Seseda mi prohrabuje odpadky. Co mám dělat?

kutcher
31. pro 2009

Holky uz nevim,jestli je to normalni, ale vzdycky kdyz MM vybehne ven vyhodit odpadky, vsimla jsem si, ze se nam v nich zacne hrabat sousedka, zensky v okoli rikaj, ze obcas tam hleda pet lahve, protoze lidi neumej tridit odpad. Tak s manzou se snazime to jaks taks podelit, ale obcas tam papir nebo petka skonci. Strasne me jeji chovani urazi, ale jak na ni vyjedu mam o vztahy postarano, 4/5 okoli jsou duchodci kamaradicci ☹ ted mi zacla sem tam mizet i posta, ale to ji nedokazi a schranka nejde zamknout, to je ta baba od FBI? Jak byste se zachovaly?

jasminet
31. pro 2009

ja by som sa jej slusne opytala ci nahodou nema nejake existencne problemy kedze si si vsimla, ze prehladava v okoli smetiaky a ze ked ano, radi jej nejaky ten rohlik kupite aby sa nemusela takto strapnovat.
alebo jej skus navrhnut, ze jej tie smeti rovno domov donesiete, aby ich pretriedila ked sa jej nelubi ako to robite.

anta
31. pro 2009

To je děsný teda. Nás zase sousedka pořád špehovala a já jsem začala na chodbě v bytě mluvit pěkně nahlas, že je estébačka a že je to nepříjemný, jak někoho pořád za záclonou špehuje. No musela mě slyšet, protože už to nedělá, sice špehuje, ale já se vždycky už k jejím oknům otáčím, protože to cítím, že někdo na mě čumí, no a ona vždycky hned zaleze 😀 😀 😀 Tak to taky zkus, mluv doma na chodbě nebo v domě, tak aby to slyšela, takže pěkně nahlas něco v tom smyslu:"to snad není pravda, zase nám někdo vybrabčil schránku, to ty lidi nemají co na práci a fuj, ještě za nás někdo třídí odpad, no to jsou služby! a jako řekni: No musíme to začít pořádně hlídat", no prostě provokuj tak, aby tě slyšela, ať ví, že vy to víte a dá si pozor, uvidíš 😉

libka1
31. pro 2009

myslis ze naozaj triedi tie odpadky po vas? to mi pride divne... nie je hladna? 😕 😅

kutcher
autor
31. pro 2009

ne neni, ma 10 tis. duchod a byt je jeji ja mam za 3 mesice 3800 a hypoteku 5000 to spis mam hlad ja.🙂 proste vytaha pet lahve a papiry, rozhazi to a je. Pred 2 rokama nam i klidne vlezla jen tak do bytu to jsem byla jeste tehotna ze prej mam plnou schranku letaku, jestli to ma vyhodit nebo co. MM s ni vymetl dvere ale na ty odpadky ji nic nerekne. ja jsem holka z mesta a tohle se tam nedelo, na vesnici se ty lidi prece jen vic znaj ale tohle je uz na me trochu moc. Jsem pro ty duchodce v okoli jen mladej spratek bez prav no!

bzzmajka
31. pro 2009

My bývame tiež dome ale s manželom sme s do tohto mesta prisťahovali len pred rokom a pol.
Jedna sa prišla sťažovať, že pes nám stále šťeká, ale vysvetlite psovi, že tí cigáni čo bývajú o niekolko domov dalej ho len provokujú nestojí mu to za to---
Dalšia prišla, že si máme okamžite pokosiť zahradu, že sa jej semienka z tráv a burín dostávajú na trávnik..ale ked sa snažíte prerobiť si domček do zimi, tak ten je prvoradý a nie obroba nejakej záhrady, mimochodom manžel to niekolko krát striekl proti burine....

kutcher
autor
31. pro 2009

ha, tak to je taky drsny, jak pises o tom psoj my meli krysarika takovyho toho prtavyho a ten furt stekal a kvilel, sousedka pres zed na nas dvakrat zavolala ochrance, pak policajty a my ho radsi dali bejvalce, ted mame labradora a je klidek a mimochodem tyhle dve sousedky jsou kamosky, tak je to asi spiknuti proti mladejm lidem.

dalmationka
31. pro 2009

Prosím tě v jaký vesnici to bydlíš? Hradec není tak obrovskej, abych ho neznala. Mě se stalo, protože jsme náš domeček upravovali, že naše sousedka čuměla do okna, kde jsem zrovna kojila. Měla jsem štěstí, že jsem byla zahalená 🙂 Ještě jsme nenašetřili na záclony a na závěsy... Příští rok tam chceme udělat plot, aby se tou úzkou skulinkou už neprotáhla. Jo jo důchodci se zkrátka nuděj. 😀

bzzmajka
31. pro 2009

Svokra je úplne proti velkým murovým plotom ale my s manželom ho istotne dáme, lebo to sa nedá, je to tu malé mestečko ale skoro ako dedina. Takže plot 2 metre je ideálny.
A viete ktorí susedia sú najlepší?
....tí ktorý sú za nami...ani nevieme kto tam býva...

