Šišlá a žvatlá vaše okolí na mimino? Co s tím?

berenika39
23. bře 2009

ahoj, zrovna jsem absolvovala návštěvu příbuzenstva a jsem z toho paf. Malej taky. Nic než ťutu ňunu baf haf kuk jsem od nich neslyšela, jak kdyby byl štěně. A dělají to všichni kolem kromě nás a bráchy. Já se snažím mu hodně povídat, ukazovat, ale věci říkám normálním slovem, prostě kytka je kytka a auto je auto. Nechtělo si mi jim kazit radost, tak to vždycky přetrpím...co vy?

majaaita
23. bře 2009

Bereniko, já už si příbuzenstvo vychovala 🙂 Radím udělat si v tomhle pořádek, ať potom na dítě nemluví takhle blbě, až pak bude už opakovat.

kacka.va
23. bře 2009

šišlá a já to nesnáším. Někomu stačí říct jednou, u někoho už to nemá význam opakovat, protože je to pořád dokola, i když jim říkám, že pak dítě šišlá taky, protože napodobuje... Kuk mi nevadí, ale vadí mi "normální" povídání se šišláním a to ňu ňu. Malé dítě není debil, abych na něj musela šišlat a myslela si, že tomu bude rozumět víc 😉.

berenika39
autor
23. bře 2009

jj, mě to bylo blbý, aby se jich to nedotklo, protože oni samozřejmě dělají všechno s tím nejlepším úmyslem, ale asi budu muset nějak takticky vyrukovat..

janeyzelvicka
23. bře 2009

Já jsem na to trochu alergická, veškeré nyny, papu a tak... I když to není zas tak ve velké míře, u mamky ji opravuju, u tchýně to překousávám. Ale nešišlají, nebo občas, třeba "žuby" a podobně, kdyby to bylo častěji, už bych se ohradila. Taky mi připadá, že mají tendenci z toho mimča dělat naprostého pitomce.

majaaita
23. bře 2009

Bereniko, no, nedotklo. Já mám tchýni takovou, že jsem si jí musela srovnat - a teď, když prudí u staršího s nočníkem a u mladšího s kašema - už ví, že se ohradím - slušně, ale rozhodně. Takže už tam není takový to trapný ticho po pokárání 🙂

slunicko552
23. bře 2009

Tak já taky hned na začátku řekla,že tohle ne.Sice se podívali,ale nikdo nic neřekl.Ještě párkrát se to opakovalo,ale pak si zvykli a nikdo nešišlá 😉

shaula
23. bře 2009

Moje sestra na začátku taky na kluky šišlala - dětská slova typu kuk nebo papu mi nevadí, ale "ty ši klášný chapetěk a máš klášné modlé oťiťka" mě teda nadzvedlo. Sice jsem jí to musela opakovat několikrát, ale nakonec to zabralo, teď už jenom občas zašišlá, ale to je v normě. Ňuňu a ťuťu by mi asi taky vadilo.

dnada
23. bře 2009

tak na malýho šišlá jen můj táta(děda) ... jinak mám naštěstí dost rozumné okolí a nešišlají spíše ještě zdůrazňují písmenka(r,č). Za to kamarádka,to je eso 🙂 ta má už asi 6tiletou holku a teď půl ročního kluka a ta nepromluví jinak než že šišlá ...už šišlá i na dospělý návštěvy😀 nějak jí to šišlání už vlezlo na mozek 😀

berenika39
autor
23. bře 2009

😉 hm, koukám, že v tom nejsem sama. tak já příště zkusím zakročit 😀 😀 . když mě se zdá, že tohle je něco jinýho, než když třeba nějaká tchyně (já mám hodnou 😝 ) mluví do výchovy, výživy, do všeho mluví...oni prostě jsou štastný, že se péta tlemí, a fakt já v těch jeho očíčkách vidím jízlivost: o co se tu snažíte, vůbec vám nerozumím 😀 😀 😀 .
Rozhodně je to pak problém, až začne mluvit, naučil by se to snadno a co pak 😝 .
Jinak magořím taky, v drogerii jsem byla tuhle sama, bez malého, čekali s bráchou venku, a já se přistihla, že nákupním vozíkem pojíždím sem tam...takže až začnu šišlat, bude hůř 😝 😝 😝 😝

