Šílená touha po dítěti ve 20 letech. Co se se mnou děje?

princeznickaaa
19. říj 2011

Dobrý večer maminky a budoucí maminky🙂
Chtěla bych Vám nejprve objasnit svou situaci a poprosit Vás o pár vašich rad a názorů..
Je mi 20 let, studuji vysokou školu druhým rokem. Mám 3 roky přítele, také studenta. Zatím spolu nebydlíme.
Milujeme se a plánujeme společnou budoucnost .. a nyní se mi naskytla takováá věc...
Už několik měsíců mě súžuje příšerná touha počít dítě .. nevím, jak je to možné.. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych přivedla děťátko do "ne úplně vhodných" podmínek - myslím si, že jsem docela rozumný člověk .. a najednou tohle ??
Co se to se mnou děje ?Jak si s tím mám poradit? .. Vůbec nevím, co mám dělat, myslím na to dnem i nocí .. Přítel je také rozumný člověk a o miminku nechce ani slyšet a já mu rozumím, ale přeci jen si myslím, že bychom to zvládli ... ááá ... jak můžu být takhle šílená ??
Pomožte prosím, jsem bezradná :(

adunka73
19. říj 2011

@princeznickaaa Ahoj princeznicka,jestli mas moznost tak si honem utikej pujcit nejake male miminecko a nechej si ho aspon na pulku dne,uvidis,ze se tvoje materska touha schladi... 😉 Urcite bych na tvem miste pockala,az dostudujes a potom si poridila kopec deti.Sama jsem planovane otehotnela ve 20letech a bylo to narocne,najednou jsem se ocitla uplne nekde jinde nez moji kamaradi vrstevnici,muj svet byl den ze dne posunuty o par let dopredu mezi skoro 30-tniky,kam jsem mohla v klidu dojit i tak.Kdyz si poridis dite v tak mladem veku,sebere ti kus tveho mladi,uz nikdy nebudes mit stejnou svobodu jakou mas ted,muze to ohrozit vasi lasku s pritelem,zvlaste pokud on se jeste neciti na to byt tatinkem.Dite je vetsi zkouska vztahu nez promoce na vysoke skole.Muze se ti stat,ze nakonec zustanes sama s miminkem a skolu treba nedokoncis.Dnes mi je temer 40let a zvladla jsem privezt na svet jeste kopec deti...i kdyz to zni jako fraze-nemas kam pospichat,dokonci skolu at das diteti pevne zazemi a potom si ho vychutnas naplno,uplne jinak,nez bys zaroven studovala a malicke musela odstrkovat.Preji ti hodne stesti do zivota 😎

princeznickaaa
autor
19. říj 2011

Moc děkuji .. naprosto tento názor chápu ... 🙂 S tím půjčením dětiček je to problém, hlídám děti normálně, od miminek po starší a vždycky jsem to perfektně zvládala, samozřejmě vím, že je něco jiného starat se o cizí než o vlastní ... Studuji, studuji ... každopádně, kdyby to přišlo, naprosto bych se nebránila ... mnohokrát děkuji Adunko 🙂

adunka73
19. říj 2011

@princeznickaaa ...nejhorsi jsou bezesne noci,nemoce s horeckama,kasel,ryma...a pak hrozny stereotyp,vsecko,uplne vsecko se podrizuje diteti na nekolik roku,nez trochu odroste.Tohle nezazijes,kdyz deti hlidas par hodin a navic te to bavi 😅 Nehlede na ekonomickou stranku,to je taky na povazenou.Ale chapu tvoji touhu,taky jsem ji zazila u posledni dcerky a bylo to k zblazneni,kdyz misto dvou carek na testu prichazela jen mrska cervena 😝 .Jako "stara" mama si ted deti vychutnavam jinak,nez za "mlada",uz nikam nespecham,uz mi nic neutika,uz nic jineho nemusim...ty jeste teoreticky musis,princeznicka studentka.Tak studuj studuj,a budes jednou super maminka! 😵 😵

