Šišlá a žvatlá vaše okolí na mimino? Co s tím?

berenika39
23. bře 2009

ahoj, zrovna jsem absolvovala návštěvu příbuzenstva a jsem z toho paf. Malej taky. Nic než ťutu ňunu baf haf kuk jsem od nich neslyšela, jak kdyby byl štěně. A dělají to všichni kolem kromě nás a bráchy. Já se snažím mu hodně povídat, ukazovat, ale věci říkám normálním slovem, prostě kytka je kytka a auto je auto. Nechtělo si mi jim kazit radost, tak to vždycky přetrpím...co vy?

cerstvamama
24. bře 2009

Aha te u nas taky probiha 😀 Jinak slova jako papa nebo ham pouzivam, protoze tak mluvi Adelka a je to nase spolecna rec. Samozrejme k tomu dodam i co to znamena, treba jako jdeme se nasnidat (tim myslim opravdu obe dve) a pak dodam udelame ham. Delam to automaticky. Proste to jakoby prelozim do jejiho jazyka. No a u toho mykani jsem se pristihla, ze mi to vadi tolik, ze se kolikrat opravim z mnozneho cisla na jednotne, i kdyz jsme to opravdu s Adelkou delaly obe 😒
S tim tatou jsem si vzpomnela na historku moji kamaradky, ktera se mi sverila, ze jednou na vrcholu sexualniho opojeni vykrikla na manzela "jed tato, jed" a bylo pry po vsem 😀

berenika39
autor
24. bře 2009

jééé, já celej den nebyla a ted se tu bavím, koukám, že veselo je ledaskde🙂. My jsme oba s manželem už "dospělí", tím myslím, že rodiče máme už staší, cca 65-70 let, takže prostě mi nezbývá, než být tolerantní a citlivá, oni prostě dělají to, co vyvolá u malého smích. Ale dala jsem si závazek, že zbytek rodiny usměrním...
Dneska jsem statečně dala poprvé hlídat malého ke svým rodičům, na dopoledne. Abych měla klid, vzala jsem s sebou i bráchu, ten se o něj umí postarat komplet a inteligentně, malej ho navíc miluje a jsou na sebe zvyklí. Odpol jsem pro ně přijela, miminko vysmátý, starší syn na prášky. Koktal málem chudák, že prej jestli to takhle bude pokračovat, bude náš Péťa neurotik - nestíhal prý současné bombardování tou hatmatilkou od babičky a dědečka...ještě že hlídání využiji jen opravdu výjimečně 😀 😀 😀.

dnada
25. bře 2009

bereniko - to sme na tom podobně ,až na to že já sem od tebe asi o 10let mladší,předpokládám 😀 ale mamce ce 68 a tátovi 72,táta nemá zuby tak šišlá normálně a když začne ahoj Malečku,ty si ale klásnej kouček a jak vylostl tak rostu!!!! Pořád mu říkám,aby si dával pozor na výslovnost.No máma je na tom stejně v bleděmodrým. Jezdím k nim tak jednou za týden na pár hodin ,tak to vydržím🙂 JInak teda "ahatě" neznám,to tu čtu poprvý 😀

berenika39
autor
25. bře 2009

dnada.. 😀 😀 , no a občas to sklouzne k bláznivejm hrám jako kšššš baf nebo bububu nebo hujhujhuj a takový ty citoslovce bez významu, a už jsem ty naše prarodiče přistihla, jak jsou u toho nadšený a navzájem si nahrávaj, dělaj neskutečný ptákoviny, jen aby malého pobavili...je naně super pohled (ted to píšu v dobrém 😉 ). Jinak mám radost, jak jim druhé vnouče doslova obrátilo život naruby, rozsvítilo u nich, dřív jen seriály, Blesk, a nákup, nuda, dost se hádali o ptákovinách, to je všechno pryč. Občas jedou k nám, občas my k nim, jezdí s malým ven, když se loučíme, jsou úplně jak vyměněný...držej se zaruku, baičko sem, dědečku tam...paráda.

sonik05
25. bře 2009

U nás je to se šišláním v normě. Občas tchýni ujede, jak je klášná, ale to přecházím. Jinak já sama používám slova, jako třeba hami (na jídlo) a bumbání. Myslíte, že je to hodně blbý? Měla bych ji asi rovnou učit na jíst a pít, co? Začlo to asi s příkrmama, když jsem se všelijak snažila, aby otevřela pusinu, říkala jsem jí vždy ham. Jinak s "mykáním" se snažím bojovat a snad se mi to i daří.

shaula
25. bře 2009

Sonik: není to blbý. Styl řeči se musí trochu přizpůsobit řečovým možnostem miminka a asi těžko se hned naučí říkat jíst a pít, jako první bude říkat ham a bumbu nebo něco podobného. Ovšem pokud se smíříš s tím, že se s dítětem nedomluvíš do jeho několika let, než bude umět artikulovat jako dospělý, tak ho klidně uč mluvit rovnou jíst, pít atd.

sonik05
25. bře 2009

shaula: zajímá mě,jak se na to dívají ostatní, jestli to nemá přeci jen něco společného s tím různým komolením řeči. Tak budemem pořád jen hamat a bumbat 😀 No, zkoušíme trochu i znakování, ale zatím bez výsledku. Na švagrovou asi nikdo nemá - když její dítě udělalo bobek, tak řekla "kokosánek se vykokosil", se nedivím, že se ty děti po... ještě v 5ti letech - vždyť nemohly vědět, co se po nich chce 😉

berenika39
autor
25. bře 2009

sonik, to je v pohodě, jasně že líp reagují na krátký a výstižný výrazy, taky máme vlastní slovník, ale ne zkomoleniny, prostě "naší" řeč...(třeba klasika - kaťata,papání, mazlinky..prostě rytmický slova), to by nebylo vončo, mluvit jen spisovně nemalebně 😀 😀 😀 jinak taky znakujem a chce to spoustu trpělivosti, ale je to sranda, a jde to...