cerstvamama
23. bře 2009

U nás jsme to šišlání stoply se ségrou. Ona má starší dceru než já, takže rodinu vychovala vlastně už ona a já se jen vezu 😀 Tolerujeme to jen u dědy. Přijde nám vtipný, když jako bývalý výsadkář drží vnučku v náručí a říká "my šme klásný holčičky" 😀 Jinak moje máma mluví na malou tak divně, není to šišlání, spíš jakoby mění hlas. Mám z toho husinu.
A co říkáte na to "mykání"? To teda fakt nemusím. Vím, že tak mluví snad každá druhá matka, ale když mi nějaká kámoška řekně "my máme průjmíček" tak se musím hodně držet abych se jí nezeptala z čeho že se ona pos.... Některý matky už to přenášejí i na domácí mazlíčky. Tuhle jsem se byla projít s Adélkou a naším psem. Potkali jsme maminu s kočárem a jejich fenkou a paní na mě z dálky volá "pozor, my háráme" - tak nevím, jestli to taky dostala nebo co....

berenika39
autor
24. bře 2009

cerstvamama 😀 😀 😀 , po ránu jsem se od srdce zasmála......mykání je fakt spíš srandovní, když to domyslíš 😀.
Někdy se bavím v šatně na plavču - to je koncentrace toho všeho🙂))).

dnada
24. bře 2009

"mykání " 😀 😀 😀 krásný slovo 😀 😀 😀 já se přiznám,že mě to občas ujede... (ale ne zas tak často)ono je stejně těžké říkat my když malého vychovávám sama,že 😀

garfie
24. bře 2009

Moje ségra je taky mistr! Na malou šišlá, ale než se nadechnu, tak ji vždycky srovná neteř 😀 (je jí 15). Jinak je ségra mistr na vymýšlení "dětských" slov, už to začínám sbírat a bavím tím svoje okolí-"cáky cák, čity čity (to je jako čtení knížky), chovy chovy, dokonce i koj koj!!!
A co se týká mykání, skvělou historku má moje kámoška. Někde v mateřském centru se bavila s cizím tatínkem a on se jí ptá "a kolik máte let?" pochopitelně si vykali, takže jí to vůbec nedošlo a odpověděla "28-a vy?" Borec prý pěkně hleděl!! 😀

kacka.va
24. bře 2009

cerstvamama: mykání taky nemusím, i když občas ho používám taky 🙂. paní si holt musí dávat pozor, aby na ní někdo neskočil 😀

bolk
24. bře 2009

Tak s tím mykáním bojuji docela u sebe. Nějak jsem na to nevědomky přešla a vždycky mi to taky přišlo divný. Jak je tady člověk celý den sám jen s miminkem tak si tím asi nahrazuji společnost🙂)).
U našich s tím šišláním nemám problém, vždycyky jim to připomenu když mají sklony. Horší je to u tchánovců tam mám trochu problém jim to říct. Naštěstí nešišlají moc a taky tam nejsme tak často.

janulle22
24. bře 2009

tak u nas sisle obcas tchynka... ale ji upozornima v pohode, ale ted me stve tchan ze mluvy na malyho hancky... 😅 🤐 ... toho se bojim opravit...sem to rikala sice tchynce, ale ta se tomu jen usmala... 😅 🤐

janulle22
24. bře 2009

jo a jeste ja jsem na malyho nikdy nesislala pro nasi rodinu je odstrasujici pripad syn me sestrenky ma 6 let a neumi vubec mluvit...mluvi jak 3 lety dite nema vyslovnost...a kdyz na me mluvi tak mu rozumim jen teto a to jeste rika keko a tati je kaki zbytek nerozumim... 😅 ... takze opravdu nesislat a durazne opravovat a nebat se pak budou rikat ze vase dite neumi mluvit... 😉