princeznickaaa
autor
19. říj 2011

Kééž by .. Strašně se na to všechno těším. Upřímně už dlouho vím, že jsem spíše "rodinný typ" 🙂 A děsně mě rozčiluje, že všechno nemůže být po mém, že ? :P A studium vím, že je v téhle době velmi důležité .. bez něj není práce, nejsou penízky .... :( Ale nemůžu si pomoct... když vidím maminky s bříšky nebo maminky co tlačí kočárek, je mi skoro do breku .... Je to děs ... Vždycky jsem si říkala, že nejlepší bude otěhotnět v době mezi 23-24. rokem, po studiu, třeba roce praxe .. až budeme mít s přítelem zázemí ... až budeme finančně zajištění ... nevím, co to do mě najednou vjelo .... Jsem fakt blázen 🤐

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

Co si myslíte Vy další maminky ?? Dá se s mojí situací něco dělat, kromě vyrovnání se s tím, že mít prostě teď děťátko nemůžu ??

angetha
20. říj 2011

Já bych se bála toho, že zatím spolu nebydlíte...Takže pro začátek doporučuji společné bydlení a třeba pejska...Sice to není jako miminko, ale ukáže se, kdo se o něj bude víc starat, kdo nezapomene koupit krmení, vyvenčit, kdo snese noční vytí...

kutcher
20. říj 2011

@princeznickaaa je mi 23 a teď rodím druhý a jsem šťastná... žádný kazení si života se nekoná, jsem pyšná na to, že jsem mladá mamča a že až budu chodit na rodičáky, nebudu žádná (někteří prominou) ovadlina!

mamkamarketa
20. říj 2011

@princeznickaaa dite mit muzes,ale zase na druhou stranu je fakt lepsi byt poradne zajistena. ted cestuj,studuj,pak nebude cas.

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@angetha Pravda .... Taky mám trošku obavy, přeci jen je úplně jiné každý den se vidět a bydlet spolu .. mít povinnosti, platit nájem, starat se atd ...

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@kutcher To je hezkééé .... ale ty jsi asi dobře zajištěna, že ? Nebo jsi byla ve stejné situaci ?? ..P.S. moc gratuluji !! 🙂)

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@mamkamarketa Taky souhlasím ... Studuji, nacestováno už mám docela dost... a řekla bych, že když člověk chce, dá se pak cestovat i se starším dítkem 🙂) Ale je pravda, že je v této době lepší dostudovat ... i když kdo říká, že by nešlo dostudovat až pak ??...

kutcher
20. říj 2011

@princeznickaaa děkuji🙂 v ještě horší, bydleli jsme spolu, to jo, ale krátce a já otěhotněla ve čtvrťáku, kde jsem to do 7. měsíce musela tajit, aby mě nevyrazili, maturu jsem si doďála na 2. termín a ještě s mimče dálkově studovala 2 roky obchodky - stačily přestupovky... peníze žádný, hypotéka na krku a když už to začlo být jakš takš dobrý, tak se mi mateřská snížila na 3800 a tak to mám do teď. A že by posl. dobou mu dávali dost směn, to taky ne. Nejsme pracháči, ale jsme nesmírně šťastní🙂

mamkamarketa
20. říj 2011

@princeznickaaa ja bych cestovala porad 😀 no my letime za necely mesic do usa s nasim drakem,uz ted z toho mam nervy 😅 takze cestovani s detmi taky neni idealni 😅
no studovat muzes pak,ale tezko budes hledat cas nebo vuli.

