Šikana a vše kolem ní

ulice518
2. dub 2010

ahoj....
mam sice jeste malou holcicku,ale uz ted mam hruzu ze sikany......
muj synovec ted zacal chodit do skolky....a jednou prisel pokousanej,pry se tahali o hracky....
a celkove se sikana vykytuje uz i na vesnicich ,v prvnich tridach a i ve skolce....

mate taky ztrach ze vase dite bude sikanovano,protze je je treba jen trochu odlisne,je z jine socialni skupiny...atd.
premysleli jste nekdy o tom....??

petrunka01
3. dub 2010

Ahoj Ulice...
strach mám ze spousty věcí,co můžou mého syna potkat.Je dobré snažit se tomu všemu předcházet,sledovat případné příznaky a rychle jednat.ALe bát se dopředu,dkyž je dítě ještě fakt maličký..nevím...zdá se mi to jako trochu zbytečný stres.Nechápej mě špatně,šikanu rozhodně nezlehčuju...ale to bych se mohla bát,že se dítě chytne špatný party,bude na drogách...prostě udělám vše pro to,aby k tomu nedošlo..nebo se o to aspoň pokusím

draga
3. dub 2010

ulice 🙂 to je normální, že malé děti se perou o hračky...koušou a tlučou se...nenormální je, že je učitelky neuhlídaj...můj prcek chodí do jeslí a tam je taky jeden takovej kousavec a už dost dětí si na něj stěžovalo...můj sice ještě pokousanej nepřišel, ale zrovna ve čtvrtek měl modřinu u oka jak hrom, tak jsme se ho ptala co se stalo jeslti ho někdo bacil a on, že ne...tak jsi upadl...ne ..prostě nevím co se stalo a kde k tomu přišel...ve školách už je to samo horší....když vidím co se dneska před školou děje trochu se bojím ani ne tak šikany ale toho co mi z mého synka vyroste...a nikdy nemůžu říct nikdy 😔

martinka79
4. dub 2010

moje dcera byla v 1.třídě šikanováná druhačkou a to je holka do rány a řeklabych, že povahově velmi stabilní a odlná, žádný slabý článek ve skupině., a stějně si ji jedna vyhmátla. Nebylo to vůbec jednoduché a začalo to hen dpo nástupu. přišla jsme na to asi po měsíci.... chození do školy a naštěstí se svěřila nejprve kamarádkám a apotom mě... ale moc se styděla... to co se odehrávalo ve mě si nedovede představit a MM ten byl na tom ještě hůř...
Její zkušenost byla dost hrůzostrašná co po ní holčička chtěla... 😢 ještě teď mám pocit, že to byl jen sen...
Dnes je malá v pohodě, škola byla velmi přístupná a já vše řešila nakonec s klidem... a rodičů aktérky mi nakonec bylo líto ...
Sama jsem spec. ped... a vím co se ve škole děje, ale jaks e to týká vl. dítěte zatemnís e vám mysl a je konec na pár sekud.
Škola je džungle a buď ve střehu. 😉 😕 školkové neřesti neřeším jako šikanu, pokud to není cílené a vážné...
Děti se perou prali a prát budou jsou zákeřné ve výřecnosti a slovně dokáží ulížit více než ranou... ☹

martinka79
4. dub 2010

petrunka01 : souhlasím s tebou..
šikana je jedna z věcí které na děti číhají, co teprve drogy a další... to je potom mazec a v pubertě nám teprve děti dají zabrat... 😠 😝

petrunka01
4. dub 2010

Martinka79:vážně přemýšlím o tom,že synovi(a případným dalším dětem) prostě zakážu vyrůst 😀 😀 😀 ...jsem fakt zvědavá,jak jejich pubertu přežiju...

martinka79
6. dub 2010

petru přežiješ... 😝 a pak se budete spolu smát 😀 jaké bylo pestré to dětství... 😅 . užívej krásných let... Šimonka 🙂