Seriál Jak jsem poznal vaši matku - co vy na to?

berynka
9. dub 2014

Tak po 9 letech skončil celkem oblíbený seriál Jak jsem poznal vaši matku. Diváci poslední série již věděli, co je matka zač a v tuto chvíli i to, jak všechno dopadne 😉 . Z mé strany to bylo hodně překvapivé a jsem za to ráda, že vlastně nebyl klasický "happy end a žili šťastně až do smrti", jak se samozřejmě předpokládalo.
Jak vám se líbilo zakončení? 🙂

A jedna taková technická... myslíte si, že to byl od samého začátku záměr scénáristů? Nebo se to tvořilo v průběhu sérií? Dle mého se i závěr, jak otec vypráví dětem a řekne jim, jak to dopadlo s jejich matkou, natočil hned v první sérii (jsou pořád stejně staří herci, ne? 😅 ). Nebo jak? 😎

hohe
11. dub 2014

@belda bohužel nejde mi to odeslat na tvou IP, jako bys nebyl v adresáři... pokud mi pošleš do IP tvůj soukr. mail, pošlu ti to tam...

kija
28. dub 2014

Tak jsem konečně taky dokoukala všechny série... (obsahuje SPOILER)
První dvě série naprostá bomba, pecka, pak to šlo strmě dolů, a té kvality jako v prvních dvou sériích seriál už nikdy nedosáhl. Díly pak byly až moc natahovaný... To se jim fakt nepovedlo. Některý důležitý akce se přešly jen tak šmahem a něco se táhlo vyloženě jak nudle - viz. hlavně 9. série a svatba a do nich nacpané díly úplně k ničemu, např. o těch fackách. Kdyby měl seriál tak max. polovinu dílů, ale zapracovalo se na kvalitě a charakterech postav, který by se neměnily jak na horské dráze, a časově děj vyvážit, bylo by to super.
Co se týče posledního dílu, až na časové nevyvážení děje vzhledem k ostatním dílům, tak jsem vcelku s koncem spokojená. Naprosto mě dostal Barney a jeho malá holčička 😵 I když teda matky mi bylo neskutečně líto a říkala jsem si, že měli příběh uzavřít pár minut před koncem. S Tedem jim to fakt seklo a říkala jsem si, že je to to "ono". Je ale zase pravda, že život je někdy pěkně hnusnej a máme tu i odpověď, proč Ted dětem vyprávěl tak dloooouhý příběh a tím, že Ted opět donesl modrý lesní roh, se to pěkně zase uzavřelo. Lepší jak kýčovitý happy-end.
HIMYM si pustím určitě znovu, ale pravděpodobně to budou díly jen z prvních dvou sérií, to se jednalo ještě o vtipný sitcom.

kija
28. dub 2014

@isoldaeva Připojuji se k @berynka Informace, že jde o spoiler, není rozhodně zbytečnost. Myslím si, že maminkám je toto slovo jasné, vyhledávatelnosti to taky neublíží. Upozorňování na spoiler je zásadní. Tak proč ta změna?? Já někam přijít a dozvědět se, jak seriál o 9 dlouhých epizodách dopadl jen proto, že si to omylem u někoho přečtu, tak by mě fakt mrsklo. 😖