Šicí stroj. Na co dát pozor?

lenkakt
31. led 2009

Zdravím všechny,
chystám se po letech koupit si domů kufříkový šicí stroj. Můj poslední byl nějaký jugoslávský křáp, tak pro tentokrát bych se ráda rozmazlila.
Protože je tady na koni spousta ženských co doma šijí, ráda bych si posbírala doporučení. Na co si dát pozor, co jsou dobré typy, jaké značky nebrat, co by moderní stroj rozhodně měl mít atd. atd.
Tisíceré díky všem!

kapulet
31. led 2009

ahoj, tak já jsem dostala Singer, jsem teda začínající švadlenka, ale šije se mi na něm zatím dobře, jen se špatně shánějí patky atd. Přes net by to ale neměl být takový problém, nebo ve městě, my bydlíme v pohraničí.

liviky
31. led 2009

kup si radši stroj pokud možno blízké výroby,kdyby bylo třeba reklamovat 😉 ...já mám Veronicu...to je nástupce Lady 😀

marci
31. led 2009

taky jsem si koupila singer, ale s malým jsem se k šití ještě moc nedostala 🙂

helena77
31. led 2009

ahoj ono taky zaleži jak moc na něm budeš šít dobre značky jsou pffaf a singer značek je mnoho ale jsou to takove rachotinky na to jen něco zašít a přešít ja se tim živím tak snad tomu i rozumim 😀

ikke
1. únor 2009

pozri aj tieto temy:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

osobne mozem odporucat singer a veronicu - presiju hrube vrstvy, dalej aj pfaff a husqvarna - tiez by mali presit aj hrubsie vrstvy... 😉 z rovnakeho dovodu mi nebol odporucany brother...

lenkakt
autor
1. únor 2009

díky. já bych chtěla stroj na normální domácí šití, plus aby dokázal šít úplety a fleece - to za mého mládí nebylo a veritaska to neuměla 🙂
kolik budu šít, to netuším - záleží na čase 🙂
každopádně díky. jdu studovat odkazovaná témata.

dasap
1. únor 2009

já mám starý veritas, v návodu je ještě popsán ve šlapací verzi 😀 šije v pohodě, teď teda asi bude muset na drobnou opravu, ale jinak v poho. šiju teda až co jsem na MD a to ne moc, ale že by neměl umět fleece nebo tak něco, to mě vůbec nenapadlo 😅 já na tom šiju všecko

ale taky už jsem přemýšlela o nějakém novém stoječku..🙂

lenkakt
autor
1. únor 2009

no, já jsem měla taky veritas, ale úplety na tom moc nešly a fleece taky ne (on je to často úplet), pak se celý nějak rozbil... tak si chci udělat radost, ale zjišťuju, že je to nějaké drahé

papaya
1. únor 2009

tak já mám brothera,můžu případně dohledat i přesný typ. Umí docela dost stehů vč. pružného,šít knoflíkovou dirku na jeden zátah a nebyl ani tak drahý. Pokud plánuješ nějaké vícerošití z úpletů a pružných materiálů,doporučuju overlock,ono to pěkně šije a rovnou entluje,akorát je myslím dražší ;)

lenkakt
autor
1. únor 2009

no, právě na to koukám, že overlock je dost drahý a jaksi nevím, jestli budu šít tolik (resp. jestli budu šít vůbec, že), ale zas možná budu part time ještě tak 2 roky doma a tak si tak říkám... na druhou stranu, děti zas tak zvědavý na domoblečky asi nebudou... ach jo.

papaya
1. únor 2009

Moje kamarádka ho má a já jí ho závidím. Je to fakt paráda - jen to jednou sešije a má to pěkný,začištěný a může si dovolit šít mikiny,trička i flísy (což já teda taky,ale tak výstavní to nikdy nebude).
A je možný,že by ses třeba rozešila i víc 🙂 Spíš mi přijde jako problém shánění látek,snad jste na tom u vás líp než my tady 😝

listicka77
1. únor 2009

no ale overlock zas neumí nic jiného, ne?

máma má veronicu a flís je teda utrpení! jako jak se jednou rozjedeš, tak to jde, ale zvládnout nějaké ty rohy, když nemáš za co tu látku chytit a popotahovat, to je teda na budku. jsem šila jedny flísové svrchňáky a myslela jsem, že vyrostu!

lenkakt
autor
2. únor 2009

lišti - a má tu veronicu s overlockovým nástavcem? protože po té si právě šilhám.
http://www.sici-stroje.cz/?menu=katalog#champio...

listicka77
3. únor 2009

lenko, ne, má nějaký starší model, mohl by tak funkčně odpovídat tomu optima.

sonulah
18. únor 2009

oživuju diskuzi, aby byla vpředu, páč mě to taky zajímá 😉

sonulah
18. únor 2009

hm a hned mě napadá, jak je to se servisem? v záruce to někam pošlu zpět? a po záruce odnesu do nějakýho servisu? 😕

a ten champion je fakt celkem sympatickej.... teda krom vzhledu 😒 😀

parybka
18. únor 2009

já mám tenhle stroj, po mamce, http://www.vseprodeti.cz/inzerce/ostatni/3791-H... moc nešiju, ale láká mě ušít si nějakou jednoduchou látkovku. Akorát teda vůbec netuším, co je tříkroký cikcak, overlock 😅 entl a podobné výrazy. Ale snad něco najdu na netu, až se do toho fakt pustím 🙂
pokud někdo máte tenhle stroj, tak si ráda přijdu pro radu 🙂

sonulah
18. únor 2009

parybko, to je fešák z našich mladých let, že 😀
na látkovky si netroufam, ale něco kreativního bych zkusila ráda (tam se ty chyby odpustí, žejo) - panenku, knížku a taaak
😉
entl tušim, overlock už taky, ale tříkroký cikcak, to je spíš nějakej tanec, ne? 😎

parybka
18. únor 2009

Soni, on to možná má... ale já nevím, co to je.. nějaký steh? ale k čemu 😅 Ten cikcak právě psali u nějaké té látkovky. A myslím, že ta plína nějak vyjde a hader na ni mám dost, tolik ručníku, že to nevypotřebujeme za celý život 😀 na panenku a knížku nemám trpělivost, i když jsou to krásné věci. A panenku spíš v ruce, ne?

