Seznam povolených jmen. Máte odkaz?

werminka
16. led 2008

Ahojte holky, mám prosbičku - neznáte některá odkaz na "seznam povolených jmen" ? ať hledám jak hledám - nikde na netu je nemůžu najít..... ☹

lendy1
16. led 2008

zkus se mrknout na www.rodina.cz nebo v knihkupectví seženeš knížku jak se bude jmenovat a tam najdeš též spoustu jmen, pokud chceš nějaké u kterého si nejsi jistá, zda je "povoleno" myslím, že na matrice by ti s tím poradili anebo moje známá psala přímo auterce té knížky o jménech (je to prý nějaká česká odbornice na jména) a ta ji řekla možnosti jména, co si vybrala, aby to bylo povolené i u nás...

lu777
16. led 2008

jak říká Lendy, na matrice poradí 😉
jinak v tom seznamu je fakt teď už hodně jmen, už to není jako před patnácti lety, sama jsem byla docela překvapená

taky můžeš kouknout sem:
http://krestni-jmena.cz/seznam/

marzim
11. únor 2009

Ahoj holky, už jsem projela spousty odkazů, ale potřebuji najít stránky, kde bych si mohla vytisknout jména a pokud by byla možnost tak i slovenská jména. nemusí být jen povolená jména. Ale aby to bylo k vytištění pohromadě. Děkuji

teessa
12. únor 2009

marzim já si to zkopírovala do wordu z www.rodina.cz a z www.krestni-jmena.cz jak už je tu uvedeno je to piplačka ale dá se to, jinak kdyz zadáš do vyhledávače vyplivne ti to opravdu hodně odkazů ale tyhle dva jsou asi nejlepší, ještě je zajímavý http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika... ale slovenskou verzi neznám ale určo náká bude

klara.t
30. čer 2009

Na Ministerstvu vnitra je tabulka, kde jsou všechna křestní jména co se v ČR vyskytují. Otvírejte ten soubor .XLS. Ne těch dvacet nejčastějších, ale jména ČR+cizinci k 1.5.2009. Pro holčičky si kousek nad tím klikněte na to 3. Ženská jména a příjmení a otevřete si podobnou tabulku. Jména tam jsou seřazená podle četnosti výskytu v ČR a je jich tam tisíce, no možná desetitisíce. Tak vám přeju hodně trpělivosti při pročítání.

kacka79
30. čer 2009

tak já si teda myslim že můžeš dát dítěti jakékoliv jméno, kamatádka má třeba Cindy a není problém... dneska už můžeš dát i cizí jména bez problémů... jediný problém že nejsou v kalendáři

lucymt
3. led 2011

Ahojky, mame s pritelem vybrane jmena, pro holku Shelby a pro klku Jasper, ceske jmeno nechceme ale mame strach ze je nepovoli... kde si to mohu overit jeste pred porodem??

mrs.duck
7. led 2011

@lucymt Ahojky, já našla na netu tohleto:http://krestni-jmena.cz/seznam/ Je tam napsané, že je to "databáze všech jmen registrovaných v ČR", ale není to oficiální stránka žádné matriky nebo podobně, takže nevím, jak moc se tomu dá věřit 😖 Každopádně stačí zajít (nebo možná i zavolat) na nejbližší matriku, kde by ti měli říct co a jak 😉

baruneckalinda
25. črc 2015

Myslite si ze bych mohla dat sve dceri jmeno Levandule ??

voliera
19. říj 2015

je povolené u nás křestní jméno halka?

cattus
20. říj 2015

@voliera jednu Halku osobne znam a je to ceska jak poleno. A neni ani zrovna nejmladsi. Takze pokud uz ona to jmeno ma patri mezi povolena. Nejjisteji to ale overis na matrice.

noisy
7. říj 2018

Ahoj, nevíte jak je to s povolenim jmen Amy a Mia?

lusuli
18. lis 2019

Mohla bych téma obnovit a zeptat zda naleznu někde klučičí jména, nejlépe k vytisknutí?