Sháním návod k šicímu stroji Nicoleta. Nemáte někdo?

esssi
3. led 2010

Nemáte někdo náhodou doma? Foto stroje zde:
http://rodina.cz/scripts/album/photo.asp?id=186...

monkula
3. led 2010

essi, na internete som našla toto:
Určitě víte, že stroj má horní nit a spodní nit.
Návlek vrchní nitě: Vrchní nit je provléknuta od cívky do ucha jehly. Vedení této nitě bývá znázorněno nákresem na stroji (máte to tam?) Niťová páka se nachází ve své nejvyšší poloze. Nit od cívky provlékneme vodičem do napínače niti. Po provléknutí mezi talířky napínače prochází nit niťovou upravovací pružinou, do oka niťové páky, odtud vodičem do ucha jehly.
Jehlou provlékneme vždy 6 - 8 cm nitě. Jehla se navléká vždy směrem od šijící osoby dozadu. Navlékání jehly usnadňuje speciální navlékač.
Teď si připravíte cívku, navinete na ni nit, to bude spodní nit. Vyjmete chapač (lidově člunek) a na trn zasunete cívku s nití.Potom provléknete nit zářezem v pouzdru chapače. Ze zářezu provlékneme nit pod napínací pružinou, pak protáhneme na vnějšek otvorem.
Pokud to nezvládnete doma sami, mám radu. Nevím sice, odkud jste, ale já bych vyhledala opraváře šicích strojů, ten to bude umět a ještě vám stroj seřídí. Přeji, aby se to podařilo.

roasha
3. led 2010

hehe,nicoleta...to este existuje? 😅 😀
to som dostala na Vianoce,ked som mala 14r,uz ani neviem kde chudacik je... 😅 😀 ...otrasny stroj....darmo,rumuni... 😅 😝 😀
essi,tam ani nepotrebujes manual,ved to je v podstate rovnake na vsetkych strojoch,len co si este matne spominam,tak sa tam menili take asi bakelitove kolieska pri vysivani.... 😝 😀

esssi
autor
3. led 2010

roasha já ten stroj zdědila po mamince, tak se odhodlávám uvést ho do provozu....