se teda muže použít???Ještě teda nesedí poradí tady někdo prosím 😉

irennn
24. bře 2014

@xlixi dokud sám nesedí, nesmíš ho posazovat, ničila bys mu záda...páteř není připravená vydržet tu zátěž...pokud nechceš kupovat vaničku, pořiď do velké vany lehátko např. http://www.zbozi.cz/vyrobek/bebe-jou-lehatko-do... , ale jsou i jiná, obyčejná pěnová za pár Kč a tak ho můžeš dát do velké vany...

xlixi
24. bře 2014

@irennn Takže sedátko ne já sem teď četla že se v tom dětem ani moc nelibí a jsou v tom nespokojené 😨 Takže sedátko asi nepřipadá v úvahu. Lehátko mě taky napadlo jen sem si nebyla jistá jestli jsou i na takle velký klacky 😀

irennn
24. bře 2014

@xlixi no my máme od Fisher price velrybu..parádní vanička...mám ji v albu,malej si v ní vyhraje,je tam zarážka,která se dá vyndat a zároveň na ní jakoby-sedí....na bazošu nebo mimibazaru jde koupit už za 150Kč....vím to,protože jsem ji teď sháněla ségře, je těhotná a tu naši ji rozhodně nedám 😀 malej ji miluje

vypadá takto http://www.mimidekor.cz/detail.php?zbozi=1409757

olusenka
24. bře 2014

@xlixi já u syna sedátko nepoužila, buď ležel na lehátku nebo pak položený na mě a tak jsem ho koupala ve velké vaně. Teď u dcery mám též lehátko, látkové, ale má dole tu hranu, která jí začíná tlačit do zadku, začíná jí být malé. Je jí 7měs. Sama ještě nesedí samozřejmě. Jak říká @irennn, miminko by se mělo nejprve posadit samo, a pak může začít sedět např. v tom sedátku. Posadit samo ale neznamená chytit se něčeho a vytáhnout se do sedu, ale pěkně z polohy na břiše vystrčit nohu, a tak si sednout a mělo by u toho mít rovná záda. Bývá to tak v +-9měs., jak u koho.