kacka.va
24. bře 2009

janulle: já zase všude slyšela, že opravovat dítě se nemá, že mu to máš říct třeba znovu při podobné souvislosti, ale ne vyloženě tak, že ono to řekne, snaží se to říct co nejpřesněji, prostě na ně hodně mluvit, ale opravováním se prý ničeho nedosáhne, protože to dítě k tomu musí dospět postupně, aby řeklo slovo přesně, jak ho řeknou třeba rodiče. 😉

janulle22
24. bře 2009

kaci ja nemyslela opravovat dite, ale opravovat tchanovce sve rodice proste ty kteri na dite takhle mluvi...jasne dite se nema opravovat ale ty lidi ano... 😉

shaula
24. bře 2009

kacka - podle mě janulle myslela opravovat šišlající rodinu🙂

janulle22
24. bře 2009

shaula - 😀 ano myslela jsem sislajici rodinu... 😀 😀

amphibia
24. bře 2009

u nás jsem na švagrovou začala šišlat taky a za chvilku byl pokoj 😉 Jinak jsem jí samozřejmě několikrát před tím upozornila, že si to nepřeju a důvody proč...

kacka.va
24. bře 2009

janulle: ahááá, to jsem blbě pochopila 🙂 tak to jooooo.
Nejhorší noční můra je skupinka lidí na kočárkem a předhánění se v šišlání. 😀

janulle22
24. bře 2009

kaci no ty lidi jsou na liskanec... 😀 ale zase mi to treba nevadi u pul rocniho miminka...spis u tech starsich... 😒

pepibubu
24. bře 2009

Moje drahá matinka, vždycky hodí hlas o několik oktáv vejš a začne "Ahoj Jožífku, ty moje žlato mijovaný..." a já kvetu....

verena
24. bře 2009

No šišlání taky nesnáším (tchyně + její kamošky dokonce dělají na malého "aha tě", tomu se smál i manžel). Dřív jsem ani neříkala zkrácená slova (jako uděláme ham, kopi kopi, pá pá), ale teď se o to docela snažím, myslím, že pro mrňouse bude snažší se naučit komunikovat. "Mykání" je fakt vtipnej výraz a taky se kolikrát nasměju. A co si myslíte o oslovování manžela (přítele) táto? V jedné knížce jsem četla, že se hlavní hrdinka děsí, jestli to někdy dopracuje tak, aby svého sexuálního partnera oslovovala táto 🙂 Spousta mých kamarádek ho od narození dítěte neoslovila jinak! A jedna o sobě mluví jako o mámě, i když mluví jen se mnou 🙂)

kacka.va
24. bře 2009

verena: ježiši, na "ahatě" jsem si ani nevzpomněla, ale jak jsi to napsala, tak mi naskakuje husí kůže 😀. Já manžela oslovuju normálně jménem, jenom, když se to týká malé, tak řeknu táta tohle nebo táta támhleto 🙂

garfie
24. bře 2009

No když si partneři mezi sebou říkají mámo a táto-tak to taky rostu! 🙂 Já o něm mluvím jako o tatínkovi před malou, ale jinak nikdy-oslovit ho tam mi přijde úplně ujetý-ale není ještě všem dnům konec.... 😀 😀

verena
24. bře 2009

Já o manželovi před malým taky samozřejmě mluvím jako o tátovi, ale sama mu tak teda neříkám 🙂 Teď se snažím o sobě mluvit jako o mámě, mám dojem, že syn nějak neví, že bych měla být maminka 🙂 no ale nejsem na to zvyklá, takže stejně řeknu "já tě přebalím" místo "maminka tě přebalí"... ale docela se nám s manželem povedlo zavést jiný nešvar - hádáme se ve stylu, že jako mluvíme na syna, a přitom říkáme no jo, když tatínek udělal tohle, no ale to proto, že maminka támhleto... naštěstí nám snad nerozumí 🙂 tak ahatě zdar!

pepibubu
24. bře 2009

...aneb jak udělat z průměrně inteligentního dospělého šišlajícího infantilního blbce? ukažte mu malé dítě....