Sháním fotoaparát. Doporučte

peppapig
29. dub 2009

Cau holky,

prosim doporucte mi vas fotak (plus hlavni funkce, cena a rok koupe)

Diky 🙂

karotky
29. dub 2009

http://www.fotoaparat.cz/article/10143/1
Máme ho už cca 4 roky a nemůžu si ho vynachválit.Kupovali jsme ho za necelých 8000kč a jeho cena se teď pohybuje v podobné výši,takže si myslím,že stále neztrácí na kvalitě oproti jiným fotoaparátům. 😵

nobody
29. dub 2009

na co ho chceš?
myslím uplatnění

beruska2x
29. dub 2009

http://www.patro.cz/objects/1074631563.html

ja jsem mooooc spokojena, mame ho rok a neco, fotim teda hlavne maleho, 😀 ale hoodne...
ma hodne moznosti nastaveni a skvelou optiku..

nobody
29. dub 2009

já mám Nikon D40, ale nedoporučuju ho

peppapig
autor
29. dub 2009

diky za tipy 🙂

nobody...uplatneni vsehochut, a je na case investovat prasule do noveho, plus premyslim o kurzu fotografie neb jsem pry nadana po tatovi a proste me to bavi

Nikon D40, why not? 6megapixels jsem myslim cetla atd, chci neco lepsiho

nobody
29. dub 2009

no spíš chceš něco lepšího - a hlavně v kompaktech myslím
o rozlišení nejde, jde o mikroprocesor a optiku
myslím, že aquaverde sháněla nějaký foťáky, dej jí vědět ... má info ... 😉

nobody
29. dub 2009

tak pokud chceš nějaký dobrý v procesorech a kvalitě, tak vybírej Nikon, Canon .. možná Sony. A dig. kompakt, abys nemusela dál investovat (viz zoomování)(tj. další objektivy - proto nedoporučuju ty zrcadlovky) ...
prostě něco, co má manuální režimy, nastavení závěrky, clony (ať můžeš nastavovat expozice sama- když mluvím o těch kurzech foto) a rychlý procesor s dobrýma sklama ... a je fuk, jestli to bude mít 10Mp, anebo 14.

nobody
29. dub 2009

* když mluvíŠ o těch kurzech ..promiň, občas udělám chybičku 😉

peppapig
autor
29. dub 2009

ty jsi ale profik, diky

nobody
29. dub 2009

nejsem, jen se ti snažím poradit ... no tak vlastně taťka ti poradí ne? 😉

peppapig
autor
29. dub 2009

🙂

otec to zkonzultuje az budeme v CR v lete, spis me tak zajimal takovy ten lidovy nazor zkusenosti 😉 To ja se zase nechystam na canon za 2 000liber, to mozna jednou az me teda uznaj profikem haha

nobody
29. dub 2009

do 8ti tisíc koupíš úplně v pohodě velice kvalitní přístroje 😉
až tě uznají profíkem, tak dej vědět..a nee, že to bude za týden

peppapig
autor
29. dub 2009

uvidime uvidime 🙂 Do tydne, ale no tak, zas tak si nefandim 😀 a diky za info

jeudi
29. dub 2009

FUJIFILM 8.2megapixlu ma to vsechno mozny nataci to ruzne efekty a tak ja tomu taky prd rozumim ale jsem s nim spokojena

lucikk
29. dub 2009

tak my máme Nikon EOS 450D a jsme naprosto spokojeni...ale je to zrcadlovka, takže trošku větší... ale je na doporučení, fotí krásně 😵

vojtisek2007
29. dub 2009

omlouvám se, že využiji této diskuze -
- manžel si hrál s foťákem, pak celý den na výletě se synem fotil, já pak ještě večer doma - on potom opět iniciativně stáhnul fotky do počítače - a já potom, když jsem si je chtěla v PC prohlídnout, tak na každý fotce je úplně nesmyslný datum a čas......nedá se s tím něco dělat ??? Moc prosím, jsou to důležité fotky - hlavně pro syna - hráli fotbal proti týmu Slávie v pondělí na Edenu - je z toho úplně vyřízenej a fotky jsou teď tím datem a časem úplně domršený....ach jo. Poradíte někdo, nebo je to v háji ????

