Šicí stroj. Na co dát pozor?

lenkakt
31. led 2009

Zdravím všechny,
chystám se po letech koupit si domů kufříkový šicí stroj. Můj poslední byl nějaký jugoslávský křáp, tak pro tentokrát bych se ráda rozmazlila.
Protože je tady na koni spousta ženských co doma šijí, ráda bych si posbírala doporučení. Na co si dát pozor, co jsou dobré typy, jaké značky nebrat, co by moderní stroj rozhodně měl mít atd. atd.
Tisíceré díky všem!

macanet
14. čer 2011

@vojtisek2007 napětí vrchní nitě, nebo naražená jehla, nebo špatná jehla -síla látky, , špatná nit-na teplákovinu by měla být pružná nit a jiná jehla

vojtisek2007
14. čer 2011

@macanet no já kupuju jen jeden druh jehel - u jedinýho prodejce snad v jihočeským kraji - nejsou prostě k sehnání...a právě se mi jehla zlomila - dala jsem novou - dobře, to jsem zkontrolovala - a prostě to trhá...zkusila jsem vyměnit nit, horní i spodní....když začnu šít látku dvojitou nebo trojitou tak to šije, vrazím tam ty tepláky, a škube to...mě zařáží že ta samá jehla s tou samou nití horní i spodní jednu látku šije a u druhý škube....dřív jsem šila taky všechno jednou jehlou- tepláky,rifloviny,povlečení.....nitě mám taky stejný, už roky kupuju ty samý....to napětí jsem zkoušela štelovat a nepomáhá to...ach jo.

macanet
14. čer 2011

@vojtisek2007 😖 tak to nevím teda,podávání spodní nitě? Není tam nějaký prach? Zkus namazat-špulku vrchní nit) olejem, jinak už mě nic nenapadá 😖

vojtisek2007
14. čer 2011

@macanet prach jsem vysála, namazaný se mi to zdá dost...třeba už chudák dosloužila....

macanet
14. čer 2011

@vojtisek2007 no to snad néé, šlapací jsou držáci 😖

vojtisek2007
14. čer 2011

@macanet no taky bych se s ní těžkou loučila, dostala jsem jí jako svatební dar od mojí babičky, ona na ní šila celý život.....zkusím jí pořádně pohrozit a kdyžtak půjde do servisu...už vidím jak jí tam s tou skříní vleču...ach jo a to jsem nutně ty tepláky potřebovala zašít...

foxykleopatra
19. srp 2011

Ahojky,
nemáte někdo zkušenost se singer 1408? Prošije džínovinu? Potřebuji vyměňovat zipy u kalhot. Díky

thimur1
10. led 2012

Koupě nového šicího stroje. Chtěla bych všem co si chtějí koupit nový šicí stroj, nebo nechat opravit starší výbornou prodejnu. Z vlastní zkušenosti, doporučuju v brně na ul. Palackého tř. 17 Odborné poradenství, prodej, opravy. Byla jsem mile překvapená jak se mi paní věnovala, po zakoupení stroje se mi hodinu věnovala a dala mi v podstatě celé zaškolení a to doslova. Po té, co jsem oběhla všechny prodejce na mě udělala ten nejlepší dojem. Nechtěla jsem kupovat přes net, je potom problém s garančníma prohlídkama a pozáruční servis (posílat stroj někam na seřízení poštou se mi fakt nechtělo. Vřele doporučuju. www.janbajer.cz

skorn
27. led 2012

Ahojky holky,potřebovala bych poradit🙂 ráda bych si koupila šicí stroj a váhám mezi značkou Brother a nebo Janome..máte některá s touto značkou zkušenost??..moc děkuju.

lucisa
3. bře 2013

@skorn tak já si zrovna včera koupila brother XL-2220 a teprve studuju návody a budu zkoušet co a jak. tak jsem sama zvědavá.
Ty už něco máš?

skorn
3. bře 2013

jj mám🙂 začala jsem Veronicou nakonec a skončila u Janome 4100..a jsem moc spokojená🙂dostala jsem ho od manžela jako dárek a ani na něm pořádně nevyužívám všechno.., ale šlape parádně.
Tak ať jsi spokojená!