mirka1308
31. pro 2009

Ahojte 😉
no my našťastie bývame v dome, kde je pár rodín a chvalabohu nám nikto nečumí do okien a nebuzeruje 😀
Mali sme suseda nad nami a ten mi raz klopal, že sme mu upchali odtok umývadla 😠 tak som sa mu snažila vysvetliť, že keď sme pod ním tak my mu upchať odtok nemôžeme a má si kúpiť také sitko na odpad a to mu zachytí bordel, keď umýva riad 😀 Mal na nás asi 2 roky stále nejaký problém, raz mu vadilo že priateľ na chodbe čistil bicykel(nie vodou ale len handričkami a nejakým sprejom), potom že sme pokazili vchodové dvere, potom že sme niečo odhodili pod okná a všeličo iné 😠 Bola som po určitom čase z neho normálne vytočená 😀
tento rok sme si kúpili psíka a starý pán bol ako vymenený 😅 hral sa s ním, naháňal sa a to mal po osemdesiatke 😵 Ja som sa čiastočne začala starať o predzáhradku, lebo bola spustnutá a keď som bola na dvore, tak som si aspoň našla zábavu 😉 a on potom nosil sadenice kvetov a spolu sme ich sadili 😀 😀
Bolo to moc pekné a pes ho miloval 😵 Pred mesiacom náhle zomrel a mne normálne chýba to je ho motanie po dome 😔
Starí ľudia sa proste nudia a keď majú nejakú činnosť a vyjde sa im v ústrety, tak sa aj oni zmenia, aspoň v našom prípade to tak bolo 🙂

kutcher
autor
31. pro 2009

dalmationka: kdysi sem bydlela u kefiru, ted ziju v Cernozicich, je to od HK kousicek, mam chut se tam vratit. Nekteri stari lide dokazi otocit sve chovani, ale u spousty z nich je tomu naopak.

dalmationka
2. led 2010

Tak z černožic znam jen ten název...nojo nediv se zapšklý důchodci 🙂

raady
2. led 2010

mirko, moc hezký příběh. Myslím, že ten starý pán byl hlavně moc osamělý, smutný. A svůj smutek, vám tak dával nešikovně najevo. Je hezké, že jste nakonec k sobě našli cestu. 🙂

marecek4
2. led 2010

kutcher,s důchodcema jsou bohužel problémy,tak ji nech ať se hrabe v odpadcích když ji to baví a s poštou to je jednoduché-nech si ji ukládat na poště a jednou za týden si ji vyzvedni,nebo častěji nevím jak to máš daleko,nebo si pořiďte novou schránku a pošťačce to jen oznam,i když v paneláku to může být problém,ještě si můžete domluvit tzv.dosílku a budou to nosit manželovi do práce,zas ale záleží kde dělá pozor to už stojí stovku na měsíc,prostě se stačí na poště domluvit a dohodnout co bude nejlepší,nedá se radit na dálku,když nevím jak přesně bydlíte,

kutcher
autor
4. led 2010

Tak postu mam dost blizko, tak to tak udelam, diky. Ted nam ta baba dala na popelnici zamek, prej aby tam jhpni nehazeli odpadky, no jo, to by toho musela prohrabat vic, nikdo nam sem nic nehazi, jen maminky a lidi, kdyz jdou kolem, tak odhodej treba obal od zmrzky, tak ted to radsi hodej vedle popelnice na zem, to to vyresila teda

jabber
4. led 2010

Tak odpadky ať si klidně prohlíží, když ji to baví 😅 připravila bych jí do nich něco hodně výživnýho.... 😀 😝 A se schránkou - proč nejde zamykat? Tak si pořiďte novou, ne?

beruska2x
4. led 2010

u nas se taky hrabou v kontejnerech.. 2 chlapy tam potkavam, kdyz si predstavim co tam vyhazuju - od jidla pres podelany plinky - tak nechapu jak na to maj zaludek a hlavne co by tam asi bylo pouzitelnyho 😅
jen tam nehazim papiry z banky a nebo kde jsou osobni data...

jinak maji i na poste boxy, muzes si nechat zridit schranku tam a vyzvednout si ji kdy se ti to hodi... klicek mas jen ty a posta..

kutcher
autor
4. led 2010

jabber: je to takovej uz starsi ale peknej cihlacek a ty schranky uz nejsou co bejvaly no a abych si mohla udelat novou schranku tak to musej odsouhlasit v domovnim vyboru aby byly vsechny stejne, a hadej kdo tomu tady v baraku veli 😖 na tu postu zajdu. Ted me tak napda ze prestanu balit malyho pliny, necham je pekne vyklopeny sem zvedava jak se bude v tech srackach hrabat 😀

dukie
5. led 2010

Já bych chtěla říct jen to, že odpadky, které se vyhodí do popelnice, jsou oficiálně, pokud vím, cizím majetkem (teď nevím, jestli města nebo koho)... a jakékoliv vytahování čehokoliv z popelnice je vlastně krádeží a nesmí se to dělat. Takže bych se na tohle ještě někde optala (městský úřad? Spalovna? Sako nebo kdo Vám odpadky odváží...) a teoreticky je možný na ni zavolat policii, ne?... no a se ztrácející se poštou... platí poštovní tajemství atp... a pokud víš, že se Ti něco ztratilo, tak je možný (zase bych se na to někde optala, nevím to jistě, nejsem právník) podat trestní oznámení na neznámého pachatele... a kopii můžeš třeba vylepit na tu schránku. 😉 Třeba by ji to přešlo... 🙂

kutcher
autor
5. led 2010

wow tak tohle me nikdy nenapadlo, poinformuju se, tak to by byla tvrda rana ted jen je teda trstny se hrabat v odpadkach nebo si z nich neco odnest😖

jabber
5. led 2010

kutcher - aha, tak to je fakt na pytel 😒 ale minimálně s plínama bych jí to potěšení teda připravila 😀

kutcher
autor
5. led 2010

no to si pis, fakt to tak zacnu delat, uz se tesim jak mala holka 😠

kutcher
autor
8. led 2010

hmm tak ted nic moc asi je na ni moc zima