maaxina
20. říj 2011

@princeznickaaa ahoj,já Ti docela rozumím 🙂 i když mě prvotní touha popadla někdy ve 22 a pak jsem pomalu kupovala na akcích bodýčka a overálky a podobné důležité věci,takže když jsem pak otěhotněla,tak jsem mělaa docela slušnou zásobu 🙂 nicméně já už tou dobou pracovala 3 roky a školu dělala dálkově a s přítelem jsem bydlela. Ale pak mě to zase přešlo po zvážení různých věcí a postihlo mě to za necelé 2 roky ale už fakt fest, tak jsem vysadila prášky. Jako nezajištěná, studující bych do toho nešla, protože to děcko fakt potřebuje spoustu věcí a ty ani nevíš,jestli byste spolu s přítelem zvládli bydlet, to je docela velký krok.... Takže já doporučují nejprve zkusit společné bydlení, protože občas je to náročné a někdy to vede k rozchodu.... ale tý touze fakt rozumím 😉

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@kutcher Ale přeci jen jste nebyli "na krku" rodičům když už sjte spolu bydleli ... Já bych taky byla strašně šťastná .. moc bych si miminko přála .. i když vím, že hodně lidí by mě za to odsoudilo ... A tvůj přítel pracoval nebo taky studoval ??... Moc vám to štěstíčko přeji !! Hlavně aby jste všichni byli zdravíí ! 🙂)

dagina
20. říj 2011

@princeznickaaa sice budu na rodičáku ovadlina (mimochodem to už jsem teď), ale mládí jsem si užila fakt bezstarostně, skvěle...hrozně ráda na ta léta vzpomínám i ta doba byla tehdy perfektní. Bezesné noci byly také, ale z jiného důvodu 😀 😀 . Za mě určitě užívat, poznat víc parnerů, studovat...

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@mamkamarketa Taky cestování miluju, ale neznamená to pro mě všechno .. zrovna v této době mě právě více bere pomyšlení na to miminko ...

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@maaxina Je to šílené, že ?? Nemůžu vůbec nic ... pořád na to myslím, i když vím, že by to bylo obtížné a mimino by nevyrůstalo zrovna v nejlepších podmínkách ..
Jsem ráda, že víš, jak se cítím ... a je pravda, že jsi byla v mnohem lepší situaci .. přeci jen práce, bydlení a finance jsou důležité ...

j.kriv
20. říj 2011

@princeznickaaa Já jsem místo školy šla aspoň na rok do práce, pak přišla malá, teď čekáme druhý a zároveň začínám školu 🙂 jsem ráda za to kolik mám, když kolikrát vidím starší maminy, jak na dítě nemají energii a nervy, to je samý nedělej, neběhej, nekřič, nesmíš apod... 😝 ale souhlasím s tím, že nejdřív byste měli zjistit, jestli vůbec jste schopni spolu žít, je to něco jiného než se jen scházet. a hlavně byste měli dítě chtít OBA... jinak nevidím důvod, proč by mělo dítě znamenat úplné omezení, snad jen přizpůsobení se, ale nikdy mě nenapadlo, že by mě mateřství o něco ochudilo. naopak se moc těším, až děti povyrostou a budeme poznávat svět společně 🙂

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@dagina Právě že vím, že každý to má nastavené jinak 🙂) Já jsem si svým nynějším partnerem jistá, vím, že bychom spolu vše zvládli a moc ho miluji 🙂) a chápu, že někdo si chce nejdříve užít právě cestování .. a další věci ... já bych to všechno klidně obětovala :D Vždycky jsem děti milovala a vždycky věděla, že co nejdříve to půjde, tak na to hupsnu :D v úvozovkách 🙂 jen nevím co s tou touhou ?? :(

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@j.kriv Ten nástup do práce na rok se mi zdá jako super nápad .. ale zase nevím co se školou .. chybí mi prakticky už ani ne dva roky ... achjo :D to je teda situace :( a jinak si myslím, že je super být mladou maminkou ! Plnou síly, energie ... a s tím bydlením souhlasím, jak už jsem psala, v tom máte všechny pravdu .. je to úplně něco jiného a člověk nikdy neví ... jsi určitě skvělá maminka, když to mateřství se vším bereš takhle pozitivně 🙂))

petrunka01
20. říj 2011

@princeznickaaa mám sestru,který je teď taky dvacet a taky studuje vysokou.A kdyby to bylo jen na ní,má mimčo hned,takež nejsi takovej exot,jsou i jiné...Já mám teď miminko-už druhý dítko a nejradši by mi malou odnesla.Chápu tě,když jsem čekala na Kačenku,taky jsem koukala po těhotnejch a bylo mi hrozně,jak jsem taky chtěla.