betakova
3. říj 2013

já i maminka máme Veronicu. Mamka má starší již asi 15 let. Já mam asi rok starou Veronica 404 s bočním ořezem přímo ve stroji. Chodím na patchwork u nás ve městě a v porovnání s ostatními stroji co si holky nosí, je opravdu tichý, spolehlivý a jednoduchý na obsluhu.

zuzka72
1. črc 2014

Děvčata vím, že jsem úplně na jiném vlákně, ale asi zrušili skupinu Šijeme látkové pleny, vlniaky-nechápu teda proč, nebo o co jde, pokud někdo víte písněte nebo mě pošlete prosím link kde ji najdu...

nnell
1. črc 2014

@zuzka72 diskuse je přesunutá pouze na slovenského koníka 😉 Tedy pokud hledáš tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/plienocky/sijem...

zuzka72
1. črc 2014

@nnell jujky zlatá-nejlepší nejdokonalejší vílo díky 😵 😵 😵 😵

magda03
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
akristinna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sewingmaster
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kakadu7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dankadana
31. říj 2020

Na jakou značku stroje se dá dneska nejvíce spolehnout? Nebo na jaké parametry koukat, kde mají nejlepší výběr a ceny apod.? Moc děkuju za rady, sama se v dnešní nabídce ztrácím.

tiki
31. říj 2020

Tak Janome a Brotherem nic nezkazis. Naopak drive kvalitni Singry jsou dneska nekvalitni a odbyte. Jestli chces drzak za dobrou cenu, poohledla bych se na bazaru po nejake stare veritasce, ty jsou nesmrtelne...

zuzinazuza22
31. říj 2020
Uživatel zuzinazuza22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzinazuza22.

Taky záleží jakou máš ty představu o stroji, jestli chceš jenom nějaký, který vytáhneš párkrát do roka na opravy nebo jestli chceš pravidelně šít?

dankadana
31. říj 2020

Chtěla bych začít šít častěji než doted, oblečky pro mimi, doplňky pro něj nebo doplňky do bytu. Takže nějaký multifunkční a bytelný. Díky za tip, spíš bych ale chtěla úplně nový.

zuzinazuza22
31. říj 2020
Uživatel zuzinazuza22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzinazuza22.

Doporučuju si stroj vložit do porovnávače tady https://www.sicistroje-shop.cz/ mně to s výběrem hodně pomohlo.

hanulkaha
31. říj 2020

@dankadana drzaci jsou Brother, Janome, i Pfaf... Ja treba siji hodne obleceni pro deti, mam pouze klasicky rovnosteh Brother NV 35 a jsem naprosto spokojena 👍 Mozna mi u nej jen malinko chybi regulace pritlaku patky, ale i presto nemam problem usit treba tenkou cepicku z upletu, aniz by mi stroj latku "žral" nebo se mi vlnila. Urcite bych se u stroje divala na to, aby byl co nejvice "kovovy", hlavne vnitrni mechanismus, zadna plastova kolecka atd... Potom je fajn mit na stoji steh overlockovy, cikcak, trikroky cikcak a trojity rovny pruzny steh. Knoflikova dirka automaticka nebo alespon poloautomat se taky obcas hodi 😉
Preji stastnou ruku pri vyberu 😊

standa2
Autor odpověď smazal
Zobraz
dankadana
26. pro 2020

Moc vám děkuju za odpovědi, zkusila jsem ten porovnávač na té stránce šicístroje-shop už mám šicí stroj doma a jsem moc spokojená. Vybrala jsem nějaký nový model od Singer, má 7 druhů stehů.

zuzinazuza22
27. pro 2020
Uživatel zuzinazuza22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzinazuza22.

@dankadana Tak hlavně že sis dobře vybrala a vyhovuje ti, tak přeju hodně úspěšných projektů.

dankadana
27. pro 2020

@zuzinazuza22 Díky moc, už jsem něco i úspěšně ušila 🙂