Skladování vánočního cukroví. Kde v bytě?

dukie
5. pro 2009

Ahojte maminky. 🙂 Chci Vás poprosit o radu, jak skladujete vánoční cukroví, když bydlíte v bytě a nemáte žádnou "chladnější" místnost.

Moje maminka vždycky skladovala cukroví ve spíži, kde ale bylo chladněji (naši mají rodinný dům). V bytě si nevím moc rady... samozřejmě mě napadl balkon... ale nějak mi to připadne pořád divné... 😀

tomasek06
5. pro 2009

Co je na tom divného? 😕 My dáváme jen na balkon.

tomasek06
5. pro 2009

Nebo v ledničce 😉

soanpe
5. pro 2009

tak to je asi většina pražských domácností divná 😀

tomasek06
5. pro 2009

Nejen Pražských 😉

soanpe
5. pro 2009

pardon 😉 😀

nunacek
5. pro 2009

Když jsem bydlela ještě u našich v baráku, tak mamka ho dávala na chladnou půdu, pak když jsem bydlela v bytě, tak jsem ho skladovala na balkoně a teď když bydlim v baráčku, tak ho dávám do chladnější komory nebo do lednice 😉

marhulinka
5. pro 2009

Cukroví buďto na balkón,nebo my máme v kuchyni špajzku nahoře s větřáčkem...tak to dávám tam 🙂

herminka
5. pro 2009

Bydlím v domě, takže cukroví mám ve studené spíži, to, které by se mohlo roztéct/pokazit (s polevou nebo krémem), v lednici.
Maminka v bytě dává cukroví do nejchladnější místnosti (ložnice, ke dveřím balkonu), polévané a krémové taktéž do lednice.
U balkonu bych měla strach, že může nečekaně začít svítit slunko, které sice nemá v zimě takovou sílu, ale přece jen by mohlo s cukrovím něco vyvést.

aponchie
6. pro 2009

nahore ve spajzu je vetracek a je tam zima tak v krabicich tam nemame balkon jinak bych to mela na balkone zejo..hodne veci budu delat az tyden pred a dam do lednice viz opilej francek vosi uly a kokosovej nepecenej salam to by se zkauilo ted..

teja86
14. pro 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Momentálně bydlíme v domě, takže tam mám i poměrně velkou spíž a zákusky skladuju tam. dřív, když jsem bydlela v bytě, tak jsem dávala cukroví na balkón, pokud už jsem neměla nikde místo. jen to chce mít na tom balkoně zavřené v dobře těsnících krabičkách a určitě to tam nemít, pokud je moc teplo. Já spíš vždycky řešila v čem tu cukroví mám vlastně skladovat - vždycky jsem měla málo krabiček. Letos jsem se naštvala a objednala si tyhle dortové krabice http://www.obalove-materialy.cz/papirova-krabice-na-dort-300-300-100-mm-baleni-100-ks/d-1130. Sto kusů je sice hodně, ale podělila jsem se se sestrou a maminkou a mám klid. Dřív jsem sháněla krabice třeba od kuřat, ale ty většinou byly dost poničené.

lucienn5
14. pro 2015

No jasně, na balkon ... v ledničce je to zbytečné, když je venku stejná teplota. Taky to tam máme. Pečlivě ukryté za lavičkou, aby to manžel nenašel, to bych pak mohla péct cukroví nové 😀

mias90
16. pro 2015

Teja86: ty krabice jsou super :D já to řeším dózami, ale nemám jich tolik a halvně vesměs mám dozy plné obědů v mražáku do zásoby. Ale sto kusů je dost, pohledám tam menší množství. I když bych mohla krabice pak prodat sestřenici, co peče dorty.

korin
16. pro 2015

Skladujeme ve spíži a na balkoně. Používáme zejména krabice od čokoládových kolekcí a od frgálů 😉

nissi
17. pro 2015

Tak já nevím, řeším obdobný problém... Spíž nemáme a kdybych to nechala na balkone, tak zrovna dnes by mi to celý zmoklo. Zrovna sousedka nadávala, že jí napršelo do cukroví (měla ho v krabici, je hodně pečlivá, ale když ta krabice nasákne, je to blbý). A tak nevím, jestli by mělo smysl jej přikrýt igelitem... Nejraděj bych opravdu měla chladnou místnost. ☹

lenka3p
17. pro 2015

@mias90 Jdou koupit i v cukrárně 🙂

Když je dáváte na balkón, jak je balíte proti mrazům a dešti atd.? Ne že by letos byla velká zima, spíš naopak, ale přece jen v noci...

pkilvah
22. pro 2015

Já mám cukrovi taky na balkóně,něco v krabicích a neco v plechových dozach.ale ted jsem zjistila že ořechy,které jsou v plech.doze hodně navlhly! ☹

mysicka2008
27. čer 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

No ahoj holky být vámi pořídím si na letošní Vánoce pořádné krabice na uskladnění cukrový. Já jsem si krabice na cukrový objednala zde http://www.obalove-materialy.cz/. Krabice jsou zde k dostání v nejrůznějších velikostech a to my vyhovuje. Mám doma na cukroví hned čtyři různé rozměry.

butterfly
27. čer 2016

Šmarjá, to už se řeší vánoční cukroví? 😀

kristynulinka
2. pro 2016

A co když bydlíme v bytě, balkon nemáme a v lednici moc místa není? :(