Seminární práce na téma dětské koutky v kavárnách

salinka87
8. pro 2011

Ahoj, píšu seminární práci na téma dětské koutky v kavárnách - mohla bych Vás požádat o pomoc - odpověď na 8 otázek ? Moc by mi to pomohlo, děkuji tedy předem za každou odpověď, nebo hlas pro odpověď, která vystihuje váš postoj. Děkuju S.

1. Chodila jste do kaváren před narozením dítěte ? - ANO, NE, velmi málo
2. Chodíte do kaváren od doby, co jste se stala matkou ? ANo, NE, výjimečně - pokud odpovíte ne, přejděte prosím k 5. otázce
3. Pokud ano, berete s sebou své dítě ? ANO, NE - pokud odpovíte ne, přejděte prosím k 5. otázce
4. Mají kavárny, které navštěvujete s dětmi , dětský koutek ? ANO, NE
5. Pokud jste na ot. 2 a 4 odpověděli NE - Uvítala byste v kavárně prostor vymezený pro děti ?
6. 4 ano, 5 ano - Jak by dětský koutek měl vypadat, popř jaký je ?
7. 4 ano, 5 ano - Uuvítali byste i další zázemí ? Přebalovací pult, kojící koutek,..
8. Máte ještě další připomínky, nápady ?

Ještě jednou děkuji Stáňa

veruska007
8. pro 2011

1 ano
2 vyjimečně
3 ano
4 zpravidla ano
5
6
7 kojici koutek
8 krátkodobé hlídání v koutku, např. na 1-2h, v obchodních centrech... brát s sebou malýho přijde obvykle mnohem dráž
😀

verunka8
8. pro 2011

1.ano
2. výjimečně
3.ano
4.ano
5.
6.
7.kojící koutek

hamma
8. pro 2011

1. ANO
2. ANO
3. ANO
4. zpravidla NE
5. uvítala bych prostor pro děti
6. bohatě stačí koberec na zemi - hračky si můžu přinést vlastní. Jde jenom o to, aby se dítě mělo kde protáhnout a trochu proběhnout.
7. Další zázemí je příjemné, ale nejdůležitější je prostor pro děti (kojit a přebalovat se dá kdekoli, kdežto vypustit dítě na zem je mnohem složitější)
8. Dobré jsou i vysoké židličky, ale to většina kaváren už má.

Můžu se zeptat, co studuješ? Téma seminárky zní moc dobře 🙂

centrino
8. pro 2011

1 velmi malo
2 vyjmecne
3 ano
4 zpravidla ne
5 ano
6 prostorny, cisty, pro vyce vekovych kategrii
7 kojici koutek, prebalovaci pult, piskoviste(zazemivenku)
8 možnost koupe prikrmu ci vetsi vyber detskych jidel

snad jsem pomohla 🙂

roni010
8. pro 2011

1. Ano
2.Ano
3. Ano
4.Ne
5.Ano
6.
7.
8.kojící koutek, možnost nákupu jídel pro děti na místě, dostatek jídelních židliček pro děti, krátkodobé hlídání

pablinka
8. pro 2011

1. ANO
2. ANO
3. ANO
4. ANO
5. _
6. koberec na zemi, hračky pro děti, židličky, krmicí židle, přebalovací koutek
7. hlavně aby byl prostor pro děti - možnost je vypustit - ať už uvnitř (v tom případě koberec, dobré jsou nějaké gauče, kde je možné si třeba i položit miminko) nebo venku na zahrádce (v tom případě pak oplocená zahrádka se zavíratelnou brankou 😉 )

sylvia11
8. pro 2011

1.ano
2.výjimečně
3.ne
4.ne
5.určitě, mám takový pocit, že dětský koutek mají snad jen u mcdonalda a jemu podobných
6.mělo by jít na děti vidět, měl by být bezpečný a hlavně čistý
7.přebalovací pultík vídám docela často na toaletách
8.v meníčku by mohly být nějaké levné, malé dobroty/jídla pro děti.

lucifirek
8. pro 2011

1.ano
2.ano
3.ano
4.ano
5.-
6.wíce hraček,iídelní židličky,něiakou strawu i pro děti a neienonn pro dospělé.
7.Ano
8.nikde nennaií žádné iídlo pro děti,nax.něiaký džus. Wětšinou se o hračky a zařízení nnnoc nestaraií. Čistota hraček a zařízení ie špatná.

peroli
8. pro 2011

1. velmi málo

2. výjimečně

3. ANO

4. ANO

5. -

6. dostatečně velký hrací koberec, dostatek hraček (nemusí jich být halda, stačí pár, ale pro víc věkových skupin), dětské židličky a hlavně!! udržovat vše v čistotě.. někdy je to děs!! 😖
a v těch navštěvovanějších (nebo aspoň v "sézoně") by to mohli občas (klidně i za provozu) trošku stáhnout vysavačem apod..