kacka.va
25. bře 2009

holky, tak mě třeba citoslovce jako bububu kuk, ham ham, u malých dětí. Mně vadí šišlání jako klásná hojčička, počem, puděš ke mně, kam to děme a podobně 🙂

bereninka
25. bře 2009

Holky, já na malýho nešišlám, taky to nesnáším, ale je fakt, že na něj mluvím jinak, než an dospělé. Nevím, jak to popsat, jako by změkčele, jako s emluví na zvířata třeba. Nevím, jestli to taky neškodí, ale nemůžu si pomoci, začnu tak za chvíli zas mluvit, pokud si endávám pozor. Jako by změním hlas a řekla bych, že mluvím skoro jako d ítě, nebo tak. Nevím, jak to vysvetlit takhle písemně. 😉 Pokud chápete, co myslím, vadí to?

shaula
25. bře 2009

sonik - oni by se ostatní asi spíš dívali divně, kdybys dětská slova nepoužívala🙂 Znakování zkoušíme taky, zatím taky bez výsledku (spíš tady si říkám, že budou lidi divně koukat, to ještě není u nás tak rozšířené). Bereniko, píšeš "jde to", to znamená, že už máš nějaké výsledky? V sedmi měsících byste byli spíš výjimka...

berenika39
autor
25. bře 2009

shaula. my to berem spíš jako hru a právě dík tomu máme pár znaků, které umí použít, ale ne sám od sebe, to rozodně ne, ale kdž mu to ukážu a řeknu, zeptám se, "odpoví mi". Když byl úúúplně malinkej, a pokakal se, vždycky, podotýkám že vždycky, jsem se u přebalování na něj chechtala a říkala mu: fůůůj, ten péta smrdí... (ze srandy, abyste si nemyslely 😀 😀 ). U toho jsem se chytla za nos. No měl ze mě srandu, bavilo ho to, logicky proto jsem to dělala...no a hned po půl roce se sám, jen jsem ho dala na přebalovák, dotýkal nosu, někdy netrefil, ale nedalo se to splést. V půl roce jsme začli "jídlo, jdeme papat", a to už umí super, ráno se vzudí, manžel ho přebalí, vezme do naší postele a petas si dává ruku na pusinku. No a znak je i klasický pápá, to taky dělá, když jde spát nebo od někud jdem, když brácha jde do školy. Ted ho baví "koupání", to používáme i při večerní vaně i na plavču. A fakt se u toho vyblbnem, doporučuju. Ale asi je třeba, aby se tím bavili i ostatní v rodině, u nás tomu "šéfuje" starší brácha a nejvíc ho "učí". Přesto - je to jen hra.....

berenika39
autor
25. bře 2009

jinak používám znakovanismiminky.cz, je tam i deník autorčina miminka, přesně stejně staré holčičk, jako je petas.
Ale jsme mimo téma....tím šišláním jsem určitě nemyslela to, co děláme všechny - mluvíme pomaleji, zřetelně, jakoby jednoduše - po miminkovsku - to je jasný. Mě vadí to neurčitý komolení slov.....

valentynka
6. kvě 2009

ahoj holky,
tak jsem se hezky pobavila nad vašima přéběhama.
moje tcháně taky používá to " ahá tě" ale teda neívm vůbec co to znamená?
přeložte mi to prosím 🙂

jinak taky používám mykání,ale jen občas v tom smyslu, že jsou "nám " 4 měsíce 😀
se budu muste taky více kontrolovat

kacena00
6. kvě 2009

val dík za odkaz sem se natlemila 🙂

u nás to není ahatě ale ahaho - to používá moje máti a taky se jen domýšlím, co tím chce říct 😀

jinak my všechny mluvíte z hlouby mojí duše, a proto mi to přijde tak vtipný a zaroveň trapný, ale tak jako mile 😝 😀 -
takže:
já mykám
mluvím tím zjemnělým ujetým ťuťu hláskem
tátu oslovuju táto, ale doufám že jen před malým, jinak si teda budu muset vysledovat, ale doufám, že snad netátuju i na něj jako na partnera 😖 to by byl asi ouplnej konec sexuálního žití 😀

protože bych teda nechtěla dopadnout jak kámoška čerstvémámy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hupcza
6. kvě 2009

no tak my taky papáme a jdeme přebalit ...ale ono to je snad logické - nějak mi není jasné, jak by to ten prcek sám dělal - děláme to spolu, takže to komentuju v množném čísle
taky říkám, co to tady máme, když mu ukazuju hračku - a příjde mi to normální (co to tady máš bymi přišlo teda dost odtažité)
jako mykání v učitém věku av určitém kontextu mi příjde naprosto v pořádku

no a žvatlání - zatím přede mnou nikdo nežvatlal - asi se bál 😀

cerstvamama
6. kvě 2009

kacena00
dokud si to uvedomujes je vsechno OK 😉

hupcza
No jiste, neni mykani jako mykani. Je rozdil mezi "jdeme si hrat", "jdeme se koupat" a mezi "my jsme se pokakali" a koneckoncu i tou hlaskou "my harame" (jak jsem psala vyse).