peppapig
autor
29. dub 2009

lucikk divala jsem se na canon eos 450D plus velmi podobny nikon, docela se mi oba zamlouvaji a cenove velmi dobre.

vojtisek...netusim co ted ☹

listicka77
29. dub 2009

peppapig: my máme canon 1000D a jsme velmi spokojení. myslím, že není "horší" než ten 450 a je levnější. předtím jsme měli 300D a to se teda vůbec nedá srovnat. ale chce to i si porovnat do ovládání, je jiné. my ho máme s tímhle objektivem. http://www.megapixel.cz/canon-eos-1000d-ef-s-18... u toho 300D stál kitovej objektiv za starou bačkoru. ale nikdy jsme se nedokopali k tomu koupit lepší.

gabbi
29. dub 2009

Peppapig vlastnim obchod s fotoaparaty a ze zkusenosti jsou nejkvalitnejsi a maji nejlepsi reviews fotaky znacky SONY. Pak si staci vybrat na co presne ho chces pouzivat - modelu je velka rada. Jestli to chces "jen na normalni foceni" pak cyber shoty a jestli uz neco lepsiho tak alfy.

peppapig
autor
30. dub 2009

gabbi na sony camery jsem cetla vyborne recenze 🙂
Ja chci poradny pristroj (viz nahore), co doporucujes o d Sony

kajule
30. dub 2009

Zdravim, ja se ted taky zrovna po nakym shanim a kamos mi doporucil http://www.fotoradce.cz/canon-eos-1000d.php a celkove jsem na nej neslysela zatim zadnou kritiku, kze kdyby jste nekdo mel nakou zkusenost, budu moc rada za informaci. 😉

kajule
30. dub 2009

Jinac v soucasnosti mam http://konica-minolta.katalogfotoaparatu.cz/dig... a nemuzu si stezovat. 🙂

listicka77
30. dub 2009

kajule, však jsem to psala o pár příspěvků výše - máme ho, spokojenost velká.

kajule
30. dub 2009

Listicko, diky, jsem to asi nejak prehlidla, uz nevim na co myslim. 😎 Jinac diky, jses dalsi clovek, kterej me utvrdil v tom, ze jsem si vybrala dobre. 🙂

gabbi
30. dub 2009

Peppapig nevim jak moc az chces investovat, ale mezi nejlepsi patri urcite alfy A 300x a 700, 200k je taky moc dobra, jestli chces neco min tak h10 nebo h50.

nobody
30. dub 2009

sony mají chromatický aberace při určitých ohniskách .... nebo teda ty cybershoty

aponchie
30. dub 2009

ja doporucim z digitalu asi Panasonic pac s touto znackou za cela ani jeden problem a klasickej fotak na profi fotecky mame Pentax,ale ten je drazsi..cca20tisic,digital asi 5tisic

klasickej fotak dela hezci fotky..nemuzu si pomoct

soanpe
30. dub 2009

aponchie, souhlas.
Klasická zrcadlovka a kinofilm.

Na takový to rodinný focení mam Panasonic Lumix TZ3. Má optiku Carl Zeiss. Dokonce měl ocenění aisa(myslím,že se tak jmenuje) ale vadí mi,že ty digitály jsou pomalý.Než to vyfotí děcko,tak se ti 6x pohne a je po póze 😀

aponchie
30. dub 2009

jj taky radsi fotim lepsi fotky na Pentax..mame lumix digital a je fakt dobrej ma milion funkci vsecko zvlada i sekvencni foceni takze nemam problem kdyz mala meni polohy,ale stejne klasika zrcadlovka je nenahraditelna a ted uz se to da tisknout doma.. 😎

nobody
1. kvě 2009

jo, klasická zrcadlovka a film ..to je nej způsob, máte pravdu
ale dneska je všechno na rychlovku, tak lidi vymysleli digitální zrcadlovky 🙂

a proto záleží na procesoru, aby ty plusy zrcadlovky,skel a nastavení převedl na digitální podobu co nejdokonaleji
z těch zrcadlovek doporučuju
Canon EOS 1000D, Nikon D60,D90
základní objektiv ti stačit nebude, až se trošku rozkoukáš takže počítej s x tisícema nahoru (tele-, makro- např)

a na kompakty se mrknu