7. kromě přebalovacího pultu a kojícího koutku (není ale podmínkou) by bylo ještě fajn kdyby kavárna měla jednu extra místnost třeba na sraz více maminek, oslavu apod..
případně víc místa na kočárky

8. Ve větších městech by jich mohlo být víc.. a na dobře dostupných místech 😉
Jsem z Brna, kaváren resp. dětských kaváren je tu relativně dost ale třeba na druhém konci města 😒

levandule_vanilkova
8. pro 2011

1. ANO
2. ANO
3. ANO
4. NE
5. ANO
6. Hračky, stůl na malování, koberec, hlavně aby tam bylo čisto.
7. Určitě přebalovací koutek, ten mi nejvíc chybí v kavárnách.
8. Svoje miminko beru především do kaváren, kde nejsou dětské koutky (zatím nepotřebuje), ale kde je útulno a nekouří se. Nejvíc bych ovšem uvítala přebalovací koutky, třeba na toaletách. Všimla jsem si, že ty zpravidla chybí i v zařízeních, které jsou pro děti lépe přizpůsobeny.

lenycka
8. pro 2011

1. ano
2. ano
3. ano
4. ano
5. -
6. čistý!! pěkné zachovalé hračky, hlavně udržované (aby na nich nebylo poznat kolik dětí je už stačilo ocumlat!), jídelní židličky
7. kojící koutek by nemusel být špatný, přebalovací pult na veřejných místech ze zásady nikdy nepoužívám 😒
8. dětská jídla a nápoje dle věkových kategorií (mám na mysli třeba roční dítě a pětileté 😉 )

Snad pomohlo. Hodně štěstí při studiu 🙂

kami1984
8. pro 2011

1. Chodila jste do kaváren před narozením dítěte ? - ANO
2. Chodíte do kaváren od doby, co jste se stala matkou ? výjimečně
3. Pokud ano, berete s sebou své dítě ? ANO
4. Mají kavárny, které navštěvujete s dětmi , dětský koutek ? ANO
7. Uuvítali byste i další zázemí ? Přebalovací pult, kojící koutek,.. přebalovací pult není špatný,kolikrát přebaluji v kočárku, někdy na stole🙂
8. Máte ještě další připomínky, nápady ? širší uličky mezi stoly, více místa na kočárky

kamusek
8. pro 2011

1. Velmi málo
2. ANO
3. ANO
4. NE
5. ANO
6. Koberec, ohrádka pro menší děti, hračky..
7. Ano určitě kojící koutek, přebalovací pult, krmící židličku...
8. Místa pro kočárky, presonál, který má rád děti 🙂

Snad jsem aspoň trochu pomohla. Hodně štěstí 🙂

miskadis
8. pro 2011

1. velmi málo
2. vyjímečně
3. NE
4. ----
5. ANO
6. hlavně veliký koberec pro děti, velké množství čistých! hraček
7. určitě přebalovací pult, kojící koutek
8. dostatek míst pro kočárky, hlídání dětiček by také nebylo špatné

bocinka
8. pro 2011

1. ANO
2. ANO
3. ANO
4. NE
5. ANO
6. Prostorný, nějakým způsobem oddělený od hlavního "dění", ale aby na něj bylo vidět, koberec, hračky
7. přebalovací pult určitě, kojení na veřejnosti mi nevadilo a nevadí ani u mě, ani u ostatních
8. hlídání bych až tak nepotřebovala i když dozor by tam asi být měl, ale místo pro kočárky, určitě čističku vzduchu, občerstvení vhodné pro děti....