sonulah
19. únor 2009

paryb, já to pochopila tak, že ten overlock ti strašně usnadní práci, páč když tim "projedeš" tu látku, tak se to v jednom tahu ustřihne, sešije i oentluje....
takže vlastně ani nemusíš střihat, hodíš hadr do stroje a jak to tam protahneš, tak se to ušije 😕 😀

no a s tou panenkou v ruce, tos mě nepotěšila 😒 tak holt ho potřebuju jen na tu knížku 😕 😅

parybka
19. únor 2009

Soni, já vůbec nevím, jak se šije panenka, jen si nedovedu představit ji nějak strkat do stroje, zeptej se holek, co šijou panenky!
přijde mi bambusový velur, tak to pak zkusím 🙂 už se těším

sonulah
20. únor 2009

tak jsem zkoukla i ty další diskuze, co tu ikke doporučila.... a moudrá z toho teda nejsem, těch strojů je tolik 😉

a já jsem už rozhodnutá, že stroj jooo, ale pořád nevim jakej........ naštěstí (?ehm?) mam letos významné životní jubileum a povedlo se mi ukecat mámu, že mě v nákupu finančně podpoří, že je to jako dobrej "dar"

lenko, ty už jseš rozhodnutá?

sonulah
25. únor 2009

jsem koukala ještě na tu Veronicu, nabízí za 480,- předání stroje i s instruktáží, no, myslim, že je to dobrej nápad, jinak bych taky mohla brzo zjistit, že mam supr stroj a nevim, co s nim, žejo 😀
akorát vzhledem k tomu, že vim tak s bídou, co je patka, tak myslim, že až na mě vybalí nějaký šicí termity, tak budu v pr... 🤐 😉

martinka79
25. únor 2009

parybka:, jéééééééé tak tento stroj mám také, jen v jiném provedení je po babičce úplně super na hrubé šití(jak já říkám). ušiju od zkracování kalhot, záclon, ubrusů, kapsáře a kar. masky vše.
jinak mám overlock ve škole, takže domů zatím nic neplánuji, když šiju tak si ho domů odnesu. nemám teď vůvec čas. Až budfu mít děti odrostlé asi si nějaký pořídím. mám kamarádku co mi poradí ve výběru. 😀

lenkakt
autor
25. únor 2009

no, tak já mezitím pátrala i jinak a dostala jsem tip na stroje brother: kovový vnitřek, dobrý servis, rel. nízká cena, japonská kvalita. má to i overlockové stehy.
po diskusi s profi švadlenkou jsem overlockový strojek zavrhla, páč jsou do něj drahé nitě a cenu stroje děsně zvyšuje.
takže já si asi koupím brother XL 5500

sonulah
25. únor 2009

lenko, já lehce pročetla jednu diskuzi z těch odkazů, co tu padly, a tam zas ty brother celkem kritizujou...

ajooo, to jsem nevěděla, že ten OL potřebuje jiný nitě 😕 😕 a to i ten Veronica? prostě když přehodim na OL, tak budu muset přehodit nitě?
cifix 🤐 😀

kubaka
25. únor 2009

Ahoj, zrovna taky kupuju stroj, potřebuju víc šít, denodenně a našla jsem Janome 3030 DC - neznáte některá? Druhá nejkvalitnější značka a za 10 tisíc umí i vyšívací stehy a má spoustu užitečných věcí - zastavit jehlu nahoře nebo dole, zapošívací program - prý jsou za tu cenu luxusně vybavené a velmi málo poruchové - psal cech opravářů.
Máte zkušenost?

sonulah
25. únor 2009

tak jdu pročítat tohle...

http://www.raj-siti.cz/poradna/cz/t-113/

lenkakt
autor
25. únor 2009

no, mě brother obecně doporučila ta švagrová - švadlena, plus v obchodě kde dělají i servis říkali: nebrat pfaff, nebrat singer, nebrat toyota, brother a veronica OK.
veronica se mi jeví dražší, tož ten brother.
zrovna si ho tu v jedné prodejně objednávám, ale kvůli mistrovství v lyžování budou zavření a stroj bude (uáááááááááááá) až příští týden! já už se tak těším! a děti jsou furt nemocný a já se taky potřebuju doma nějak zabavit, že 🙂

lenkakt
autor
25. únor 2009

overlockové stroje používají velké špulky nití, protože to je udělaný na profi masovou výrobu. takže proto stojí třeba 600 Kč ta jedna špulka
ty brothery mají overlockové stehy, co simulují overlock, ale látku na rozdíl od "pravého" overlocku neoříznou, ale prý to na takové to malé domácí šití nevadí...
(aktuální to začne být až v situaci kdy moje firma ekobiobaby začne chrlit tisíce rychloprdek denně, že 🙂