Šicí stroj. Na co dát pozor?

lenkakt
31. led 2009

Zdravím všechny,
chystám se po letech koupit si domů kufříkový šicí stroj. Můj poslední byl nějaký jugoslávský křáp, tak pro tentokrát bych se ráda rozmazlila.
Protože je tady na koni spousta ženských co doma šijí, ráda bych si posbírala doporučení. Na co si dát pozor, co jsou dobré typy, jaké značky nebrat, co by moderní stroj rozhodně měl mít atd. atd.
Tisíceré díky všem!

sonulah
25. únor 2009

takže i do toho 2v1 Veronica by se musela při OL šití dávat jiná špulka? to je divný...

naštěstí jsem si vzpomněla, že moje máma má ve škole taky "šičky", tak se jedný moc milý mistrový zeptá co a jak, tak pak poreferuju....

hm a já už mam taky slinu, ale ještě nemám vybráno 😒

rychloprdky si ušiju sama, jupííí (hm, ten můj první výtvor byl růčo fůčo 😝 )

sonulah
25. únor 2009

lenko a ten OL steh mají všechny brothery?

lenkakt
autor
25. únor 2009

sonul, ty nejlevnější asi ne, ale ty dražší už jo.
já jsem si vybrala ten "svůj" typ proto, že už umí vše co potřebuju a má plynulé nastavení délky stehu... to skokovité nesnáším.
jo, prý má celkem dobrou manipulaci se spodní nití, ono některé to mají fakt na budku.

sonulah
26. únor 2009

tak jsem dneska byla v prodejně/servisu a poptala se...

teda včera jsem debatila s mhd a ten řekl, že zrovna brother vyrábí i tiskárny a že jsou to největší šunty.... 😒

sonulah
26. únor 2009

no a tam teda prodávají několik značek a prej si vždycky za tu sezonu vyberou ty, který jim přijdou nejlepší a ty vezmou na krám....

poruchovost prej je mezi značkama srovnatelná

tak teď ty typy:
BROTHER
Innovis 10, 30, 50, M 3034 D, M 2340 CV
ZETINA
748 a 6323
JANOME
625E, DC 3030, DC4100, DC3050, 6600, 1000 CP
VERONICA
champion 500, profesional 900
ELNA
1000, 2100, 2800, 5100, 7300, 344, 434
PFAFF
Hobby 1132 a 1142, Select 3.0 a 4.0

o tý Ver-champion se zas tak úplně nejlíp nevyjadřovali, prej to rozhodně neni žádná výhra (ten OL přístrojík u toho) - že to je tak na to, na předváděčce s tim ušít 2 vrstvy hedvábí, ale pak doma to na jiný látce neušije nic

nejvíc mi doporučovali Elna 2800, má větší prac.plochu, dost stehů, dýlka stehu nastav.plynule....

sonulah
26. únor 2009

jo a ta Elna tam stojí 7490,-

sonulah
27. únor 2009

hm, pokračuju v monologu 😀 😀 třeba to někomu pomůže

mluvila jsem s mámy kolegyní (mistrová obdobrného výcviku u šiček) a ta nejvíc doporučuju značku Zetina a Brother....

(Elnu nezná 😒 )

sonulah
13. bře 2009

tak jsem nakonec (na doporučení paní z eshopu) koupila stroj Brother BM 3500 (za cenu lehce přes 4 tisíce), je suprovej, lehkej, parádně se obsluhuje a má spoustu stehů (hehe, zatim šiju rovně a entlem, no, ale má např. uzavřenej overlockovej steh na pleteniny, tak až začnu šít merino-hadříky, tak se bude hodit)

a doporučuju eshop
http://www.brother-czech.cz/

parádní komunikace, nevýhoda akorát ta, že záruční servis si dělaj sami (nemaj naslouváno např. v Plzni nikoho), takže v případě poruchy se musí stroj poslat k nim.... ale maj dobrý ceny, ke stroji poštovný zdarma, rovnou doporučí i event. nějaký patky a jehly
jsem spokojená

a zatim šiju Jáchymkovi knížku 🙂

skatule
29. dub 2009

Sonu, prosím tě...nějaké aktuální reference na Brothera by nebyly? 😀 Jak to vidíš s odstupem času?