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@petrunka01 Takhle přesně se teď cítím .... úplně jsi popsala moje pocity ... akorát si přijdu jako děsnej člověk, že na to vůbec můžu pomyslet, když k tomu nejsme zařízení ...
ale nemůžu si pomoct ...

moncicak.as
20. říj 2011

@princeznickaaa Já rodila prcka v necelých 22 letech, žili jsme spolu už 2 roky a oba zaměstnaný, i když jsme byli jen v podnájmu...a neměnila bych 🙂 Je to moje největší zlatíčko...Jen bych asi nejdřív zařídila hypo a až pak pořizovala mimi, ted nám to trošku komplikuje život (školka, a tak..) 🙂

maaxina
20. říj 2011

@princeznickaaa co děláš za školu? dá se přejít na dálkový, že by sis našla práci?

kaaca11
20. říj 2011

Měla jsem úplně stejný pocit. Když mi bylo 20, studovala jsem VŠ, přítel taky dodělával školu a o dětech nechtěl vůbec slyšet. O rok později dodělal školu a začal pracovat, začali jsme spolu bydlet. Ještě ten rok jsme se vzali - všichni se divili, že tak brzy (bylo mi 21, jemu 27). Protože manžel ještě pořád děti nechtěl, tak jsem "proti své vůli" brala dál antikoncepci a doufala, že brzy změní názor a budu ji moct vysadit... začala jsem při škole pracovat. No a když mi bylo 23, tak jsem na manželovi začala pozorovat, že už by měl z dítěte radost (i když to nepřiznal), tak jsem ty prášky vysadila. Za 3 měsíce jsem otěhotněla a teď máme naši Evičku a jsme oba mooooc šťastní!!! Já ještě pořád nemám dodělanou školu, zrovna se učím na test, který píšu příští týden. Je pravda, že s tou naší holčičkou se učit nedá - jen když mi ji někdo hlídá. Do Vánoc snad dodělám všechno co mi zbývá a začnu psát diplomku.

terulilinka
20. říj 2011

@princeznickaaa Tak já s tebou naprosto souhlasím. Mě za chvilku bude 21, ale už jsem vdaná a už se snažíme o miminko. Mimčo jsem chtěla ještě dřív než vůbec byla svatba, jsem prostě takovej "rodinej typ", jak píšeš i ty. ale je fakt, že my už máme všechno, byt, jsme finančně "za vodou". Ale naprosto chápu tvoje pocity, s tím když vidíš maminku s bříškem či kočárkem 🙂 A o ta škola zase tak důležitá není - dostaneš lepší práci, ale jen když máš praxi, a tu ti jen škola nedá 🙂

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@moncicak.as Věřím ... Jsi určitě moc šťastná ... Taky bych to brala ... ale vím, že to nejde.. ale chtěla bych.. áá ... to je děs ...

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@maaxina Právě že studuji Všeobecnou sestru Bc - dálkově bych ji mohla studovat pouze se tříletou praxí ...... A jinak mám jen střední školu jako zdravotní sestra a to je málo ... :(

princeznickaaa
autor
20. říj 2011

@kaaca11 Tak to jsem ráda, že jsi jedna z dalších co mi doopravdy rozumí, přesně víš co právě prožívám ... asi to stejněbudu muset udělat tak, jak jste to měli vy ... prostě si počkat na vhodnou chvíli ...A školu ? Tu zvládneš .. budu ti moc držet palečky !! A hlavně vám přeji zdravíčko - celé rodince !! 🙂)