romcovaklarka
8. pro 2011

1 ano
2 ne
3 -
4 -
5 ano
6 hrací koberec, hračky, které se dají mýt (a které se opravdu myjí)
7 přebalovák a kojící koutek, pozor aby tam nebyl kravál, např. v Praze v OC chodov hraje v přebalovnách/kojírnách hudba prokládáná každých 5 minut řvavou reklamou, nedá se tam kojit ani náhodou 😝
8 kam dát kočárek nebo sedačku, mikrovlnka na ohřátí jídla pro děti, případně prodej "skleniček"

iluss
8. pro 2011

1. ano
2. ano
3. ano
4. ano
5. -
6. koberec, hračky, stoleček, čistota, teplo
7. přebalovací pult určitě ano, kojící koutek je podle mě nadbytečný a není zas tak nutný
8. přístroj (popř. mikrovlnku) na ohřev dětských příkrmů, UM apod.

smisek666
9. pro 2011

ano
ano
ano
vetsinou ne
urcite
nejaky fajny( koberec hlavne teda cisty, protoze v nekterych restauracich co povazujou za detsky koutek bych si tam nesedla ani ja, knizecky, hrkavky , plysaky , pastelky. . . )
prebalovaci pult urcite
pripominky a napada?: spis by stacilo kdyby ty koutky byli udrzovane a sem tam nejaka zidlicka krmici, ktera na sobe nema zaschle jidlo. ;)

petkave
9. pro 2011

Jéj, výskum. A poctivo robený... Veľmi rada odpoviem. Dúfam, že nevadí, že zo Slovenska...

1. áno
2. áno
3. áno
4. áno
5. -
6. Detský koberček, stoličky, stolík pre deti, stolička na kŕmenie, knižky, omaľovánky, pastelky, rozvojové hračky. Určite nie staré škaredé plyšáky, zničené a nefunkčné hračky. --- Personál by sa mohol o tie hračky trošku starať, čistiť ich, vyradiť pokazené a pod.
7. Samozrejme, prebaľovací pult by bol fajn a takisto kútik na kojenie, hoci už nekojím...
8. Mikrovlnka (hoci u nás je fajn ochotný personál, ktorý to ohreje na naše požiadanie), priestor na odkladanie kočíkov by bol tiež vítaný.

andelka
9. pro 2011

1. Ano
2. Ano
3. většinou ano
4. dříve nemusely mít, ale teď už preferuju ty s hracím koutkem
5. -
6. částečně oddělený, aby děti moc neutíkaly, hračky, pro malé i větší děti, třeba stoleček s kreslením, tabule, houpadla, jídelní židličky
7. přebalovací pult rozhodně, něujaké jídlo a pití vhodné i pro děti, kojila jsem normálně
8. dostatek místa pro kočárky
Když byl syn malinký, chodila jsem do cukráren a kaváren jakýchkoliv, většinou se dal přebalit v kočárku a vjela jsem tam většinou když spal, kojila jsem a zároveň povídala a pochutnávala si. Teď už je potřeba, aby tam mohl sedět v židličce a bezpečně si pohrát, ať už uvnitř nebo venku.

deyana
9. pro 2011

1. Chodila jste do kaváren před narozením dítěte ? velmi málo
2. Chodíte do kaváren od doby, co jste se stala matkou ? výjimečně
3. Pokud ano, berete s sebou své dítě ? ANO
4. Mají kavárny, které navštěvujete s dětmi , dětský koutek ?NE
5. Pokud jste na ot. 2 a 4 odpověděli NE - Uvítala byste v kavárně prostor vymezený pro děti ? ANO
6. 4 ano, 5 ano - Jak by dětský koutek měl vypadat, popř jaký je ?Koberec, hračky, stoleček s židličkami, papíry a pastelky, tabule a křídy
7. 4 ano, 5 ano - Uuvítali byste i další zázemí ? Přebalovací pult, kojící koutek,.. určitě minimálně přebalovací pult

cervena_vila
12. pro 2011

1 ano
2 s kojencem jsem chodila, když začala být dcera v pohybu, už to nešlo, protože tu nemáme vhodnou kavárnu...
5 - dětský koutek by měl být bezpečný bez blízkosti schodů (to mi ruší dvě kavárny) a podnik nekuřácký (jediný pořádný koutek je u nás v kuřácké restauraci), oceníme dětský stoleček s židličkami, papíry, pastelky a hračky, které nejsou rozbité.
7 stačí přebalovák na wc