A co další holčiny...už jste něco pokoupily? Já jsem zrovna ve fázi výběru a tak bych uvítala nějaké recenze 😉 Díky

P.S. zatím mám skříňovku Veritas - Trochu novější model než tu byl na něj ten odkaz, takže už i vyšívá. Šlape náramně to jo, je dokonce po servisu takže super...ale nemá overlokový stehy ☹

skatule
29. dub 2009

Holky prosím jak vypadá ten overlockový steh? Tzn. že z jedný strany mi to dělá ty "smyčky" a z druhý strany to vypadá jak? Pokud vím tak by k některým šicím strojům měla jít přikoupit patka s ořezem ne? Např. Brother Innov IS 30, takže by to mohlo být skoro jak z overlocku ne? Ale nevím co to šije z druhé strany.....Jde mi o to jestli jsem schopná s takovým strojem např. pěkně obšít třeba vkládačku aby to vypadalo tak jako u té koupené.

sonulah
29. dub 2009

tak já mam nakonec ten výše zmíněný BM 3500 a jsem fakt spokojená 🙂

uzavřenej OL steh má ten můj stroj taky, ale je to "jen steh" - takovej pružnej klikihák, když jsem tim ušila nějaký švy na merino úpletu, tak to parádně pruží a zároveň se to netrhá atd., takže ideální třeba na dolní lem u trika atd.
a co vim, tak ty odborníci mi třeba nedoporučovali koupit klasickej stroj s tim OL nástavcem (tu Veronicu, jak zmiňuje lenkakt na začátku diskuze) - jako že to bude ořezávat a sešívat jako normální OL stroj - prej to někde na prezentaci vypadá ohromně dobře a pak do toho doma dá člověk jinou látku a už ten výsledek stojí za prd...

skatule
29. dub 2009

Sonu, já furt řeším jestli overlock, nebo šicí stroj s overlockovým stehem 😨 Nějak se mi líbí Brother. Má dokonce šití dvojjehlou tak si říkám že by to mohlo být skoro totéž, ale furt nevím jestli to bude to ono. Já mám starou Veritasku a s tou jsem spokojená...jde mi čistě o to obšívání... 😨 Zapálená do šití nejsem, když něco potřebuju tak to spíchnu ale poté co se mi narodil synátor si říkám že budu "tvůrčí" 😀 Ty když jsi tak tvořivá....postrádáš čistě overlock nebo ti šicí stroj s overlockem stačí? Taky nechápu cos myslela tím "jen steh" 😨

skatule
29. dub 2009

...jo a vážně nejdou použít na overlock klasické nitě ale nějaké drahé....kvůli jiným špulkám 😲 ?

makoush
30. dub 2009

mohu taky dotaz??? Overlock steh na normalnim stroji. Na to je potreba specialni patka, ze? No, patku mam, ale kdyz se na ni podivam, tak mi jehla zasahuje akorat do takovyho kovovyho zobacku a ne do dirky. Nebo je na to potreba jeste specialni jehla? dííííky

sonulah
30. dub 2009

saktue, já tomu zas tak nehovim... ale když jsem byla u těch odborníků, tak mi radili na "domácí šití" koupit stroj, co zvládne pár strečovejch stehů (tj. včetně uzavřenýho OL stehu - to je ten pružnej cikcak z obou stran), že mi to bude stačit...
a jsem s tim spokojená

ale OL stroj (mi teda přijde i trochu matoucí, že ten "steh" s tim "overlockem", jak si to představuju já, moc společnýho nemá.... asi ......... fakt nevim....... páč overlock ti sešije, ořízne a oentluje látky) bych fakt asi neužila, navíc jsem doma neměla žádnej, takže jsem se nakonec rozhodla takhle

a teda nemam ani tu OL patku, makoush... 😅 šiju to s tou obyčejnou

sonulah
30. dub 2009

ježíš fuj
"skatule"!

skatule
7. kvě 2009

Sonu, no já šicí stoj mám a celkem si s ním vystačím ale overlock je overlock. Na Veritasce taky obšiju co potřebuju, ale není to to ono 😔 . Už jsem se rozhodla že do toho overlocku půjdu 😵 . Jinak knížka je naprosot parádní. Už se na něco takového také chystám.

Makoushi, no s tím ti bohužel neporadím 😨 Ovšem tvoje výtvory jsou krásný - ty deky fakt nemají chybu. Jsi šikulka 😉

Holky nevíte jak je to s obsluhou overlocku? Když si ho objednám po netu poperu se s návodem sama nebo je lepší nechat si to ukázat?

dadous
7. kvě 2009

skatulko, budeš tam mit nakres 😉

andilek
7. kvě 2009

žádná švadlena teda nejsem, zkrátím si kalhoty, ušiju záclony, sem tam nějakou díru zašiju či sešiju a už tak rok se chystám na potahy na židličky, ale nějak se mi do toho nechce 😝
mamina mi pořídila k předloňským vánocům brother a jsem s ním spokojená, má funkce, které ani nepoužívám 😝 😉

andilek
7. kvě 2009
sonulah
13. kvě 2009

makoush, krásný výtvory! 😵

skatule, zkus se zeptat schneka, ta teď kupovala OL, zejtra jí má přijít, tak ti určitě napíše, co s tim přišlo a jak se to obsluhuje 😉

pampalini
4. led 2011

Ahoj, objevila jsem tuto diskusi a zajásala 🙂 Začínám šít a hodí se mi jakékoliv triky a tipy na začátky. Ježíšek mi donesl šicí stroj a dělám první pokusy. Nejprve se chci zeptat, zda se dají někde sehnat střihy (jinde než v Burdě) třeba na povlečení do postýlky, přehoz na postel, ubrus atd. nebo jestli je nakonec lepší všechno si dělat svépomocí(kouknout, jak je to ušité a podle toho zkusit) Nechci se hned pustit do oblečení, radši zatím bytový textil. Možná tepláčky pro syna 😉 třeba ze staré mikiny.....Stačí třeba jenom obkreslit nějaké současné + přidat na švy?
Přidávám fotku svého prvního výtvoru (prosím berte s rezervou 😀 )

vdovec
20. led 2011

@pampalini Ahoj, já uvažuju o koupi šicího stroje. Jsem uplnej začátečník, ale nějaký bych potřebovala. Ale nic o tom nevím ☹(.. Takže ani nevím, co hledat. Jaký máš?

pampalini
20. led 2011

@vdovec Ahoj, no to jsme na tom skoro stejně, já šiju tak třetí týden 😉 Mám stroj Janome 415
http://sici-stroje.heureka.cz/janome-415/specif...
Vybírala jsem ho už před rokem a půl (ležel mi chvíli) a to podle hodnocení a poměr cena x kvalita. Jsem zatím max spokojená a mohu jenom doporučit, je to jeden z mála strojů na trhu, který je kovový a má spoustu fcí, které zatím ani nevyužiju 🙂 Pokud budu moci s něčím ještě poradit, tak stačí jen napsat, ale jak říkám jsem totální začátečník a samouk k tomu 🙂

vdovec
30. led 2011

@pampalini Začala jsem ted chodit do kurzů šití 🙂. Tak všechno teprve omrkávám. Uvažuju i o overlocku. Ale zatím jen uvažuju 🙂.

pampalini
31. led 2011

@vdovec tak to je výborný nápad, také bych chodila, ale nevím, jak by to bylo s hlídáním + jak to vyšlo cenově a na jak dlouho to je? Vím, jsem zvědavá 😀 ale sama jsem o tom uvažovala

pampalini
11. únor 2011

Zajímalo by mě, kde kupujete látky? Já zatím nejvíc na mimibazaru, ale pokud máte nějaký tip, tak sem s ním. V kamených obchodech už to pomalu vzdávám....dávat 300 za látku mi přijde opravdu přehnané a to jsou ještě dražší obchody. 😒 Poraďte 🙂

zuzka72
24. únor 2011

Ahoj holky omlouvám se, že obtěžuji, ale chci si koupit stroj a nevím jaký. Ráda bych nějaký i s Overlockem, ale není to podmínkou, hlavně nějaký obyčejný, levný, jelikož šiji tak 2x do roka 😀

zuzka72
1. bře 2011

Ahoj holky, moc bych vás chtěla poprosit o radu, moc nešiji, ale chci začít více....líbil by se mi stroj za super cenu 😀 , který by mohl mít i Overlock a možná i vyšívání. Nevíte o něčem?
@lenkakt ta Veronika nevíš, jaký je rozdíl mezi tou 500 a 600? Je u obou to vyšívání?
Mockrát děkuji za jakoukoliv informaci... Píši raději ještě jednou...je to viditelnější 🙂

vojtisek2007
14. čer 2011

holky prosím neumí někdo poradit - mám starý šlapací stroj zetina - teď mi začal trhat vrchní nit - když chci prošít silnější látku - v pohodě, dám tam teplátky a dva,tři stehy a škub.....????co to je ?